Poslední návštěva: Právě je 25 dub 2024 11:01


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: akú zostavu
PříspěvekNapsal: 20 dub 2009 18:26 
Uživatelský avatar

Registrován: 17 bře 2009 12:42
Příspěvky: 63
Bydliště: Žilina
Kraj: SR - Žilinský
zdar mám jeden kus 1PF 067 33 a jeden kus 1PF 067 62 a mám ešte jeden kus arn_567 tak sa pýtam či mám prerobiť tú 62 na 33 a či mám riešiť výhybku tak ako na 33 alebo ponechať stávajúcu zo 62. Samozrejme kondy pomením. Alebo to mám riešiť inač?

_________________
Sorry za pravopis som len človek.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: akú zostavu
PříspěvekNapsal: 21 dub 2009 02:37 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Předělej tu 33 na 62 ta je lepší. Jen je tam jiný basák - ARN5604 kdežto ve 33 je ARN565 (možná v některých typech 567). Prověř to. Chtělo by to sjednotit. Výškáč by měl být stejný.
Ten ARN567 chceš prodat?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: akú zostavu
PříspěvekNapsal: 21 dub 2009 08:17 
Uživatelský avatar

Registrován: 17 bře 2009 12:42
Příspěvky: 63
Bydliště: Žilina
Kraj: SR - Žilinský
no v tom prípade potrebujem 1x arn-5604 asi z roku 1980 a mám na predaj 2x arn 567 ale jeden je opravovaný ale vypadá hnusne lebo bol v nejakom hnusnom prostredí a je niečim mastným nasiaknutá časť membrány takže keď sa pozriete cez svetlo na membránu tak časť je pekne čierna a časť fľakato-čierna
P.S. táto reprosústava bude ako zadné satelity predné mam ars-9204 rok 1988

_________________
Sorry za pravopis som len človek.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: akú zostavu
PříspěvekNapsal: 22 dub 2009 11:14 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Jeden 5604 tu mám ale ten ti raději ani nebudu nabízet protože není v moc dobrém stavu. Můžu ti ho cvaknout. Ale kdybys měl fakt nouzi tak bych ti ho vyměnil za ten lepší ARN567 protože ten tu mám jeden lichý tak bych to mohl spárovat.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: akú zostavu
PříspěvekNapsal: 22 dub 2009 12:35 
Řádný člen

Registrován: 02 říj 2008 10:11
Příspěvky: 1267
Kraj: SR - Bratislavský
nd4spd: Keď si teda trúfneš prerobiť 33 na 62 a máš k dispozícii ARN 567, možno by stálo za pokus dať aj do tej pôvodnej šesťdesiatdvojky ARN 567. Ale v tom prípade bude treba trochu poštelovať basovú sekciu výhybky, lebo inak tam s týmto starším basákom pravdepodobne vznikne na stredoch výrazný pokles. Odmena za námahu však bude lepší prejav 567 v spodnom pásme oproti 5604.

_________________
http://www.tesla-archiv.estranky.sk/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: akú zostavu
PříspěvekNapsal: 22 dub 2009 23:19 
Uživatelský avatar

Registrován: 17 bře 2009 12:42
Příspěvky: 63
Bydliště: Žilina
Kraj: SR - Žilinský
ďakujem za rady len som sa chcel spýtať čo hrá lepšie (bohužiaľ ja na to nemám uši lebo mne sa zdá že hrajú tak isto) 33 alebo 62 prípadne ktorý repro hrá lepšie 567 alebo 5604.
P.S. na pravé ucho horšie počujem keď som bol malý mal som zápal stredného ucha a jediný spôsob ako to liečiť bolo prefukovanie uší a odtiaľ mám jazvy na pravom bubienku dokonca mám kdesi doma frekvenční graf mojich uší

_________________
Sorry za pravopis som len človek.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: akú zostavu
PříspěvekNapsal: 22 dub 2009 23:50 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Těžo říci který hraje lepší. Jsou prostě jiné. Mě se líbí víc ty starší i přes větší zkreslení. Je to ale subjektivní vjem. každopádně bys tu výhybku musel předělat což vzhledem k tomu že nemáš vybavení dost blbý, krom toho by tě to vyšlo dráž než postavitjen jednu výhybku do té druhé bedny. Je to tedy na tobě.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: akú zostavu
PříspěvekNapsal: 23 dub 2009 11:07 
Uživatelský avatar

Registrován: 17 bře 2009 12:42
Příspěvky: 63
Bydliště: Žilina
Kraj: SR - Žilinský
hmm práve som sa pozeral na dexon na tie cievky takže asi spravím tú 62 najskôr sa pokukám a pohľadám u kamarátov ten 5604
Thales: môžeš sa trochu rozpísať o tom repro
P.S. ako sa majú spájať cievky keď potrebujem 1,1mH a tam majú len 1mH a 0,1mH ??

_________________
Sorry za pravopis som len človek.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: akú zostavu
PříspěvekNapsal: 23 dub 2009 13:04 
Řádný člen

Registrován: 02 říj 2008 10:11
Příspěvky: 1267
Kraj: SR - Bratislavský
Už len aby sa Ti podarilo zohnať aj druhý, pokiaľ možno rovnaký ARN 5604...
Čo konkrétne Ťa o tých reprákoch zaujíma? V kocke: 567 je starší, má menšiu zaťažiteľnosť, ale dokáže zahrať hlbšie a na vyšších frekvenciách nevrieska. To je dôvod, prečo sa v niektorých sústavách (ako sú napríklad tie 33) mohol zapájať aj bez výhybky. 5604 je novší s väčšou zaťažiteľnosťou, má vyššiu Fs a nedokáže zahrať až tak hlboko ako 567. Na vyšších frekvenciách však už dosť kričí - to závisí aj od konkrétneho prevedenia - a preto je bez výhybky problematický.
Indukčnosť cievky sa ovplyvňuje okrem iného počtom závitov - čím väčší počet závitov, tým väčšia indukčnosť a naopak. Čo sa týka spájania, tak zväčšenie indukčnosti sa dosiahne sériovým zapojením cievok. Treba dbať aj na ich fyzické rozmiestnenie, aby sa navzájom neovplyvňovali.

_________________
http://www.tesla-archiv.estranky.sk/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: akú zostavu
PříspěvekNapsal: 24 dub 2009 01:38 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
+- souhlasím s tím co psal Cipox. Bohužel i ty ARN567 jsou bez výhybky neposlouchatelné. ta samá bedna s pořádnou výhybkou hraje úplně jinak. A to že zahraje hlubší to je otázka. Zahraje ale ve větším objemu a s tím že je větší zkreslení na středech. Také bacha na tu zatížitelnost. proto začátečníkovi doporučuju tu verzi s 5604.
Cívku 11mH získáš tak že koupíš 1,2mH, dojdeš za někým kdo má měřák kterým se dá měřit indukčnost (lepší multimetry tuto funkci často mají) a odvineš něco málo drátu na požadovanou hodnotu. Nebo je zkus v Dexonu ukecat ať ti to odmotají na zakázku.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: akú zostavu
PříspěvekNapsal: 27 dub 2009 15:11 
Uživatelský avatar

Registrován: 17 bře 2009 12:42
Příspěvky: 63
Bydliště: Žilina
Kraj: SR - Žilinský
Thales: mohol by si sa prosím rozpísať o tom arn 5604 čo máš doma
P.S. poslal som ti aj súkromnu správu len si ju akosi prehliadol

_________________
Sorry za pravopis som len človek.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: akú zostavu
PříspěvekNapsal: 09 říj 2009 12:41 
Uživatelský avatar

Registrován: 03 lis 2008 08:35
Příspěvky: 750
Bydliště: Havířov
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Myslim, že je škoda kvůli toho zakládat nové téma, hodil by se mi tip na slušné sloupovky a regálovky tak do 25tis... Chci pokud možno konečně definitivně vyřešit tchánovo vymýšlení pičovin. Je hluchej jak poleno, kdo četl hlodník ví, že má nejradši točení knoflíků až za roh a čím víc knoflíků, tim líp.. Vymyslel, že chce nutně koupit DVD a SACD přehrávač Denon z bazaru, PC: prý 27 000,-, NC: 8 000,-. Je to z důvodu, že jeho CD Sony "moc basuje" a DVD rekordér Panasonic "má moc vejšek", tak myslí, že to tim Denonem vyřeší... No ale hlavně chce poradit jaké k tomu nové bedny, jenom bych připomněl, že má integrovanej zesák NAD C 355BEE... Měl by někdo pár tipů, co by si měl zajít třeba poslechnout? Do stavby beden se mi v jeho případě moc nechce, akorát by mektal, že to hraje ploše a že zas musel vohulit korekce za roh. Když si něco koupí, bude moct nadávat akorát na sebe a ne že mu budu vytvářet uměle hrb v charce, aby to nebylo plochy a furt poslouchat jak je nespokojenej a 10x rozebírat bedny... :roll: Díky za každý nápad ;)

_________________
Zesy: Proton AA-1150+P-1100, Dual CV 1462, NAD 912, Transiwatty
Bedny: VA Bear Towers, [ARS 844, 1058, 821], RRR S-30B, RFT B3010
Suby: ARN 312, ARN 930
Ostatní: Denon DVD 3910, TU-1500AE, DCD 715, DRM 540, Dual CT 1462


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: akú zostavu
PříspěvekNapsal: 10 říj 2009 01:15 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Jo to chápu, tím by sis akorát naběhnul. Bys něco postavil a byl bys ještě za toho špatnýho. Nové bedny asi nezaplatí ale pokud můžu doporučit tak bychb sledoval nabídku bazaru P-Audio. Je tady v praze a mají své webovky. Občasse tam vyskytují zajímavé věci za zajímavé ceny a člověk se tak dostane k věcemco jen tak snadno nekoupí. Ale s konkrétním výběrem těžko poradit. když nedokáže slovy říci co chce tak to je fakt nejlepší poslouchat tak dlouho až si něco najde. Ale myslím že koupí nového přehravače to nevyřeší protože nedodržel základní podmínku - každý následující kompomponent v řetězci by měl stát alespoň 2x tolik co ten předchozí jinak tam vznikají slabé články. Akorát jestli má potřebu s korekcema kroutit nadoraz ztak se obávám že ho neuspokojí nic. To by se muselo sedět vedle něj a dlouhodobě sledovat co se mu kde nelíbí nebo naopak.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group