Poslední návštěva: Právě je 06 kvě 2024 18:45


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nová RS z ARN6614 a ARV 104-00/8
PříspěvekNapsal: 14 srp 2010 14:00 

Registrován: 14 srp 2010 12:01
Příspěvky: 16
Bydliště: kutnohorsko
Kraj: ČR - Středočeský
Asi před patnácti lety jsem si postavil 2p reprosoustavy složené z 2x ARN6614 a 1x ARV 104-00/8 a teď z důvodů výroby nábytku do obýváku jsem nucen bedny předělat. Po hledání na netu jsem zjistil, že TVM je nějak "zakonzervované" :cry: a použití ARN661x do dvoupásem je ptákovina.
Nechám asi vyrobit rovnou i bedny na satelity a dialogový kanál i novou bednu na subík a potřeboval bych co nejvíc zkanibalizovat stávající RS. Rád bych to s vámi konzultoval, protože mi ujel vlak :roll: .
Mám pár omezení, nové hlavní reprosoustavy by měli být vysoké max. 70cm a umístěné budou v nábytku (večer mohu dodat obrázek z návrhu obýváku). Basáky jsou 4ohm a vejšky 8ohm.
Moje plány z hlavními RS. s jsou:
1. Zachovat basák i vejšku pro hlavní RS a udělat novou výhybku. Nižší impedance ARN by mohla kompenzovat jeho nižší citlivost vůči výškám.
2. Zachovat basák a koupit k němu odpovídající vejškáč.
3. Zachovat basák i vejšku a dokoupit středy.
Dialogový kanál bych řešil rád nějakým širokopásmovým reproduktorem a satelity osazené buď úplně novými reproduktory(zase preferuju širokopásmové) nebo s použitím stávajících ARV 104-00/8

Hlavní reproduktory jsem už neslyšel možná pět let, dost dlouho mi stačily lepší PC repro plus subwoofer.
Každopádně bych byl vděčný, kdybyste mi pak pomohli s návrhem výhybek.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová RS z ARN6614 a ARV 104-00/8
PříspěvekNapsal: 14 srp 2010 17:17 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Já bych si dovolil začít zopakováním toho co bylo řečeno už kolikrát. Bez pořádné výhybky to nebude nikdy ono ani kdybys tam měl sebelepší repráky. Na té to stojí a padá. Prvotní otázka tedy zní - jsi ochotný zaplatit odladění takové výhybky? Pokud ano tak jsou tvé možnosti velice široké. Takové zakázkové odladění tě klidně může stát několik tisíc. Pokud nejsi ochotný to zaplatit doporučuju se držet odladěných projektů. Teprve až zvážíš tuto otázku můžeme pokračovat dál.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová RS z ARN6614 a ARV 104-00/8
PříspěvekNapsal: 14 srp 2010 18:46 

Registrován: 14 srp 2010 12:01
Příspěvky: 16
Bydliště: kutnohorsko
Kraj: ČR - Středočeský
Je mi jasné, že bez pořádné výhybky se ke kloudnému výsledku nedohrabu. Takže centr a satelity bych řešil okopírováním a do předních bych zainvestoval.
Teď co si mám představit pod pojmem odladění? To je jen návrh ze softu nebo i s realizací? Do dvou tisíc bych první funkční výhybku zkousnul, byla-li by dražší, už bych se ošíval :lol: .
Jde mi o to, jestli je s tohle kombinací vůbec dvoupásmovka možná.
P.S.: Dnes jsem u rodičů našel další ARV 104-00/8 a tak bych měl pořešené výšky do satelitů a centru (když bych je dělal jako 2p) a jsem svolný k investici do výšek pro předních repro. U rodičů mám ještě asi 6x ARO 667, ale ten se mi asi nehodí :( .


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová RS z ARN6614 a ARV 104-00/8
PříspěvekNapsal: 14 srp 2010 21:14 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Nerad ti kazím náladu ale ARV104 není dobrý reprák. Výškáče Tesle nikdy moc nešly a ARV104 je přímo pověstná svým projevem. když zavřu oko je rozumně použitelná pro třípásma s malým vysokodělitelným střeďákem. Strkat ho do třípásma s velikým střeďákem (nebo do dvoupásma s velkým basákem) sice technicky lze ale nepřináší to optimální výsledky. Tím ovšem netvrdím že patří do koše. Pro nenáročného posluchače zvyklého na spotřební šustibudky to přesto může být přijatelné. Když to shrnu - s těmi ARN6614 a ARV104 půjdou po doplnění středů (např profláknuté ARX130) spáchat rozumné bedny. Problém je že mnoho odladěných projektů se po webu neválí. A pokud válí je otázka do jaké míry jsou kvalitní. Lidi co umí se s tím málokdy zabývají protože TVM/Tesla je braná jako lowend a ještě jsou výsledky jejich práce většinou neveřejné a lidi co s těmi repráky staví toho zas většinou moc neumí. Třeba Marcel o thread vedle se rozhodl že si postaví třípásmo s 2x ARN668 + ARO689 + DT-300 (s WG-300), o tom že je potřeba výhybka ví, zaplatí to a bude vědět že z těch repráků vytáhl maximum.

Odladění - no tím se obvykle myslí návrh konkrétní výhybky na základě konkrétních měření. Samozřejmě se pak postaví nějaký prototyp a celé se to eventuálně doladí. To jestli tomu kdo to ladí zaplatíš i výrobu finálních výhybek je pak tvoje věc.


Naposledy upravil Thales dne 14 srp 2010 22:38, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová RS z ARN6614 a ARV 104-00/8
PříspěvekNapsal: 14 srp 2010 22:16 

Registrován: 14 srp 2010 12:01
Příspěvky: 16
Bydliště: kutnohorsko
Kraj: ČR - Středočeský
Dobrá. Jedná se o odměření konkétního reproduktoru v konkrétní ozvučnici či je potřeba jen reproduktor? Nebo jen stačí vzít odměření parametry od repra stejného typu? Jde mi o to, jestli mám koupit nové reproduktory, odměřit rozměry a po zadání do truhlárny počkat na výslednou skříň.
Stávající ARV dám tedy do efektů, tam moc vadit nebudou a do hlavních repro bych koupil výšky nové. Co tak prolejzám net, tak dost doporučujete DT-300. Je třeba ještě doplnit středy, třebas to ARX130?
Pro návrh výhybky jsem našel zatím Jirku Klimenta http://www.jklsound.cz/ . Je to taky modelář, tak by se mnou mohl mít trpělivost :) . Znáš ještě někoho jiného?

Ta absence v problematice mi sakra chybí :-(. Teď budu zase zprovozňovat Dudka a snad dodělám i Actidamp.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová RS z ARN6614 a ARV 104-00/8
PříspěvekNapsal: 14 srp 2010 22:37 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
To je právě docela omyl. Je záhodno aby co největší část spektra jdoucí z předních i zadních reproduktorů byla co nejvíce stejná. Proto pokud jsou zadky z nějakých důvodů dvoupásmové a předky třípásmové tak se to mnohdy dělá tak že se na středy do třípásem vybere reprák který může fungovat i jako středobas a v obou bednách se osadí stejný výškáč. Pak jsou výšky stejné, středy téměř stejné a basy se holt liší. Takto se to dělá často třeba s reproduktorem Beyma 5MP60. Pokud to nejde takto tak alespoň stejný výškáč. Pokud se ti líbí zvuk velikých širokáčů na středech (nejsi sám) a nevadilo by ti že centr a zadky budou mít méně basů a o něco větší zkreslení (což u filmů obvykle zas tak moc nevadí) tak by to šlo udělat tak že všechny ARV104 prodáš, místo nich koupíš 5 kusů Monacor DT-300 a k tomu 5 kusů WG-300 a na pozici středů do sloupů a dáš třeba ARO6604 (ARZ6604), stejný reprák dáš do zadků jako středobas a dva do centru. Pokud vím marcel říkal že by něco takového měl také v plánu ale nevím jestli to ještě platí. Pokud ano tak se vám náklady na odladění výhybek zmenší na polovinu. Prostě se složíte.

Ano ideální je měřit konkrétní reproduktor v konkrétní ozvučnici.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová RS z ARN6614 a ARV 104-00/8
PříspěvekNapsal: 14 srp 2010 23:01 

Registrován: 14 srp 2010 12:01
Příspěvky: 16
Bydliště: kutnohorsko
Kraj: ČR - Středočeský
To je informací v jednom příspěvku, dík! Bohužel mám problém s velikostí efektů, 20ti centimetrový reproduktor tam neuhádám - vyšší moc ;) .
Poslech plánuju především ve stereu, filmy mě moc neberou. Bez domácího kina jsem se zatím obešel, ale když už se ten obývák budeme dělat, přihřeju si polívčičku :) .


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová RS z ARN6614 a ARV 104-00/8
PříspěvekNapsal: 15 srp 2010 09:05 
Uživatelský avatar

Registrován: 03 lis 2008 08:35
Příspěvky: 750
Bydliště: Havířov
Kraj: ČR - Moravskoslezský
:) Tak se mi zdá, že všude je ten samý problém, vždycky se najde někdo, komu se zdá 8" do satelitu velký nebo pořádné sloupovky na stereo už zmlsanost a prostě za boha ne. Je celkem jasný, kdo do toho kecá no...

Jinak já bych klidně použil ty ARO 667, co už máš doma.

_________________
Zesy: Proton AA-1150+P-1100, Dual CV 1462, NAD 912, Transiwatty
Bedny: VA Bear Towers, [ARS 844, 1058, 821], RRR S-30B, RFT B3010
Suby: ARN 312, ARN 930
Ostatní: Denon DVD 3910, TU-1500AE, DCD 715, DRM 540, Dual CT 1462


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová RS z ARN6614 a ARV 104-00/8
PříspěvekNapsal: 15 srp 2010 12:54 

Registrován: 14 srp 2010 12:01
Příspěvky: 16
Bydliště: kutnohorsko
Kraj: ČR - Středočeský
Tak po dalším dnu surfování a s pomocí tvých informací se začínám přiklánět ke komplet novému osazení :o .
Jako základ bych vzal asi tenhle projekt, ale místo SPH-170C bych použil SPH-170. Přední soustavy by byly o větším objemu s uzavřenou ozvučnicí, efektové přibližně stejné. Dialogový kanál bych řešil pomocí v serii 2x SP-60/4 plus DT300 s WG300. I když se mi výhybka zda laděná zbytečně nízko, nechám ji tak jak je pro všechny reprosoustavy. Na nízkých kmítočtech to podpoří subík s ARN312.
Mám pocit, že kdybych do předních RS mermomocí chtěl nacpat stávající ARN, tak totálně nabourám citlivost celé bedny.
Tak to vypadá, že kanibalizace stávajících bedýnek neklapne :o . Sakra, jsem zvědavej, jestli se mi podaří ty repráky prodat :? .


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová RS z ARN6614 a ARV 104-00/8
PříspěvekNapsal: 15 srp 2010 15:55 

Registrován: 04 srp 2009 20:04
Příspěvky: 41
Bydliště: Uherské Hradiště
Kofejn: Měl bych zájem o ty ARV104. Kolik za ně?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová RS z ARN6614 a ARV 104-00/8
PříspěvekNapsal: 15 srp 2010 16:08 

Registrován: 14 srp 2010 12:01
Příspěvky: 16
Bydliště: kutnohorsko
Kraj: ČR - Středočeský
Já nevím, za stovku? A máš zájem o všechny tři?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová RS z ARN6614 a ARV 104-00/8
PříspěvekNapsal: 15 srp 2010 20:20 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Výběr toho Dagusova projektu ti schvaluju ale nesmíš tam měnit ten reprák. Tím to totálně rozhodíš a veškerá práce kterou si Mirulu s tou výhybkou dal by přišla vniveč (a ty bys zbytečně vyhodil prachy). Dej tam to co tam patří. Jinak ne že bych měl něco proti SP-60 ale jednak je blbý když ten WG-300 je větší což bude vypadat divně mít výškáč větší než středobas (leda že bys ho seříznul) ale pokud se ti to líbí proč ne. problém bude s tím že si na to budeš cvaknout výhybku. Doporučuju kontaktovat Mirula protože ví jak ladil tu výhybku na ten první projekt tak aby to zvukově alespoń trochu sedělo.

Jen bokem:
Já bych to tak nedělal. Mezi lidmi je mnoho zažitých mýtů například o tom že centr musí být placatý aby se dal strčit pod TV a že všechna elektronika musí být pod TV. Výrobci tomu samozřejmě vychází vstříc když je to takové věci zájem. Já se ptám proč si někdo nedá elektroniku bokem a pod TV nedá pořádnou bednu se stejným osazením jako zbytek systému. Zvláště pokud už řeší nový nábytek. Kdyby byl skelet bedny udělán dost robustně proč by nemohla být bedna integrovanou součástí stolku pod TV? Pak si člověk může dopřát klidně i značnou velikost bedny a použitých reproduktorů. Ony ty 8" širokáče (jakékoliv - nejen ARZ) nejsou zas až tak blbý nápad. Možná to není ultrahifi ale poslechově je to zejména k TV příjemné. A když už tam cpeš takový hovadský výškáč tak proč toho nevyužít. K těm SPčkům se dává ten DT-300 jen proto aby byl zachovám stejný zvukový projev jen na výškách jinak bych k nim dal úplně jiný výškáč a dělil bych to výše protože při jejich velikosti (pokud nebudou nějaké blbosti na cháře) to neometuje tolik směrovku. DT-300 je takové velké hovado a paracant podobně jako teslácká ARV161. Umí nízké dělení a to je důvod proč se používá jinak na něm není nic zajímavého a já dávám přednost svižnějším výškáčům. Je to prostě daň. Tak si to pořádně všechno rozmysli, nech si to v hlavě rozležet než se do něčeho pustíš i když to co si vymyslel není technicky špatně.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová RS z ARN6614 a ARV 104-00/8
PříspěvekNapsal: 15 srp 2010 23:40 

Registrován: 14 srp 2010 12:01
Příspěvky: 16
Bydliště: kutnohorsko
Kraj: ČR - Středočeský
Komplikuje (prodražuje) se to :( .Na druhou stranu elektronika zastarává, ale bedýnky zůstávají :-).
Když jsem stahoval charakteristiky k SPH-170C a k SPH-170, přišla mi charakteristika do těch cca 1,2kHz dost podobná. Teď při druhém pohledu zjišťuju, že impedanční křivka je posunutá. Takže uznávám, že výměna repro bez ztráty kytičky byla zcestná :oops: .
Velikost reproduktorů v centru mi nedošla. Plánuju zabudování centru do panelu za televizí a subwoofer do půlky skříňky pod televizí. Prostorově by subík vycházel líp v rohu místnosti, ale to by bylo jen dunění. Z akustického hlediska mám problém s podlahovým topením, protože pak nemůžu použít koberec.
Přeci jen jsem vyrenderoval pracovní návrh rozmístění skříněk. Ty béžové krabice jsou reprosoustavy. Rozměry místnosti jsou 6x3,4m.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová RS z ARN6614 a ARV 104-00/8
PříspěvekNapsal: 19 srp 2010 23:57 

Registrován: 14 srp 2010 12:01
Příspěvky: 16
Bydliště: kutnohorsko
Kraj: ČR - Středočeský
Pomalu ve mě zraje myšlenka, jestli vůbec to "domácí kino" k životu potřebuju, jen mi komplikuje rozhodování.
Když tak mě opravte, jestli budu psat kraviny. Stereo reprosoustavy bych si asi nechal navrhnout s lepšími komponenty z druhé ruky. Našel jsem na prodej vejšky Seas 29TAF/W 1200Kč/pár (od mirulu), Seas T25CF001 2500Kč/pár a bass Seas L15RLY/P za 2500Kč/pár nebo i ten nový Monacor SPH-176C. Otázka zní, jestli by některá kombinace k sobě (do dvoupásma) byla vhodná.
Pokud bych vůbec dělal domácí kino, tak střed a efekty bych případně pořešil nějakým širokopásmovým reproduktorem, třeba Fountek FR135EX nebo Fostex FF125K.
Nejhorší je, že efektové bedýnky by byly umístěné na úrovni uší, za hlavu se s nimi prostě nedostanu. Je zcesná myšlenka, dát je na zdi výš a reproduktor směrovat dolů? Nasměrovat reproduktor přímo na hlavu bych nechtěl, spíš bych to řešil tím vyzařováním dolů či ke stropu, případně s nějakým rozptylujícím kuželem nebo koulí před reprákem.

Chvíli jsem si pohrával s myšlenkou širokopásmových reproduktorů i do předních RS, ale odradila mě prý vysoká směrovost.
P.S: Subwoofer bude.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová RS z ARN6614 a ARV 104-00/8
PříspěvekNapsal: 21 srp 2010 15:13 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5322
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Hlavně sesnaž řešit centr co nejpodobněji s hlavními kanály.
Já jsem tedy doma nikdy domácí kino neměl a nechybí mi.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová RS z ARN6614 a ARV 104-00/8
PříspěvekNapsal: 23 srp 2010 12:43 

Registrován: 14 srp 2010 12:01
Příspěvky: 16
Bydliště: kutnohorsko
Kraj: ČR - Středočeský
Dobrá, dobrá, beru to na vědomí.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová RS z ARN6614 a ARV 104-00/8
PříspěvekNapsal: 28 srp 2010 11:54 

Registrován: 14 srp 2010 12:01
Příspěvky: 16
Bydliště: kutnohorsko
Kraj: ČR - Středočeský
Takže v podstatě jsem už rozhodnutý.
Přední repro bude 3p (Monacor DT-109, SPH-135KEP a na Basech 20/100/01,8 od Dexonu.
Centr: DT109, SPH135KEP
Satelity (zatím poslouží u PC) DT109, SPH135KEP.
4x SPH-135KEP kupuju na inzerát a majitel mi pomůže i s výhybkou, Výšky a bass budou nové. Přes víkend nakreslím RS ke schválení. Snad to pak truhlář bude schopen vyrobit.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová RS z ARN6614 a ARV 104-00/8
PříspěvekNapsal: 28 srp 2010 23:38 

Registrován: 28 zář 2008 18:52
Příspěvky: 80
Bydliště: Turzovka
Kraj: SR - Žilinský
využijem trocha tému..tiež premýšľam o prerábke mojich súčasných stlpov, objem 30 litrov uzavreté, mam tam ARN6614 a ARV089, univerzálnu výhybku BS Acoustic 2500Hz. staval som ich ako chlapčisko, takže "nabúchané" basy mi boli prioritou, teraz však pociťujem skôr absenciu stredov resp ich skreslenie, akúsi zastretosť. zvažujem ich osadiť streďákom a prerobiť výhybku. mám tu doma dve funglovky ARO689 čierne z bedničiek nejakého rozhlasu, myslíte že by to šlo spraviť? zrejme sa im bude musieť znížiť citlivosť kedže majú tuším 92dB a ARNko 87, ale premýšľam akú zaťažiteľnosť by potom vydržali také boxy ked majú "len" 5W ... ARX130 by boli lepšie len či ich zoženiem ked TVM končí :(

_________________
Desktop PC
Panasonic SA-80, Panasonic SCD611, TESLA B116, TESLA B700 >>> ARN 6614 + ARO689 + ARV089
Homemade bassguitar tube amplifier 50W :) funkčný, skoro dokončený


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová RS z ARN6614 a ARV 104-00/8
PříspěvekNapsal: 29 srp 2010 06:35 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Arx 130 mám skladem, ale jen 8 ohm. http://www.speakershop.cz/sirokopasmove ... -00-8.html


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nová RS z ARN6614 a ARV 104-00/8
PříspěvekNapsal: 31 srp 2010 23:48 

Registrován: 28 zář 2008 18:52
Příspěvky: 80
Bydliště: Turzovka
Kraj: SR - Žilinský
noo a ja potrebujem práve 4 ohm...tie ARO689 tam asi nemôžu isť či?

_________________
Desktop PC
Panasonic SA-80, Panasonic SCD611, TESLA B116, TESLA B700 >>> ARN 6614 + ARO689 + ARV089
Homemade bassguitar tube amplifier 50W :) funkčný, skoro dokončený


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group