Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 08:38


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 234 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 01 led 2020 19:38 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
No UE380-2 se jako stavebnice objednat nedají...ale umím poskytnout výkres čela a schéma poslední verze výhybky. :)
Totem 100B jsem neslyšel, nemohu posoudit.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 01 led 2020 20:23 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Ahoj Zoldo.
Je těžký něco konkrétně radit.Totemy jsou dobrý. Řekl bych, že za 20 v krámě lepší nekoupíš.Teď zrovna nabízí Alza ty Magnáty co uvádíš rozbalené o 2 tis. levněji. Proč asi?...
To co píšeš mi něco připomíná ... Taky jsem měl 20 let jedny bedny a spokojeně je používal. Než jsem slyšel jíné...
Já bych nepospíchal a nejdřív bych si něco někde poslechl. Teď máš dobrou možnost 5.1. Ve Streženici. Ale jsou i jiný akce. Postavil jsem nedávno malé třípasma UDM365 s celkovou a opravdu směšnou cenou caa 5 tis a předčilo to všechna má očekávání. Dokonce i tady bych myslel, že za dvacku v krámě nic lepšího nekoupíš.
Měl jsem Totem 100B MKII, URS 3100, a teď mám UDM 365.Všechny byly velmi dobré. Nejlepší a asi nejvíc dospělé jsou URS. Pro mě jsou ale momentálně UDM ideální i pro místnost ve které je poslouchám cca20m. Jde o velmi levný projekt. O to víc si ale podle mě zaslouží pozornost. :)
Nejlíp nejdřív něco poslechnout. Ne každý má stejný vkus...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 01 led 2020 20:36 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Tiež sa "prihováram" za návštevu "Posluchovky". Tam bude v kideniu a počutiu to, čo sa nedá inde :)
30 rokov som počúval trojpásmové Teslovky v presvedčení, že sú dobré. Mal som troje. Bol som (boli sme) popočúvať nejaké komerčné vychválené bedne. Dnes by som z toho nechcel nič ani zadarmo.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 01 led 2020 20:48 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Jo Pioneery bych už taky zpátky nechtěl...
Zoldo jinak Ti gratuluju k tvému rozhodnutí. Pokud za určitý peníze postavíš cokoliv odladěného namísto toho abys koupil bedny v obchodě, tak určitě nemůžeš udělat chybu. ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 02 led 2020 15:26 

Registrován: 28 pro 2019 15:08
Příspěvky: 20
Kraj: ČR - Karlovarský
Díky moc za odpovědi,
poslechnout si je v reálu mě asi nevyjde, ale není důvod vám nevěřit.
Myslím, že neš mé Valdusy to bude lepší, alespoň o parník........?
Mohl bych vyzvědět od někoho výšku Totemu 100 ?, díky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 02 led 2020 17:15 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
ZOLDA:
Když Totem, tak radím připlatit za upgradovaný T100B. Teď ale nevím, kdo to stavěl. Je tam i jiný basák.
Jak to srozumitelně... Ta koncepce by uvítala ještě lepší a tím pádem dražší repráky. Základní T100 je osazená vyloženě ekonomicky a už má slyšitelné rezervy ve středním pásmu, kde velký středobas už nestíhá a driver ještě nestíhá. Je to dost znát u složitějších nahrávek, kdy je přehraje průměrné trojpásmo. Ten upgradovaný T100B je na tom už výrazně líp.
Já bych stejně doporučil nějakou poslechovku navštívit. Ono se to blbě popisuje slovy. V reálu stačí pár minut aby si člověk ujasnil co je lepší, co je horší, co oželí a co už by mu chybělo.

___________________________________________________________________


Ještě k těm TVM ARS330:
Uvedl jsem je do provozuschopného stavu a dovezu je do Streženic. Poslouchal jsem to dnes dopoledne na dílně. Není to takový průser na první poslech, jak bych čekal. Ale není to ono. Rozhodně bych je nekupoval na Aukru za tři litry a už vůbec bych nic takového nestavěl. Po chvíli začnou lézt na nervy, ani pořádně nevím čím. Postavíme je proti UMD nebo proti něčemu podobnému. Repráky jsou jako nové, výhybky byly OK, jen bedny ošumělé. Zachoval jsem všecko jak bylo, včetně bipolárů ve výhybkách a igelitového tlumení. Můžeme je pak třeba rituálně umučit.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 02 led 2020 17:33 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Nebolo by od veci rozhliadnuť sa aj v tomto linku:

viewforum.php?f=61

A možno aj popísať, v akom priestore budeš mať bedne umiestnené.

Na fóre dohľadáš aj fotky z Posluchoviek, ne vypočuť sa nedajú :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 02 led 2020 18:14 

Registrován: 28 pro 2019 15:08
Příspěvky: 20
Kraj: ČR - Karlovarský
Kdysi jsem byl tady nedaleko v poslechovce ve Velké Hleďsebi, tak jsem odjížděl s pocitem, že všechno co mám doma, musím vyhodit.
Vím co znamená něco "božského" slyšet na vlastní uši, ale pak to strašně zamrzí když si člověk uvědomí na co má finance. Ještě horší asi pro mě je to, že to slyším.
Ranson:
Přesně mě to i napadlo,měl jsem na mysli 100-B, když už se rozhodnu pro tyhle bedny a mám tomu věnovat čas a práci, tak bych raději taky kvalitnější osazení, ale já nedokážu si sám přepočítat výhybku a odladit ji k repru.
Možná bych raději basáky dva, ale to je to samé.
Tak vezmu za vděk tomu, co je hold ve stavebnici.
Pamatuješ si prosím tě výšku bedny ?, je asi striktně dána. Co jsem viděl na fotce, tak bych je možná trochu povytáh, ale to bych rozbil asi rovnováhu celé bedny.
Těšil jsem se na objednání už dnes, ale prasátko se nějak rozbilo a budu muset ještě chvíli počkat,
Vánoce a děti.
Díky za rady a postřehy.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 02 led 2020 18:22 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Snáď moc nepreženiem, ak napíšem - za 99% výsledného zvuku zodpovedajú bedne.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 02 led 2020 18:30 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Výška je kolem 1100mm, jestli se nepletu. Zásada je mít výškový reprák asi tak na úrovni hlavy při poslechu. Na úplně přesných rozměrech tu až tak nesejde.
Ale bacha, nepsal jsem o T100B z nabídky stavebnic. Ty se liší od T100 jen zvukovodem. Měl jsem na mysli úpravu koncepce Totemu na jiné repráky. Někdo to tu ladil a stavěl. Myslím, že je měl na srazu Scarabeo.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 02 led 2020 18:47 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Totemy 100B MKII stavěl Basinga a já tady o nikom jiném nevím.
Já jsem nechal původní výškáč. I tak to byl posun hodně nahoru. Přesto všechno URS je pro mě o hodně předčily.
Podle mě URS je dobrá a možná i lepší volba. Ale když budou pěkný vyleze to klidně na 20 kolíků a víc. UMD jsou jen tak za asi 1/4 nákladů oproti URS... a se zajímavým výsledkem. :mrgreen:
Já bych moc rád slyšel v porovnání URS a UDM myslím, že by to bylo hodně zajímavý.
Tady ještě foto z upgradeDal se tam pěknej drobeček. ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 02 led 2020 19:06 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Jo, tohle jsem myslel. Dík.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 02 led 2020 19:43 
Řádný člen

Registrován: 06 led 2014 11:42
Příspěvky: 192
Kraj: ČR - Ústecký
Totem 100B-MKII jsem stavěl já a Scarabeo, byl to mezikrok k finální verzi HPE. O verzi HPE si napsalo asi 7 členů. Obě verze ladil MABAT, MKII jsem dal synovi, HPE hrajou u mě v Teplicích, kdokoliv si může přijet poslechnout..... kompletní dokumentaci mám, výhybky mi stavěl LuKyss.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 02 led 2020 20:48 
Uživatelský avatar

Registrován: 08 pro 2019 14:33
Příspěvky: 128
Bydliště: území Chrámu chmele a piva
Kraj: ČR - Ústecký
ransom píše:
Ještě k těm TVM ARS330:
Uvedl jsem je do provozuschopného stavu a dovezu je do Streženic. Poslouchal jsem to dnes dopoledne na dílně. Není to takový průser na první poslech, jak bych čekal. Ale není to ono. Rozhodně bych je nekupoval na Aukru za tři litry a už vůbec bych nic takového nestavěl. Po chvíli začnou lézt na nervy, ani pořádně nevím čím. Postavíme je proti UMD nebo proti něčemu podobnému. Repráky jsou jako nové, výhybky byly OK, jen bedny ošumělé. Zachoval jsem všecko jak bylo, včetně bipolárů ve výhybkách a igelitového tlumení. Můžeme je pak třeba rituálně umučit.


Pokud si člověk uvědomí, že to jsou bedny staré téměř 30 let z počátků porevoluční doby, kdy se to v TVM ladilo na koleni, tak k nim musí přistupovat s respektem. Pamatuji, že novější typ ARS 330-03 byl testován v jednom z prvních čísel ročníku Stereo-Video, které v té době začalo vycházet, a v porovnání s několikanásobně dražší zahraniční konkurencí si je recenzent celkem pochvaloval. Je to starý kousek do muzea, u kterého nějaké vylepšení, pokud je vůbec možné, asi postrádá smysl. Užijte si dobový zvuk, ale umučit si snad nezaslouží.
Nelezou u nich na nervy takové divně ukřičené vypíchnuté středy?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 02 led 2020 21:36 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ječící středy, to byla doména ARP150 a ARZ460x. Tady je to spíš na přechodu mezi neživým ARX a agresivním ARV plus nedotažená výhybka. Při větší hlasitosti to začne být po chvíli protivné. Blbě naladěný BR jako trochu supluje bafflestep, ale někde odhadem od 200 do 400Hz to úplně ztrácí barvu a v basech se pořád opakuje jeden dominantní tón.
Samozřejmě podobně hrajících i mnohem horších beden produkovali značkoví výrobci spousty. Snaha je tu vidět i slyšet. Ovšem právě tak jsou vidět a slyšet vědomé prohřešky proti věcem, které byly v tu dobu dávno známé. Prostě to nijak dobré bedny nejsou a jsou dnes nezaslouženě orodované. Ten dobový zvuk si zrovna užívat nepotřebuju, užíval jsem si ho od poloviny osmdesátých let a nikdy jsem mu na chuť nepřišel. To není míněno ve zlém, spíš s jistou lítostí.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 02 led 2020 21:51 

Registrován: 08 srp 2018 20:36
Příspěvky: 243
Kraj: SR - Košický
zolda píše:
Kdysi jsem byl tady nedaleko v poslechovce ve Velké Hleďsebi, tak jsem odjížděl s pocitem, že všechno co mám doma, musím vyhodit.

Lenže ak doma nemáš akusticky optimalizovanú (rozmery) a upravenú "posluchovku", tak výsledok bude iný.
Výsledný zvuk výrazne ovplyvní akustika priestoru, a hlavne odrazy. Posluchovky v predajniach bývajú výrazne zatlmené, až pretlmené, čím sa eliminujú nedostatky reprosústav vo vyžarovaní mimo osi. Doma v "obývačke" to bude hrať úplne inak.

Určite si si všimol pri projektoch, že reprosústavy sa merajú aj mimo osi. Tie sú dôležitejšie, ako meranie v osi (v osi reprosústavy nikto nepočúva). Frekvenčné zvlnenia mimo osi spôsobia odrazy, ktoré výsledný zvuk zmenia, znehodnotia.

Totem 100B nemajú kalotový výškový reproduktor, ktorý vyžaruje vo veľmi širokom uhle, ale tlakový reproduktor (driver) umiestnený vo zvukovode. Výsledkom je, že reprosústava smeruje, čo spôsobuje menej bočných odrazov. A odrazy, ktoré vyprodukuje, sú frekvenčne vyrovnané (majú vyrovnaný pokles smerom k vysokým frekvenciám). Hovorí sa tomu konštantná smerovosť.
Takéto reprosústavy sú potom menej náročné na akustiku miestnosti, v ktorej sú umiestnené. A to je tiež dôležitá vlastnosť.

V Reproobchode si ale môžeš objednať "stavebnicu" aj iných modelov, vrátane verzie HPE. Stačí len napísať e-mail. Ja som si tak objednal verziu HPE. Len nemám ešte dokončené ozvučnice. Nemám vykurovanú dielňu a v lete boli iné priority.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 02 led 2020 23:05 
Uživatelský avatar

Registrován: 08 pro 2019 14:33
Příspěvky: 128
Bydliště: území Chrámu chmele a piva
Kraj: ČR - Ústecký
Ransom, to užívání dobového zvuku jsem myslel tak trochu ironicky a tak trochu nostalgicky. Jestli jsou orodované, netuším, možná před pár lety. Na druhou stranu ale podle cen na bazarech za tu dobu na hodnotě moc neztratili, když se pár dal tenkrát pořídit do 5 tisíc.
Nemá díru na basech na svědomí kondik 2x220u (tj. 110u), to musí jít od nějakých 200Hz do útlumu. Stejně to měl okopírované i podobný Klitech, ten byl snad ještě horší.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 03 led 2020 12:52 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ne, je to kombinace mizerného repráku, špatně naladěného basreflexu a odbyté výhybky. Ona tahle propust vychází často dost podobně, co se hodnot součástí týká.
Korektně navržené trojpásmo vychází z citlivosti basáku pod bafflestepem, což bývá zrovna kolem těchhle kmitočtů. Pod tím se ladí basreflex na co nejrovnější průběh a nad bafflestepem se narovná převýšení basáku a pak srazí citlivost středů a výšek na stejnou úroveň. Výsledná citlivost je pak menší, což je cena za srovnanou frekvenčku. Tohle bylo dostatečně známo už v osmdesátých letech. U nás o tom psal třeba Sýkora když ladil Monology (ty nakonec hrály špatně zase z jiných důvodů). Konkrétně tyhle ARS ztratí ve volném prostoru "vyšší basy", zatímco u zdi budou kurevsky dunět. K tomu ten flegmatický střed a agresivní výška.
Ony ty recenze z dobových časopisů... Tam vždycky dovedli napsat o kdejakém laciném zprasku mraky bezobsažného blábolu. Normální člověk (který není placený od odstavce) časem zjistí, že o dobře hrajících bednách vlastně nemá co říct. Protože co ucho zaujme, to jsou v první řadě výrazné vady nebo vykalkulované efekty.
Co by se ale konkurenti mohli u TVM učit, jsou bytelné korpusy. Bo tak je to spravne, soudruzi, tak to ma byť.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 03 led 2020 19:25 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
ransom píše:
Normální člověk (který není placený od odstavce) časem zjistí, že o dobře hrajících bednách vlastně nemá co říct. Protože co ucho zaujme, to jsou v první řadě výrazné vady nebo vykalkulované efekty.

Velice vystizne napsano.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 03 led 2020 19:32 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Len to môže byť pre niekoho (pre mňa bol) v prvej chvíli malý šok.
Kvalitne navrhnuté bedne hrajú (po rokoch počúvania nekvalitných) "nezaujímavo".
Po pár rôznych prehratých skladbách som zistil, že počujem detaily, nástroje, hlasy, ktoré som nidy predtým nepočul.
Má to aj "chybu" - ak je potom človek nútený kdesi počúvať nekvalitu - hľadá dvere...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 234 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group