Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 00:55


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 261 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava KE-150
PříspěvekNapsal: 08 lis 2011 17:37 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Tak je to taky názor...můj býval kdysi podobný. Dnes už mám za to, že i s průměrnými reproduktory se dá za podmínek dobře odladěné vexle udělat dosti nadprůměrná bedna a naopak i se špičkovými měniči lze s univerzální výhybkou udělat patlající paskvil.
Taky je velmi důležité, jak jsou repráky v bedně namíchány. Imho nelze různě pomíchat polypropylén s kevlarem a papírem a pak očekávat, že to bude hrát dobře.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava KE-150
PříspěvekNapsal: 08 lis 2011 18:01 
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008 20:19
Příspěvky: 408
Bydliště: Horni Ujezd u Litomyšle
Kraj: ČR - Pardubický
No s tim ze se da s dobrejma reprakama postavit blba bedna s tim souhlasim,dokonce si myslim,ze jsem jich za svuj zivot docela dost vyrobil...ovsem pokud nemas vynikajici reprak nic mu k vynikajicimu zvuku nepomuze,rozhodne ne vetsi mnozstvi soucastek ve vyhybce...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava KE-150
PříspěvekNapsal: 08 lis 2011 18:07 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Souhlas s předchozím. Jen bych dodal to že některé reproduktory mají své kvality a negativa rozložené víceméně rovnoměrně ve svém pásmu a některé jsou OK do určitého okamžiku a pak následuje prudký zlom. Když máš ten první typ reproduktoru tak když k tomu nějakou výhybku prostě nějak ubastlíš tak ti to některé věci cos udělal blbě ve výhybce promine. Výsledek nemusí být nutně špatný ale bude to mít mouchy. Za předpokladu dobře odladěné výhybky lze problematickou oblast druhého typu reproduktorů eliminovat včas a využít to co je na nich nejlepší. Vyžaduje to ale opravdu poctivou práci na výhybce. Samozřejmě pokud je to jen tzv. učebnicová výhybka tak v místě dělení napáchá pomalu víc škod než užitku a pak i soustava která osazením má na to aby hrála dobře tak prostě nehraje. To platí tím víc kolik dělících frekvencí v soustavě je. Také záleží na vkusu posluchače. Některé bedny ač obě dobře sladěné hrají a některé nehrají mě příjemně a někdo jiný to vidí třeba naopak. Jsou věci které se dají jednoznačně technicky posoudit jestli jsou dobře nebo špatně a věci které závisí už jen na posluchači. Také jsem si kdysi myslel že špatná směrovka nevadí. Kdepak - vadí a to jako že dost. Také to obvykle souvisí s živostí reprodukce v daném pásmu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava KE-150
PříspěvekNapsal: 08 lis 2011 18:30 
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008 20:19
Příspěvky: 408
Bydliště: Horni Ujezd u Litomyšle
Kraj: ČR - Pardubický
Pro mne je taky ukazatelem toho jak to hraje to,jestli mne to vtahne nebo ne...kdyz mne to vtahne tak se mi nechce prestat poslouchat,ikdyz uz jsem puvodne chtel jit davno spat nebo delat neco jineho.Taky se mi donedavna kupily na stolku CDcka bez obalu,jak jsem chtel poslouchat a nedelat takovy blbosti jako davat disky do krabicek a na sve misto...od doby co posloucham prevazne z HD tak uz se tolik nekupi....
Nekdy bych si rad poradny odladeny bedny s kvalitnima pokud mozno papirovejma stredakama poslech,to co jsem zatim slysel nehralo tak dobre jako u mne doma...ojoj trochu to smrdi.... :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava KE-150
PříspěvekNapsal: 18 lis 2011 11:28 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 pro 2008 12:58
Příspěvky: 446
Bydliště: Máslojedy u Hradce Králové
Kraj: ČR - Královéhradecký
Kluci, prosím, poraďte mi. Můj koncept řešení bedny s ARO 835 se nachýlil k tomu, že se moc původním KE nepodobá. Proto mě nekamenujte za permanentní offtopic :lol: Bude to ve finále taková menší alternativa ke kinobednám. Spodek nakonec bude 200l ozvučnice s ucpatelným bassreflexem laděným někam k 35Hz. Nad ní bude v openbaffle eliptický 20cm reproduktor (varianta od ARE 667 přes Saba až nevím kam...) Nad tím velká nízkodělitelná kalota (DT 300 nebo Wavecor TW 01). Jde mi o to, jestli tu vrchní openbaffle mám udělat jako prostý obdélník nebo si mám pohrát se zajímavějším oblým tvarem. Má představa je alespoň 10cm rantl, který zakryje koše reproduktorů při bočním pohledu. Není mi ale úplně jasné, jestli tu bočniíci vrstvit z dýhy nebo se snažit ohýbat překližku. Nemáte někdo nějaký nápad, jak se toho mám po technologické stránce zhostit?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava KE-150
PříspěvekNapsal: 18 lis 2011 11:39 
Řádný člen

Registrován: 08 zář 2010 18:21
Příspěvky: 382
Bydliště: Teplice
Kraj: ČR - Ústecký
Zdravím ,něco podobného nyní řeším s Koaxem v podobě mřížky ,myslím vrstvení překližky a následné opracování /pochopil jsem li dobře/ abych dosáhl potřebného tvaru potřebuji 5x po 1cm překližky slepit na sebe a poté frézovat na 45° po obvodu a uvnitř .Také hledám postup


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava KE-150
PříspěvekNapsal: 18 lis 2011 12:27 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 pro 2008 12:58
Příspěvky: 446
Bydliště: Máslojedy u Hradce Králové
Kraj: ČR - Královéhradecký
No jasně, taky bych to mohl slepit z vrstev vyříznutých přímočarkou, ale běda, když bude podřezávat :mrgreen: Viděl jsem tu nějaký fundament pod gramec, který tuším Martin S. někomu dělal a je též složen z několikerých vrstev multiplexu. Já jsem se chtěl spíše pokusit ten rantl naohýbat a vrstvit třeba po 1 - 3 mm z dýhy respektive z překližky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava KE-150
PříspěvekNapsal: 18 lis 2011 15:01 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Ty tam nechceš aby byl vidět řez překližkou nebo proč to nechceš ofrézovat? Každopádně vyrob cokoliv co má dostatečný odstup hran od okrajů reproduktoru a má to zakulacené nebo alespoň zkosené hrany (třeba i na několikrát - to by mohlo být i esteticky zajímavé).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava KE-150
PříspěvekNapsal: 18 lis 2011 15:57 
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008 20:19
Příspěvky: 408
Bydliště: Horni Ujezd u Litomyšle
Kraj: ČR - Pardubický
Obcas delam ruzne vystavni objekty at uz z preklizky nebo masivu,nekdy jsou tak velke,ze si obrabeni na NC nelze ani predstavit.Slozitejsi tvary delam tak,ze je lepim ze segmentu ruznych tloustek i tvaru a pak to do pozadovaneho tvaru brousim rozbruskou.Zacinam smirglem 40 a koncim vibracni bruskou s smirglem 600,nakonec stejne jeste rucne...rozbruska je genialni nastroj a pri peclivy praci lze dosahnout neuveritelnych vysledku,je to ale drina.Mam rozbrusku s regulaci otacek,coz hodne pomaha pro slozutejsich tvarech...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava KE-150
PříspěvekNapsal: 18 lis 2011 17:08 
Řádný člen

Registrován: 08 zář 2010 18:21
Příspěvky: 382
Bydliště: Teplice
Kraj: ČR - Ústecký
Měl jsem opravdu na mysli spíše vrstvení a následné opracování překližky.
To co máš namysli..tj dýha /řez/ vrstvená se používá při výrobě klavírů ,tam je ale potřeba silný lis. Požadovaný tvar se tlačí do kopyta. Jedině snad použít něco jako vrstevnice a postupně to po vrstvách lepit.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava KE-150
PříspěvekNapsal: 18 lis 2011 18:24 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 pro 2008 12:58
Příspěvky: 446
Bydliště: Máslojedy u Hradce Králové
Kraj: ČR - Královéhradecký
Jasně,asi to dopadne nakonec vrstvením a následným opracováním.Příjde mi to jako nejschůdnější alternativa.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava KE-150
PříspěvekNapsal: 18 lis 2011 18:37 
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008 20:19
Příspěvky: 408
Bydliště: Horni Ujezd u Litomyšle
Kraj: ČR - Pardubický
nebo vem kus prkna,navrtej diry,dej repraky,prisroubuj k ty bedne,zapoj a konecne si to vychutnej...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava KE-150
PříspěvekNapsal: 18 lis 2011 19:22 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Když by se to vrstvení přiznalo (čirý lak nebo mořidlo) a silně zaoblilo mohlo by to i designově vypadat zajímavě.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava KE-150
PříspěvekNapsal: 19 lis 2011 11:10 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 pro 2008 12:58
Příspěvky: 446
Bydliště: Máslojedy u Hradce Králové
Kraj: ČR - Královéhradecký
Hm, koukám, že se tu sešli punkáči s profesorama :lol: . Prkno a vychutnávání už mám za sebou v pracovní verzi ozvučnice (basová sekce AKR a nad tím prkno se střeďákem a výškou) a vexle by oko. Teď to chci dotáhnout i po designové stránce, abych to mohl propašovat do obýváku, který si i navrhnu podle toho :) Stěhuju se do bývalé jednoty a tu chci upravit k obrazu svému...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava KE-150
PříspěvekNapsal: 20 lis 2011 01:38 
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008 20:19
Příspěvky: 408
Bydliště: Horni Ujezd u Litomyšle
Kraj: ČR - Pardubický
Jo v Jednote je /pry/ sila...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava KE-150
PříspěvekNapsal: 21 lis 2011 12:14 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Citace:
Stěhuju se do bývalé jednoty

Tak pokud tam bude hodně místa tak závidím!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava KE-150
PříspěvekNapsal: 21 lis 2011 12:41 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 pro 2008 12:58
Příspěvky: 446
Bydliště: Máslojedy u Hradce Králové
Kraj: ČR - Královéhradecký
Je tam hodně místa, ale taky hodně práce :mrgreen: Dobře je, že budou moct myslet na akustiku místnosti hned v zárodku.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava KE-150
PříspěvekNapsal: 28 lis 2011 12:25 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 pro 2008 12:58
Příspěvky: 446
Bydliště: Máslojedy u Hradce Králové
Kraj: ČR - Královéhradecký
Uměli byste si představit na pozici výšek nějaký PA driver? V případě hifi použití asi s Waveguidem.. Napadly mě nejmenší kandidáti BC DE 10 nebo BMS. Z kalot mám nově vybranou ALcone AC 15 nebo prostě drahý pásek Audaphon JP 2.0. Co z toho vybrat, kdzž je hluboko do kapsy?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava KE-150
PříspěvekNapsal: 28 lis 2011 17:15 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Což o to, představit si to umím, ale nevím proč bych to dělal. Proč? Protože PA drivery jsou tlakové a tedy nepřímovyzařující a to samozřejmě má určitý vliv na zvuk. Nebudu diskutovat nad tím jestli to někomu vadí, nevadí nebo se mu to dokonce líbí, to si musí každý přebrat sám, ale já bych pokud to jde upřednostnil přímovyzařující reproduktory.

Zbytek viz náš 25min telefonát takže se nemusím rozepisovat :o)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava KE-150
PříspěvekNapsal: 30 lis 2011 23:15 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 pro 2008 12:58
Příspěvky: 446
Bydliště: Máslojedy u Hradce Králové
Kraj: ČR - Královéhradecký
Nějak se nám to tema zvrhlo.Thaletovi bych rád vzkázal,že nejlepší přímovyzařující reproduktor je takový ten obrovský holandský flašinet/orchestrion, co obsahuje všechny nástroje v reálu. Všechno ostatní je ubohá náhražka,takže se netrap zvukovodem a jeho kritikou :lol: Teď vážně:Víte o nějakém páskáči nízkodělitelném,co bych mohl jako sociál zaplatit? Asi je to pro mne nejzajímavější alternativa.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 261 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group