Poslední návštěva: Právě je 26 dub 2024 16:37


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Fullrange tentokrát v OB
PříspěvekNapsal: 09 led 2012 08:12 
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008 20:19
Příspěvky: 408
Bydliště: Horni Ujezd u Litomyšle
Kraj: ČR - Pardubický
Repraky se behem kazdodenniho nekolikahodinoveho provozu zahravaji a zvuk se zlepsuje,hlavne basy,tech je ted podstatne vic nez na zacatku.Podani prostoru je stale primo uzasny,co se vlastnich zvuku tyce trosku chybi takovej ten samet na nizssich stredech,kterym se vyznacujou Isophon nebo Telefunken stredaky z mych OB tripasem,na druhou stranu je projev tech fullrange v tyhle oblasti neutralnejsi.Vysky jsou prijemny,v dostatecnym objemu,jakoby min papirovy nez ze Saba greencone,ale samozrejme jiny nez z paskacu.
Kdyz to shrnu zvuk beden je naprosto kouzelny,muzika cloveka vtahuje,bedny pri poslechu uplne zmizi a zustava jen zvukovy vjem,prostor je hudbou uplne vyplneny a clovek se ocita uprostred deni,silna atmosfera behem produkce se presune k vam domu,takze mate muzikanty primo v pokoji nebo naopak octnete se v prostoru,kde se nahravalo,stava se mi,ze jsem v kurníku na farme,kde Tom Waits nahrava sva posledni alba :-)))
Velice laciny zvusob jak dosahnout stavu vytrzeni poslechem vasi oblibene hudby je zakoupeni techto repraku.Vzhledem k jednoduchosti OB konstrukce,absence vyhybky - coz cloveku usetri spostu prace,laborovani a tisice korun,doporucuju vsem,kdo to s poslechem hudby(nejen konstruovanim-ikdyz" i cesta nekdy muze byt cil") mysli vazne.Dobry den.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fullrange tentokrát v OB
PříspěvekNapsal: 09 led 2012 16:04 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Ten reprák asi nebude hrát moc rovně že? Z toho plyne že nějaký filtr by neuškodil a to máme hned jako výhybku ;) Neber to ale jako nějaké navážení nebo snižování tvých reprobeden. Klidně bych si je poslechl, jsem otevřený alternativám.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fullrange tentokrát v OB
PříspěvekNapsal: 09 led 2012 16:24 
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008 20:19
Příspěvky: 408
Bydliště: Horni Ujezd u Litomyšle
Kraj: ČR - Pardubický
tady


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fullrange tentokrát v OB
PříspěvekNapsal: 09 led 2012 16:30 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říj 2009 11:12
Příspěvky: 828
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kraj: SR - Košický
Len pre informáciu kde sa vlastne dá kúpiť ten reproduktor a aká je vlastne jeho cena ? Tá EN stránka mne veľa informácii čo sa týka ceny prípadnej možnosti kúpi neposkytla.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fullrange tentokrát v OB
PříspěvekNapsal: 09 led 2012 16:35 
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008 20:19
Příspěvky: 408
Bydliště: Horni Ujezd u Litomyšle
Kraj: ČR - Pardubický
http://wildburroaudio.com/speakers.php

cena uvedena ve druhem a tretim odstavci,repraky je nutno objednat,klikni na contact/order.
Postovny je do Evropy 55USD


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fullrange tentokrát v OB
PříspěvekNapsal: 09 led 2012 21:56 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Jak jsem předpokládal - sundat ty dva 10dB hrby a pak se teprve ukáže jak to vlastně hraje, takto se musí docházet ke zkresleným dojmům. Ještě navíc je ten první hrb v oblasti kde je lidské ucho nejcitlivější.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fullrange tentokrát v OB
PříspěvekNapsal: 09 led 2012 22:44 
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008 20:19
Příspěvky: 408
Bydliště: Horni Ujezd u Litomyšle
Kraj: ČR - Pardubický
Ten prvni hrb bych az budou repraky rozehrany taky rad sundal,mel jsem moznost po nejakou domu poslouchat nekolik ruznych fullrange,vsechny mely hrb v tyhle oblasti...ten druhy hrb mi az tak nevadi,ale asi to taky budu chtit stahnout...jakous takous predstavu jsem si udelal,kdyz jsem to stahnul na equalizeru ve foobaru...jeden z DACu ktery mam ma i USB vstup,ale neni to uplna spicka,takze podani prostru neni tak dobry jako u Bufallo Sabre...squeeze box mi zase neumoznuje equalizovat...nicmene i tak to hraje...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fullrange tentokrát v OB
PříspěvekNapsal: 10 led 2012 15:53 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
http://www.ebay.de/itm/GRUNDIG-Lautspre ... 4ab29b74b2

Co by se dalo postavit z tohohle, chlapi? Tak velkej elipťák jsem ještě neviděl.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fullrange tentokrát v OB
PříspěvekNapsal: 10 led 2012 16:59 
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008 20:19
Příspěvky: 408
Bydliště: Horni Ujezd u Litomyšle
Kraj: ČR - Pardubický
Ani ja ne,mam nekolik velkych Isophone/http://www.german-vintage-loudspeakers.com/navid.790/isophon-ph2132e-oval-coaxial-driver-version-1.htm/,ale proti tomuhle jsou to prcci...
Pokud bys mel dva sly by urcite dobre do OB,asi budou rychly vzhledem k lehky membrane,taky snadno odkouritelny,no ale pri citlivosti cca 98dB jim staci na hlasity poslech tak 0,5W


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fullrange tentokrát v OB
PříspěvekNapsal: 10 led 2012 19:35 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Jenže je bohužel jen jeden. Kdyby byly dva, tak bych je asi koupil, i když nejsem openbafflista.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fullrange tentokrát v OB
PříspěvekNapsal: 10 led 2012 21:00 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
Ten první hrb je v tý nejhorší oblasti...2000-5000Hz, kde je z mýho subjektivního pohledu lepší mít spíše mírný pokles...zhruba 2-3dB. Ten druhý hrb už tak hrozný není, jelikož je dost vysoko, ale stejně, když vidím jak to vypadá za 8kHz, asi bych to tam stejně utnul a nechal tam hrát nějaký supertweeter. Jelikož směrovky budou už stejně špatný, tak by tam podle mně sednul RBT-95. No a tam už je tedy výhybka nutná...filtr na potlačení toho hrbu + klasika dělení s výškáčem.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fullrange tentokrát v OB
PříspěvekNapsal: 10 led 2012 21:28 
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008 20:19
Příspěvky: 408
Bydliště: Horni Ujezd u Litomyšle
Kraj: ČR - Pardubický
ja nejspis koupim mini DSP a budu si s tim hrat :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fullrange tentokrát v OB
PříspěvekNapsal: 11 led 2012 00:23 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Zatím si to můžeš zkusit i se zvukovkou. Je plugin do foobaru který se chová jako cross/DSP. Jen to chce vícekanálovou zvukovku nebo několik zvukovek.

Supertweeter se musí dělit buď pekelně vysoko nebo strmě. Čím větší reproduktor tím větší problém. To přináší problémy s fázováním a hlavně s šíleným zlomem na směrovosti. Pokud se nejedná o alespoň pokus o odladění tak mi přijde jednodušší použít nějaký normální výškáč jen přes kond a využít strmosti pouhých 6dB/oct. Pak nabíhá postupně a při ladění čistě od ucha se s tím dá jednodušeji hrát.

Ale to stejnak Kudlibabka dělat nebude :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fullrange tentokrát v OB
PříspěvekNapsal: 11 led 2012 18:19 
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008 20:19
Příspěvky: 408
Bydliště: Horni Ujezd u Litomyšle
Kraj: ČR - Pardubický
Příloha:
eq.jpg
jelikoz je tohle fullrange projekt tak tam necham jeden reprak a vicereprakovy bedny budu resit v jinym projektu...:-)
dneska jsem si poskladal novej USB DAC nehraje jako bufalo,ale je mu docela blizko,ikdyz prostor nepodava tak "holograficky",opet jsem vyzkousel equalizaci ve foobaru a to nejhorsi oriznul,zmizel telefon,ostatni prijemny zustalo...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fullrange tentokrát v OB
PříspěvekNapsal: 21 led 2012 22:39 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 čer 2011 11:28
Příspěvky: 255
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Ahoj Kudli,
nazkoušel jsi někdy operovat s vlivem velikosti desky ?
http://www.youtube.com/watch?v=pruP-BOWop8
http://www.youtube.com/watch?v=JtibVx4_ ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=h9rh_9Mn ... C3F0ABF93B

_________________
Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi !


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fullrange tentokrát v OB
PříspěvekNapsal: 22 led 2012 00:35 
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008 20:19
Příspěvky: 408
Bydliště: Horni Ujezd u Litomyšle
Kraj: ČR - Pardubický
Tyhle fullrange jsem zkousel jen v teto ozvucnici,chystam se na ne udelat tridilnou ozvucnici,vlastne tri ruzne siroky pruhy preklizky spojeny pianovejma pantama.Predni deska bude mit kridla pripevnena pantama a pujde to rozvirat nebo zavirat.Tahle jednoducha konstrukce se mi moc libi.
http://www.wildburroaudio.com/_images/betsy2.jpg
Udelam to z preklizky a na zadni stranu nalepim hobru...firmy PHY doporucuje udelat tu konstrukci z slabsich preklizek na ramu a vnitrni prostor vyplnit suchym piskem...
Jeste ke zvuku,uz jsem myslim psal,ze posloucham hodne blizko beden,vzdalenost mezi osama repraku je asi 190cm,ja sedim tak 90cm od nich,takhle to hraje nejlip,nejvyraznejsi prostorovy podani,taky se tak silne neprojevi ty hrby...nejsem sice zarytym vyznavacem svaty LINEARITY,ale hrb mezi 2-3KHz mi vadi,ne uplne ve vsech nahravkach,resp. v nekterych min.Kvuli citlivosti to nechci resit pasivnim filtrem,uz takhle to ma podle mych predstav nic moc citlivost.Potrebuju jeste potvrdit jestli v mym retezci pujde pouzit miniDSP s i2s vstupy/vystupy a pak ho kafnu a budu moct vesele equalizovat


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fullrange tentokrát v OB
PříspěvekNapsal: 22 led 2012 13:37 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 čer 2011 11:28
Příspěvky: 255
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Podle foto na první straně je vidět, že při poslechu splýváš s hudbou a posloucháš ji v celé její nahotě. I podlahu máš téměř "hambatou" alespoň koberec dle základních zásad by ji měl komplet zahalit ! A asi přidat i něco za repro. Zvuk by se dostal i více do místnosti. Tady ten borec to dotáhl k svému finálnímu řešení: http://www.tomasbalent.cz/zatlumeni.html

Podle mne ale zapomněl na ty malé bílé plošky na stěnách... :lol: Chce to minimalizovat velké rovné odrazové plochy. Z toho vyvstává otázka, nestálo by vytlumit celou místnost jako ve veklém multikině ? Tj. podlahu, stěny, strop... Menší domácí varianta viz foto.

U sebe jsem se před časem naběhal s dekama a zkoušel různá umístění a dle doporučení to má opravdu VELIKÝ přínos k projevu hudby. Navíc je to menší položka. Takže přibyly nové závěsy a jsou odhrnuty jen příležitostně.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi !


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fullrange tentokrát v OB
PříspěvekNapsal: 22 led 2012 13:54 
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008 20:19
Příspěvky: 408
Bydliště: Horni Ujezd u Litomyšle
Kraj: ČR - Pardubický
Petre dik za pripominky,koberec tam normalne mam,jen byl srolovanej kdyz nas Lenka fotila...steny mistnosti jsou ze slamy,na tom je sit a omazano jilovo-slamenou omitkou,ktera neni moc rovna,navic se to cely pruzi,takze je to takova akusticka vystylka....na protejsi stene je otevreny regal,jeste jsem nestacil dodelat dvirka/uz cca 2roky/,az je udelam,budu tam muset taky umistit nejakej zaves...strop je dreveny a neni rovny,je tak jak se to delalo pred 100 a vice lety,spodni fosny s mezerama cca 30cm a zvrchu zaklopeny...ta mistnost je pomerne mala/16m2/ a dost clenita...ta velokost je duvod proc jsem neudelal OB podle vzoru JE lab,na ne je potreba velkej prostor a posluchat ve vetsi vzdalenosti....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fullrange tentokrát v OB
PříspěvekNapsal: 22 led 2012 17:03 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 čer 2011 11:28
Příspěvky: 255
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Ahoj Míro, to byla jen drobná připomínka k akustice, já tu zase mám mezi reprákama na chvíli (asi měsíc) složenou krabici a zesilovače na vyzkoušení a stačilo by to jen lépe uspořádat...

_________________
Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi !


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fullrange tentokrát v OB
PříspěvekNapsal: 26 úno 2012 11:00 
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008 20:19
Příspěvky: 408
Bydliště: Horni Ujezd u Litomyšle
Kraj: ČR - Pardubický
Pred par tydny jsem repraky trochu vytlumil kouskem ovci vlny umistenym mezi membranou a "trychtyrem".Zvuk se zlepsil,zmizely ostry spicky mezi 2-5K,uprava ktera nic nestoji,jen chvili experimentovani...
Taky jsem si nechal od cloveka zkuseneho navrhnout pasivni filtr pro napravu tech nepeknych spicek.Dva dny posloucham s filtrem,zvuk lepsi nez s ovci vlnou,tu jsem vyndal....s vysledkem jsem maximalne spokojen.Trochu drazsi reseni nez ovci vlna,ale zvukove lepsi...pristi tyden bych mel mit jeste jeden USB DAC s asynchronnim USB i2s konvertorem tak jeste vyzkousim znovu ekvalizaci ve foobaru a porovnam...
Financne mi to prijde dost zajimave,ty bedny hrajou fakt super,OB tripasma uz jsem prodal....

Cena paru repraku je 100USD
postovny 55USD
neco DPH
filtr cca 1000kc
material na OB 1000kc /preklizka,mdf min nez polovinu/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: dfit, Google [Bot] a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group