Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 10:29


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 90 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: ARS 810
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2016 06:46 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Neoplatí. Nechaj to tak, ako to je. Ak by som s tým už niečo robil, tak jedine výmenu čelnej steny a urobiť to tak, aby nebola utopená a aby bolo možné zraziť hrany. Rozmiestnenie repro by som nechal pôvodné, vrátane montáže výškača zpredu. Namontovať výšku zozadu (ako to máš na obrázku Ty), aby hrala do tunelu je najväčšia kravina, akú možno urobiť.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 810
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2016 07:27 
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2010 14:00
Příspěvky: 151
Kraj:
tiež som si to povedal, ďakujem Majo, prednú stenu chcem posunúť do predu aby bola zarovno, esteticky to bude krajsie a trošku sa aj objem zvečší. Čo sa týka budiek, tak toto niesu moje, ja vlastním už spomínané ARS 810 kde ako vieš je výška z predu. Budky su v super stave, tak bych ich chcel vyleštiť. Fakt je to super k PC, a mal som jednu budku kde bol kondík zle zapojeny, ale to uz niekto predomnou, až teraz to má dobrý zvuk. Časom potom urobím upgrade na túto výhybku. Inak asi by sa ti nechcelo zmerať ich však, teda ak by si chcel tak stačí povedať aj keď na tom nezáleží hlavne je že sa dufam zasa vidime 12. U maťa :)

_________________
Nieje dôležité myslieť si ,že niečo viem ,ale je dôležité dokázať ,že niečo naozaj vieme :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 810
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2016 10:32 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Ak budeš v Streženiciach, môžeme to na fajront prepísknuť. Pôvodne som merací aparát brať nechcel, ale aj Michal z Frýdku (Yethy) chce urobiť kontrolné meranie jednej sústavy, tak ho teda asi vezmem a premeriame to.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 810
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2016 11:03 
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2010 14:00
Příspěvky: 151
Kraj:
no len ako som uz spominal vedla na fore, zrovna mam nocnu, ale tak kto vie, mozno motyka streli hehe, diki moc.

_________________
Nieje dôležité myslieť si ,že niečo viem ,ale je dôležité dokázať ,že niečo naozaj vieme :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 810
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2016 23:50 
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2010 14:00
Příspěvky: 151
Kraj:
Chalani, prosím Vás, ako je to s hodnotami cievok a odporov v schéme ? Odpory pri cievkach sú odpory cievok alebo cievka + rezistor ako súčiastka ?

_________________
Nieje dôležité myslieť si ,že niečo viem ,ale je dôležité dokázať ,že niečo naozaj vieme :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 810
PříspěvekNapsal: 01 čer 2016 08:50 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
V součtu to musí sedět, tj. pokud máš cívku o stejném ss odporu jako je v šématu, máš vyhráno, pokud s menším odporem, tak doplníš příslušný rezistor. Obecně u basáku použiješ jen samotnou cívku, hodnoty plusmínus vycházejí, a u výškáče případně doplníš rezistor na požadovanou výslednou hodnotu odporu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 810
PříspěvekNapsal: 01 čer 2016 16:13 
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2010 14:00
Příspěvky: 151
Kraj:
Zorg ďakujem veľmi pekne, ja som si to aj myslel, ale radšej som sa spýtal pre istotu. Ešte raz díki moc. V noci sa mi podarilo už konečne zrepasovať ako tak povrch budiek a navynúť si cievky.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
Nieje dôležité myslieť si ,že niečo viem ,ale je dôležité dokázať ,že niečo naozaj vieme :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 810
PříspěvekNapsal: 01 čer 2016 16:59 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Koukám, že nejsem jedinej, kdo po nocích pájí výhybky a podobný audio kejkle :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 810
PříspěvekNapsal: 01 čer 2016 17:11 
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2010 14:00
Příspěvky: 151
Kraj:
Príde mi to v poslednej dobe tak, že už len v noci mám čas hehe :D
Ako je to s tlmením vo vnútri tejto ozvičnice ? Skúšali ste niekto experimentovať ? Ja tam mam napr na zadnej stene (momentálne ešte je repro bez výhybky) vlnkový molitan a ďalej už len jemne naskladanú Vatu. Skúšal som dať aj čisto len molitan do celej bedne, ale s výsledkom som nebol moc spokojný. Nejaké iné variácie ? Alebo už zrejme sa snažím urobiť z toho High end ? :D hehe

_________________
Nieje dôležité myslieť si ,že niečo viem ,ale je dôležité dokázať ,že niečo naozaj vieme :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 810
PříspěvekNapsal: 01 čer 2016 17:21 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Ten molitan bych vyhodil a vycpal to celé polyesterovým rounem.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 810
PříspěvekNapsal: 01 čer 2016 18:56 
Zabanovaný
Uživatelský avatar

Registrován: 22 srp 2010 09:43
Příspěvky: 329
Kraj: ČR - Zlínský
Super rada,honem do první galanterky, tam ho maj dost.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 810
PříspěvekNapsal: 01 čer 2016 20:44 
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2010 14:00
Příspěvky: 151
Kraj:
Tak až tak "siliť" to nemusíme, hehe, mám doma celkom dosť Vaty, tá sa mi osvedčila už v TM 265, no s molitanom som spokojný nebol, možno iba ak by bol natrhaný na malé kúsky, ale komu by sa taký bordel chcel robiť heh...

Na zadnú stenu som použil toto : http://www.reproobchod.cz/tlumici-panel ... 5-hz-p1164

ostatok som rovnomerne vyplnil vatou.

_________________
Nieje dôležité myslieť si ,že niečo viem ,ale je dôležité dokázať ,že niečo naozaj vieme :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 810
PříspěvekNapsal: 01 čer 2016 21:44 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
já teda použil u variace na TM3120 vlnky na všechno dřevěný uvnitř, skoro stejný jako má www.akustickapena.cz jsem vytáhl z nějaké historické bedny - a po proměření jsem ještě přidal ten vatelín, podařilo se mi se stejným objemem dostat o pár Hz níž než bez vatelínu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 810
PříspěvekNapsal: 03 čer 2016 13:22 
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2010 14:00
Příspěvky: 151
Kraj:
Tak dnes som spravil jednu výhybku, namontoval do jednoho a počúval a musím povedať, že som dosť sklamaný, s porovnaním s jedným kondíkom to hrá horšie, príde mi viac basov ale ohodne menej stredov a nehovorím ani o výškach.... zrejme sa vraciam naspäť k jednou kondíku....

_________________
Nieje dôležité myslieť si ,že niečo viem ,ale je dôležité dokázať ,že niečo naozaj vieme :D


Naposledy upravil CoolBass dne 03 čer 2016 14:35, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 810
PříspěvekNapsal: 03 čer 2016 13:25 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Kto píše bassy, pre toho sú lepšie jednokondíkové výhybky, to je predsa jasné.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 810
PříspěvekNapsal: 03 čer 2016 14:35 
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2010 14:00
Příspěvky: 151
Kraj:
Ja som to nemyslel v zlom, a pardon za preklep v gramatike... Samozrejme nechcem tak nikoho robotu haniť... Robota to bola obrovská s meraním a pod, viem čo za tým stojí, ja som to len proste chcel vyskúšať, ja tu nejdem nadávať, že sakra minul som peniaze a pod.... Taký niesom, môj uchometrický postreh je proste taký, že bedna bez výhybky mi príde krajšie hrajúca. A nemusíš ma hneď ponižovať a seba vyvyšovať... Každý sa učí nikto učený z neba nespadol. Mám doma urobených už viacero sústav a aj zosilňovačov. Pravidelne chodím na posluchovky do Streženíc kde sa s chalanmi osobne stretávam a pod... Proste som len chcel povedať skôr to, že to mám buďto na prdel pospájané, čo sa môže stať keď sa človek ponáhla a nespájkuje hlavou (poobedná smena)... Preto sem ešte prídam fotky hotovej výhybky aby ste mi mohli aj vy skontrolovať zapojenie, pretože čím viac hláv tým viac rozumu... Ďakujem.

_________________
Nieje dôležité myslieť si ,že niečo viem ,ale je dôležité dokázať ,že niečo naozaj vieme :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 810
PříspěvekNapsal: 03 čer 2016 15:04 
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2010 14:00
Příspěvky: 151
Kraj:
Spomínaná výhybka. Zapojenie som použil paralelne zapojená výšková výhybka k basovej. ARV nieje prepólovaný tak ako je to vo výhybke. (Červená bodka označuje + ak sa nemýlim, na basáčiku je to opačne, červená bodka označuje - ) Opravte ma ak sa mýlim.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
Nieje dôležité myslieť si ,že niečo viem ,ale je dôležité dokázať ,že niečo naozaj vieme :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 810
PříspěvekNapsal: 03 čer 2016 15:41 
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2010 14:00
Příspěvky: 151
Kraj:
Prekreslené... Ale ako som to kontroloval, je to zapojené dobre. Možno to je malou budkou len 3 litre, možno tým, že reproduktory sú neni v jednej rovine, prípadne mám prepólovaný výškač či basák alebo mám ešte prehodenú hodnotu odporov, iné ma už nič nenapadá...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
Nieje dôležité myslieť si ,že niečo viem ,ale je dôležité dokázať ,že niečo naozaj vieme :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 810
PříspěvekNapsal: 03 čer 2016 19:19 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Nie, nemáš to zle. Ono je to skutočne zvukovo mierne zastreté, pretože ten výškač je taký, aký je. Je proste o ničom. Ak má ale človek nejakú kvalitnú nahrávku, neznie to zle. Len ten vytupený mainstream a metal je katastrofa. S touto výhybkou tie bedničky aspoň basujú, dajú sa dlhodobo počúvať a ani pri vyššej hlasitosti nevreštia. S jednokondíkovou výhybkou je to dosť prezentné - tie tupé nahrávky síce vyznejú lepšie, ale s kvalitnou hudbou je to ujačané a to tým viac, čím sa hrá hlasnejšie.
Takže za mňa: ARZ36x áno, ale s nejakým iným výškačom.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 810
PříspěvekNapsal: 03 čer 2016 19:26 
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2010 14:00
Příspěvky: 151
Kraj:
Presne tak Majo, žial z toho výškača tak ako to je sa vytrieskať viac nedá ale je to pochopiteľne, som ale rád, že som nespravil chybu a skúsil som si to overiť, nakoľko bedničky počúvam zásadne len pri PC a to v noci, tak nejak by mi to aj sedelo s tou výhybkou, čo sa mi ale zdá, že to naozaj viac basuje, škoda toho, že tie výšky sú také zastreté, s páskačom by to bolo o inom, ale kto by do toho vrážal toľké peniaze... Za mňa, ale osobne musím povedať, že na moje počúvanie mi plne postačuje jeden kondík, možno to v stereo verzií má iný nádych ako keď to človek počúva mono... Neviem. Prídem z poobednej popočúvam ešte a rozhodnem sa či urobím aj druhú alebo to vrátim naspäť.. Ďakujem moc !

_________________
Nieje dôležité myslieť si ,že niečo viem ,ale je dôležité dokázať ,že niečo naozaj vieme :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 90 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group