Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 13:06


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Reprosoustava ARS 9204
PříspěvekNapsal: 28 úno 2009 20:05 

Registrován: 28 úno 2009 19:43
Příspěvky: 2
Zdravím, sehnal jsem od kamaráda za pár piv :) dvě bendy tesla ARS 9204. Chci je použít jako zadní satelity k počítači. zkoušel jsem poslouchat hudbu a porovnávat s druhýma bednama a připadá mi že nehrajou moc basů a že zvuk je takový zatlumený. koukal jsem dovnitř a je tam hodně buničitého papíru. abych se dotal k věci, myslíte si že má cenu tam zkusit napočítat bassreflex, popř si pohrát s tlumením? jo a je divné že výškáč není tlumený rezistorem, když má o cca 6 db vyšší citlivost, nevím jestli je to pořešené výhybkou...za každý postřeh budu vděčný díky ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava ARS 9204
PříspěvekNapsal: 01 bře 2009 00:10 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 18:57
Příspěvky: 639
Bydliště: Trenčín city, Slovakia
Kraj: SR - Trenčianský
Vo výhybke leda vymeň kondenzátory za nové MKTčka trebars TC205 Ostravského výrobcu...
Preboha len BR nie! Na to nemajú tie stredobasy parametre.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava ARS 9204
PříspěvekNapsal: 01 bře 2009 00:25 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Píšeš, že je chceš použít jako zadní satelity, tak proč je zatěžovat basama, když budou hrát basy hlavní bedny případně sub? Spíše jim ulehči.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava ARS 9204
PříspěvekNapsal: 04 bře 2009 23:18 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Basů mají subjektivně málo z několika důvodů - za prvé nemají ten hrb aždo nebes jak je u moderních srágor nedobrým zvykem, za druhé jsou to malé bedýnky kde ze sebe středobas ARN5604 nevydá maximum (prostě nebyly stavěné na "more basy pyčo" a navíc jsou jako skoro všechny Tesla bedny poněkud prezentní na středech což byl úmysl výrobce) a za třetí přirozeně stářím ztvrdnul gumový závěs na středobasu a to se projevilo na parametrech. vyřešit se to dá ošetřením ředidlem C6000 a následně silikonovým olejem. Je tu o tom článek co napsal Kurpelm tak hledej. Tímto postupem se s trochou citu a šikovnosti dá dostat reproduktor (co se týče parametrů) do stavu jako by zrovna sjel z výrobní linky. Pro jistotu potvrzuju Martinova slova - bassreflex NE. Je pravda že se podobné bedny (se stejným středobasem) dělaly i v provedení s bassreflexem ale výsledkem byl spíše více dunivý a hučivý zvuk takže nemálo uživatelů pak BR ucpávalo (fuseklema). Je to otázka vkusu. Já bych dal raději přednost bedně od basů ulevit a přesměrovat je na suba, za což se ti odvděčí lepšími středy a vyšší zatížitelností.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava ARS 9204
PříspěvekNapsal: 09 bře 2009 18:42 

Registrován: 28 úno 2009 19:43
Příspěvky: 2
Díky za info lidi, bass reflex nebudu vymýšlet, výhybky jsem proměřil a kondíky mají +- 10 procent dané hodnoty, takže je nachám jak jsou (ve specifikaci mají stejně +-20 procent myslím :D ) a ta jedna benda co hrála blbě jak jsem psal, bylo zřejmě tím že si hrál někdo na elektrikáře přepojoval dráty, ale jaksi je pak připájel uplně jinam :lol: po mojem tzv repasu hrajou docela dobře.
Ještě bych měl dotaz k tomu ztapojení se subwooferem, pokud bych zapojím ty 4 bedny plus k tomu dodělám sub, tak jak potom ty basy oddělit, nedělali jste to někdo? jestli třeba dát ze zedroje aktivní výhybku, která oddělí pro sub cca do těch 200Hz a na bedny zbytek....nebo jste se s tím nesrali a zapojili přímo jen sub navíc k bednám a ty nechali hrát jak se jim zlíbí? popř to pak doladit hlasitostma sub/bedny....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava ARS 9204
PříspěvekNapsal: 21 bře 2009 14:32 
Uživatelský avatar

Registrován: 17 bře 2009 12:42
Příspěvky: 63
Bydliště: Žilina
Kraj: SR - Žilinský
pokial viem tak priamo na zvukovke ked si daš 5.1 tak sa ti odrežu basy niekde okolo 500 Hz a idu na sub takže to asi netreba riešit ale hlavne si daj pozor na akej frekvencii ti del zvukovka basy lebo ak ti bude delit na 500Hz a budes mat vyhybku na 200Hz vzosilovači tak ti to nebude hrat cele pasmo

_________________
Sorry za pravopis som len človek.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group