Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 23:26


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 78 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: typ reprobedne prosim poradte..
PříspěvekNapsal: 22 bře 2010 17:23 

Registrován: 12 pro 2009 18:47
Příspěvky: 106
Bydliště: Partizanske SR
Zoženiem si nejaký fajn zosík a logitechy pôjdu :lol: .Zvuk Tesly jednoducho aspoň podla mňa neprekonajú.Pri PC nejaký extra výkon nepotrebujem,čo sa týka hlbších tónov uvažujem o nejakom homemade subwoofri s nejakými ARNkom.To je ale ešte hudba budúcnosti....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: typ reprobedne prosim poradte..
PříspěvekNapsal: 22 bře 2010 20:14 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
ARS810/811 patřily zcela nepochybně do nižší řady - nazvěme jí základní. Jediné co bylo pod tím byly bedny kde byl jen jeden širokáč. To byl úplný lowend. Nad tím jako nižší třída byly bedny dvoupásmové které však měly výhybku jen kondem. Nad tím byla řada beden které měly kolikrát stejné osazení a mnohdy i stejný skelet ale už měly normální výhybku. A nad tím pak byly všechny třípásmovky. U třípásmovek si Tesla vždycky dávala záležet. Používali kolikrát dělení 3. řádem na výškách, zatlumovali střeďáky a výškáče podle potřeby. Výjimkou jsou jen ty nejstarší třípásma jako jsou třeba ARS744. To sice také v době výroby spadalo do top řady ale tehdy se to prostě ještě tolik neřešilo.

Mimochodem v čem se ti ARS814 zdají horší než ARS81x?

Souhlasím s Ciploxem že kromě některých DiXi beden byly reproduktory různých pásem v bednách vždy odděleny. Pokud nebyly buď se v tom někdo rejpal a nebo to byl zas nějaký šlendrián.

Ty ARZ669 + ARE469 se vyskytovaly v 1PF 068 19 (dělička jen kundíkem) a 8ohm verze v 1PF 068 88 kde je plnohodnotná výhybka.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: typ reprobedne prosim poradte..
PříspěvekNapsal: 22 bře 2010 20:52 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 18:57
Příspěvky: 639
Bydliště: Trenčín city, Slovakia
Kraj: SR - Trenčianský
http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGal ... 3a46c5ed80

Tu sú moje 1PF068 88. Objem oddelený je... Vexlu niekto rozvrtal, tak som to zapojil podľa najlepšieho svedomia. A ono to človeče aj celkom hrá.. Aj keď by sa hodil väčší objem,ARZtko hrá prizabito.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: typ reprobedne prosim poradte..
PříspěvekNapsal: 22 bře 2010 21:13 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Ano. A poladit tlumění. Hádám že ARZtko vzhledem ke svému poměrně slabému pohonu bude na způsob tlumení bedny citlivé. Tady by se asi dobře uplatnilo sendvičové tlumení co používám.

Mimochodem překreslil jsem ti tu výhybku do nějaké rozumnější podoby.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: typ reprobedne prosim poradte..
PříspěvekNapsal: 23 bře 2010 10:41 
Řádný člen

Registrován: 02 říj 2008 10:11
Příspěvky: 1267
Kraj: SR - Bratislavský
Jasné, bez fyzického oddelenia reproduktorov to nemôže byť. Nedávno asi pred mesiacom som sa náhodou dostal k manuálu od Stereodirigenta so spomínanými 1PF 068 19 a tam bolo uvedené, že každá reproduktorová sústava musí byť vzduchotesne uzavretá, inak hrozí poškodenie kmitačky špeciálneho hĺbkového reproduktora alebo niečo v tom zmysle. Predsa len ARZ 669 / 668 boli v tom čase (1969 - 70) ešte v podstate novinka... Tak asi ťažko by si mohli dovoliť vyrábať bedne bez fyzického oddelenia tých ARE.

Tieto malé 19 som naživo nepočul, ale vraj majú veľmi príjemný zvuk, lepší ako klasický koncept bas + výška. Pokiaľ sú tam pôvodné reproduktory (biele). A takisto 29, to je asi spomedzi kondíkových bední špica, ak sú v poriadku, tak prekonajú mnohé dvojpásma s výhybkou.

Tá 88 s výhybkou je asi o tom, že posledné modré ARZ 669 / 668 už na stredoch neboli tak dobré ako staršie biele a na celé pásmo už boli nepoužiteľné. To sú v podstate ARN 664 / 668 s menším magnetom. Zdá sa, že zatiaľ čo v Litovli ich tak ešte predsa používali (RK 15, RK 40), v Bratislave si to rozmysleli... ;)

_________________
http://www.tesla-archiv.estranky.sk/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: typ reprobedne prosim poradte..
PříspěvekNapsal: 23 bře 2010 11:38 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Já nerozporoval fakt, že objem střeďáku musí být oddělen, to mi je známo, já jsem jen dokumentoval bordel, vládnoucí v Tesle Bratislava. Ty bedny zaručeně nebyly ještě nikdy otevřeny, ségra to dostala i s rádiem jako svatební dar a jediné, co s nima udělala je, že sundala mřížky a vyměnila průzvučnou tkaninu za nějaké podivné slámové plátno, aby jí to šlo k nábytku. Ségra je vědkyně, spočítá všechno na světě ale kdyby měla vyměnit pojistku, tak bude blackout na celém Slovensku :D .
Z 1 PF 068 19 se zrovna chystám odtěžit reproduktory a zlikvidovat je, bo jsou vzhledově hnusné a smrdí nějakýma myším chcankama nebo co to je - mám to od takového šíleného důchodce odněkad ze Šumperka. Nechcete je někdo ještě dříve, než je zlikviduji? Zatím jsem jen nedestruktivně vymontoval z jedné bedny ARZ 669 a sundal dekl ze střeďáku. Za čtyři stovky sakumprásk.
ARS 810 jsme nepovažoval za nižší řadu proto, že v této velikostní třídě nic s plnohodnostnou výhybkou neexistuje - až ARS 815 se dvěma basáky, které znám jen z fotek zde na Repromanii.
ARS 814 jsem nesrovnával s ARS 810 ale s ARS 820. Tam byly ve stejné třídě dokonce tři bedny - sociální ARS 814 z bakelitu s kondíkovýhybkou, dřevěné ARS 824 z Litovle s normální výhybkou a ARS 820 z ValMezu taky s normální výhybkou.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: typ reprobedne prosim poradte..
PříspěvekNapsal: 23 bře 2010 12:53 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
To že v téhle velikostní třídě nic s klasickou výhybkou neexistuje (respektive o tom nevíme) neznamená že je třeba je automaticky zařadit do třídy vyšší. Nepřítomnost krytu indikuje bordel ve výrobě. Někdo je tam holt neosadil.

Co jsou zač ty bedny 29?

Ještě v té třídě beden cos psal byly 1PF06762 a možná 1PF06740 ale v těch nevím jaká je výhybka. Vzhled stejný jako u 1PF06762

Možná by se mi hodil dekl na ARE ale mám to do jiných beden a budu muset nejdřív poměřit jestli tam bude pasovat.

Jo a 1PF06819 se dělaly ve dvojím provedení - s odnímatelným rámečkem vepředu a s hadrem na čelní stěně nalepeným bez rámečku napevno. Já mám naschvál tu verzi s hadrem na pevno a hadr je u jedné poškozený a u druhé v čoudu.

Poslední modré ARZtka měly o něco tužší uložení systému a silnější gumu závěsu ale pořád ještě to byl OK reprák. V té době však byly už naprosto běžně dostupné ARNka tak nebyl důvod je nepoužívat.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: typ reprobedne prosim poradte..
PříspěvekNapsal: 23 bře 2010 13:29 
Řádný člen

Registrován: 02 říj 2008 10:11
Příspěvky: 1267
Kraj: SR - Bratislavský
Veď 29 sú tu v galérii, už pekne dlho :P ...

19 s pevným predným rámom nie sú náhodou záhadné 10WS-2? To by ma teda zaujímalo, čo je to zač.

Už aj biele ARZ vyrobené okolo rokov 1972 - 73 sú iné ako pôvodné, o modrých '74 ani nehovoriac. Na basy stále výborné, ale na vyšších frekvenciách to už nie je ono. Priamo som to porovnával so '70. Ešte som zvedavý, čo na to povie ročník '67 8-) .

_________________
http://www.tesla-archiv.estranky.sk/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: typ reprobedne prosim poradte..
PříspěvekNapsal: 23 bře 2010 15:28 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
10WS-2 neznám ale mám 10WS/D-2 a je to něco úplně jiného. To jsou bedny ještě větší než třeba ARS744 (a ty jsou větší než ARS84x). Zcela jiné osazení i ladění. Po úpravě hrajou pěkně a mám je u TV ;)

1PF06819 co mám mají standardní typový štítek a nemají rám. Jsou vyrobené podobně jako třeba ARS825 a nebo různá RKčka co také nemají rám. Zajímavé je že pokud jsem je kdy viděl na fotkách tak vždycky mají rám a jen ty moje ho nemají. To by ale znamenalo že buď musí mít větší objem než ostatní stejně označené bedny s rámem (protože se čelní stěna posunula o několik cm dopředu) a nebo musí být kratší. Bohužel neznám přesné rozměry těch normálních s rámem abych to mohl porovnat.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: typ reprobedne prosim poradte..
PříspěvekNapsal: 23 bře 2010 15:48 
Řádný člen

Registrován: 02 říj 2008 10:11
Příspěvky: 1267
Kraj: SR - Bratislavský
Bez toho D, 10WS-2 by mali obsahovať tiež ARZ 669 + ARE 467 alebo 469, akurát že na rozdiel od 1PF majú predný rám napevno. Ako tie tvoje. Rozmerovo sú rovnaké. Napríklad Jarda ich má, ale kupodivu namiesto ARZ 669 tam je ARO 667 a vyzerá byť originál. Pekný galimatiáš. Nevidím totiž zmysel v kombinácii ARO 667 + ARE 467, absolútne.
Keď už tam je širokáč ARO namiesto basového, tak práve tu by možno nemusel byť ARE oddelený vlastnou búdkou, ale je :lol: ...

_________________
http://www.tesla-archiv.estranky.sk/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: typ reprobedne prosim poradte..
PříspěvekNapsal: 23 bře 2010 16:26 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Už jsem takové bedny párkrát viděl. Dělalo se to ještě před tím než byly ARZtka a nebo když byly špatně dostupné. AROčka se používaly jako basák. Takové bedny dělali i ve ValMezu ale číslo nevím. Fotky mám. Tam byly zas ARO689 + ARO369 nebo něco takového. Obas byly nedostupné i výškáče tak se místo nich dávaly malé širokáče. No a tady se to tak nějak sešlo. Jen je zvláštní že tam není třeba ARE369 nebo něco takového.

Ty 10WS-2 jsem neviděl.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: typ reprobedne prosim poradte..
PříspěvekNapsal: 23 bře 2010 16:54 
Řádný člen

Registrován: 02 říj 2008 10:11
Příspěvky: 1267
Kraj: SR - Bratislavský
Tuším aj Martinekk má (mal) tie 10WS. To čo myslíš, bolo niečo iné - vzadu otvorené alebo len dierkovaným papierom prekryté bedne a ani tie 'výškové' širokáče neboli oddelované búdkou. Načo aj, keď bola bedňa vzadu otvorená, tak by to bolo zbytočné.

_________________
http://www.tesla-archiv.estranky.sk/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: typ reprobedne prosim poradte..
PříspěvekNapsal: 23 bře 2010 17:24 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Já tomu nějak nerozumím. Vyjadřuju se nějak špatně srozumitelně nebo fakt už nevím. Proč vždycky když něco napíšu tak je to pochopeno jinak? Psal jsem snad někde něco tom že si myslím že to jsou ty samé bedny? Nebo je někde srovnávám? NE! Psal jsem že před tím než se na trhu objevily ARZtka tak se normálně používaly veliké širokáče jako basák takže je možné že klidně nakombinovali nějaký menší reprák s ním a že se to ta dělalo i továrně. Víc jsem neřekl a to co jsem řekl bylo nezávislé na WSkách. A jestli je to v otevřené nebo uzavřené bedně je z tohoto principu už fuk. Mimochodem pokud se nejedná o opravdu deskovou ozvučnici obecně ozvučnici s velmi malou konstrukční hloubkou) pak by bylo záhodno aby i ty širokáče byly mechanicky oddělené.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: typ reprobedne prosim poradte..
PříspěvekNapsal: 23 bře 2010 18:07 
Řádný člen

Registrován: 02 říj 2008 10:11
Příspěvky: 1267
Kraj: SR - Bratislavský
Čo sa rozčuluješ porát? Uvažujem nad tým nahlas (lepšie povedané na obrazovke :mrgreen: ) či to má zmysel alebo nemá... Lebo toto ma vážne zaujíma. Písal si, že se "tady se to tak nějak sešlo" a ja mám pocit, že asi nesešlo a ten ARO je tam len kvôli tomu, že veľkosťou pasuje. Pre nič iné. Pôvodné osadenstvo asi bolo uškvarené a tak tam prišlo hocičo, čo sa vmestilo. Ktovie. A možno je to predsa len originál - nejaký extrém alebo akurát vtedy meškala výroba ARZ 669. Aj tak to nevyriešime, nechajme to tak.
http://media0.tesla.iplace.cz/images/me ... %C5%99.jpg

_________________
http://www.tesla-archiv.estranky.sk/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: typ reprobedne prosim poradte..
PříspěvekNapsal: 23 bře 2010 18:51 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 18:57
Příspěvky: 639
Bydliště: Trenčín city, Slovakia
Kraj: SR - Trenčianský
V jednej 1PF068 88 mám šedé a v druhej modré ARZ.
10WS2 som mal, ale dostali sa ku mne len skelety prázdne. Prerobil som ich tak, že som rpednú stenu dal novú, do každej dve ARN4708 a potom som to predal. Neviem čo tam bolo origo osadené. Výroba Mier Topíky....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: typ reprobedne prosim poradte..
PříspěvekNapsal: 23 bře 2010 19:34 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
No to nevím jestli je to originál. Jsem spíše skeptický. Ale kdo ví. To lze poznat jen podle pájení, barvy na šroubech a podobně.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: typ reprobedne prosim poradte..
PříspěvekNapsal: 29 bře 2010 15:57 
Řádný člen

Registrován: 02 říj 2008 10:11
Příspěvky: 1267
Kraj: SR - Bratislavský
...no tak dopĺňam porovnanie, čo na to povedal textilný ročník '67: je to luxus. Stredy neskreslené, prirodzené ako u gumového '70 (mal som pocit, že v obidvoch prípadoch počúvam nie basáky, ale širokopásma). Na basoch sa zdal byť ešte o niečo svižnejší, čo je už v priamom porovnaní s nemenovanými novšími ARN skutočne luxus.
A zaujímavá je tiež krikľavočervená cievka. :)

_________________
http://www.tesla-archiv.estranky.sk/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: typ reprobedne prosim poradte..
PříspěvekNapsal: 29 bře 2010 19:16 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Ty úplně první ARNka byly také v pohodě. Ty sice už byly víc basovější ale pořád naprosto pohodový reprák. Bodejď by ne když první ARNka měly gumu z ARZtek a středičku taky ;) Jen měly o něco silnější membránu. Až teprve později začali osazovat jinou gumu a středičku.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: typ reprobedne prosim poradte..
PříspěvekNapsal: 29 bře 2010 19:22 
Uživatelský avatar

Registrován: 08 kvě 2009 21:57
Příspěvky: 354
Bydliště: LC
Kraj: SR - Banskobystrický
Ja som mal donedávna pár ARN665, ale daroval som ich spolužiakovi, resp. vymenil za pár 567-čiek, pretože ja ten reprák milujem :lol: a spolužiakovi sa pre jeho účel hodil viac 8" reprák. Ten ARN665 bol fakt luxus v porovnaní s 660x. Veľmi mi pripomínal zvukom menšieho brata ARN567/ARN565. Zaujímavé, že z neho liezli aj celkom slušné stredy. Mám aj ARN668 tiež vo veľmi dobrom stave, ale dám ruku do ohňa za to, že má podstatne iný zvukový prejav ako 665.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: typ reprobedne prosim poradte..
PříspěvekNapsal: 29 bře 2010 19:35 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
A tos nemohl říct? bych ti je taky vyměnil :roll:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 78 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group