Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 00:58


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: ARS9207 problem z ARV3604
PříspěvekNapsal: 31 srp 2013 13:53 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Je to natřené lepidlem a zaražené do díry. Většinou se mi to povedlo vytrhnout rukama ven. V několika případech bylo potřeba velké násilí, hrozí pak ale vylomení dýhy okolo a následná oprava. Lepidlo bohužel sotva půjde nečím odmočit bez poškození dřeva nebo poleptání plastu. Uvažoval jsem o vyrobení patentního stahováku z novodurové trubky, překližkových kruhů a šroubu, ale zájem o přestavby pak utichl a tak jsem se na to vykašlal. Náčrtek ti můžu poslat.

Jinak tady máš ukázku přestavby podobných beden (pouze bez basreflexu) na ARV161 s Godzovou výhybkou. Hraje to neskonale líp.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS9207 problem z ARV3604
PříspěvekNapsal: 31 srp 2013 23:40 

Registrován: 12 úno 2010 18:12
Příspěvky: 405
Bydliště: Frýdlant, ten v Čechách
Kraj: ČR - Liberecký
Ahoj, díky za reakci. Takže ty čílka, jak se to probůh píše - faceplaty - mám zevnitř vyztužené čtyřmi vrstvami dýhy, skládané jako překližky, a po odstranění žeber v čílcích, nalepené kontaktním lepidlem, co mne po tomto zákroku překvapilo, je nyní akusticky mrtvý díl, oproti plastu, který na poklep zvonil.
Všechno fotím, a dám sem, až bude hotovo.
Díky, Ransome, za odpověď, ozvu se. Budou to skvosty, už jich moc není.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS9207 problem z ARV3604
PříspěvekNapsal: 09 zář 2013 19:58 

Registrován: 12 úno 2010 18:12
Příspěvky: 405
Bydliště: Frýdlant, ten v Čechách
Kraj: ČR - Liberecký
To, co udělal Adol, vyhodil kondíky 100u, a odpor, s tím musím souhlasit. Zkušebně jsem to přerušil, a nestačil se divit.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS9207 problem z ARV3604
PříspěvekNapsal: 09 zář 2013 20:27 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Nic ve zlým, ale to je totální volovina. Ten RC člen nemá vůbec žádný vliv na basy, protože pouze kompenzuje nárůst impedance basáku nad 800Hz. Tím, že ho odstraníš, se akorát rozhodí ladění výhybky na dělícím kmitočtu, čili se změní zvuk na středech, a to k horšímu (agresivnějšímu a nevyrovnanému) projevu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS9207 problem z ARV3604
PříspěvekNapsal: 09 zář 2013 20:30 

Registrován: 12 úno 2010 18:12
Příspěvky: 405
Bydliště: Frýdlant, ten v Čechách
Kraj: ČR - Liberecký
Zítra na to kouknu, nemám už čas, mažu na noční. Godzovu výhybku jsem si tady našel, je problém v kalotě, totiž že v jeho bednách jsou papíráky - výšky. Já ještě navíc měnil kmitačky. Jinak, když jsem kouknul na dva elyty toho RC členu, a následně na cenu, šly na mne mrákoty, kdybych je chtěl vyměnit. Je fakt, že tady jsou dva 100u plusy k sobě, takže je to v případě náhrady jedním +- 50u, ale i tak je to dost. Nevím, jestli tohle chci do beden dát. Nějak se mi mění v posledních dnech priority.


Naposledy upravil stiglitz dne 09 zář 2013 20:38, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS9207 problem z ARV3604
PříspěvekNapsal: 09 zář 2013 20:32 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Panebože... Moje žena taky. Jak to jen vydržíte? Nevadí mi hákovat šestnáctky bez víkendů, ale noční...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS9207 problem z ARV3604
PříspěvekNapsal: 09 zář 2013 20:42 

Registrován: 12 úno 2010 18:12
Příspěvky: 405
Bydliště: Frýdlant, ten v Čechách
Kraj: ČR - Liberecký
Když se podívám na lednici na složenky, tak mám motivaci :x
A tady je pětina lidí bez práce, no ale na noční trpím, rok od roku víc.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS9207 problem z ARV3604
PříspěvekNapsal: 09 zář 2013 20:43 

Registrován: 12 úno 2010 18:12
Příspěvky: 405
Bydliště: Frýdlant, ten v Čechách
Kraj: ČR - Liberecký
Ty svitky, to je kotel.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS9207 problem z ARV3604
PříspěvekNapsal: 09 zář 2013 21:05 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Prosím tě, do kompenzačního členu vůbec nemusíš dávat svitky. Byly by tam naprosto zbytečné.
Za další: výsledná kapacita dvou sériových 100uF je opravdu 50u. Na dokonale přesné hodnotě tady nesejde. Stačí laciný bipolár 47uF, nebo ty nejlevnější elyty 2x100uF/35V (zapojené tak, jako to tam bylo), což je otázka desetikoruny a k nim radši (pro čisté svědomí) jednoduchý polarizační obvod s jedním odpůrkem a dvěma diodami po koruně. Právě kvůli ceně (a velikosti a tehdy i nedostupnosti tak velkých svitků) to tak měli tenkrát udělané. Na rozdíl od elytů v propustech výhybky to není špatně a můžeš to tak klidně udělat i dnes (navzdory platné radě vyměnit kondenzátory za svitky - tohle je výjimka).
Svitky jsou potřeba hlavně tam, kde je kond v sérii s výškáčem nebo střeďákem. Do basové větve by v tomto případě bipoláry stačily taky. Takže žádná darda to nebude.

Kdybys na to nespěchal, tak mám v Liberci známé. Nevídáme se často, ale přeci. Můžu ti po nich ty 47uF bipoláry poslat.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS9207 problem z ARV3604
PříspěvekNapsal: 10 zář 2013 13:12 

Registrován: 12 úno 2010 18:12
Příspěvky: 405
Bydliště: Frýdlant, ten v Čechách
Kraj: ČR - Liberecký
Díky moc za radu, schéma, a čas. Už jsem vytáhnul krabici se součástkami, a mám všechno doma.
Já jsem na schéma koukal už dnes ráno po noční, výhybku jsem taky vytáhnul, a je to vlastně zřejmé. Chtěl jsem si to překreslit do pro mně srozumitelnější podoby, protože schéma od výrobce je fákt tristní, a aby byl člověk trochu detektiv. Ale výhybka je postavená metodou nýty-dráty, což se mi líbí.
Do filtrů dám svitky, a pak budu dělat něco s bednou, aby nehrála celá - žádná sláva to není. Zkusím to plastové mezikruží dostat ven, doufám že to nepraskne. Navíc na jedné z beden je osazené nakřivo, ne moc, ale znatelně.
Aby zůstaly jen skříně, a pak už to půjde.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS9207 problem z ARV3604
PříspěvekNapsal: 10 zář 2013 16:05 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tak se dobře bav a dej vědět, jak to dopadlo. On to kvůli těm sračkovým reprákům zázrak nebude nikdy, ale je to aspoň stylové retro.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS9207 problem z ARV3604
PříspěvekNapsal: 10 zář 2013 18:20 

Registrován: 12 úno 2010 18:12
Příspěvky: 405
Bydliště: Frýdlant, ten v Čechách
Kraj: ČR - Liberecký
Příloha:
DSCF4150.JPG

Upravené čílko. Aukro jsem zavrhnul, tohle už se nevytrhne, nikdy.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS9207 problem z ARV3604
PříspěvekNapsal: 14 zář 2013 17:08 

Registrován: 12 úno 2010 18:12
Příspěvky: 405
Bydliště: Frýdlant, ten v Čechách
Kraj: ČR - Liberecký
Tak jsem rozebral bedny téměř na prvočinitele. Mezikruží i "bassreflex" jsem vyrazil poťukáváním po obvodu gumovou paličkou, šlo to poměrně dobře. Překvapilo mne jak jsou prázdné kabinety lehké, chatrné.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS9207 problem z ARV3604
PříspěvekNapsal: 14 zář 2013 17:39 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Jj, je to sice kvalitní DTD, ale jen 12mm myslím...já mám doma někde ještě ARS1018 a ty jsou po vykuchání taky chatrný...ale proti některým jiným výrobcům je to ještě hodně dobrý... :)
Co si to nalepil na to ARV-čko?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS9207 problem z ARV3604
PříspěvekNapsal: 14 zář 2013 20:53 

Registrován: 12 úno 2010 18:12
Příspěvky: 405
Bydliště: Frýdlant, ten v Čechách
Kraj: ČR - Liberecký
ARV dostalo takto prozatímní čílko z hliníkového plechu, ale silnějšího, musím ho ještě trošku opracovat, prostě kruhovitost není dokonalá.
Zjistil jsem, že při poslechu není rozdíl ve zvuku, když je kmitačka uložená hlouběji, nebo jenom tak, jak je dodaná, na tom gumovém, nebo gumopěnovém těsnění. protože než jsem odstranil žebra z toho originálního plastového čela na vnitřní straně, změřil jsem si digitální posuvkou jejich výšku. To proto, abych zajistil fixaci nové kaloty, tak jak byla původní - stejně hluboko. Ale ouha, když jsem je pečlivě porovnal, zjistil jsem že u originální je vlastní cívka uložená hlouběji, než u nové kaloty. Takže jsem to vyřešil takovým okružím na tom plastovém faceplatu, čílku, které mi zajistilo po stažení šroubky to, že nová kalota byla stlačená až na "doraz" - čili kmitačka byla uložená stejně hluboko, jako u původního "žluťáku". byl jsem připraven udělat druhé okruží, když jsem zkusmo obě bedny zapojil, dal vedle sebe a poslouchal, ovšem nezjistil jsem žádný rozdíl. Já tohle nedovedu změřit, takže jsem vystřídal několik titulů, které mám naposlouchané, a vím, na co se zaměřit. Nic. Žádný rozdíl.
Tady jsem okruží vyhodil, a kalota je uložená, tak, jak je dodána, fixovaná kousky oboustranné lepící pásky. pak už jsem vlastně jenom namontoval čílko, tak jak je na snímku.
Takhle jsem postupoval:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS9207 problem z ARV3604
PříspěvekNapsal: 15 zář 2013 08:01 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Šikula. Není ti ale líto investovat tolik práce do repráku bez budoucnosti?
Každopádně by to chtělo dát k někomu odměřit - hlavně zkreslení si nemusíš všimnout hned a časem začne lézt na nervy.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS9207 problem z ARV3604
PříspěvekNapsal: 15 zář 2013 13:49 

Registrován: 12 úno 2010 18:12
Příspěvky: 405
Bydliště: Frýdlant, ten v Čechách
Kraj: ČR - Liberecký
No jo. Byt mám hotovej, a co s časem v paneláku? Tak si hraju, je taky možný že bedny půjdou z domu, já poslouchám na něčem jiným, a tohle bylo defakto zachráněný od vyhození ke kontejneru.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS9207 problem z ARV3604
PříspěvekNapsal: 15 zář 2013 14:59 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Divím se Ti...sleduji již delší dobu, že tohle laborování s reprákama Tě evidentně baví. I když se jedná u měniče nepříliš valných kvalit a budoucnosti zároveň, lze se na tom dost naučit...ale co jsem chtěl říct...že by bylo načase se naučit měřit. Nejprve impedančku + TS parametry...časem pak amplitudu, fázovku, zkreslení. Na to měření TS-ek potřebuješ jen pár drátků, jeden přesně změřený rezistor, nějaký levný multimetr, 2ks 3,5mm jacků, kapesní váhu, plastelínu a počítač s nějakou zvukovou kartou. Nějaký měřicí set prodával i Lukyss...Tím získáš přehled, co uděláu s elektromechanickými vlastnostmi repráku třeba napatlání membrány něčím, nebo přidání magnetu...a v programu Amplion, nebo WinISD jednoduše odsimuluješ chování v ozvučnici. není to vůbec složitý.
A až tohle budeš mít zmáknutý, bude čas na nějakou lepší zvukárnu, měřicí mikrofon a krabičku s jednoduchým předzesilovačem (někdy ani není nutná). :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS9207 problem z ARV3604
PříspěvekNapsal: 15 zář 2013 16:50 

Registrován: 12 úno 2010 18:12
Příspěvky: 405
Bydliště: Frýdlant, ten v Čechách
Kraj: ČR - Liberecký
To s Tebou souhlasím, multimetr mám, plnou krabici starých odporů i kondenzátorů, hromadu kabelů asi i všechno i kapesní váhu, tak teď teorii. Projdu nějaký články. Když já to všechno dělám z odpadu, a z toho, co lidi nechtějí, nechci do toho vrážet.
Kdysi jsem vlastně jenom koupil za padesát korun starý RFT v bazáči, bylo mi toho líto, nechat to tam pro někoho, aby to odpálil, nebo to shnilo někde v garáži, Protože když jsem je doma připojil na mikrosystém od Hyundaie, místo toho co tam bylo, spadla mi brada. Do tý doby jsem se víceméně o audio nezajímal, asi jako skoro celá populace.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS9207 problem z ARV3604
PříspěvekNapsal: 25 lis 2013 18:57 

Registrován: 12 úno 2010 18:12
Příspěvky: 405
Bydliště: Frýdlant, ten v Čechách
Kraj: ČR - Liberecký
Takže jsem zase něco drobného vykonal, dělám nárazově, a vlastně z odpadu. Dokonale jsem vystředil kmitačky na ARV, a už do toho sahat nebudu, nedá se tam asi z mýho pohledu nic vylepšit. pokračují taky práce na skříních, boky, stropy i dna a záda mají připevněné další desky z 7mm MDF, pod podlážkami jsou sokly, v nichž budou výhybky, zcela mimo bednu. Umožní to dát od sebe i cívky. Vnitřky vyztužené hranoly, a koberec ze zbytků na stěnách. Nyní má holý skelet bez krycích mřížek osm kilo kus.
Díval jsem se na Godzovu výhybku, předpokládalo by to další investice do cívek, a to nevím jestli chci, jestli zůstanu u repase původní...
Navíc v Godzově případu jde o to, že výšky v jeho bednách jsou papíráky, já mám kaloty, a navíc teď s úplně jinými kmitačkami. To by chtělo, aby někdo odměřil, postavil tomu výhybku, i s ohledem na změny v samotných skříních. Tedy další investice, a já to dělám z toho, co dům dal. Zatím, až to dodělám, nechám to, jak to je, protože investovat do tohohle nebudu, to když už budu chtít něco pořádnýho, budu stavět odladěné kusy s kvalitními měniči, takže tak.

Jo, a teď jsem měřil ty elyty, mají od 14 do 28 mikro, takže je vypářu, a udělám to nově. Když už budu přenášet výhybku na překližku, mám zlikvidovat šrouby v cívkách a dát je na něco nevodivýho? Mám tu plastové šrouby.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group