Poslední návštěva: Právě je 24 dub 2024 07:28


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ars 1038
PříspěvekNapsal: 04 led 2016 09:48 

Registrován: 19 úno 2012 13:46
Příspěvky: 145
Kraj: ČR - Ústecký
Ještě by mě zajímala jedna věc a to zda má cenu zasahovat do vyhýbek? Doplnim bedny ARZ4604 a ARN 6604, takže ARS 1034 bude osazeno tak jak bylo původně. Tím zásahem do vyhýbky je myšlena pouze výměna komponentů které by stářím mohly být ne v ideální kondici.
Otázka je zda by to cenově nevyšlo na další litr, nebo zda by to vůbec k něčemu bylo přínosem. Pořád jsme u toho že bedny bodou sloužit rekreačně v garaži ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ars 1038
PříspěvekNapsal: 04 led 2016 11:15 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Původní výhybka asi nebude stát za moc, ale jak to bude - i kdybys jí udělal (odměřil+odladil) znova - k tomu už ti kluci vše napsali. Však si tu analýzu udělej sám, jestli se ti to oplatí. I za všechny kondy litr nedáš, drahý to bude spíš podobně stejnym časem, jako bys zabil na nový výhybce. No, IMHO už si to býval moh rovnou udělat z gruntu a líp...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ars 1038
PříspěvekNapsal: 04 led 2016 12:14 

Registrován: 14 bře 2009 19:57
Příspěvky: 388
Bydliště: U Ostravy
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Nedej na řeči o nekvalitě těchto beden a doplň je scházejícími repro. Kromě poněkud zvýrazněných středů mají docela dobrý přednes. Bohužel jsou u měničů ARZ 4604/8 dost velké rozdíly v reprodukci mezi jednotlivými kousky vlivem stárnutí závěsu a také bývá velmi často závěs po letech místy odlepený. Je jasné, že tyto bedny nejsou jedničkovou kvalitou, ale pro daný účel budou určitě plně vyhovující. Kdyby ti náhodou po znovuzrození nevyhovovaly, tak z vlastní zkušenosti vím, že jsou velmi dobře prodejné - stále je o ně zájem.
Výhybky se v nich používaly ve dvou provedeních. Starší měly plechovou základnu s vesměs krabicovými kondenzátory, novější byly na plošném spoji s modrými bipolárními elyly. Zcela nutně proveď u všech kondenzátorů jejich kontrolu, protože se obyčejně v každé výhybce po těch letech najde jeden i více vadných kousků.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ars 1038
PříspěvekNapsal: 04 led 2016 13:06 
Zabanovaný
Uživatelský avatar

Registrován: 22 srp 2010 09:43
Příspěvky: 329
Kraj: ČR - Zlínský
pokud ti střed vříská což jo,tak máš dvě možnosti,přimotat pár závitů ,horní propust a nebo serioparalelní odpory přidat před repro,srazit cirka 0,5-1 db.
tyto reprosoustavy jsem někde četl nebyly určeny pro poslech z CD!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ars 1038
PříspěvekNapsal: 04 led 2016 14:33 

Registrován: 19 úno 2012 13:46
Příspěvky: 145
Kraj: ČR - Ústecký
Zorg: že půvdní vyhýbka nestojí za mnoho už jsem se zde dočetl.
Asi si nepobral můj dotaz na ní ;) , ale nešlo mi o sestavení nové vyhýbky, ale o repas těch co jsou v bednách.
Asi tím způsobem jak zde psal elyt (Zcela nutně proveď u všech kondenzátorů jejich kontrolu, protože se obyčejně v každé výhybce po těch letech najde jeden i více vadných kousků.)

Pokud těch pár kondenzátorů vyjde na 100,- tak bych třeba preventivně vyměnil všechny. Cívky předpokládám budou i po letech ok. Nejsem žádnej vyučenej elektroing. ale kdyby mě dal někdo nápovědu, jaký součástky pořidit na výměnu a kde je koupit, tak napájení bych zvládl.

standby: ještě mi nic nevříská, protože tam žádný stredy nejsou :mrgreen:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ars 1038
PříspěvekNapsal: 04 led 2016 14:40 
Zabanovaný
Uživatelský avatar

Registrován: 22 srp 2010 09:43
Příspěvky: 329
Kraj: ČR - Zlínský
celkem logické,myšleno u beden samo hotových.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ars 1038
PříspěvekNapsal: 04 led 2016 14:46 

Registrován: 19 úno 2012 13:46
Příspěvky: 145
Kraj: ČR - Ústecký
Vyhýbky vypadají takto...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ars 1038
PříspěvekNapsal: 04 led 2016 15:12 
Zabanovaný
Uživatelský avatar

Registrován: 22 srp 2010 09:43
Příspěvky: 329
Kraj: ČR - Zlínský
Opiš hodnoty kondíku, též jsem ty výhybky měl, podívám se pak, nějaké funglovky kondíky mám doma.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ars 1038
PříspěvekNapsal: 04 led 2016 16:05 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2013 20:38
Příspěvky: 1529
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
http://www.troelsgravesen.dk/coils_files/coils_9.gif
Tesla vie ako na to :D

_________________
Gdy ci smutno, gdy ci źle, jebnij format dysku C.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ars 1038
PříspěvekNapsal: 04 led 2016 16:09 
Zabanovaný
Uživatelský avatar

Registrován: 22 srp 2010 09:43
Příspěvky: 329
Kraj: ČR - Zlínský
kokotiny furt.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ars 1038
PříspěvekNapsal: 04 led 2016 18:01 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
neclovek píše:
Tesla vie ako na to :D
Nemyslíš snad tím, že je to celý přišroubovaný na plechu?! :mad: Stejně to mám v 1018 a ty šmejdi už snad počítali, že to tím bude ovlivněný, protože cívky maj o pisl míň než maj mít :|

marvinnrv píše:
Asi si nepobral můj dotaz na ní ;) , ale nešlo mi o sestavení nové vyhýbky, ale o repas těch co jsou v bednách.
Asi tím způsobem jak zde psal elyt (Zcela nutně proveď u všech kondenzátorů jejich kontrolu, protože se obyčejně v každé výhybce po těch letech najde jeden i více vadných kousků.)
Ale pobral, samozřejmě, že elyty do pořádné výhybky nepatří a tyhle by letěly v první řadě komplet všechny. Ale i kdybys všude napral svitky, pořád to bude stát za prd, sice menší, ale za prd. Zbytečná práce imho, udělat to celý znova pořádně a nebo na to kašlat. Ale že se starám...ransome? :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ars 1038
PříspěvekNapsal: 04 led 2016 18:11 

Registrován: 19 úno 2012 13:46
Příspěvky: 145
Kraj: ČR - Ústecký
OK ... takže teď si mám hodit korunou??? Jeden píše zkontrolovat a vyměnit, druhej píše na houby a když to vyměníš tak na houby a když tam dáš svitky, tak pořád na houby :mrgreen:

Zkusím se ještě zeptat takto. Podle obrázku na kterém je stav mé vyhýbky.
(chápu že asi podle fotky stav kondíků nejde poznat)
Vypádá tak zdevastovaně že by zasloužily vyměnit kondíky, nebo vypadá dost slušně aby s ní bedna, potažmo na "vyližprdel" ARZtko hrálo dostatečně "špatně" na to že by jste ji nechaly tak jak teď je?

Abych se stím nemrdlal, nescháněl a nepájel a výsledek bude prašť jak uhoď...


Naposledy upravil marvinnrv dne 04 led 2016 18:17, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ars 1038
PříspěvekNapsal: 04 led 2016 18:15 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Bez výměny to bude hrát na vyližprdel, jak píšeš. S výměnou to bude hrát na vyližpindu. Ale nic tím samozřejmě (už) nezkazíš ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ars 1038
PříspěvekNapsal: 04 led 2016 18:19 

Registrován: 19 úno 2012 13:46
Příspěvky: 145
Kraj: ČR - Ústecký
Tak to já po pravdě raději vyližpindu, než vyližprdel. :mrgreen:
Takže bys to taky preventivně udělal?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ars 1038
PříspěvekNapsal: 04 led 2016 18:21 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2013 20:38
Příspěvky: 1529
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
Ja by som povedal, že keď už chceš zháňať repráky a súčiastky na výhybky, tak nech rovno predaj tie ARVčka a ozvučnice, z výhybiek nech si nechaj cievky a postav si niečo rozumné, napr TM265 alebo si zožeň ARS9204 a sprav tam godz výhybku - to je asi najlacnejšia cesta za použiteľným výsledkom.

_________________
Gdy ci smutno, gdy ci źle, jebnij format dysku C.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ars 1038
PříspěvekNapsal: 04 led 2016 18:29 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Ale mlho, o tom už tady mmmm dobrou čtvrthodinku hovoříme! :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ars 1038
PříspěvekNapsal: 04 led 2016 18:37 

Registrován: 19 úno 2012 13:46
Příspěvky: 145
Kraj: ČR - Ústecký
standby:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ars 1038
PříspěvekNapsal: 04 led 2016 18:51 

Registrován: 19 úno 2012 13:46
Příspěvky: 145
Kraj: ČR - Ústecký
neclovek:
- nemám páru co je to TM265
- schánět ARS9204 a ktomu nějakou godz výhybku nebudu. Nejsem ulítlej na Teslácký bedny.
- ta varianta víše výjde taky na 1000,- ... asi těžko.

Tyhle jsem prostě jen dostal, protože dotyčný je měl ležet na půdě a chtěl je vyšmajsnout do popelnice, což mi přišlo líto. Takže jsem k tomu přišel jak slepej k houslím. Nemám v plánu stavět nic kloudnýho a ani nic ladit, bastlit něco z jiných ARSek plus jiných výhýbek atd. atd.

Mě je to šumák, nejsou to bedny ani do obýváku, ani do poslechové místnosti a už vůbec né do studia. Chtěl jsem je jen zprovoznit a na tu vyhýbku jsem se ptal jen tak ze zvědavosti, jestli by to stálo za to a nebo jí nechat prostě tak jak je a basta.

Chápu, že zde jsou lidé, kteří měli možnost si poslechnout všechny bedny který Tesla kdy vyprodukovala a ty 1034 nepatří do špice a bla bla bla ... chápu chápu ... však se tu už po několíkáty opakuju...

Takže upřesním ... s výběrem repro už jsem hotov, prostě žádný experimenty, jen osadit tím co tam kdysi bylo, aby po připojení nehrál pouze výškáč ... toto je vyřešeno!!!
Druhá věc byla pouze ta, zda u toho hned preventivně vyměnit kondíky za pár kaček, nebo srát na to...

To že střeďák nepříjemně řve, že výškáč je neposlouchatelný a že vyhýbka ja na smeťák už jsem byl poučen ...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ars 1038
PříspěvekNapsal: 04 led 2016 19:01 

Registrován: 14 bře 2009 19:57
Příspěvky: 388
Bydliště: U Ostravy
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Pokud chceš kondenzátory bez jejich předchozího změření měnit všechny, tak třeba v GM najdeš v rubrice "Kondenzátory axiální-bipolární" potřebné hodnoty průměrně za 30Kč/ks. Modré bipoláry menších hodnot (4M7, 8M, 10M) mívají po letech i o 100% větší kapacitu, růžový 50M bývá většinou v toleranci.
Tady se zase objevují rady, jako by mělo jít o přestavbu na highend. Pro daný účel, naznačený v úvodu, je zbytečné utrácet za drahé svitky. Ale aspoň ve výškové větvi bych ty dvě kapacity 4M7 svitky nahradil.
Jen pro zajímavost zde dávám provedení výhybky v mých ARS1034.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ars 1038
PříspěvekNapsal: 04 led 2016 19:31 
Zabanovaný
Uživatelský avatar

Registrován: 22 srp 2010 09:43
Příspěvky: 329
Kraj: ČR - Zlínský
tak také kundiky nemám. len tyto:
http://repromania.net/forum/viewtopic.php?f=18&t=5230


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group