Poslední návštěva: Právě je 26 dub 2024 16:50


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: subwoofer s ARN 6614
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2009 10:22 
Uživatelský avatar

Registrován: 05 kvě 2009 10:17
Příspěvky: 45
Bydliště: Spišské Vlachy
Zdravim... Chcel by som sa opytat, ci by to bolo mozne spravit sub s ARN 6614 a ci nahodou nema niekto s tym uz nejake skusenosti alebo ci by mi nemohol poslat nejaky navrh na ozvucnicu so zabudovanym zosilnovacom... Dakujem moc krasne....

Prosim, ak mozete, poslite mi to na e-mail: 1856309248@centrum.sk... Vrela vdaka za kazdy nazor a odpoved......

PS: Hladal som aj na googli, ale nemam tolko casu prejst vsetko, preto som sa obratil na Vas... DAKUJEM...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: subwoofer s ARN 6614
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2009 14:22 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
jestli si nenašel ak si hledal málo. Je zajímavé že na hledání čas nemáš ale na stavbu ano.

Jeden ten reproš je na suba málo, chce to alespoň dva. Každému dej 30L (nejlépe oddělených), uzavřených (žádný bassreflex), dobře utěsněných a vytlumených.

Jestli chceš mám tu dva kousky ARN6684 na prodej (lakovaná verze).
http://reproduktory.tvm-valmez.cz/hlubo ... -p-26.html


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: subwoofer s ARN 6614
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2009 14:30 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Co hovoříte na tento nový zesilovač co má v nabídce TVM?

Ten by mu mohl posloužit, kdyby ho zabudoval do toho subu - alespoň takový má požadavek v jeho prvním příspěvku (SUB se zabudovaným zesilovačem). Ovšem jestli nebude 60W/4ohm málo.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: subwoofer s ARN 6614
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2009 15:53 
Uživatelský avatar

Registrován: 05 kvě 2009 10:17
Příspěvky: 45
Bydliště: Spišské Vlachy
Thales píše:
jestli si nenašel ak si hledal málo. Je zajímavé že na hledání čas nemáš ale na stavbu ano.

Jeden ten reproš je na suba málo, chce to alespoň dva. Každému dej 30L (nejlépe oddělených), uzavřených (žádný bassreflex), dobře utěsněných a vytlumených.

Jestli chceš mám tu dva kousky ARN6684 na prodej (lakovaná verze).
http://reproduktory.tvm-valmez.cz/hlubo ... -p-26.html



No dakujem, ale ja by som chcel len taky mensi sub na doma ku 2 stlpom co mam... A chcel som s ARN6614, lebo mam doma 1 kus...
a s tym casom to je zlozitejsie... cas na hladanie nemam, ale na konstrukciu mam niekoho, kto mi po pomoze narezat a dat do kopy... takze asi tak... len potrebujem rozmery a ten zosilovac by som si spravil ked tak celkom, ale nemam shcemu... :( :cry:

Ale diky...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: subwoofer s ARN 6614
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2009 16:01 
Uživatelský avatar

Registrován: 05 kvě 2009 10:17
Příspěvky: 45
Bydliště: Spišské Vlachy
LuKyss píše:
Co hovoříte na tento nový zesilovač co má v nabídce TVM?

Ten by mu mohl posloužit, kdyby ho zabudoval do toho subu - alespoň takový má požadavek v jeho prvním příspěvku (SUB se zabudovaným zesilovačem). Ovšem jestli nebude 60W/4ohm málo.




Dakujem velmi pekne, ale ja by som si chcel spravit zosilovac sam, lebo nemam velmi vela financii na rozhadzovanie... Mam doma integrac TDA7294 a chcel by som k nemu spravit nejaky zosik, ktory b ysom zabudoval... a tych 60-70W postacuje uplne... lebo mam 2 stlpy 70W tiez s 1x ARN 6614, 1xARY130-20 a 1xARV104-03 v jednej bedni, vsetko 4 OHM.

Ale uvital by som aj tranzistorovy zosilovac.... :roll: :) :P

DAKUJEM! :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: subwoofer s ARN 6614
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2009 18:01 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 18:57
Příspěvky: 639
Bydliště: Trenčín city, Slovakia
Kraj: SR - Trenčianský
Podporovať trojpásma s basákom 6614 subom s ďaľšou 6614 je kravina ako hrom.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: subwoofer s ARN 6614
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2009 18:11 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Malinko odbočím.
stenlikobra1 - prodávám velice slušné trojpásma s 12" ARN8608 na basech. K těm bednám bys už nepotřeboval suby. Kdyby byl zájem, více info v bazaru.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: subwoofer s ARN 6614
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2009 19:20 
Uživatelský avatar

Registrován: 05 kvě 2009 10:17
Příspěvky: 45
Bydliště: Spišské Vlachy
LuKyss píše:
Malinko odbočím.
stenlikobra1 - prodávám velice slušné trojpásma s 12" ARN8608 na basech. K těm bednám bys už nepotřeboval suby. Kdyby byl zájem, více info v bazaru.



Dakujem, ;) ale ja som pred polrokom dorobil svoje trojpasma, a uz by som si ich chcel nechat.... len nedalo by sa to nejako doladit na vyhybkach alebo nejako inak, aby basy boli silnejsie, resp. vyraznejsie????? Dakujem...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: subwoofer s ARN 6614
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2009 19:24 
Uživatelský avatar

Registrován: 05 kvě 2009 10:17
Příspěvky: 45
Bydliště: Spišské Vlachy
A este ak sa mozem opytat ci som spravil dobre.... ked som si spravil tie bedne, tak som ich husto husto vypchal hrubym molitanom doplna a tak zavrel... ale najprv som este oblepil steny 3cm vatelinom.
Je to dobre alebo lepsie by bolo nechat tam trosku volneho priestoru??? Nepomohlo by to basam???? Dakujem


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: subwoofer s ARN 6614
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2009 19:34 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 zář 2008 15:51
Příspěvky: 950
Bydliště: Holomóc-Mrsklesy
Kraj: ČR - Olomoucký
1)integráč do zesáku na sub není vůbec vhodnej, nedodá ti tak velky proudy do basu jako tranzistor
2)taky mám trojpásma s 6614 uzavřetka@+-40l hrubej vnitřni objem a nezdá se mi, že by potřebovali zrovna doplňovat na basech, zkus je jinak rozmístit po místnosti, nejlepší je umístit je do rohu místnosti.
3)jestli k tomu fakt nějakej subáč dělat chceš tak minimálně 2x8", optimálně 1x10(12") jinak to nemá smysl

Jinak jak říkal Martin. Doplňovat trojpásma s 6614kou další 6614kou je blbost. To už si měl rovnou při stavbě dát 2x6618 paralelně, nebo použít 226-07 do BR.

_________________
http://mbelektronika.cz/
http://www.sound-agency.cz

Pronájem a prodej ozvučovací techniky.
Ozvučování a technické zajišťování akcí, DJ's.
Návrhy ozvučovacích systémů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: subwoofer s ARN 6614
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2009 21:43 
Uživatelský avatar

Registrován: 05 kvě 2009 10:17
Příspěvky: 45
Bydliště: Spišské Vlachy
No tak ja mam tie bedne spravene takto: uzavreta ozvucnica, vonkajsi rozmer 250x300x950, DTD 25mm, komora na stredy 5L a vytlmenie ako som uz spominal... Tak skusim ich nejako inac rozostavit, alebo uz neviem,...
A vystuhy mam len na zadne celo, hranolky 40x40mm... a ozvucnica je zlepena a zosrubovana tak, ze kazde 4 cm je jeden vrut do dreva...
tak neviem,,,... ked pustim hudbu a pridam trochu basy, tak mi dost lieta basak ale nic viac... hraje pomerne slabo... Pritom mam myslim dostatocny zosilovac, prerobeny AUJ635 na 100W + korekcie...

Mam to nieco podobne ako http://www.repromania.net/projekty-hifi ... 80-t-8.php

Trochu som sa tymto inspiroval....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: subwoofer s ARN 6614
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2009 22:08 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 zář 2008 15:51
Příspěvky: 950
Bydliště: Holomóc-Mrsklesy
Kraj: ČR - Olomoucký
Čím jsou ty korekce řešeny? Předpokládám že TDA1524 nebo něco podobnyho. Tomu že ti lítá basák se nediv jestli mu přidáš +15dB na basech, to pak musí být amplituda jak eifelovka a o zkreslení ani nemluvím.
A když si předělával ten AUJ na normální výstup co všechno jsi renovoval?

_________________
http://mbelektronika.cz/
http://www.sound-agency.cz

Pronájem a prodej ozvučovací techniky.
Ozvučování a technické zajišťování akcí, DJ's.
Návrhy ozvučovacích systémů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: subwoofer s ARN 6614
PříspěvekNapsal: 06 kvě 2009 00:09 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Jele jak ti řekli jiní tak přidávat k tomu ten reprákhje fakt kravina. počítal jsem objem bedny ve které máš ten reproš a vyšlo mi 40 litrů. To je docela dost. tam sice ten reproš hraje relativně hluboko ale s dost malih účinností. Možná by stálo za to zvážit jestli do těch beden nepřidat další reproš. Je to sice na hraně 20L pro jeden ARN66xx ale jednak ti to navýší citlivost o 3dB a navíc to udělá takovej hrbík (díky tomu menšímu objemu) a třeba se ti to bude líbit. Musel bys ale ten jeden ARN6614 co máš v každé bedně vyměnit za dva kusy ARN6618. A nebo pak tandem což by znamenalo že by to šlo i hluboko a bez hrbu ale to by tě stálo další dva reproše na bednu. Mohl by sis ale nechat ty co už máš.
Také mě napadlo co to tam máš za výhybku? Vsadím se že nějaký univerzál. V tom bude možná problém že to nemáš správně sladěný.
Tohle co jsem ti tu napsal ti může pomoci (i když ne ideálně) za nevelikou sumu kterou do toho dáš (prodáš tři reproše co máš a připlatíš si za čtvrtý). Kdybys chtěl ty sloupy co máš podpořit subem s reprákem který k tomu opravdu půjde tak bys tam musel dát nejméně 12" a slušná 12" i s bednou, zesilovačem a aktivní výhybkou by tě vyšlo na mnohem víc peněz a práce. Tak to promysli.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: subwoofer s ARN 6614
PříspěvekNapsal: 06 kvě 2009 14:55 
Uživatelský avatar

Registrován: 05 kvě 2009 10:17
Příspěvky: 45
Bydliště: Spišské Vlachy
No ja som to tak v celku nereparoval sam, ale to mi viac-menej robil bratranec ten zosilovac... Viem ze tam menil tranzistory KD503 za 2N3773, a spravil novy zosilovac z tych suciastok co tam boli....
A inac korekcie mam urobene, jednotranzistorove... bez integracov....
takze asi tak.... :)

Thales - JJ, ok, premyslim, a dakujem... uz aj mna napadlo pridat tam este po jednom repraku do kazdej bedne...
Inac nemam tam ziadnu univerzalnu vyhybku, ale dvojpasmovu odskusanu vyhybku na mieru.....

//editováno-admin: smrsknul jsem dva po sobě jdoucí příspěvky do jednoho.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: subwoofer s ARN 6614
PříspěvekNapsal: 06 kvě 2009 15:04 

Registrován: 05 říj 2008 09:26
Příspěvky: 569
Bydliště: Trenčín
Kraj: SR - Trenčianský
stenlikobra1, nepoužívaj citáciu pokiaľ nereaguješ na príspevok ktorý je starší a nepíš dva príspevky za sebou, používaj možnosť upraviť príspevok.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: subwoofer s ARN 6614
PříspěvekNapsal: 06 kvě 2009 16:01 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 zář 2008 15:51
Příspěvky: 950
Bydliště: Holomóc-Mrsklesy
Kraj: ČR - Olomoucký
A měnil aji kondy na napájení a celkově v celym zesiku? Stary elity a hovňáky dou časem doprdele a to by mohlo taky částečně způsobovat absenci basů. Já jsem po výměně u mě v zesíku zaznamenal brutální změnu, jak v celkovém projevu tak hlavně na basech.

_________________
http://mbelektronika.cz/
http://www.sound-agency.cz

Pronájem a prodej ozvučovací techniky.
Ozvučování a technické zajišťování akcí, DJ's.
Návrhy ozvučovacích systémů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: subwoofer s ARN 6614
PříspěvekNapsal: 06 kvě 2009 16:52 
Uživatelský avatar

Registrován: 05 kvě 2009 10:17
Příspěvky: 45
Bydliště: Spišské Vlachy
jj, ano... vsetky... takmer vsetky suciastky su tam nove...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: subwoofer s ARN 6614
PříspěvekNapsal: 06 kvě 2009 21:11 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Já ti nějak nerozumím. Nejdřív píšeš:

"ja mam tie bedne spravene takto: uzavreta ozvucnica, vonkajsi rozmer 250x300x950, DTD 25mm, komora na stredy 5L a vytlmenie ako som uz spominal..."

a pak píšeš tohle:

"Inac nemam tam ziadnu univerzalnu vyhybku, ale dvojpasmovu odskusanu vyhybku na mieru....."

Tak jak to tedy je?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: subwoofer s ARN 6614
PříspěvekNapsal: 06 kvě 2009 21:20 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 zář 2008 15:51
Příspěvky: 950
Bydliště: Holomóc-Mrsklesy
Kraj: ČR - Olomoucký
Počkat toho jsem si nevšiml. Dvojpásmovou??? To ses upsal nebo máš basák napojenej napřímo? To by pak mohlo zapříčinovat onu absenci basů kdyby hrál jako fullrange.

_________________
http://mbelektronika.cz/
http://www.sound-agency.cz

Pronájem a prodej ozvučovací techniky.
Ozvučování a technické zajišťování akcí, DJ's.
Návrhy ozvučovacích systémů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: subwoofer s ARN 6614
PříspěvekNapsal: 07 kvě 2009 16:56 
Uživatelský avatar

Registrován: 05 kvě 2009 10:17
Příspěvky: 45
Bydliště: Spišské Vlachy
Noo, podarilo sa mi to hodit na net... takto vyzeraju moje vyhybky a aj zapojenie je tam nakreslene: http://www.ulozisko.sk/164143/VYHYBKY.xls


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group