Poslední návštěva: Právě je 25 dub 2024 03:52


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 151 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Tesla/TVM based minoritní soustavy
PříspěvekNapsal: 29 lis 2011 23:13 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Zakládám tento thread, který by měl mapovat použití reproduktorů Tesla/TVM v jiných reprosoustavách než jsou notoricky známé soustavy z Valmezu, Bratislavy, Elektroniky Praha či Supraphon. Mohou tu být ale OEM verze (například ARSxxx ne ale vlastní označení ETA nebo cizí značka ano přestože to všechno bylo vyrobeno v Litovli). Není ale nezbytně nutné aby reprosoustavy byly kompletně osazeny reproduktory Tesla nebo TVM, měla by to však být tovární či malosériová výroba, tuzemská i zahraniční, nikoliv však kusový DIY projekt. Mohou to být i jiné než HiFi výrobky. Už jich mám pár v archivu, většinou stažené z různých bazarů protože jen ojediněle je možné zjistit víc. Pokud by měl někdo i nějaké jiné zajímavé informace (nejen fotografie) například o exportu či netradičním použití též je možno přidávat je sem.

A hned sem přidám něco co se prodávalo pod značkou HECO:

Rozměry 85 x 31,5 x 22cm
bassreflex


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla/TVM based minoritní soustavy
PříspěvekNapsal: 30 lis 2011 23:27 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11103
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
GRUNDIG BOX 5500:

http://www.hifi-wiki.de/index.php/Grundig_Box_5500

Začátek devadesátých let. Dělaly se v černé a ořechové barvě (umělá dýha) s odnímatelným rámečkem potaženým černou strečovou tkaninou.
Použitý basák - nejspíš jinak orazítkovaný ARN6606.
Kolega si je koupil za pár šupů v bazaru v České Skalici. Když jsem mu po krátkém ohledání identifikoval na basech starou Teslu, nechtěl mi věřit.
Pohled do vnitřku: výhybku abys hledal lupou, tak mrňavou tlumivku v basech jsem snad ještě neviděl. Ale neměl jsem u sebe foťák ani měřáky, jinak bych to zdokumentoval líp. Je to poněkud odfláknuté až ojebané, ale na to, jak moc se mi to nelíbilo na pohled, to není až tak velký zvukový průser, jak jsem čekal. Přesně ovšem sedí Thalesův komentář, že je to něco ve stylu ARS9228... Soustavy jsou ve velmi dobrém stavu a kolega z nich má hroznou radost a nechci mu je hanět. Já mám od něj svolení v budoucnu bedýnky rozebrat, nafotit, změřit a zakreslit. Ale kvůli pracovní vytíženosti se k tomu jen tak nedostanu. Bojím se uveřejňovat výhybku i s hodnotami součástí, aby ji někdo z blbosti nechtěl kopírovat...

Tyto fotky jsou stažené z netu, basáky jsou z inzerátů typu "GrundigBox 5500 tiefton chassis", na které byly odkazy na stránkách HiFi-Wiki. Co jsem koukal, tak se občas vyskytnou i u nás za pár stovek, zato v Rusku, v Litvě a v Británii lezou na bazarech až ke dvěma či třem tisícovkám.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla/TVM based minoritní soustavy
PříspěvekNapsal: 16 pro 2011 20:22 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Našel jsem na aukru tyto bedny značky CAT. Výškáč je Tesla ARV360x. Pokud někdo tyto bedny zná a myslí si, že je to předělávka, tak to odsud smažu. Model prodávající neuvedl.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla/TVM based minoritní soustavy
PříspěvekNapsal: 17 pro 2011 01:04 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Ono je to složitější a tak to musím vzít víc zeširoka.
ETA, pod kterou kolem roku 1994 spadala část bývalého podniku Tesla Litovel, vyvinula na zakázku sérii reproduktorových soustav ARS9218, ARS9228 a ARS9238 které byly jednotně osazené ARV3608 (verze s černým vrchlíkem), ARZ3608 a basák podle verze ARN5618, ARN6618 a nebo 2x ARN6614. Ty se následně prodávaly pod značkou CAT. Označení všech typů nemám, pouze vím že model ARS9218 se prodával pod označením CAT AS90 a model ARS9228 pod označením CAT AS120 (a ještě pod jednou značkou, teď si nevzpomenu jakou). Identické bedny ETA prodávala pod svým vlastním označením ETA 0480, 1480 a 2480 s českým manuálem a českými popisky na bednách i přepravním obalu. Výhybky z nejvyššího modelu ARS9238 mám nafocené a kvalitně překreslené (jedna z fotografií je v sekci Tesla u patřičného modelu). Výhybka vskutku není žádný zázrak ani návrhem, ani mechanickým provedením (diplomaticky řečeno). Je zhruba na úrovni lepší dnešní spotřebky, avšak na rozdíl od ní se tam pokusili alespoň trochu srovnat charakteristiku střeďáku RC členem. Ve výsledku používá dělení 6dB/6dB jen zdola/6dB. Spolu s nevhodnou ozvučnicí mi přijde potenciál reproduktorů v bedně osazených zcela zabitý, dle mého názoru je možné z nich vytáhnout zvukově více. Viděl jsem i nějaké fotky jestli mě paměť neklame z modelu ARS9218 která vypadala ve stejném stylu. Matoucí je, že jeden člověk mi před lety posílal fotky výhybek, které ukořistil z beden které identifikoval jako ARS9228 a v nich byly výhybky které vypadaly zcela v old Tesla stylu, tj plnohodnotné výhybky 12dB/oct, krabicové svitkové kondenzátory atd. Tak buď se spletl a nebo existovala i nějaká jiná verze. Je možné že ty exportní měly lepší výhybky.

A teď k tomu jestli ta bedna na fotce je předělávka. Každopádně má jinou čelní stěnu než standardní ARS9218. Je tam nějaký potah (nebo dvojitá stěna nebo co to je) která zakrývá uši použitých reproduktorů. Také tam je ARV3608 se žlutým plastovým vrchlíkem. Buď tedy první verze těch beden se dělaly takto, nebo si to někdo opravil/upravil. Pokud ano tak se snažil.


Naposledy upravil Thales dne 18 kvě 2014 03:44, celkově upraveno 2

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla/TVM based minoritní soustavy
PříspěvekNapsal: 17 pro 2011 12:31 
Řádný člen

Registrován: 08 zář 2010 18:21
Příspěvky: 382
Bydliště: Teplice
Kraj: ČR - Ústecký
Zdar myslím ,že sem patří i tyto bedny...nedavno na Aukru


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla/TVM based minoritní soustavy
PříspěvekNapsal: 17 pro 2011 16:54 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
To ale vypadá spíš na nějaké zdařilé domorobo ne? Ale kdo ví, to by se ten člověk musel dost snažit. Zkus mu napsat jestli to vzadu nemá štítek. Já když na něco narazím a napíšu tak mám občas štěstí že lidi pochopí že mi jde o dokumentaci a pošlou co po nich chci.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla/TVM based minoritní soustavy
PříspěvekNapsal: 17 pro 2011 22:11 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
Tyhle bedny jsem si chtěl vydražit, ale nestih jsem to. :cry: Každopádně si taky myslím, že je to domorobo a ne skutečný National. Udělané je to pěkně, ale tohle na Japonce fakt nevypadá. Oni měli úplně jiný styl beden.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla/TVM based minoritní soustavy
PříspěvekNapsal: 18 pro 2011 03:55 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Ale o to nejde, je jasné že National to není když jsou ty bedny evidentně v tuzemském stylu. Jde spíš o to zda je to neznámý tuzemský výrobek (třeba z Litovle) a nebo jestli je to bedna amatérské. Proti tomu že jsou tovární svědčí to že je to neznámá kombinace (ale to nic neznamená, jsem přesvědčen že neznámých beden tovární výroby je více), neopčíliš pečlivé napnutí krycí tkaniny a její jiný vzor. Taktéž větší množství zápustných šroubů na čelní stěně. Pro tovární výrobu svědčí naopak poměrně přesný konus čelní stěny u středového reproduktoru, patentky používané v běžné sériové výrobě, stěny lepené na pokos se ztenčenou tloušťkou v prostoru kolem rámečku a kvalitní dýhování. Použité šrouby na upevnění výškáče jsou tytéž jako používala Tesla Bratislava. Podtrženo a sečteno je to buď hodně zdařilý amatérský výrobek nebo neznámá tovární výroba. Čím dál tím víc na to koukám tím víc si myslím že to bude něco z Mieru, Bratislavy nebo Litovle. taktéž to může být fuška - výroba v továrně pro soukromé účely.

Nebyl by kontakt na prodejce nebo kupujícího? je ta aukce (byť skončená) ještě někde?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla/TVM based minoritní soustavy
PříspěvekNapsal: 19 pro 2011 19:13 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
Tyhlety Piloty vypadají taky na osazení teslou...ARN560x a ARZ360x
http://elektro.bazos.sk/inzerat/1207699 ... 0301LS.php


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla/TVM based minoritní soustavy
PříspěvekNapsal: 20 pro 2011 02:24 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Ty samé výčkáče (nejsou TVM) používali v těch nejmenších ARS co vyráběli v TVM - na model mrknu zítra. Mám to nafocené ale jen mizerně, nebyly podmínky. Rád bych kdyby se někdo pokusil identifikovat výrobce a proč v TVM používali jiné než vlastní výškáče.

Nepožádá někdo prodejce o fotku štítku vzadu? Alespoň něco, je mi jasné že chtít po něm fotku výhybky je moc :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla/TVM based minoritní soustavy
PříspěvekNapsal: 20 pro 2011 12:40 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Thales: Hele, tohle jsem si u tebe všimlu už poněkolikáté: "nepožádá NĚKDO prodejce o fotku štítku vzadu?". Co ti brání udělat to sám?

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla/TVM based minoritní soustavy
PříspěvekNapsal: 21 pro 2011 03:19 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Budeš se divit ale občas to dělám. Ale ne vždycky se dočkám odpovědi a hlavně ne vždy mám na dotyčného kontakt. Tentokrát ano (link na bazoš) ale když jsem to psal předtím tak kontakt nebyl.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla/TVM based minoritní soustavy
PříspěvekNapsal: 22 pro 2011 01:25 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 čer 2011 11:28
Příspěvky: 255
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Přidávám jedny staré (předpokládám) vcelku raritní aktivní TESLA bedny s osazením ARV 3604, ARZ 4604, ARN 6604, neznáte je nebo neviděl jste je někdo ?


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi !


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla/TVM based minoritní soustavy
PříspěvekNapsal: 22 pro 2011 03:25 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Známe. Jsou to ARS1210, už se tu rozebíraly v jiném threadu. Ale když už jsme v tom tak sem hned přidám asi jejich předchůdce - ARS1200 electronic. Chtěl jsem sem dát i schema jejich zapojení ale smůla, zas to debilní omezení fóra na rozlišení a zmenšit to nejde - není to fotka ale schema. Máte tedy smůlu.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla/TVM based minoritní soustavy
PříspěvekNapsal: 22 pro 2011 03:47 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Sorry že to dávám do odděleného příspěvku ale mám pro to svůj důvod.

Nejsou tohle náhodou zakázková TVMka? Vyráběli to Němci (ELAC model EL 160) a ti používali Tesla/TVM repráky často takže by nebylo nic divného kdyby si objednali ARN661x s otočeným vrchlíkem po vzoru ARN226. Na druhou stranu mohou to být i úplně jiné repráky.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla/TVM based minoritní soustavy
PříspěvekNapsal: 22 pro 2011 10:39 
Řádný člen

Registrován: 02 říj 2008 10:11
Příspěvky: 1267
Kraj: SR - Bratislavský
Tesly / TVM majú menej výrazné uši a nie také hranaté. Škoda že nie je detailnejšie vidieť, či tie repráky majú záves uchytený spredu alebo zozadu. Ak by bol spredu, tak by to mohli byť Visatony WS20E/4 alebo 8.

_________________
http://www.tesla-archiv.estranky.sk/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla/TVM based minoritní soustavy
PříspěvekNapsal: 22 pro 2011 14:06 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Ta fotka nemá dostatečné rozlišení ale mně to takhle z dálky přijde jako typické reproduktory Grundig - koš má podobný tvar jako Tesla ale na okrajích má osazení, vyvedení cívky je 180°proti sobě a vrchlík je inverzní a kopíruje tvar membrány.
Pak je samozřejmě otázka, zda i Visaton neprodukoval reproduktory na lince od Grundigu, stejně jako Tesla VM.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla/TVM based minoritní soustavy
PříspěvekNapsal: 22 pro 2011 18:37 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Proto jsem to dal také samostatně, tedy k úvaze. Už dřív jsem koukal že koše některých starších reproduktorů prodávaných pod značkou Grundig jsou velmi podobné těm z TVM, jen u těch levnějších modelů mají horší povrchovku. Bohužel ale na skladě mám jen jednu fotku a ta není zrovna vypovídající.

Ale když už jsme u cizích výrobních linek nedá mi to se nezeptat na jednu raritu. Za celou historii Tesly/TVM u reprobeden vyráběných touto firmou používali vždy pouze a jen reproduktory které si sami vyrobili (až na to velké PA čtyřpásmo kde už to jinak nešlo tak na výšky použili ty Celestiony ale to je něco jiného). Až na jednu výjimku - ARS202-02/8. Zajímalo by mě co je k tomu vedlo. Vlastní fotky jsem někam zabordelil taky si vypůjčim tady od Jardy:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla/TVM based minoritní soustavy
PříspěvekNapsal: 27 pro 2011 15:50 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 čer 2011 11:28
Příspěvky: 255
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Mám tu k dispozici zajímavé obrázky a přidávám třípásmové reproduktorové soustavy (výrobce ETA),
HALTON
výhybka 6 dB/okt.
Jmenovitá impedance 8 Ohm
Max. standardní příkon 160 VA
Špičkový příkon 320 VA
Charakteristická citlivost 86 dB
Kmitočtová charakteristika 35 Hz až 22 kHz
Rozměry 830 x 260 x 237 mm
Reproduktory 1x ARV 104 1x ARX 150 2x ARN 226
Hmotnost jednoho kusu 13,4 kg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi !


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla/TVM based minoritní soustavy
PříspěvekNapsal: 28 pro 2011 04:51 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
To je skelet od ARS9238 (alias ETA 2480) jen s novějším osazením, výhybka bude hádám stejná. Nevíš jaké to má označení?


Toto prý někdo dodával jako kompletní stavebnice, nevím ale kdo.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 151 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group