Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 23:48


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 234 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 28 zář 2016 20:31 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Nikdy, ani v mládí, jsem nebyl z téhle kategorie jezdců. Výkon motoru mám jako rezervu pro předjíždění a pro jízdu po německých dálnicích a ne abych se někde namotával na lampu nebo na strom.
Navíc jsem přesvědčený nafťák a přemotorované věci na zcela neodpovídajícím podvozku mě nikdy neoslovovaly.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 02 říj 2016 20:25 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Dnes jsem dobojoval HPM-150. A co jsem na nich udělal?
1. Vyměnil terminály - za nové, kde lze zasunout jak banánek, tak pořádně tlustý kabel
2. Odladil novou výhybku (k té se ještě vrátím)
3. Překábloval - k basáku a terminálu dvoulinka 2,5mm2, ke zbytku dvoulinka 1mm2
4. Vytlumil rounem v celém objemu bedny, čím jsem značně eliminoval účinnost bassreflexu

No a k té výhybce. Naměřil jsem si samozřejmě i nějaké mimoosovky. Beru je jen informačně, snažit se u týhle bedny o nějaký přijatelný směrový index je nesmysl. Můžu říct, že nebylo lehký to navázat byť jen v osi. Takže jsem udělal výhybku osovou, dal si záležet na fázovém navázání navíc jsem do ní musel zahrnout L-PADy, aby nadále fungovala regulace středů a výšek. V nulové poloze regulátorů je charka rovná, lze pak přidat i ubrat. A teď obrázky simulace frekvenční charky a fáze:
Obrázek
Obrázek
Simulaci jsem následně ověřil měřením na hotové výhybce:
Obrázek
Taky se mi povedlo dodržet jmenovitou impedanci bedny - 6 ohm:
Obrázek
Možná se vám nebude moc zdát to čtvrtý pásmo - fáze a jeho celková funkce vůbec. Věřte, že s tím se nic dělat nedá. Nelze tak debilně umístěný supertweeter rozumně navázat na výškáč. Je to tedy udělaný tak, aby z něho něco málo lezlo a zároveň dělal co nejmenší škodu. Stejně ale je vidět, jakou paseku dělá nad 10kHz v celkovém přenosu. No ve finále to není tak špatný...
Zorg chtěl vidět nějaký směrovky, tak tady má tu hrůzu (jen simulaci, vidět to samé na měření a kazit si tím den jsem fakt neměl zájem):
Obrázek
No a ještě nějaký fotky výhybky a vnitřku bedny. Schéma výhybky uvádět nebudu, nebylo by to fér vůči člověku, co si to celý platí. On by si to rozhodně nepřál. Kdo je šikovný, odvodí si schéma i z obrázku, akorát mu budou chybět nějaký hodnoty. :)
Obrázek
Obrázek
Obrázek

No a jak to ve finále hraje? Musím se přiznat, že vůbec ne blbě. Ta bedna je zvukově velmi svižná, detailní a na poslech příjemná. Zejména výšky - a znovu mohu potvrdit, že ten výškáč je lepší, než kdejaká obyčejná kalota. Co se mi moc líbí je to, že ta bedna hraje dobře všude. I když byla venku a já zalezl za roh, furt to jaksi hrálo dobře. Zajímavý fenomén... Co se mi moc nelíbí, tak to je basová část. Basy jdou sice hluboko dost a jsou výrazné, no kopnout to moc neumí.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 03 říj 2016 10:20 

Registrován: 22 črc 2009 10:57
Příspěvky: 386
Mohol si za to tlmiace rúno ušetriť, keby si bol pritlmil rezonanciu v basovom obvode. Samozrejme len v prípade že BR bol správne naladený


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 03 říj 2016 10:29 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Poznámka samozrejme správna, len neviem, či by RLC nevyšlo viac. Na druhej strane by bolo asi účinnejšie. Ono je to viacmenej slušne podladené, ten hrb tam je s BR alebo bez.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 03 říj 2016 20:01 

Registrován: 22 črc 2009 10:57
Příspěvky: 386
Prečo? Bipolár plus cievka z tenkého drôtu. Rúnom zatlmíš aj to čo by tlmené byť nemalo.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 03 říj 2016 21:22 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Aha, já myslel, že ucpáním br by to bylo rovný...takže ten hrb by zmiznul až v OB?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 03 říj 2016 21:38 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
No...tak nějak. To Qt a Vas jsou příliš vysoký. Klidně si to hoď do simulace a uvidíš, že +5dB to má i ve 100L uzavřence.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 03 říj 2016 21:51 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Ty fakt nebyli normální cpát do br takovou mrchu línou, já si to předtím podle těch TS nesimuloval, jen na první pohled doufal, že ve větší uzavřence to už bude taknějak dobrý (sám mám doma Fane 12-250TC, co nedělá hrb až ve 300 ltr. :lol:).
A nemůže nějak postupem času "zeslábnout pohon" (odmagnetovat)? :oops:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 03 říj 2016 22:26 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Až tolik ne. :lol: Stáhni si manuál k HPM-150 a mrkni na tu charku. Uvidíš, že to dělá stejný hrb jako to, co jsem naměřil. Je to prostě jak říkáš - nebyli normální. A tos ještě neviděl nějaký skutečný japaner kabuki jako CS-922 nebo Kenwood KL-777D. To teprve maso. Ještě horší 15" basák v objemu cca 60L bassreflex. Ty CS-922 možná budu mít doma taky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 03 říj 2016 22:45 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říj 2009 11:12
Příspěvky: 828
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kraj: SR - Košický
a co skusit capnut tam zozadu poriadny neo magnet ?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 03 říj 2016 23:03 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Prstenec tam nedáš, magnet má blbý tvar.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 10 říj 2016 12:18 

Registrován: 06 črc 2016 02:14
Příspěvky: 69
Kraj: SR - Bratislavský
v sobotu som na blsaku zohnal velmi pekne stare Telefunken TL710 http://www.vintage.vinplaza.ru/2014/02/ ... l-710.html
zvukom som prijemne prekvapeny. vyhybku upravit?
https://lh3.googleusercontent.com/hIf5R ... 1024-rw-no


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 10 říj 2016 13:23 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Ak to nanovo nezmeriaš a neodsimuluješ, nemáš na nej čo upravovať - hlavne ak si spokojný so zvukom. Maximálne môžeš vymeniť kondenzátory.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 17 říj 2016 15:17 

Registrován: 17 črc 2012 13:53
Příspěvky: 36
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Pěkné vlákno. Celé jsem si přečetl a tiše se usmíval. Je to prostě tak. Běžný člověk si koupí komerční výrobek a v ideálním případě je i spokojený. Na tom by nebylo nic špatného, každý nemáme priority v kvalitním Hi-Fi a nebo nemáme uši jako netopýr. Nejhorší je na tom ale to, že pak takový spokojený člověk hlasí kudy chodí jak je to super, jak je to lepší než to či ono a že to stálo tolik peněz, tak to prostě musí být pecka...

No jsem rád za své levné TM265BR a těším se, až si přes zimu postavím TM380.
Ještě jedna poznámka pro TLU: Vzpomínáš jak jsem do kulturáku přitáhly ty RS 538? Po pročtení tohoto vlákna jsem si na ně vzpoměl. Možná to nebyl zas tak velký průser, když porovnám, že stejných chyb se dopouští i ostatní výrobci, ale v podstatně vyšší cenové kategorii...

_________________
Doma: zesilovač Onkyo Integra A-8670, repro TM 265-BR, DAC Creative SB X-Fi, CD Technics SL-PJ27A, gramo NC430, NC 440
Dilna: Repro Tesla KE 30, zesilovač s TDA 2005, tuner Tesla 3606A


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 23 říj 2016 16:15 

Registrován: 11 kvě 2014 21:15
Příspěvky: 15
Kraj: ČR - Vysočina
Přispěju do diskuze fotkou výhybky z regalovek Scansonic S5.
https://www.htpshop.cz/reprosoustavy/scansonic-s5/
Vzhledem k tomu, že tomu nerozumím, musí kvalitu výhybky posoudit někdo fundovanější.
Osazoval jsem tři páry těhle regalu do kadeřnictví mé slečny na receiver denon AVR-X1100W a svůj učel to plní. Požadavky byly "né moc velký" a "bílý". Nic moc jinýho sem nenašel.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 23 říj 2016 16:21 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
No vzhledem k tomu, o co se jedná to zase nevypadá vůbec zle. Za dané peníze zas člověk nic lepšího chtít nemůže. Výběr měničů vypadá normální, bedna taky a výhybka je sice jednodušší, ale nijak ošizená. Hrát jsem je nikdy neslyšel, změřený je nemám, ale vizuálně se to jeví v pořádku.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 10 úno 2017 22:51 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Jen zajímavost: Jak měří v ose jedny z nejlepších reprosoustav Tesla - studiový monitory ARS635.
Mimo osu jsme je neměřili z časových důvodů...ale je jasný, že mezi ARO685 a ART481 bude výkonovej propad od cca 2,5k do 5,5k. Přesto to subjektivně hraje na teslu celkem solidně. Rozhodně lépe, než opěvované ARS850 nebo ARS641-


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 10 úno 2017 23:50 

Registrován: 01 pro 2012 17:16
Příspěvky: 221
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Jedny z nejlepších asi protože v pásmu okolo 3,5khz mají propad a pusobí tak o něco klidněji a možná trochu zastřeně..Težko říct,neslyšel jsem je.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 11 zář 2017 09:22 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
A máme tady další pokračování seriálu "Co nám výrobci prodávají". Dneska to bude o soustavách JBL R-82 řady "Radiance". Jedná se o takové středné až větší dvoupásmové regálovky rozměrů cca 343x545x262 (282 se síťkou). Ozvučnice je typu bassreflex a čistý vnitřní objem činí necelých 35L.
Při pohledu na ně nás napadne nejspíš teslácký "ekvivalent" ARS934/938. Velikostně, provedením a složitostí jsou skutečně velice podobné. Základem je poměrně slušná ozvučnice z 18mm dřevotřísky, zvenku opatřená vinylovou fólii. Fólie je docela pěkná, takže dýha v této třídě až tak nechybí. Zevnitř jsou však stěny proti našim teslám surové. Taky by to sneslo nějakou tu výztuhu.
Soustava je osazena 8" středobasem JBL 308G-1, který bych hodnotil jako normální - průměrný výrobek. Něco jako Monacor SP-202E nebo Visaton W200. Dále tady máme velmi známý (zároveň velmi dobrý a ceněný) papírový výškáč JBL LE-25, používáný i ve velmi oblíbených bednách L-100 Century. Měniče jsou připojené přes jednoduchou výhybku 6/12dB/okt s kompenzací impedance u basáku a přepínáním úrovně u výškáče pomocí třípolohového přepínače s polohama "Decrease", "Normal" a "Increase", čili klesající charka, rovná charka a zvednutý ocas. Bedny jsou zlehka vytlumeny klasickým PE rounem.
Co se týče měření: TS parametry basáku by letmým pohledem samozřejmě nutili spíše k uzavřence, než k bassreflexu. No VAS je poměrně nízký, bedna má dostatečný objem a bassreflex je docela podladěný proti FS basáku (33Hz proti 49Hz). Funguje to tedy celkem dobře a na celkové frekvenční charakteristice není vidět dole žádný zdvih, ani uchometricky nic neduní a ani nehučí. Frekvenční charka v ose je dosti zubatá, i když se v podstatě vejde do tolerančního pásma cca 7dB v pásmu 60Hz až 16kHz. Směrová charka je taková, jak by se dalo od dané konstrukce očekávat - není to nic slavnýho (ale viděl jsem už horší věci), 2" výškáč pochopitelně neudrží svazek dál, než cca k 7,5kHz. Stejně ale funguje nesrovnatelně lépe, než jakákoli papírová Tesla. Dalo by se říct, že by mu mohly závidět i mnohé kaloty a s rozumným 6,5" woofrem + dobrou výhybkou s dělením na 2kHz by odvedl slušnou práci.
No a jak to celé hraje? S přihlédnutím ke stáří, konstrukci a jednoduchosti se to dá na rozdíl od ARS934/938 i poslouchat. Basy ani výšky tomu v zásadě nechybí a jsou OK, na středech to není nijak výrazně tupý, ani uječený, ale je tam cítit trochu agrese a zkreslení. Je to tím, že měniče jsou hnané se svými možnostmi úplně na krev a výhybka není úplně košér. Strmosti jsou nedostatečný, chybí kompenzace, takže se ve zvuku výrazně projevují break-up-y měničů. Lepší výhybka by tomu celýmu určitě pomohla a pro méně náročné by to k nějaké vintage sestavě bohatě stačilo. Tyhle soustavy se prodávají v hezkým stavu v cenách cca 100-150€ a za ty prachy se myslím i vyplatí. Určitě víc, než ARS-ky za polovinu. Ale dobrou bednu by z toho udělalo až zařazení slušného 4-5,5" střeďáku.
Na závěr přikládám obrázek soustav (pro ilustraci) a nějakou základní sadu měření.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 11 zář 2017 13:35 

Registrován: 02 čer 2012 20:45
Příspěvky: 591
Bydliště: Bratislava IV
Kraj: SR - Bratislavský
K téme HPM-150.
TLU, ten basový reproduktor môže byť reálne ďaleko horší, než tie kusy v Tvojich debnách. V nižšie uvedenom odkaze je web firmy, ktorá sa zaoberá rekonštrukciami reproduktorov Pioneer. Je tam aj basový reproduktor 40-802A, ktorý by mal byť aj v HPM-150 a majú tam namerané TS - asi po svojej rekonštrukcii.
http://www.lautsprecher-manufaktur.de/i ... &Itemid=66

_________________
Sony TC-129


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 234 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group