Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 23:03


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 122 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Open8 - návrh
PříspěvekNapsal: 03 lis 2014 11:37 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Njn, škoda, předešlá generace vypadala rovná jak z praku: http://www.prodance.cz/files/dl/2/2072/ ... w_2011.pdf


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Open8 - návrh
PříspěvekNapsal: 03 lis 2014 11:52 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
U tohohle je to tuším vidět i na impedačce...ukázal bych jí, ale nemám tady ten .limp soubor. Klidně to muže být kusový problém. Pokud máš doma druhý kus a umíš změřit impedanci, tak to porovnáme.
Moh by se vyjádřit i Marcel, jak vypadaly ty jeho 8-255.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Open8 - návrh
PříspěvekNapsal: 03 lis 2014 12:00 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Takový to jednoduchý v Limpu? To bych moh dát i já :lol: zkusím večer...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Open8 - návrh
PříspěvekNapsal: 03 lis 2014 12:38 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Jj, jenom to jednoduchý v LIMPU. :)
Tady je impedančka samotnýho reproduktoru (vyndal jsem ho pro jistotu z bedny)...a myslím, že ten problém je vidět i na ní.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Open8 - návrh
PříspěvekNapsal: 04 lis 2014 17:29 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Tak zkusíme třeba tohle (ten průběh s děličkama je pro 20°od osy horiz.):


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Naposledy upravil TheLastUnicorn dne 05 lis 2014 13:43, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Open8 - návrh
PříspěvekNapsal: 04 lis 2014 21:17 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Obrázek


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Open8 - návrh
PříspěvekNapsal: 05 lis 2014 11:10 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Díky. :) Ale zatím je to předčasný...rád bych tu výhybku i vyzkoušel "na pavouka" a proměřil skutečný výsledek. Ukážu předběžně i schéma výhybky a zároveň nějaký vysvětlení:
Ve filtru pro středobas je RLC s cívkou poměrně veliký hodnoty. Je to pro umírnění toho nepěknýho hrbu kolem 800Hz. Cívka tak velký hodnoty je docela problém, ale vzhledem k tomu, že nevadí její velký odpor, tak ji lze navinout i z velmi tenkýho drátu - takže rozměrově a ani na hmotnost to zase až taková darda nebude. Kdy by to byl velký problém, lze to RLC vypustit...je to relativně úzkopásmová věc, ale jelikož nemám momentálně takovou cívku k dispozici neumím odzkoušet, jak moc to bude v reálu slyšet. Netroufám si takhle vynést závěr. Rozdíl na charce s kompenzací a bez kompenzace je na obrázku.
Schéma zatím není finální, je to jen ukázka, jak to asi bude vypadat. Finální zapojení schválím až po proměření s testovací výhybkou. :)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Naposledy upravil TheLastUnicorn dne 03 pro 2014 20:49, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Open8 - návrh
PříspěvekNapsal: 05 lis 2014 12:27 

Registrován: 02 čer 2012 20:45
Příspěvky: 591
Bydliště: Bratislava IV
Kraj: SR - Bratislavský
Podobná tlmivka (12 mH) je použitá v prípade dvojpásma ARN4708 a DT25N. Snáď ju pôjde navinúť v domácich podmienkach drôtom cca 0,4 mm bez presného ukladania závitov.

Celý článok: http://svetelektro.com/clanky/2p-bednic ... n-642.html


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
Sony TC-129


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Open8 - návrh
PříspěvekNapsal: 05 lis 2014 13:19 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Podle mě to není dobře změřený. Nevím, z jaký to bylo vzdálenosti a jestli z osy vejšky nebo odjinud, ale nemyslím, že to sedí časově.
To se dá nicméně snadno ověřit.

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Open8 - návrh
PříspěvekNapsal: 05 lis 2014 13:41 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Je to z 1m v ose vejšky. A časově to sedí. A pokud máš pochybnosti, potřebuješ někoho shazovat, nebo něco dokazovat, já Ti udělám radost...zabalím bednu, pošlu jí Zorgovi a ať klidně skončí u Tebe. Pak se realizuj...a pokud máš pocit, že jsi jediný, kdo umí postavit bednu před mikrofon, tak si to mysli dál.


Naposledy upravil TheLastUnicorn dne 05 lis 2014 13:50, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Open8 - návrh
PříspěvekNapsal: 05 lis 2014 13:46 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Jaký je tedy časový rozdíl mezi basákem a vejškou?

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Open8 - návrh
PříspěvekNapsal: 05 lis 2014 13:52 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
TheLastUnicorn píše:
Je to z 1m v ose vejšky. A časově to sedí. A pokud máš pochybnosti, potřebuješ někoho shazovat, nebo něco dokazovat, já Ti udělám radost...zabalím bednu, pošlu jí Zorgovi a ať klidně skončí u Tebe. Pak se realizuj...a pokud máš pocit, že jsi jediný, kdo umí postavit bednu před mikrofon, tak si to mysli dál.

Říká se chytrému napověz... :roll:

Mohu se samozřejmě mýlit, jen to z mé zkušenosti takhle vychází trochu nepravděpodobně. Proto jsem reagoval. Bylo by zvláštní, kdyby to takhle sedělo.

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Open8 - návrh
PříspěvekNapsal: 05 lis 2014 14:06 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
O 84us je výška "dál"...ale z čeho jsi vyčetl, že to nesedí časově?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Open8 - návrh
PříspěvekNapsal: 05 lis 2014 14:11 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Takže jen o 3cm? A to Ti nepřijde málo?
Z obrázků, které jsi sem dal a ze svých zkušeností.

Pokud to sedí, tak OK. Už se do toho nebudu montovat.

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Open8 - návrh
PříspěvekNapsal: 05 lis 2014 14:52 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Jo...necelé 3cm. Přesněji 2,77 a nějaké drobné. :) Nezdá se mi to málo. Basák je zapušťěný, zvukovod ne. A není zas ani 20cm hluboký...No a pak je třeba započítat, že se měřilo v ose výšky. Takže nevím, proč by časová vzdálenost mezi měniči měla být větší, než 84us.
Hele, dá se to jednoduše otestovat tím, že se natvrdo paralelně spojí oba měniče a změří se to...a porovná se simulací bez součástek. Pokud je tam shoda, je měření OK.
Ale pokud se chceš montovat, mohl bys odpovědět na dotaz, jestli si měl i Ty u 8-225 ten hrb na 800Hz a co je podle Tebe příčinou.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Open8 - návrh
PříspěvekNapsal: 13 lis 2014 14:26 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Dneska jsem dovinul nějaký cívky a vyzkoušel, jak to bude vypadat ve výsledku. Měřil jsem jen v pokoji, takže hodně krátký okno...nicméně, šlo mi jen o ověření funkce výhybky, ne zobrazení nějakých detailních problémů na měničích. Myslím, že to v zásadě odpovídá simulaci a už to tak nechám. Schéma se nemění, pouze u RLC členu u výškáče je změna odporu z 33 ohm na 22 ohm.
Na obrázcích bude postupně celková charka s připojeným nearfieldem pro 20° horizontálně od osy (tak by se měla i poslouchat), pak horizontální směrová charka 0-90° (z 1m v ose výškáče) v kroku 10° a nakonec impedanční charka.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Open8 - návrh
PříspěvekNapsal: 19 lis 2014 23:49 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Zorg mě poprosil, zda bych ještě neudělal nějaký měření a optimalizaci ladění bassreflexu...
První měření se týkalo chování driveru Fane CD131 po sundání ochranný síťky. Tak jsem síťku sejmul a změřil soustavu 20° ještě jednou. Řekl bych, že trošku zlepšilo chování nahoŕe. Je to trošku klidnější a čistší. Myslím, že tuto úpravu mohu doporučit.

Pak byl úkol optimalizovat ladění bassreflexu a vyzkoušet chování basáku v objemu zmenšeným ze základních 20L na 15L. Na obrázcích bude nearfield průběh basáku s připojeným měřením v nátrubku v objemu 15 a 20L s laděním 75Hz. Z průběhů je vidět, že zmenšený objem není problém, stačí zvýšit ladicí kmitočet. Finálně bych doporučil ladit kolem 80Hz v objemu 20L a zhruba o 5Hz výš při objemu 15L. Prožívat to ale není třeba...hertz sem, hertz tam. Hluboký basy se od toho tak, či tak čekat nedají a je potřeba to podepřít subem. Konec konců, tak byl tento projekt i uvažován.

No a myslím, že tímhle je moje práce na tomto projektu u konce...na poslech mám doma jen jednu bednu, takže jsem neměl možnost poslechnout si to na stereu...ale i poslech tý jedný bedny na mě zapůsobil velice kladným dojmem. Popisovat zvuk nebudu...hraje to výborně a mohu tenhle projekt rozhodně doporučit. Výhodou je velká citlivost...středobas má 94dB a jelikož nebylo ani potřeba nějak korigovat bafflestep (vlastnost 8-225), tak i výsledná citlivost soustavy by se měla pohybovat dost blízko tohodle čísla.
:)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Open8 - návrh
PříspěvekNapsal: 02 pro 2014 16:46 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Kdo by měl zájem, zkusím nechat vyrobit ty "velké" cívky 2mH z 1.25mm drátu, poptal jsem a zjistím cenu. Zbytek je do stovky v Prodance.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Open8 - návrh
PříspěvekNapsal: 03 pro 2014 16:21 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Zkoušel jsem si s tím trochu hrát a vychází mi to o pisl rovnějš s menší hodnotou na cívce:

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Nebo je to šumák, protože to či ono stejně půjde ekvalizací srovnat do roviny, protože je to na směrovkách dobře obojí?

EDIT: Přidány grafy fází.


Naposledy upravil Zorg dne 03 pro 2014 20:21, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Open8 - návrh
PříspěvekNapsal: 03 pro 2014 18:46 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Je to skoro jedno...Zvukově se to nijak zásadně neprojeví, jestli tam bude 1,85mH, 2,0 nebo i 2,1 mH. Těch 2,0mH mi myslím vycházelo líp z hlediska fázovýho navázání kolem děličky.
Hlavně při simulaci moc nekoukej na to, jestli je to rovný v ose. Sleduj hlavně navázání na dělící frekvenci mimo osu. ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 122 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group