Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 06:51


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Subwoofer RTO WR-200P/4
PříspěvekNapsal: 19 říj 2008 20:52 

Registrován: 11 říj 2008 23:39
Příspěvky: 13
Už je to hádam rok, čo som bol obdarovaný reproduktorom menovaným v predmete. Postupom času som sa odhodlal k stavbe, a na podobnom webe mi poradili urobiť uzavretú, cca 40l ozvučnicu.
So známim sme v pivnici na cirkulárke narezali dosky. Potom som si chcel nechať vyfrézovať otvor na repro, a to celú stavbu natiahlo o pár mesiacov. Teraz je otvor vyfrézovaný, ale repro doňho moc nesedí, číže zbytočná robota a zvyšok dorieši asi rašpla. Celé to už treba len natiplovať a zlepiť.
Kým si našetrím a zoženiem niečo vačšie a kým sa presťahujem do domu, chcel by som tento sub používať v izbe, alebo v aute. Predsalen ostane viac priestoru na haraburdy v kufri, prípadne si budem mať kam vykladať nohy. No a teraz moja otázka, jedná sa teda o uzatvorenú ozvučnicu. Mám použiť tlmiacu hmotu na vnútro? Mám totiž už určité množstvo (1m x 1m) nachystané, rátal som s tým, že to tam použijem, ale nechám si radšej poradiť, čo bude lepšie. Nasilu to tam dávať určite nechcem.

P.S. info o reproduktore:
http://www.elfaelektroonika.ee/cgi-bin/ ... =30-012-52
http://www.elektrolinna.fi/kauppa/index ... =WR-200P-4
ďakujem za odpovede


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Subwoofer RTO WR-200P/4
PříspěvekNapsal: 19 říj 2008 22:09 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
To záleží na tvém pocitu - s více tlumením to bude hrát hloubš, měkkčeji, s méně tlumením to bude hrát tvrději, možná dunivě, ale rozdíly nebudou nějak ohromující. A co je pro mě dunivě ještě nemusí být pro tebe, takže nezbývá než zkoušet. já bych tam dal tlumení tak 30% objemu bedny...

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Subwoofer RTO WR-200P/4
PříspěvekNapsal: 20 říj 2008 15:42 

Registrován: 11 říj 2008 23:39
Příspěvky: 13
Môžem tých 30% objemu bedny chápať ako zatlmenie povedzme prednej steny, tam kde je repro?
Alebo tak, že ak mám 30l bedňu, tak 10l z toho bude tlmiaca hmota, "rovnomerne" po stenách boxu?
Ako je ideálne prichytiť tú tlmiacu hmotu? Prilepiť lepidlom, či je nejaký lepší (vhodnejší) spôsob?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Subwoofer RTO WR-200P/4
PříspěvekNapsal: 23 říj 2008 20:39 

Registrován: 11 říj 2008 23:39
Příspěvky: 13
Kto vie, pls odpovedzte na otázku v mojom predchádzajúcom príspevku.
Bedňa je už zlepená, tmelím šróbiky a hrany, cez víkend by som to chcel doraziť. Chcem to spraviť čo naj v rámci možností, len potrebujem vedieť ako je to s tým tlmením.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Subwoofer RTO WR-200P/4
PříspěvekNapsal: 23 říj 2008 22:56 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Je to těžce individuální, protože tu nejde o tu bednu, ale o to co bys ty chtěl aby z ní lezlo. Rozmístění tlumení taky záleží na konstrukci bedny. v některé to bude tlumit víc, když bude tlumivo naproti reproduktoru, někde je třeba spíš tlumivo dostat do středu bedny. obecně ale stačí nabouchat všude po stěně nějakou adekvátní vrstvu. 30% bylo myšleno jako z objemu celé bedny. Přichytávání tlumiva je specifické pro aplikaci a tlumivo samotné. někde jde lepit, někde vázat, někde přibouchat připínákama, a jindy třeba menšími vruty s podložkama a nebo volně ložené.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group