Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 19:22


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Úprava reproduktoru ARV 3604 /žluťák/
PříspěvekNapsal: 19 říj 2011 22:33 
Řádný člen

Registrován: 08 zář 2010 18:21
Příspěvky: 382
Bydliště: Teplice
Kraj: ČR - Ústecký
Thalesi snažim se přijítt na důvod ,nenám ani kopii v odeslaných /i nepřečtený,/prostě záhadně mi to mizí, možná chyba z mé strany .Je to divné s Viperem dnes bez problémů. Nechám prověřit Pc a celou cestu až do kabelu,popravdě se to někdy seká a to platím docela rychlé připojení ,bohužel UPC


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava reproduktoru ARV 3604 /žluťák/
PříspěvekNapsal: 19 říj 2011 22:48 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Tohle nebude problém připojení, to by se mi to nevracelo, jen by se to nedoručilo tobě. To že se to vrací znamená že to odmítá mailserver.

554 smtp; 554 5.7.1 <mhehruska@gmail.cz>: Recipient address rejected: Access denied

Chyba transakce.
Transaction failed.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava reproduktoru ARV 3604 /žluťák/
PříspěvekNapsal: 19 říj 2011 23:29 
Řádný člen

Registrován: 08 zář 2010 18:21
Příspěvky: 382
Bydliště: Teplice
Kraj: ČR - Ústecký
Thalesi ...kukacka.m@email.cz ozvu se Ti


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava reproduktoru ARV 3604 /žluťák/
PříspěvekNapsal: 19 říj 2011 23:43 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Už jsem odeslal testovací mail.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava reproduktoru ARV 3604 /žluťák/
PříspěvekNapsal: 20 říj 2011 00:11 
Řádný člen

Registrován: 08 zář 2010 18:21
Příspěvky: 382
Bydliště: Teplice
Kraj: ČR - Ústecký
Bohužel jsem jen uživatel i kyž první z řady Pc byl Sinclair ZX Spectrum,Amiga ,či dcery Comodore 64 a první skut.PC Intel 80386 /vše mám dodnes/zůstal jsem stejně jako uživatel
Zatím nic nedorazilo. napiš na kukačku


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava reproduktoru ARV 3604 /žluťák/
PříspěvekNapsal: 20 říj 2011 00:43 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Však tam jsem to poslal. Alespoň se mi to zatím NEvrátilo zpět s chybou.

I z PC by se tu našly zajímavé historické kousky, nejen tedy reproduktory ;) Ale ne osmibity, ty mě nějak nezajímají. Vždy se snažím získat něco hodně zajímavého, netradičního a mimořádného z dané generace.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava reproduktoru ARV 3604 /žluťák/
PříspěvekNapsal: 20 říj 2011 01:26 
Řádný člen

Registrován: 08 zář 2010 18:21
Příspěvky: 382
Bydliště: Teplice
Kraj: ČR - Ústecký
Divné ale zatím nic Od Lukkise došla v pohodě

kukacka.m@email.cz pro jistotu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava reproduktoru ARV 3604 /žluťák/
PříspěvekNapsal: 26 led 2020 01:10 

Registrován: 20 led 2020 23:23
Příspěvky: 6
Kraj: ČR - Jihomoravský
Ahoj, v mých bednách z mládí jsem bohužel odhalil jeden poškozený ARV 3604, při vyšší hlasitosti v něm chrastí. Dá se ještě dnes najít někdo, kdo ho umí opravit (případně by měl kmitačku novou)?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava reproduktoru ARV 3604 /žluťák/
PříspěvekNapsal: 26 led 2020 10:05 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Nemusí to vůbec být vina repráku. Může to dělat zesilovač, může být vada ve výhybce. Bez vylučovací diagnostiky to nebudeš vědět.
1) Když přehodíš bedny mezi sebou, dělá to stejná bedna?
2) Když v bednách přehodíš ty výšky, dělá to pořád stejná?
3) Když podezřelou výšku připojíš samotnou k zesilovači s kondenzátorem cca 1,5uF v sérii, dělá to pořád?

V první řadě: Co je to za bedny? Zapojení výhybky?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava reproduktoru ARV 3604 /žluťák/
PříspěvekNapsal: 26 led 2020 19:45 

Registrován: 20 led 2020 23:23
Příspěvky: 6
Kraj: ČR - Jihomoravský
Nó, dělá to ta samá bedna, při přehození je to stejné, zesík za to nemůže. Jde o reproduktory ARS 9206-10. Zítra zkusím reproduktor vypájet a zkusit s kondíkem, podle mě to je ale v něm, na povrchu vrchlíku je i vidět nějaký defekt.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava reproduktoru ARV 3604 /žluťák/
PříspěvekNapsal: 26 led 2020 22:36 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Zesilovač může reagovat zakmitáváním při závadě ve výhybce.
Ve starých Teslích bednách mohou být vadné kondenzátory. Hlavně modré bipoláry mají někdy mnohem větší než deklarovanou kapacitu. Zaznamenal jsem nedávno rekordní pětinásobek u 8,2uF bipoláru TF204. Na webu se běžně diskutuje stejný problém, dokonce konkrétně u tohohle typu beden. Občas se prošvihnou i krabicové MP. V ARS9206 se vystřídaly oboje. Krabičáky ze začátku výroby, bipoláry později. Popsaná vada kondenzátoru ve výškové větvi by působila docela slušné rachlání přebuzované kaloty. V basové větvi by mohla znervóznit zesilovač ke kmitům, což je mnohem víc slyšet právě z výškového repráku.
Takže pokud nemáš potřebné vybavení na diagnostiku, začneme tímhle. Nějaký kondenzátor na vyzkoušení té výšky najdeš? Nesmí být větší než 2,2uF, nejlépe svitek.

Jinak tyhle bedny jsou s použitými výškami hrozný krám. Kdyby byla ta kalota opravdu vadná, radil bych spíš přeosazení a předělávku výhybky. Levnější variantu mám zdokumentovanou. Nově je k mání třeba verze s výškou od Daytonu. Oboje by bylo zvukově úplně jinde.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava reproduktoru ARV 3604 /žluťák/
PříspěvekNapsal: 28 led 2020 23:40 

Registrován: 20 led 2020 23:23
Příspěvky: 6
Kraj: ČR - Jihomoravský
Včera jsem to vypájel a zkusil, repro opravdu blbne. Tak jsem ho rozebral, zdá se že magnet bere o cívku. Po složení už tolik nezlobí, na zkoušku jsem vyhodil vatu a zevnitř deflektoru jsem nalepil filz. Upe jsem nepobral, jak se může vylepšit fyzickou úpravou zvuk reproduktoru (popis v jiném vláknu). Zítra výškáč ještě vezmu do práce a pod mikroskopem juknu, jak vypadá lepidlo, přívody cívky a i samotný vrchlík. Kondíky jsem koupil nové, přepájím opět složím a napíšu, jak to dopadlo.

Co se projevu týká, já si na to nějak zvykl v mládí a ostřejší výšky mi kupodivu u tohoto repro nevadí nijak zásadně. Nejsem žádný odborník na výhybky a repro obecně, ale dost by mě zajímalo, co se z těchto beden dá vytáhnout při rozumné investici. Vzhledem k tomu, že je mí rodiče řadu let používali jako stojan na květináče, jim už moc parády nezbývá a zvuku aktuálně taky ne.

PS: v sekci TESLA jsem moje bedny nenašel, mám model ARS 9206-10, odhadem 1988, výhybka jednoduchá, dva bipoláry a dvě cívky. Bez basreflexu. Zamlada jsem je jen lehce "vytunil", vyměnil přívodní kabel a zatlumil.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava reproduktoru ARV 3604 /žluťák/
PříspěvekNapsal: 29 led 2020 09:30 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Záleží, co máš na mysli tou fyzickou úpravou...


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava reproduktoru ARV 3604 /žluťák/
PříspěvekNapsal: 29 led 2020 20:24 

Registrován: 20 led 2020 23:23
Příspěvky: 6
Kraj: ČR - Jihomoravský
Tak jsem prohlédnul membránu - ok, vyčistil - ok, přívody jsem nechal zalité, opotřebení kmitačky není vidět, složil přepájel bipoláry za nové (ale jiné kapacity- namísto 8u2 jsem dal 10u) no a hraje tu upe napi..., jako bych něco zapojil špatně. Basák skoro nechodí a hraje jakoby výšky a celé je to nějak potichu. Asi přestanu běhat mezi obývákem a dílnou a vezmu to všechno tam. Nebo to hodím do šrotu a koupím jeté Tannoy V1, které mám beztak v merku :)

Fyzickou úpravou jsem myslel to, co je někde k tomuto repro popsáno, nějaké filcové mezikruží, odstranění vaty, odlepení přívodů "ze závěsu"...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava reproduktoru ARV 3604 /žluťák/
PříspěvekNapsal: 29 led 2020 21:44 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tohle zkoušení naslepo je k ničemu. Nejspíš sis někde něco popřehazoval. Máš aspoň čím ty nové kondy proměřit?
S ARV3604 se dá udělat jedině krátký proces. Za roky se kdekdo snažil je upravovat a odlaďovat s nimi lepší výhybky. Všecko se stejným závěrem. Je to nepoužitelný šunt. Upravit se dá jedině tak, že vyměníš faceplate, celý magnetický systém i kmitačku. To jest že požiješ jinou výšku.
Existuje několik osvědčených metod, jak z tohohle dvoupásma udělat o několik levelů lepší bedny. Všecko ale znamená udělat přesnou kopii projektu. To jest výměna výšky a výhybky a nic proti projektu neměnit.
Nevím, kdo jinej by už měl tohleto říkat, když ne milovník Teslí historie jako jsem já. Zrovna mám po bytě rozložený asi tucet rozebraných valmezských středobasů, které zachraňuju pro další použití. Ale výšky Tesla fakt neuměla.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava reproduktoru ARV 3604 /žluťák/
PříspěvekNapsal: 29 led 2020 22:17 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
B.F.G. píše:
Fyzickou úpravou jsem myslel to, co je někde k tomuto repro popsáno, nějaké filcové mezikruží, odstranění vaty, odlepení přívodů "ze závěsu"...

Výškový reproduktor funguje jako každý jiný. Komora, která se nachází za kalotou funguje stejně, jako bedna u basáku. Tam má taky na zvuk velký vliv, zda je objemu 10L nebo 30L, zda v ní tlumení je, nebo není...
No a taky si představ, že by si závěs basáku něčím zalil a rapidně tím zvýšil jeho tuhost. To by se asi taky hodně podepsalo na zvuku, že? :)


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava reproduktoru ARV 3604 /žluťák/
PříspěvekNapsal: 31 led 2020 17:47 

Registrován: 20 led 2020 23:23
Příspěvky: 6
Kraj: ČR - Jihomoravský
OK, chyba nalezena, při pájení zpět jsem přehodil odletovaný přívodní kabel. S novými kondíky to hraje přibližně stejně, staré asi tak špatné nebyly. Dál laborovat nebudu. Díky za odpovědi.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava reproduktoru ARV 3604 /žluťák/
PříspěvekNapsal: 23 pro 2020 21:20 

Registrován: 16 pro 2020 12:45
Příspěvky: 101
Kraj: ČR - Zlínský
Je rozdíl mezi ARV3604 s náhradní kalotou (černá textilní) a ARV104? Myslím tím zvukově.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava reproduktoru ARV 3604 /žluťák/
PříspěvekNapsal: 23 pro 2020 21:49 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Oba stejná katastrofa.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava reproduktoru ARV 3604 /žluťák/
PříspěvekNapsal: 24 pro 2020 11:27 

Registrován: 16 pro 2020 12:45
Příspěvky: 101
Kraj: ČR - Zlínský
vím, že to nejsou podařené výškáče, ale jsou tam alespoň nějaká drobná vylepšení oproti starší verzi? Změnilo se něco krom krytky?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group