Poslední návštěva: Právě je 25 dub 2024 02:46


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ars 1038
PříspěvekNapsal: 05 úno 2016 14:49 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
Musíš si uvědomit, že poloviční zátěží teče při stejném napětí dvojnásobný proud. Zesilovač obvykle není až tak měkký napájecí zdroj a výstupní napětí obvykle dost dlouho drží. Pak záleží na tom, jak je dimenzovaný zdroj a koncový stupeň. Může se pak stát i to, že prorazí koncový transistor...u nesymetricky napájeného konce to odnese jen zesilovač, u symetrickýho bez výstupních ochran to nejspíš položí i basák.
Taky se může stát, že při zvýšené zátěži přestane být zesilovač stabilní, rozkmitá se a konce shoří na příčný proud.
Prostě bez prostudování topologie a osazení zesilovače + znalosti impedanční charakteristiky beden nejde spolehlivě určit, kdy to ještě bude v pohodě a kdy už vzniká riziko nějakýho poškození. Ono už ten termín "50% výkonu" je velmi diskutabilní záležitost. Hudební signál neustřežíš a reálných 50% budeš pokaždé vnímat jinak. U beden s citlivostí 82dB se Ti může zdát, že to hraje pořád potichu, i když si na hranici možností sestavy. Naopak u bedny s citlivostí 92dB pojede zesilovač skoro na "volnoběhu" a nebudeš slyšet vlastního slova. Takže pokud mám doma sestavu 8 ohm Amplifier a 4 ohm Speakers a moc ty komponenty neznám, měl bych s tím zacházet opatrně a pokud uvidím jen náznak problému (rozhoupání membrány, zkreslení atd.), musím okamžitě volume stáhnout.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ars 1038
PříspěvekNapsal: 05 úno 2016 15:10 
Řádný člen

Registrován: 06 led 2014 11:42
Příspěvky: 192
Kraj: ČR - Ústecký
Marvinnrv, shrnu Ti to takto:

svému kamarádovi řekni, že 4ohmové bedny se nesmí připojit k 8ohmovému zesilovači.

Pokud mu řekneš že ano, ale......, tak počítej s tím, že je odpálí a Ty budeš ten blbej :-)

(životní zkušenosti....)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ars 1038
PříspěvekNapsal: 05 úno 2016 17:50 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11103
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Já bych asi časem dospěl ke stejnému doporučení. Co bych si sám třeba i lajsnul, neradit druhým.
Psal jsem že je třeba zvážit konkrétní případ. Tak v tomhle konkrétním případě bych se radši provozu vyhnul. Jak ty bedny, tak to domácí kino jsou laciné šunty. Jak se budou ty 4Ω bedýnky tvářit impedančně lze jen těžko předvídat. A na druhou stranu ten Thomson bude mít asi jen integrovaný konec a nevelký chladič, čili žádnou rezervu. Radši bych to nedělal.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ars 1038
PříspěvekNapsal: 12 úno 2016 12:04 

Registrován: 19 úno 2012 13:46
Příspěvky: 145
Kraj: ČR - Ústecký
Tak se na Vás pánové obracím ještě jednou. Mám předvybrané sterozesilovače pro použití k ARS 1034kám... Byl bych rád za Vaši odbornou radu který z těchto čtyř kousků by byl asi nejlepší volbou po zvukové stránce s přihlédnutím na to, že se do budoucna použije třeba i na nějaké lépe hrající bedny. Např. Totem 100B

takže na výběr je z těchto kousků

SONY TA-F419R
ONKYO A-8031
YAMAHA RX-396RDS
AKAI AM-39

Osobně bych se přikláněl k Akai, nebo Onkyo ... ale nechám si rád poradit.

Díky


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ars 1038
PříspěvekNapsal: 12 úno 2016 12:23 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11103
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Z téhle nabídky bych šel do Akaie.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ars 1038
PříspěvekNapsal: 12 úno 2016 13:20 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Nic z toho není úplně špatně, jen je potřeba si uvědomit, že to taky nejsou topmodely daných značek.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ars 1038
PříspěvekNapsal: 12 úno 2016 13:27 

Registrován: 19 úno 2012 13:46
Příspěvky: 145
Kraj: ČR - Ústecký
Ten Akai mám osobně taky v oku ;) Jsem rád, že aspoň jednou jsem vybral něco slušnýho.

Že to nejsou TOP modely jsem si vědom. Odpovídá tomu i cena. ARSka myslím zrovna žádnej Hi-End koncák nepotřebujou a naž dávat 2klacky za starej zesilovač Tesla, tak raději ten Akai. Zvukově určo na jiném levelu...

Ten Akai má psáno 2x100W na 4Ohm ... je to reálný, nebo bude mít míň. Můžu pak počítat že při 8Ohm bude mít aspoň 2x50W?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ars 1038
PříspěvekNapsal: 12 úno 2016 14:52 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
U starých Akaiů jsou ty údaje realistické, do 8 ohmů pak manuál uvádí 2 x 60 W FTC, neboli poctivého trvalého výkonu. Jo a DIN do 8 ohmů má být 2 x 70 W...

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ars 1038
PříspěvekNapsal: 19 úno 2016 19:19 

Registrován: 19 úno 2012 13:46
Příspěvky: 145
Kraj: ČR - Ústecký
Zdravim panove ... Co rikate na vymenu ARS1034 za Tapco S5. Mam nabidku...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ars 1038
PříspěvekNapsal: 19 úno 2016 20:09 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
To záleží na preferencích a způsobu poslechu. Ty Tapco S5 neznám, ale recenze říkají, že jsou to velmi rovně naladěné monitory bez hrbu na vyšších basech, navíc jsou to monitory pro blízký poslech, takže zvyklému na mohutné, rozplizlé basy ARS 1034 může pak přijít, že basy nemají vůbec.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ars 1038
PříspěvekNapsal: 19 úno 2016 22:19 

Registrován: 19 úno 2012 13:46
Příspěvky: 145
Kraj: ČR - Ústecký
Vlastnil jsem před asi 7lety jejich větší brášky S8 a ty hrály opravdu dobře i dole. S5 jsem s nima porovnával jen moment v Pradance při výběru které vezmu. Už si to moc nevybavuju, ale i ty S5 mi přišlo, že na svou velikost hrály dost dobře ... S8 jsem vlastnil asi rok, neměly chybu.
Jde mi o co nejvěruhodnější podání, což by měly lépe poskytnou ty S5, než ARSka.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group