Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 06:16


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 261 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava KE-150
PříspěvekNapsal: 28 zář 2011 20:02 

Registrován: 16 kvě 2010 21:34
Příspěvky: 14
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Výše uvedený přehled je to, co Tesla používala v reprobednách, ale nějaké vhodné 2-3 osvědčené kombinace středy+výšky by práci na kolenou výrazně usnadnily, ať už půjdee o ARE nebo ARO.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava KE-150
PříspěvekNapsal: 02 říj 2011 20:44 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Dobrá tedy. Napíšu co si myslím i když se mnou nemusíte souhlasit. Domnívám se že s reproduktory Tesla je možné sestrojit přijatelné (tj s kompromisy) malé třípásmo (z pohledu běžného nijak extrémně náročného posluchače netoužícím po highendu) s nejvýše jedním 6,5" basáčkem, ale není možné vyrobit kvalitní velkou plnohodnotnou bednu jinak než jako čtyřpásmo. Pod pojmem kvalitní si představuju souhrn všech měřených parametrů včetně optimálního využití jednotlivých reproduktorů. K tomuto přesvědčení mě vede řada důvodů které sem dám později. Je to trochu delší text a dneska jsem posílal Lukysovi mail jestli to chce jako článek nebo to bácnout sem tak aby to nebylo zbytečně duplicitní. Když si počkáš počteš si ;)


Naposledy upravil Thales dne 04 říj 2011 14:32, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava KE-150
PříspěvekNapsal: 04 říj 2011 13:52 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 pro 2008 12:58
Příspěvky: 446
Bydliště: Máslojedy u Hradce Králové
Kraj: ČR - Královéhradecký
Thales: Konečně jsi vystrčil nos a začínáš zas rozdávat rozumy. Vypadá to, že nemáš už takové stresy v osobním životě ;) Na ten Tvůj článek se těším.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava KE-150
PříspěvekNapsal: 04 říj 2011 14:39 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Zas tak slavné to osobně rozhodně není. Ale tak sem tam má člověk chuť něco udělat.

On to ani tak původně neměl být článek, spíš krátká úvaha nad tím proč není možné čistě s repro Tesla realizovat velké třípásmo aniž by to bylo hodně moc kompromisní. Akorát to nějak nakynulo a protože se mě na to lidi neustále ptají tak mi přišlo škoda aby to tu úplně zapadlo.protože ale Lukyss nereaguje budu to muset dát sem, alespoň v nějaké podobě. Rozdělail bych to asi na dvě části - první, která je vlastní úvahou a druhou kde by se daly uvést nějaké příklady toho co se vyrábělo a co je na tom špatně + možná nějaké příklady toho co by se dalo vyrobit. Ale stejně nad tím většina lidí mávne rukou protože by z toho vylezly zase nějaká monstra. Když si se ale podíváte na špičkové konstrukce z té doby (70. leta) tak velcí světoví výrobci (např. JBL) nepostupovali jinak. Čtyř nebo dokonce pětipásma nebyly žádnou výjimkou. My dnes máme jen tu výhodu že lze realizovat lepší výhybky. A to že ty reproduktory stojí pár korun a ne to co tehdy ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava KE-150
PříspěvekNapsal: 05 říj 2011 09:56 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 pro 2008 12:58
Příspěvky: 446
Bydliště: Máslojedy u Hradce Králové
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tak si vem to čtyřpásmo s gumákem http://www.czechaudio.com/CZ/Main.htm. Škoda jen, že Tesly mají z výroby takové obrovské odchylky v parametrech. Jinak by se dal udělat projekt s ARN 930, pak nějaký velký širokáč a úplně navrch tlakáč ART. Nevím ovšem, co by se z produkce Tesly hodilo mezi ten tlakáč a širokáč. Napadá Tě něco kromě kalot ze zahraničí?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava KE-150
PříspěvekNapsal: 05 říj 2011 20:42 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Na všechno se dozvíš odpověď v avizovaném textu, už mi dokonce psal Lukyss, jen jsme se nějak minuli.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava KE-150
PříspěvekNapsal: 07 říj 2011 12:23 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 pro 2008 12:58
Příspěvky: 446
Bydliště: Máslojedy u Hradce Králové
Kraj: ČR - Královéhradecký
Piš už něco!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava KE-150
PříspěvekNapsal: 08 říj 2011 00:16 
Řádný člen

Registrován: 08 zář 2010 18:21
Příspěvky: 382
Bydliště: Teplice
Kraj: ČR - Ústecký
Ahoj,
dal jsem si embargo na toto vlákno,ale nedá mi to
postavil jsem si je /2 roky shánění /, mám je už léta zabalené ,zakonzervované a k nim jedny zdařilé od neznámého autora s pěknou dyhou.
Nechávám si je do důchodu.Nedám na ně dopustit.Vlastně po postavení TWjuniora a KE30/prubířský kámen,to bylo logické vyustění .
Jsou to mí miláčci a že je dostihla doba mi nevadí,tenrát to byla špice
Chápu mladíky ,že již je to pro ně jen klasika .Váše výrobky dopadnou s největší pravděpodobmostí stejně.
A teď to nejdůležitější. juniora mám ,ale KE30 jsem kdysi prodal matce kamaráda.Ta je má dodnes.Jaký to pohled na bedny s růžovou látkou s kytkami.Skoušel jsem je zpět odkoupit ,ale nedá.
Jeden starý hifík mi tenkrát dal radu . až dojdeš k bednám miláčkům- neprodej je nikdy
nebo budeš litovat.Měl pravdu.
Proto mé embargo na miláčky


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava KE-150
PříspěvekNapsal: 08 říj 2011 02:30 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Však já už to mám skoro dopsané. Tedy ta hlavní část je, ještě bych k tomu chtěl sepsat nějaké příklady aby to bylo jasnější.

Já nepomlouvám konstruktéry KE150, jen upozorňuju že ta konstrukce má vážné nedostatky. V době vzniku neměli ale k dispozici nic čím by to mohli udělat lepší. Prostě na našem trhu nic lepšího nebylo (materiál) a výhybka je taková jaké se tehdy dělaly a opět neměli autoři šanci to udělat nějak výrazně lepší. Dneska to lepší udělat jde a kupodivu to neznamená nějaké veletoče.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava KE-150
PříspěvekNapsal: 11 říj 2011 13:38 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
1MHE

Protože se mi vytrvale vrací maily pro tebe jako nedoručitelné (chyba transakce) tak ti to píšu sem, snad to nebude zas tak vadit:

http://www.elsikor.sk/ ale nikdy jsem tam fyzicky nebyl.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava KE-150
PříspěvekNapsal: 28 říj 2011 23:26 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Tady je ta úvaha nad tím jak by měly ty velké bedny (náhrada za KE150) vypadat:

http://repromania.net/teorie/uvaha-nad- ... -tesla.php

Takže můžeme pokračovat v debatě ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava KE-150
PříspěvekNapsal: 29 říj 2011 22:08 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 pro 2008 12:58
Příspěvky: 446
Bydliště: Máslojedy u Hradce Králové
Kraj: ČR - Královéhradecký
Děkujeme za hezké čtení! Nalomil jsi mě s tou DT 300 od Monacoru, ale ještě si to musím někde poslecnout..


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava KE-150
PříspěvekNapsal: 30 říj 2011 01:13 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Mám to doma ale nemám na to odladěnou výhybku. Jen takovou uchometrickou typu co dům dal což je o ničem. Nejsou prachy na něco pořádného.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava KE-150
PříspěvekNapsal: 01 lis 2011 12:50 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 říj 2008 20:31
Příspěvky: 334
Bydliště: Olomouc
Po delší době se koukám co je ve vláknu nového.
Mám dilema, jestli raději udělat klasiku s původním osazením a poladit to ušima na maximum. Nebo postavit maximum za použití současných možností.
Takže otázka do placu: Bude ten rozdíl opravdu tak velký, aby se to vyplatilo?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava KE-150
PříspěvekNapsal: 01 lis 2011 16:12 
Řádný člen

Registrován: 08 zář 2010 18:21
Příspěvky: 382
Bydliště: Teplice
Kraj: ČR - Ústecký
Záleží na tvém náhledu ,
vzledem k tomu ,že jsi je sehnal nikoliv postavil ,tak to máš jednoduší.Jestli jsou ale pěkné dílko,/nepročítal jsem celé vlákno,viz muj příspěvek/ byla by jich škoda.Osobně si myslím ,že pokud chceš zásadně měnit osazení tak je lepe to celé udělat nový.Jestli jen výšky a otvorem se vejdeš do původních rozměrů tak ještě dobrý.Co koliv ostatního bude v důsledku /časově i prací /stejně.U nové konstrukce , ale mužeš spoustu věcí nekomplikovaně udělat jinak nebo lepe a hlavně podle svého uvážení.
Vem jem to že se rozhodneš pro náhradu výšky.Zajistit, aby jsi mohl upravit otvor pro rep. znamená složitě ošetřit repra proti pilinám.Nebo/lépe/ je demontovat.Vyhybku předělat vzhedem nekomplikovanost té původní jen doplníš.Navíc nevím jak Ty ,ale u mne to vždy začne větou jen udělám tohle a skončím stejně u totální překopávky .
Vždy když brnknu o toto vlákno, mám chut buď zajet pro ty co jsem nestavěl a pustit se do nich.Potom přemýšlím jako Ty Vlku.Opadne nálada.Nejhorší na tom je ,že již pozitivně vím kde jsou další a za pár peněz sice zub času a majitel udělal své ,přičemž díly by byly.Jenže 150 je už pořádná litráž .Bojím se, že se spustí nová lavina a dopadnu stejně jako naposled... v Kanclu hejno beden jak na podzim ptáků co odletaj na jih.Tady ale bedny zůstanou pořád a zase budu poslouchat drahou půlku jak to strašně vypadá/za KEčkama ji totíž je vidět jen hlava když je dám na stojan tak jen lítka/a kdo to má pořád oprašovat. Tak ,že taky mám dilema co s tím


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava KE-150
PříspěvekNapsal: 01 lis 2011 16:53 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 říj 2008 20:31
Příspěvky: 334
Bydliště: Olomouc
Mám "jen" (tedy nejen, je toho mnohem více, například asi tři varianty středů a dvě varianty basů (podle data výroby)) osazení na klasiku, takže objem s kmitacími panely a čelní stěna je v naprosté volnosti. Takže neřežu do živého, zatím kreslím dřevo. Uvědomuji si problém vyšších středů a nechci sveřepě trvat na klasickém třípásmu. Že bych ještě sehnal 581 to pochybuji. Jen bych rád každému reproduktoru umožnil, aby hrál co nejlépe to co umí.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava KE-150
PříspěvekNapsal: 01 lis 2011 21:25 
Řádný člen

Registrován: 08 zář 2010 18:21
Příspěvky: 382
Bydliště: Teplice
Kraj: ČR - Ústecký
Já ,u té co jsem stavěl , klasika přesně dle výkresu v osazení nad sebou /HIFI klub,tak bylo nutno / a ta druhá sestava má jiné tlumení /divnou plsť/ nesedí ulpně rozmery je lehce zvětšena nad 1200 výšky a má stř.a výšky v rovině. Ta co o ni vím , je neznámá co vnitřku se týká jen ji nejdou výšky. .Oto je to lákavější
Vzhledem k situaci,že je mám jak archivní víno,tak ty dvě sestavy nechám tak jak jsou i s neduhy.Ty znáš cenu těch beden /stavěls/ Když ,asi před rokem a půl jsem viděl ty bedny předělaný na hybrid ke kytaře/material naházen a zničem v bedně od televize/ bylo mi na zvracení o to více ,že je stavěl můj kámoš asi rok po mě.No a jeho kluk je takhle dojebal.Vůl kdyby něco řekl ,tak dostal pěkný kombo.Stejně toho blba to po pár měsících přestalo bavit. Ty bedny nakonec nechal ve stodole myším a plíšní .


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava KE-150
PříspěvekNapsal: 02 lis 2011 11:43 
Řádný člen

Registrován: 02 říj 2008 10:11
Příspěvky: 1267
Kraj: SR - Bratislavský
/V tom článku treba urobiť jednu opravu - penové ARN 5 boli označované ako 5656, nie 5606./

_________________
http://www.tesla-archiv.estranky.sk/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava KE-150
PříspěvekNapsal: 02 lis 2011 17:13 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Chybička se vloudila - opravíme. 5606 se dělaly taky ale nebyly na pěně.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava KE-150
PříspěvekNapsal: 08 lis 2011 17:07 
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008 20:19
Příspěvky: 408
Bydliště: Horni Ujezd u Litomyšle
Kraj: ČR - Pardubický
Zabyvate se taky nekdo tim,ze nektery repraky hrajou slusne receno nepekne a prestoze pri mereni vsechno vypada OK,vysledny zvuk neni ani po ladeni vyhybky to ONO?Pro mne osobne je prijatelnejsi neladena - obycejna - vyhybka a hlavne se soustredim na barvu zvuku toho konkretniho reproduktoru.Mam to udelany tak,ze pro mne je nejdulezitejsi stredak nebo spis stredobas,ten mam peclive vybran aby tam bylo pro moje usi vse jak ma byt...basy a vysky uz to jen tak "lehce doladi".Slysel jsem spoustu poladenych beden,vetsinou s pro mne nezajimavym plochym zvukem...pro mne je jednoduchy recept jasny,otevrena ozvucnice,na ni vysocecilivy stredobas elipsak 16x24 cm,decetni vyskac/paskac/ a 15´´ basak,nejlip alnico.Ja pouzivam kinaky,maji nizky Qt a pomerne tezkou membranu,ale maji nadherny podani basu a nevadi mi,ze nejdou tak hluboko jako treba ARN930 v bedne.Stredaky mi smerujou a kdyz se pohnu hlavou vic nez je zdravo,posune se vokal doprava ci doleva,ale na soustredeny poslech v klidu mi to nevadi...odmenou mi je uzasna muzikalnost beden/tenhle termin berte s rezervou,nic lepsiho mne nenapadlo/,prekrasny podani zvuku i prostoru /diky absenci vyhybky v kritickych mistech,cemuz se u 4 pasma clovek nevyhne/....tot muj recept
ps v dobe simulacnich programu a dostupneho mereni vseho mozneho to zni mozna anachronicky,ale zkuste to a uslysite....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 261 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group