Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 01:35


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 234 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 11 zář 2017 14:55 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Problém je v tom, že to, čo si postol nie je basák 40-802 pre HPM150/1500, ale 40-804 pre kabuki CS-922 apod.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 13 zář 2017 18:06 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Ještě fotky výhybky a basáku spomínaných JBL R-82:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 01 lis 2017 00:12 
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2009 23:14
Příspěvky: 109
Kraj: ČR - Jihomoravský
Zdar hosi, precital som si cele téma a zaujala ma uprava tych obrych Pioneer-ov od uživatela TheLastUnicorn
Dufam, ze to nebude moc offtopic ale chcel by som od vas radu ako na moje stare "3" pasmove regalovky Rumba HS280. V prvom rade potrebujem nahradit stredotonove reproduktory, jeden zacal v urcitej frekvencii neprijemne skrcat. No neviem aku nahradu pouzit. Dalsia vec je odladenie vyhybky, alebo iba vymena starych kondenzatorov ? Poradte, ďakujem.

Edit: Našiel som tento stredoton, mohol by ho nahradiť? Ďakujem
http://www.reproobchod.cz/visaton-mr-130-8-ohm-p3134


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 01 lis 2017 11:39 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Po výmene stredotónového meniča je jednoznačne potrebné odladiť výhybku nanovo. Inak ten poškodený streďák môže byť dôsledkom vadných kondenzátorov vo výhybke. Ak by sa boli tie vymenili už dávno, nebola by to možno odniesla kmitačka stredu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 01 lis 2017 13:11 
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2009 23:14
Příspěvky: 109
Kraj: ČR - Jihomoravský
Komu/kam v Brně a okolí dat udělat tie výhybky?
Čo vravíš na ten Visaton? Ďakujem


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 01 lis 2017 16:05 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Otázka je, co od toho očekáváš. Možná by stačilo vyměnit ty kondíky ve výhybce za svitky
Obrázek pravděpodobně schéma vpravo nahoře - a ten u basáku za novej bipolár - a bude to hrát líp než nový. Střeďák by se možná někde po světě koupit, třeba v polsku za 40 zlotůvek (stačí nakrmit gúúgl - orion MD 40)
Jinak rozmístění repráků v bedně je trochu nestandartní, otázka je, komu by se chtělo něco takovýho ladit, pokud by to mělo být za prachy, tak to nedokážeš zaplatit. Další možnost je do stávající bedny naroubovat nějakej ověřenej projekt, mohlo by to být i dvoupásmo, s tím, že ten střeďák by pak byla jenom dekorace. Prostě si sám musíš odpovědět, jestli chceš zachovat historický bedny, nebo jenom korpus, nebo ani to ne, ale chceš něco co dobře hraje. Jakej průměr má ten basák, střed, výškáč?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 01 lis 2017 19:36 
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2009 23:14
Příspěvky: 109
Kraj: ČR - Jihomoravský
Tak, aby som to uviedol na pravu mieru, tak sa trochu rozpišem.
Popravde som velky fanusik, ale laik a zaciatocnik co sa tyka reproduktorov.
Obr.1 bedne Rumba mám napojené na reciever Yamaha HTR-6130 a signál beriem prevažne z optickeho vystupu televizoru, malokedy cinch cinch- 3.5 jack. K recieveru mam pripojený este center z pc sustavy genius sw-hf 5.1 5000. Viem ze kvalita tohto centru je mizerná a do buducna ho chcem urcite vymenit, niekedy pripojim aj satelity z tej samej sustavy ako efektove reproduktori a pozeram filmi v dolby digital 5.0. Mám doma menič Monacor SPP-300/AD do buducna by som ho chcel pouzit do aktivneho subwooferu- to bude mozno dalšia tema :) ....takze televizor hra iba cez reciever. Použivam to takto už cez 2 roky, no prednedavnom som si zacal všimat skrcave zvuky z lavej bednicky pri urcitej frekvencii sa to rozeznelo po celej miestnosti. Tak som ten stredak vybral a odletoval kable, to iste som spravil aj na plne funkcnej pravej bednicke. Po case som si zase nasiel chvilku casu a zacal to riesit.
Odpoved na tvoju otazku je jednoducha, z Rumbami som bol docela spokojny, ked fungoval ten stredak, ked som oba odpojil znie to tak divne a preto to chcem riesit. Popravde som ani nevedel ze ladenie vyhybky je nejak extra nakladne, celkovo v tomto obore nemam vobec predstavu o cenách. Co sa tyka vymeny kondikov to zvladnem, nejake zakladne znalosti s elektrotechniky mam, akurat by som teda potreboval vediet co presne mam kupit a kam presne naletovat :D
Menice nechcem menit vsetky, da sa povedat, ze by som to chcel zachovat, az na vymenu uz spominaneho stredaku Visaton MR 130. Myslis zeby to bol velky pruser keby ho vymenim, bez ladenia vyhybky?
Vopred dakujem za informacie :)
Priemery reproduktorov: obr2, 3, 4


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 01 lis 2017 20:03 

Registrován: 14 bře 2009 19:57
Příspěvky: 388
Bydliště: U Ostravy
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Tyhle reprobedny jsou docela sympatické svými proporcemi a použitými repro, ale hrají zcela mizerně - hodně prezentní zvuk s nedstakem basů. Získal jsem je nedávno a měl jsem za to, že jim pomůže výměna kondenzátorů ve výhybce, jelikož po proměření se ukázalo, že tyto jsou již svými parametry zcela mimo. Po jejich výměně reprodukce pořád nestála za nic. Začal jsem uvažovat co dále a našel jsem na nějakém maďarském fóru téma na úpravu výhybky. Pro její realizaci jsem pořeboval cívku 1mH. Když jsem se ve svém skladišti nevyužitých věcí prohrabával, tak jsem objevil již několik let odložené výhybky z reprobeden ETA (ty nejprimitivnější), ve kterých je zrovna tato indukčnost použitá. Nedalo mi to a zkušebně jsem do jedné z nich výhybku ETA použil. A nastalo veliké až neskutečné překvapení při poslechu. Tato "sprostá" výhybka si dokonale sedla s měniči bedny Orion. Zcela vystoupila basová složka (dříve utopená), středy dobré, výšek více. Po zatlumení výškové větve odporem 3R3 byla již reprodukce pěkně vyrovnaná. Jelikož vše se jevilo ok, byly bedny těmito výhykami vybaveny definitivně. Docela rád je nyní poslouchám.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 01 lis 2017 20:39 
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2009 23:14
Příspěvky: 109
Kraj: ČR - Jihomoravský
elyt píše:
našel jsem na nějakém maďarském fóru téma na úpravu výhybky. Pro její realizaci jsem pořeboval cívku 1mH.


Link na to forum už asi nenajdeš však ? :)
Asi blba otazka, ale dali by sa nejak podobne upravit aj originalne vyhybky ?
Popripade pri pouziti stredotonu Visaton?
Alebo este jedna moznost, tak ako pisal kodl, spravit s toho 2pasma a stred nechat "na okrasu," ale poriešit nejak tu vyhybku...
Velice si cenim kazdu radu :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 01 lis 2017 23:06 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Ani nie že stred nechať na okrasu, ale proste vymeniť celé čelo a urobiť z toho slušné 2-pásmo. No náklady aj tak nebudú práve malé a je to pochopiteľne dosť práce.
Ak by sa tam len vymenil streďák za ten Visaton, odladiť to by nebol nejaký veľký problém, aby to hralo aspoň o niečo lepšie, ako originál. Ale ide o cenu výhybiek...cena za súčiastky by na ten jeden pár kľudne atakovala hodnotu 70-100€.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 01 lis 2017 23:40 
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2009 23:14
Příspěvky: 109
Kraj: ČR - Jihomoravský
Ok, tak to asi necham tak a budem ich pouzivat ako efektove pri domacom kine.
Teraz otazka ake regalovky- bazarovky kupit ? do 10 000kč cca a dalej ten center, podla coho mam vyberat ? Dakujem


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 02 lis 2017 09:17 

Registrován: 14 bře 2009 19:57
Příspěvky: 388
Bydliště: U Ostravy
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Zkoušel jsi ten vadný reproduktor rozebrat, zkontrolvat stav kmitačky a vyčistit mezeru kolem magnetu?
Čtyřohmové střeďáky tohoto typu mám k dispozici, ale myslím že se k nám dovážela osmiohmová varianta těchto reprosoustav.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 02 lis 2017 09:49 
Uživatelský avatar

Registrován: 12 dub 2014 16:06
Příspěvky: 363
Kraj: ČR - Jihomoravský
I v osmiohm bedne muze byt ctyrohm stredak, pravdepodobne je nejak tlumeny, takze impedance jde na stredech nahoru.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 02 lis 2017 12:17 
Uživatelský avatar

Registrován: 01 říj 2013 09:49
Příspěvky: 22
Kraj: SR - Banskobystrický
MarTko píše:
elyt píše:
našel jsem na nějakém maďarském fóru téma na úpravu výhybky. Pro její realizaci jsem pořeboval cívku 1mH.


Link na to forum už asi nenajdeš však ? :)

https://www.hobbielektronika.hu/cikkek/ ... .html?pg=2 ??


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 02 lis 2017 12:50 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
No nevím...úpravy bez jakýhokoli měření...vždyť takhle člověk neví ani to, co to udělá s impedancí.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 02 lis 2017 13:54 
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2009 23:14
Příspěvky: 109
Kraj: ČR - Jihomoravský
Večer jak prídem z práce ho rozoberieme a nafotim


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 27 říj 2018 21:09 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Jelikož se v tomhle vláknu už dlouho nic neobjevilo, tak jsem se rozhodl zase přispět. Tentokrát se nebude jednat o značkovou záležitost, legendu, rádobyhájend apod., ale o prvotřídní hegeš. :lol:
V nabídce různých e-shopů, aukra ale snad i kamenných prodejen se často objevují zajímavě vypadající dvou a vícepásmové soustavy za až neuvěřitelný ceny. Jedná se o značky jako Voice Kraft, Auna, Hyundai, LTC apod. Mnoho lidí se ptá, jak je možný sestavit a prodávat se ziskem něco takového za tak směšnou cenu...vždyť to ani doma za ty peníze nepostavím.
Dostaly se mi do rukou konkrétně "soustavy" Hyundai Multicav L766"...
Na první pohled hezké kompaktní sloupky rozměrů 200x860x240mm s dvěma 6,5" středobasy a jednou 1" kalotovou výškou v uspořádání d´appolito, povrchovka buď černá imitace dřeva, nebo ořech. Cena za pár se pohybuje od neuvěřitelných 80€.
Pokud jednu tu bednu vezmeme do rukou, překvapí nás už to, jak je lehká. No...bodejť by nebyla. Celý skelet je vyroben z HDF desky (sololit) tloušťky 10mm a je potažený tenkou vinylovou fólií nevalné kvality. Uvnitř bedny je jediná výztuha (opět z pochybného materiálu). Bedna postrádá jakékoli tlumení.
Podobně jsou na tom i měniče. Středobasy maj koše z velmi tenkého ocelového plechu a 80mm feritový prstenec. Membrána je z velmi levné papíroviny a z přední strany stříknuta stříbrnou barvou. Vrchlík je tvrdý plastový, závěs je gumový. Avšak celková tuhost zavěšení by v tomhle rozměru odpovídala spíš PA než hifi. Výškáč je taky to nejlevnější, co lze vůbec udělat. Levný faceplate, plastová kalota (z podobného materiálu, jako PET flašky, jen tenčí). Ale má dokonce chlazení ferrofluidem. :lol:
Samostatnou kapitolou je (ne)výhybka. Vlastně na ní není nic zvláštního. Je to jeden elektrolytický kondenzátor v sérii s výškovým reproduktorem. Oba středobasy jsou připojeny paralelně přímo ke vstupnímu terminálu. Zajímavě to působí jen v kontextu s tím, že na internetu je v popisu, že se jedná o třípásmové soustavy. Při pohledu na frekvenční charakteristiku však spíš 1,5 pásmový...
Bedny jsem pochopitelně podrobil měření. Měřil jsem impedančku (tu ukazovat nebudu, není na ní nic zvláštního, toleranční pole 8 ohm bedna splňuje a bassreflex je naladěn na 55Hz), zkreslení, celkovou frekvenční charakteristiku v ose (farfield s připojeným nearfieldem se započteným portem a bafflesteppem), horizontální mimoosovky 0-60° v kroku 15° a konečně TS parametry středobasů.
Jediný, co by bylo tak nějak OK je impedančka. Zkreslení by taky nebylo úplně zlý, kdyby to mělo nějakou funkční výhybku. Ostatní je katastrofa. Velmi podivný jsou TS parametry středobasů. Dá se říct, že se svými parametry nehodí v podstatě nikam. Možná do dveří nějakýho levnýho auta. Nikdy neodsuzuju reprák na základě třeba vysokýho Qes. V kombinaci s ostatními TS parametry a správnou ozvučnicí může i měnič s Qes = 1,5 podávat vynikající výsledky. Tenhleten bazmek je však názornou ukázkou velmi špatného basáku. Obrovské Qes, vysoká FS, miniaturní VAS a s tím spojená mizerná citlivost...opravdu nevím, kam bych něco takového použil. Na základě poměrně normálního zkreslení a frekvenční charky by se dokázal uplatnit jako střeďák nad něco velkýho...jenže to by nesměl mít tak malou citlivost (80,8dB/2,83V resp. cca 83dB/1W).
No a jak ty bedny hrajou? Úplně stejně, jako i měří. Zahuhlaný, patlající hučáky, uječený, s chybějícím pásmem mezi 5-10kHz...navíc i na vyšších středech je slyšet výrazný zabarvení. Kdo tvrdí, že ucho není mikrofon, ať si poslechne tohle šméčko a mrkne na měření...zda náhodou neobjeví to, proč to hraje tak blbě. Rozhodně na těch charkách najde přesně to, co se mu nelíbí i na poslechu.
K čemu jsou vlastně tyhle bedny dobrý? Když zavřu obě oči, tak k televizoru pro mluvený slovo. Ale jinak spíš jako dekorace k obývacím soupravám u velkých prodejců nábytku.
Na závěr samozřejmě nějaký obrázky:
1. Celkový vzhled L766 (obrázek je z netu)
2. útroby bedny
3. terminál s "výhybkou"
4. středobas
5. výškáč
6. TS parametry středobasu
7. zkreslení beden pro 2,83V
8. celková osová frekvenční charakteristika a horizontální směrovky od 0 po 60° v kroku 15°


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 28 říj 2018 14:47 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Z podobnýho materiálu mám minibedýnky cca 25x25x10cm, tam je ta pevnost v pořádku. Zajímavý jsou ty vlepený "hranolky" bez nich by se to asi rozpadlo.
Prostě prodat se dá ledacos.
Nedávno jsem komentoval "designový" bedýnky, kde "středobas" měl membránu vylisovanou z plastu tl. cca 1.5mm a vypadal trochu jako miska na rýži. K rozborce ani změření se mi to nedostalo.
K televizi jsem kdysi měl bedýnky jenom s kondenzátorem, ale výměna za něco podobnýho TM3120 a teď TM380 je fakt jinej level.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 28 říj 2018 18:35 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Tak jsem zadal označení beden do googlu a hle...známá firma ELECTRONIC-STAR, tam prodávají AUNU a podobný šroty, ten jejich obchod bych zakázal, bylo by na světě lépe.
Ještě mohli použít piezzo a bylo by to dokonalé. To vysoké Fs je taky dobrý fór. Tlumící rouno je asi dneska přežitek, uznal výrobce.

PS: ještě doplňuji, ty info na stránkách taky stojí za to
Citace:
3–cestní sloupové reproduktory s 16 cm subwooferem, 16 cm výškovým reproduktorem a neodymovým tweeterem pro RMS výkon 180W / reproduktor – odpovídá 1000W PMPO / výkon dvojice


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 28 říj 2018 21:58 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
7 kg kus váži jeden slušný reprák...
PMPO - "posledná milisekunda pred odpálením" :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 234 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group