Poslední návštěva: Právě je 25 dub 2024 01:05


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 126 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktorové HIFI soupravy řady RS Elektronika Praha
PříspěvekNapsal: 24 čer 2012 21:39 

Registrován: 08 říj 2010 23:52
Příspěvky: 18
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Díky, že se mnou ztrácíš čas, ale fakt nejsem takový začátečník, abych nevěděl, co je impedance...... K těm Qadralům, mají dva vstupy 4 i 8 - předpokládám, že to je řešeno různými indukčnostmi na výhybce. Prodávají se v H-E obchodech a zatím nikdo z tamních superfajnšmekrů neprotestoval. U toho zesilovače - Kenwood KA-660 není nikde v návodu uvedeno, že by nemohly běžet zároveň bedny A i B a nepamatuji si, že by to kdy bylo zakázáno u jiných, které mi prošly rukama. Podle schématu je to řešeno takovým tlumicím L/C článkem, který se vyřazuje, když hrají zvlášť A nebo B a zařazuje, když jsou zmáčknuty oba spínače - můžu zaslat k ověření. S těmi závěsy v poloze na ležato je to jasné - děkuju.
Ten výškáč samozřejmě nejde. Jde mi o to, zjistit původní charakteristiku beden. Jestli nebyla nic moc, a klesala např. mezi 10 a 20 kHz o 10 dB, tak to nemá cenu pinožit se s opravou.
Omlouvám se za nedorozumění způsobené mým vtipkováním.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktorové HIFI soupravy řady RS Elektronika Praha
PříspěvekNapsal: 24 čer 2012 21:56 

Registrován: 18 pro 2011 00:37
Příspěvky: 158
Kraj: ČR - Pardubický
Okay, to je pak jiná. Já jen, že 4-8 Ohm se dnes píše na leccos (nezávisle na věrohodnosti výrobce) a v 99% to není nijak řešeno. Pokud tady jsou možné dva způsoby zapojení, pak to vše pochopitelně mění a co jsem psal předtím ztrácí význam. :)
To samé se dá říci o zesilovačích - kolikrát není psáno nic, avšak aktivně to řešeno není. Do toho se dál zabředávat ale nebudu, protože dál tomu rozumím jen naprosto minimálně.
Charakteristika beden - ono mezi 10kHz a 20kHz bude v tomto případě asi tak 89dB - ARV 081 na 20kHz jednoduše již nehraje (jestli skoro nehraje nebo vůbec nehraje řešit nebudu a nemůžu - nikdy jsem se tím nezabýval, v nejlepším případě tam ale bude už dost velký pokles - nicméně bych to jako problém neviděl, zvláště při určení beden a jejich konstrukčnímu věku). Sehnat je ale není větší problém, nově odladěná výhybka a lepší konstrukce bedny (rozmístění měničů) by pomohla z toho dostat víc, než co se povedlo jako entry level mezi bednami na přelomu 60. a 70. let. Nicméně nahoře bude mít to ARV limit stále stejný...
Jinak se nic neděje - prostě jsme se navzájem nepochopili, to se občas stává i v důležitějších situacích. ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktorové HIFI soupravy řady RS Elektronika Praha
PříspěvekNapsal: 29 čer 2012 19:54 

Registrován: 08 říj 2010 23:52
Příspěvky: 18
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Koukal jsem na ten ARV-081 a naměřené parametry jsou celkem slušné. 20k sice nedá, ale ještě okolo 18k to jde. Nadějně vypadají i parametry Supraphoního klonu RS 20 = 1PF068 71 se stejným osazením. Asi budu muset ty polystyreny "kuchnout".
Jen tak pro zasmání, tady je výsledek poptávky po ARV:

Zboží (odkaz na foto je na kliknutí)
Nabídka
Cena/Mj.
Cena
reproduktor ARV 081, 5 Ohm, 5W (ARV081)
2 ks
550,00 Kč
1 100,00 Kč
Zboží skladem. Možno ihned odeslat.

Balné 50 Kč (pouze do ceny zboží 1000 Kč bez DPH)
0,00 Kč
Dopravné, doběrečné, příp. obaly
cca
CZ
150,00 Kč
{
Celkem bez DPH
1 250,00 Kč
DPH
250,00 Kč
Celkem vč. DPH
1 500,00 Kč


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktorové HIFI soupravy řady RS Elektronika Praha
PříspěvekNapsal: 29 čer 2012 21:53 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
AZK-401: Konkrétně které quadraly mají extra vstupy 4 i 8 Ohm? Vzhledem k tomu, že jsem pár let dělal u importéra quadralu, myslím si, že bych o tom musel vědět. A u KA-660 samozřejmě můžou běžet oba páry výstupů současně, ovšem k tomu je tam striktní podmínka A+B=8-16 Ohm.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktorové HIFI soupravy řady RS Elektronika Praha
PříspěvekNapsal: 29 čer 2012 22:46 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Který dobrák ti nabídl ty ARVčka za 1500Kč? :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktorové HIFI soupravy řady RS Elektronika Praha
PříspěvekNapsal: 30 čer 2012 10:44 

Registrován: 08 říj 2010 23:52
Příspěvky: 18
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Laminat: konkrétně všechny, co proběhly za poslední měsíce Aukrem a všechny nové - viz třeba:
http://elektro.aukro.cz/par-stereo-repr ... 59880.html
http://elektro.aukro.cz/spickove-tripas ... 37463.html
http://aukro.cz/highend-quadral-germany ... 34660.html
i když, teď jsem narazil na jedny Amuny, co mají psáno pouze 4Ohmy. Jinak všechny mají psáno 4...8 Ohm a mají třísvorkový terminál.
To připojení beden mně šokuje :cry: Tu impedanci myslíš matematicky 4+4=8, nebo elektricky 4+4=2. Takže bych musel připojovat dva páry po 8, abych to neodprásk? Budu muset prostudovat staré návody, jestli je nebožka ještě nevyhodila.

Thales: zde je odkaz na ty lidumily:http://www.elida.cz/cze/elektro/nabidky/0_ZZZ_Vizitka.htm


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktorové HIFI soupravy řady RS Elektronika Praha
PříspěvekNapsal: 30 čer 2012 13:43 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
No jo, ne nadarmo se říká elida-nelida :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktorové HIFI soupravy řady RS Elektronika Praha
PříspěvekNapsal: 30 čer 2012 14:32 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Tak teď jsi pro změnu způsobil šok ty mně. Až takové sráče jsme teda nedováželi :-). Mmch., z uvedených soustav nic nepatří do kategorie HIGH-END. Tam patří od quadralu Titany a Vulkany, s přimhouřenýma očima možná různé ty Wotany a Amuny. Quintasy byly to nejlevnější, co jsme vozili a tenkrát měly klasické terminály i když už tenkrát mívaly uváděnou impedanci 4-8 Ohm. U těch úžasných highendových pérových svorek bych to viděl na sériový rezistor, domů bych si to teda nevzal.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktorové HIFI soupravy řady RS Elektronika Praha
PříspěvekNapsal: 30 čer 2012 16:32 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
A ještě k té impedanci: Co je na tom složitého? Řadím-li dva páry beden paralelně a nemá-li být podkročena minimální zatěžovací impedance zesilovače 4 Ohm, nesmí impedance žádné ze soustav podkročit 8 Ohm.
Jedinou výjimkou, co jsem za svůj život zažil, byl nějaký levný receiver pro domácí kino, který při zapojení dvou párů beden je řadil DO SÉRIE. Důsledky na zvuk si dokážete předtavit, že?

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktorové HIFI soupravy řady RS Elektronika Praha
PříspěvekNapsal: 01 črc 2012 10:30 

Registrován: 08 říj 2010 23:52
Příspěvky: 18
Kraj: ČR - hl. m. Praha
laminat: mylsel jsem, že z předchozí diskuse vyplývá, že nejsem takový dement, abych neuměl sčítat impedance, ale to nic. Nemůžu ty návody najít, ale jsem přesvědčenej, že žádný neobsahoval varování, že nesmí být současně zapojeny termínály A i B, nebo pouze v případě, že jsou požity bedny a dvojnásobnou impedancí. Kdyby hrozilo nebezpečí přetížení poloviční impedancí, tak by si to každý výrobce sakra ohlídal, aby ho nezavalily reklamace. Myslím, že řešení je v tom L/C článku, o kterým píšu výše. Pokud se mi to podaří, pošlu ti to schéma mailem a uvidíš sám - třeba si špatně rozkresluji, co se vlastně zapne a vypne při jednotlivých polohách spínačů....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktorové HIFI soupravy řady RS Elektronika Praha
PříspěvekNapsal: 01 črc 2012 10:42 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Nic mi nemusíš posílat, ten návod jsem si kvůli tobě stáhnul, to upozornění tam je. Takže klidně dělej dementa ze mne, jen se pak nediv, že si tě zařadím k venoučovi a faldymu.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktorové HIFI soupravy řady RS Elektronika Praha
PříspěvekNapsal: 01 črc 2012 22:54 

Registrován: 08 říj 2010 23:52
Příspěvky: 18
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Nějaký přecitlivělý, ne? Že by předmenstruační tenze? Myslel jsem, že tedy umí anglicky lépe než já - nebyl by první a tak jsem to zkontroloval znovu. Jak překládá tohle:Two sets of Stereo Speakers Terminals and Front Panel Speaker Selector Switch permit operation of speakers in two separate rooms simultaneosly or separately.
Nebo tohle: A+B Activates simutaneously two sets of speakers systems connected to the A and B SPEAKERS terminal.

A na terminálu (pro dvě dvojice beden) je psáno 4 - 16 ohm. To je v celém návodu o bednách všechno. Takže bych prosil odkaz na Váš návod, který jste si kvůli mně stáhnul a kde to upozornění je. Rád se poučím, kde jsme, společně se soudruhy z NDR, udělali chybu. Frajer, kterej bedny pod 30 kKč nazývá sračkami bude jistě ten pravý učitel.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktorové HIFI soupravy řady RS Elektronika Praha
PříspěvekNapsal: 01 črc 2012 23:28 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
V tom návodu který jsem si stáhnul, je u terminálů napsáno: SPEAKERS A-B 4-16 OHM, SPEAKERS A+B 8-16 OHM. V technických parametrach je pak napsáno Output power both channles driven into 8 Ohms a driven into 4 Ohms. Odkaz: http://elektrotanya.com/kenwood_ka-660_ ... nload.html. Ve schématu taky nevidím žádné LC články, které by se řadily při paralelním zapojení beden. Kromě toho znám Ohmův zákon a Kirchhoffovy zákony, to by pro tohle úplně stačilo. Sračkami nazývám ty bedny, které sračkami jsou, bez ohledu na jejich cenu. A tím jsem skončil.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktorové HIFI soupravy řady RS Elektronika Praha
PříspěvekNapsal: 02 črc 2012 00:20 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Sorry že se do toho pletu, ale už se na to nemůžu dívat. Laminát má pravdu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktorové HIFI soupravy řady RS Elektronika Praha
PříspěvekNapsal: 02 črc 2012 08:23 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Mistr světa: Když nemůžeš najít ty návody, tak si ten zesilovač otoč zadním panelem k sobě a použij ty orgány, co máš po stranách nosu:
Příloha:
ka660.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktorové HIFI soupravy řady RS Elektronika Praha
PříspěvekNapsal: 03 črc 2012 01:10 
Řádný člen

Registrován: 08 zář 2010 18:21
Příspěvky: 382
Bydliště: Teplice
Kraj: ČR - Ústecký
Pánové,hezky jste se rozjeli, jen připomínám,že téma vlákna je,,,,
Reproduktorové HIFI soupravy řady RS Elektronika Praha
A to jsem v nemocnici, po operaci a přísahal jsem všem ,že budu v klidu.Počítač mi sem propašoval kámoš,sestry mi jej tolerují .Jsou to hezký a hodný dívky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktorové HIFI soupravy řady RS Elektronika Praha
PříspěvekNapsal: 03 črc 2012 02:18 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Já teď taky tak trochu nemocnicuju a co nadělám? Naštěstí mi zakázali jen se hýbat, ne se rozčilovat :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktorové HIFI soupravy řady RS Elektronika Praha
PříspěvekNapsal: 26 říj 2012 23:50 
Řádný člen

Registrován: 08 zář 2010 18:21
Příspěvky: 382
Bydliště: Teplice
Kraj: ČR - Ústecký
Zdravím ,po 8 měsících mezi nebem a zemí, jsem dnes poprvé od infarktu a dalších komplikacích otevřel dveře do kutlochu,trochu jsem porovnal,trochu zjistil ,kde jsem vlastně skončil.Zatím pomalu ,ale pokusím se dokončit kopie RS 334 ,potřebují jen povrch.Na elektroniku zatím nemám,bohužel jsem po mnohých ztrávených dnech na JIP ,zjistil ,že jsem ztratil hodně paměti,tak to zatím nejde.Tak doufám ,že to nějak zvládnu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktorové HIFI soupravy řady RS Elektronika Praha
PříspěvekNapsal: 27 říj 2012 17:35 

Registrován: 22 črc 2009 10:57
Příspěvky: 386
Tak sa drž, keď budeš potrebovať poradiť ozvi sa.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktorové HIFI soupravy řady RS Elektronika Praha
PříspěvekNapsal: 29 říj 2012 11:42 
Řádný člen

Registrován: 08 zář 2010 18:21
Příspěvky: 382
Bydliště: Teplice
Kraj: ČR - Ústecký
Dík za nabídku,zatím se soustředím na dokončení rozdělaného,na jiném vlákně mám koaxialy,tak i sem dám ten nedodělek,to mě tak štve.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 126 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group