Poslední návštěva: Právě je 24 dub 2024 19:14


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Prahistorické domaděly
PříspěvekNapsal: 31 říj 2008 23:09 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 18:57
Příspěvky: 639
Bydliště: Trenčín city, Slovakia
Kraj: SR - Trenčianský
Matko, teraz mám doma toto http://martin.kurpel.eu/public/uploads/ARZ.3gp (ARZ668 na gume, R.V. 1971, a ARV3604, bedňa 30L uzavrenka, BR je upchatý) A viem čo tie bedne reproduktory chcú. Chcú na dnešnú dobu kľudne aj 30 litrov, vytlmiť tak akurátik po stenách, trochu doprostred ale nie moc. Dvojpásmo je z ARZ66x pekné, určite lepšie ako z iných novších 8" Tesiel a TVM reproduktorov. Vďaka ľahkej membráne a tvarovaniu textilnej prachovky lepšie hrajú stredy menej kreslia. Ale ajtak by si zaslúžili trojpásmo, ko stredy niečo ako ARE480x, a pekne odladiť s meraním. Niečo také mám v pláne, skelety mám, basáky tiež. Už len zvyšok a čas.
K tomu výkonu Ti poviem len toľko, že aj keď je na magnete napísaný príkon reproduktora 5W, tak u tak poctivého výrobcu akým TESLA bola, vydrží aj 30W. Ale je treba mať fest dobrý znásilňovač, nie nejaké nesymetricky napájané TDAčko. Vtedy kvôli malému DF má membrána veľkú výchylku, tieto ARZtká majú na dnešné pomery slabý pohon. S tranzistorovým zosilňovačom som skúšal, ako hrajú, hrali dosť nahlas, tak som odmeral aký výkon im púšťam a s prekvapením som zistil, že na basoch je to okolo 15V, v špičkách aj o niečo viac. To je cca 30W na 8ohm. Toto vydržia, hovorili mi to viacerí ľudia. Takže áno, s výkonom opatrne, ale zaslúžia si veľmi dobrý zosilňovač. Akä supraphony to máš? Mal som RK40 doma. Asi toľko odomňa...
Fujtajbl, zas som sa rozpísal...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prahistorické domaděly
PříspěvekNapsal: 14 bře 2009 20:14 

Registrován: 14 bře 2009 19:57
Příspěvky: 388
Bydliště: U Ostravy
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Vidím, že tady už málokdo pamatuje vývoj techniky, ale určitě jde o reprobedny KE 30 z Klubu elektroakustiky Praha. Podrobný popis je k nalezení v časopise "Hudba a zvuk" z přelomu 60tých a 70tých let.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prahistorické domaděly
PříspěvekNapsal: 15 bře 2009 01:45 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 18:57
Příspěvky: 639
Bydliště: Trenčín city, Slovakia
Kraj: SR - Trenčianský
Iste. Nepamätám, lebo vtedy som ešte ani nebol na pláne, teraz mám 20 rokov :lol: Návod na KE20,30 a 150 (ktoré idem vo vylepšenej podobe postaviť) mám. Tuším aj v RaRs je dačo.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group