Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 18:31


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 234 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 20 čer 2014 16:16 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Dostal jsem do "daru" pár reprosoustav Wharfedale Valdus 500. O co se jedná? Mělo by jít o třípásmový sloupový reprosoustavy v kabinetech z MDF. Zde:
http://aukro.cz/prodam-sloupove-reprobe ... 95430.html
Majitel tvrdí, že nové stály 38 000Kč - nevím zda to pravda je, nebo není, ale pokud ano, tak by od renomovanýho výrobce, jako je Wharfedale čekal seriozní jednání. Tedy že alspoň to, co uvádí, že je pravda. Jak to ale je?

Po sejmutí plastovýho rámečku s průzvučnou tkaninou (rámeček není moc bytelný) na nás vykoukne čveřice reproňů. Že jsou spodní tři papíráky stejný, je hned evidentní. Zajímavě vypadá výškáč, který ale není to, za co se na první pohled vydává. Po sejmutí jehoplastovýho čel, které tvoří difuzor a zvukovod zároveň na nás vyskočí 3/4" plastová kalota s FS=2250Hz, jaká se používá v různých čínských srandách typu Genius atd.
Co ty ostatní repráky? No normální papírový osmičky s pěnovým závěsem (závěsy se rozpadly, proto jsem bedny dostal) v plechovým koši, jaký známe ze všech běžných čínských repro.
Opravdu 3-pásmo? Nikoliv. Je to 2,5-pásmo a i to krásně odfušované. Spodní dva středobasy mají svůj společný objem cca 35L a bassreflex naladěný na odhadem 45Hz. Výhybku pro ně tvoří jedna malá cívečka 5mH na feritovým jádru. Horní středobas je v samostatným objemu (cca 12L) spolu s výškačem. Má taky bassreflex (tak 60Hz) a je zapojen BEZ VÝHYBKY napřímo. V sérii s výškáčem je pak elektrolyt 2,2uF a jakási pojistka...v jedný z beden ale pojistka výšku nezachránila...ani nemohla. Výhybka má velmi malou strmost a výškáček není moc bytelný. Všechny 3 součástky výhybky jsou přilepeny k terminálu.
Kdo by za svý peníze čekal alespoň slušnou dýhovanou MDF ozvučnici, je na omylu. 18mm zafóliovaná DTD (není to ani lamino), bez jediný výztuhy...jako jediná výztuha je příčka, co odděluje "basáky" od "středobasu" a výšky.
Jak to hraje? Nevím...vzhledem k tomu, že repráky nebyly OK a nemíním se v případě takovýho hnoje ani zabývat opravou, tak jsem neslyšel a neměřil (krom FS výškáče). Ale žádný zvukový orgie bych d toho ani nečekal.
Beru zpátky pomluvy, co jsem vyřknul na moje někdejší budky Chario Reference 200 za 20 000Kč. Ty byly alespoň opravdu dýhované (black ebony), byla to opravdu MDF, byla tam opravdová výhybka a slušný repráky (Audax + Seas), které k sobě pasovali...
Co lze říct závěrem? Za 38 000 Kč lze postavit bedny, které budou někde úplně jinde a patrně zválcují i kategorii kolem 200 000Kč...

Pokochejte se fotkama (za kvalitu se omlouvám, je to narychlo telefonem)...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 20 čer 2014 16:57 
Uživatelský avatar

Registrován: 09 úno 2013 23:11
Příspěvky: 945
Bydliště: Reichenberg
Kraj: ČR - Liberecký
Já jsm právě takhle s hrůzou čekal, jak to bude vypadat uvnitř Quadralů. Nakonec musim říct, že to nedopadlo vyloženě špatně. Tady jsou fotky:

https://www.dropbox.com/sh/1m6427cm95wa94k/AACO9j0-3mQArRlxbQLsCnJGa

Pravda, koše reproduktorů jsou taky plechové, ale nezdají se být nějak fórové. Libí se mi třeba ten detail, že čelo je celé poflokované, ozvučnice je tuhá a bytelná. Jenom ty nitky místo kabelů mě trochu zklamaly.

_________________
Wenn ist das Nunstruck git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput!
---Moje sbírka LP---


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 20 čer 2014 19:00 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
To už vypadá normálně...výhybka je sice evidentně úplný základ, ale aspoň je a kondíky jsou MKT. Taky ty repráky už vypadají jako repráky a je to pěkně vytlumený...Jenomže to už byala jaká cenová třída? 3-4 tis DM? To je potřeba vypláznout 100 000 kč za bedny (mluvím o nových), aby to vypadalo alespoň takhle, jako na Tvých foto?
K těm kabelům uvnitř: budeš se divit, ale jsou dostačující. ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 20 čer 2014 19:20 
Uživatelský avatar

Registrován: 09 úno 2013 23:11
Příspěvky: 945
Bydliště: Reichenberg
Kraj: ČR - Liberecký
Hifi-wiki uvádí 3500DM za pár. S těma kabelama mi to už říkal Ransom.

_________________
Wenn ist das Nunstruck git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput!
---Moje sbírka LP---


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 20 čer 2014 22:49 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
No, já jsem si byl poslechnout u kamaráda Infinity Reference 60 a popravdě, nelíbilo se mi to. Vůbec.
Nekoukal jsem dovnitř, ale zvukově to je stěží na úrovni starých Tesel či standardních mizerných amatérských konstrukcí. Hlavně šišlající a šustící výšky mě docela zkazily náladu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 21 čer 2014 02:41 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
A to tady pomlouváme Tesly, které měly, alespoň normální výhybku...Bůhví, co se nachází v těch Infinitech...i když kappy a monitory nehrály špatně.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 21 čer 2014 14:56 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
To dělá asi každý výrobce. Měl jsem ještě v polovině devadesátek do činění se značkou Jamo, ještě když to byla dánská značka a I všechny výrobky byly Made in Denmark. Špičkové modely Oriel, Concert 11 a 8 a 707 a 505 byly solidně provedené bedny se slušnými výhybkami, kvalitními kabinety i dobrým zvukem. Ovšem na základě pozitivních referencí se pak valily na tuny zcela odpadové soustavy řad Studio, BX a podobných - kabinet z 10 mm dřevotřísky, zadní stěny z papundeklu, výhybka jeden kondík před střeďákem a jeden před výškáčem, za tlamou rádobytlakáče schovaný papírový výškáč, proti němuž i ARV 161 byla konec háje etc.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 21 čer 2014 22:53 
Řádný člen

Registrován: 11 kvě 2010 16:35
Příspěvky: 355
Kraj: SR - Banskobystrický
Tak presne tieto bedne som vcera videl na jednej návsteve u kamosa a maju tiež v háji závesy na vsetkých basákoch.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 22 čer 2014 08:30 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Ktoré "presne tieto"? Inak to, že penové závesy odchádzajú, je normálne. Reč tu bola o ojebanej konštrukcii.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 22 čer 2014 10:18 
Řádný člen

Registrován: 11 kvě 2010 16:35
Příspěvky: 355
Kraj: SR - Banskobystrický
presne tie Valdusy :-) Mám tu teraz na výmenu basákov nejaké trojpásmové stlpove Infinity kde majú basák a stredák tiež penu. Na basáku už opadala, stredáku stačí málo a opadá tiež. Este som ich nevykuchával, ale tiež som zvedavý čo tam je za výhybku.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 22 čer 2014 11:43 

Registrován: 22 črc 2009 10:57
Příspěvky: 386
No pripojím sa aj ja zo svojimi skúsenosťami. Teraz mám doma na vytunenie výhybku k reprosústave Magnat Motion 990 SET, konkrétne predného trojpásma s basákom na boku a DApolito usporiadanie stredových meničov a výšky. Skriňa z MDF, umelá dyha. Prajednoduchá výhybka. Otrasný zvuk. Bas má ladený BR cca na 100 Hz, dôsledku čoho je na 100 Hz hrb asi 5 dB. Ide samozrejme o lacný set pre domáce kino. Po zmeraní a návrhu výhybky sa to ako tak umravnilo, ale aj tak to považujem za vhodné nanajvýš pre zvukový doprovod ku filmom, na muziku to má málo predpokladov. Ten "woofer" v Magnate vyzerá zhruba tak ako všetky tie lacné sračkové meniče čo sa inštalujú do lacných bední po celej Európe. Teda čierny plechový kôš, magnet menší ako na ARN-ku a pri poklepe na membránu to znie, ako keď sa hodí suché hovno na stanovú celtu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 22 čer 2014 13:36 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Myslím, že bude dobré, keď sa sem pridá viac skúseností so spotrebkou...nech je vidno, že čo človek v skutočnosti kupuje pod tým pekným pozlátkom.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 06 črc 2014 19:36 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Tak to není žádná novinka, ale když sjem to napsal na AVmánii tak jsem byl za debila že? Pokud člověk nemá nekonečnou trpělivost tak raději se nevyjadřovat.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 06 črc 2014 21:25 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Ondro, na AVmanii nechodím, takže nic o žádných debilech nevím...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 26 črc 2014 20:10 

Registrován: 14 bře 2009 19:57
Příspěvky: 388
Bydliště: U Ostravy
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Mohl by někdo vysvětlit, jak asi hrají takové bedny z Aukra, kdy 30cm basové repro se obvykle dělí hodně pod 1 kHz a výškáč kolem 5 kHz? Co je vlastně ke slyšení mezi tím? Toto a ještě další obdobné "lahůdky" nabízí na Aukru nějaký polský prodejce z Nysy. Asi bych se tam v rámci dovolené měl vypravit, abych to slyšel na vlastní uši.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 26 črc 2014 21:13 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2013 20:38
Příspěvky: 1529
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
No neviem ako vysoko môže dosiahnuť 12" basák ale viem, že sú aj výšky, ktoré vedia ísť až k okolo 1Khz. Možno to až tak zle hrať nemusí aj keď na zrovna najštastnejšiu kombináciu to tiež nevypadá...

_________________
Gdy ci smutno, gdy ci źle, jebnij format dysku C.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 26 črc 2014 23:39 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Mohu tě ujistit, že výška, která jde dole od 1kHz rozhodně TAKHLE nevypadá. To svede nějaký driver ve zvukovodu a je to dvakrát, třikrát dražší než tadyta celá bedna.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 27 črc 2014 09:17 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Osová charka 12" basáku klidně dosáhne ke 2kHz. Prasácky lze dělit 1" kalotu často už mezi 1,5-2k. Teoreticky tedy lze v ose takovou bednu naladit i na rovno. Mimo os to pak bude mezi 1-2k dělat díru. No a ni v ose to hrát dobře nebude. Středy u basáku polezou těžkopádný, zkreslený...z výškáče zkreslený. Výsledkem tedy bude rozházené, silně zkreslené střední pásmo.
U týhle bedny však nepočítám se žádnou laděnou výhybkou. Přinejlepším bude před basákama jedna cívka a před výškou jeden kondík.
Kvalita měničů asitaky nebude žádná sláva - spíš to bude tragédie.
Suma sumárum, ta bedna bude hrát hnusně a je vhodná spíš na dekoraci, než poslech.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 27 črc 2014 10:05 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ono by asi bylo jednodušší si to zajet poslechnout. Nebo se složíme, jednu bednu koupíme, prozkoumáme a pak ji buď veřejně upálíme, nebo ji budeme uctívat jako zázrak.

Chvíli jsem chtěl polemizovat, jestli to má opravdu 1" kalotu, nakonec jsem si to odměřil z obrázků a asi vážně jo. HiFi to ale nebude ani náhodou a taky bych rád viděl, jak ta kalota bude nadšená z deklarovaného příkonu, pokud je oddělená jen kondíkem. Osobně si myslím, že basy budou napřímo a výška oddělená někde na 4kHz bipolárním kondenzátorem nalepeným někde na jejím terminálu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 27 črc 2014 10:18 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Taky si to myslím, ale nechtěl jsem být přísný.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 234 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group