Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 01:24


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 122 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Open8 - návrh
PříspěvekNapsal: 04 pro 2014 21:34 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
This space intentionaly left blank


Naposledy upravil Zorg dne 08 črc 2015 14:29, celkově upraveno 2

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Open8 - návrh
PříspěvekNapsal: 04 pro 2014 22:24 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
I basák jsem měřil vertikálně pro +-60° v kroku 15°...jen jsem ty soubory zapoměl zkopírovat ze složky PIR do složky FRD. Takže si otevři složku PIR a měly by tam být .frd soubory i pro vertikální měření basáku. Pokud bys je tam nenašel, tak Ti je pošlu...pak už to nebude tak pěkný, jak to máš Ty na těch screenshotech teď. :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Open8 - návrh
PříspěvekNapsal: 05 pro 2014 01:12 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
No dobrý, tak já to nechám takhle, ať to vypadá líp :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Open8 - návrh
PříspěvekNapsal: 10 pro 2014 22:27 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 10 srp 2011 10:57
Příspěvky: 479
Kraj: ČR - Ústecký
vypadá to dobře, fandím ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Open8 - zasychá polyuretanakrylátová barva na prvním pár
PříspěvekNapsal: 02 úno 2015 00:08 

Registrován: 30 zář 2014 22:32
Příspěvky: 17
Kraj: SR - Trnavský
A ten natrubok ma ake parametre? Dlzka, priemer?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Open8 - zasychá polyuretanakrylátová barva na prvním pár
PříspěvekNapsal: 28 kvě 2015 14:18 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Je to 5822 (bere ho i Monacor, kterej to jen přeprodává, ale stejně se přestal vyrábět) seřízlej asi na 4cm, prostě kraťoučkej ještě defakto v zaoblení :D Klidně by bylo možno ještě o pisl zkrátit. Navíc, mám to asi přetlumený (zvážim, kolik jsem dal getexu). Lazení vyšlo asi 70Hz. Ale to je stejně jedno, páč je pod to zamýšlenej (multi)sub.

Nejdéle o víkendu sem nahodím výsledek, foto a tak. :P


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Open8 - zasychá polyuretanakrylátová barva na prvním pár
PříspěvekNapsal: 29 kvě 2015 21:56 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Prosím vás, co je to za výraz "lazení"?

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Open8 - zasychá polyuretanakrylátová barva na prvním pár
PříspěvekNapsal: 29 kvě 2015 22:51 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Aááá...Grammarnazi se ozval. :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Open8 - zasychá polyuretanakrylátová barva na prvním pár
PříspěvekNapsal: 30 kvě 2015 08:28 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Lazení je tunink.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Open8 - zasychá polyuretanakrylátová barva na prvním pár
PříspěvekNapsal: 30 kvě 2015 10:27 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Ladění? Já fakt nevim Obrázek Prostě impedanční sedlo resp. průchod fáze nulou se vším tlumením uvnitř pak vychází na těch cca. 70Hz.
Až uvidíte, jak jsem vykunil výhybku, tak bude čóro-móro. Takhle ste cívky ešče neviděli. A to pájení! :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Open8 - zasychá polyuretanakrylátová barva na prvním pár
PříspěvekNapsal: 30 kvě 2015 19:41 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Posílám foto ze stavby prvního páru:

Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Omlouvám se za újmu při prohlížení mojí paranoidně poskládaný výhybky. Furt jsem se bál, aby se cívky navzájem neovlivňovaly, ale ve finále ta nejblíž je stejně docela blízko železnýmu koši středobasu, že jsem lomil oči v sloup a příště to frknu na nějaký dps :lol: Pro rejpaly, ten vrut skrz 1.85mH je nerezovej :P


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Open8 - kompaktní citlivé dvoupásmo; hotovo hraje!
PříspěvekNapsal: 08 črc 2015 16:35 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Editován první příspěvek, přidána impedance, průběhy filtrů, výkonová chára, dále vertikální charky (nad a pod osou zvlášť; pro přehlednost), lépe zobrazené polární, nyní včetně vertikální.
Chybí už jen vyzkoušet trochu pěny do zvukovodu, protože jsou odstraněné krycí síťky v hrdle driveru (za vzorky bulprenu děkuju pesvemu).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Open8 - kompaktní citlivé dvoupásmo; hotovo hraje!
PříspěvekNapsal: 10 led 2016 15:24 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Dal jsem ten projekt topovat...myslím, že to stojí za to. Akorát by to ještě chtělo dodat nějaký výkres. ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Open8 - kompaktní citlivé dvoupásmo; hotovo hraje!
PříspěvekNapsal: 11 led 2016 16:29 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Pekne, ale ten nezapusteny zvukovod mne tam strasne vadi :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Open8 - kompaktní citlivé dvoupásmo; hotovo hraje!
PříspěvekNapsal: 11 led 2016 17:28 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Lidi, vám se furt něco nelíbí...pak se nedivte, že už nikdo nemá chuť cokoli pro veřejnost dělat. ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Open8 - kompaktní citlivé dvoupásmo; hotovo hraje!
PříspěvekNapsal: 11 led 2016 19:13 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Jé, super :) tak to jsem zvědavej, kdo to ještě postaví. Dle mýho to taky stojí zato. Nejenom že to hraje velmi slušně, ale lze tomu i dávat pěknýho čouda defakto do plnejch, co pustí výchylka středobasu. Když se to bude používat, jak bylo plánováno, tj. provoz se subem a ořez někde pod 80Hz, bude to hodně hlasité na to, co je to za prcky ;) Já to budu používat s LM4780, na každej kanál jedno (na stejnosměrnejch 2x26V), prostě minimální náklady a slušnej zvuk.
Výkres výhledově :P

pet007: Sorry, ale to zapuštění by u truhláře stálo víc než ten zvukovod díky jeho debilnímu zkosení, bohužel je stálej nedostatek kvalitních zvukovodů (když to člověk nenechá vyfrézovat). Tohle měl bejt kdykoliv opakovatelnej silnej projekt za minimální náklady, což se povedlo, a ten nezapuštěnej zvukovod tomu fakt nevadí, naopak se díky tomu podařilo nacpat ty repráky blíž, jestli si všimneš ;)

EDIT: Ještě mě napadlo: jelikož už je to celkem dlouho - defakto 3 roky, co jsme odpískali daytoní waveguidy kvůli nedostupnosti, leč ty menší pořád držej v katalogu! - tak zkusit reinkarnaci s jejich 8". V Intertechniku píšou dodání do 16 dnů, cena €6.60, což je stejně jak za dexoní, líp by se ale zapouštěl a vypadalo by to asi líp. Měniče by se použily stejné, resp. driver ve verzi pro 3/8" šroubení, který je běžně k dostání.
Jen takovej nápad, pro zajímavost, třeba výhledově...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Open8 - kompaktní citlivé dvoupásmo; hotovo hraje!
PříspěvekNapsal: 12 led 2016 08:21 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
TLU: ja to rozhodne nemyslim nijak zle, naopak, moc dobře vim, co to je si něco sam navrhnout a zrealizovat.
Zorg: jasne, vidim, ze se prekryvaji, IMHO ten centak vys by urcite nevadil (ja to mam tak v TWR a zadna dira kolem deleni neni). Zafrézovat se to da relativne jednoduse, pomoci sablony viz příloha.

Edit: ještě jedna věc mi neda. Práce se musí umet i pekne prodat. Ty frekvencky na první strane od 20hz......to je strasny :). Chapu, kdo tomu nerozumi, nebude tomu rozumět, ani když budou alespoň od 200Hz. Nechci podlehat modernimu trendu doby, ze věc nemusi fungovat, hlavne když dobře vypada, ale prece jenom zase......

Jinak jsem strasne rad, ze se najde i dnes par lidi, kteří se o něco zajimaji a hlavne jsou sami schopni něco vyrobit rukama a ne jen sedet na Fejsbuku s iphoonem v ruce. Jen tak dal !!


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Open8 - kompaktní citlivé dvoupásmo; hotovo hraje!
PříspěvekNapsal: 12 led 2016 12:55 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Dík za inspiraci s tou šablonou, ale nechám už to takhle maniakálně blízko sebe ať to pomůže nebo ne :)
Ty frekvenčky nevím, nad zobrazením jsem moc nešpekuloval, modální pásmo mě defakto nezajímá, až vejš a tam už je to přesný. Spíš bych chtěl, aby i osa y dávala přesné SPL, ale to bych musel přeměřit (mám údajně kalibrovaný UMIK-1), tak pak bych ty obrázky generoval pokaždý stejně tak, aby to bylo porovnatelný mezi projektama i co se týká tohoto (nakolik to může být přínosné jen pro málo lidí, zvlášť na doma).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Open8 - kompaktní citlivé dvoupásmo; hotovo hraje!
PříspěvekNapsal: 12 led 2016 13:46 
Řádný člen

Registrován: 06 led 2014 11:42
Příspěvky: 192
Kraj: ČR - Ústecký
Koukám na fotografie, zaujal mě detail přechodu CD131 na zvukovod. Tys tu spáru po odstranění síťky nijak netmelil, jestli dobře koukám... (o víkendu se chystám na to samé a řeším dilema, jestli tu síťku vyndat nebo ne...)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Open8 - kompaktní citlivé dvoupásmo; hotovo hraje!
PříspěvekNapsal: 12 led 2016 15:40 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Nene, sundal jsem síťku a taknějak citovka jsem dotáh šrouby na zvukovodu do driveru, aby se zmáčkly zbytky pěnového těsnění vůkol driveru a zdá se mi to dostatečný...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 122 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group