Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 02:41


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 114 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Projekt Open baffle - regalovky
PříspěvekNapsal: 06 úno 2015 13:20 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2013 20:38
Příspěvky: 1529
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
Prečo to píšem, keď to už napísalo 15 ľudí predomnou? Lebo to aj na 15 krát dotyčný zavrhol s tou istou kravinou. Už sa mi to pomaly zdá ako nejaká paródia a nie ako normálny thread, preto tam pripisujem aj somariny.
Keby som vedel také hnedé, ako píšeš, asi by som tú pravdu potom nemal. Netvrdím, že som odborník ale keď vidím, že stále bude o tom fučaní tak....

_________________
Gdy ci smutno, gdy ci źle, jebnij format dysku C.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt Open baffle - regalovky
PříspěvekNapsal: 06 úno 2015 13:46 
Uživatelský avatar

Registrován: 11 pro 2014 12:09
Příspěvky: 30
Kraj: SR - Košický
Nechtiac som sa (asi po 25x) dozvedel, ze vrcholom ReproNeba je co najlepsie vypocitany BR.
Namiesto relevantnych rad, priamych skusenosti a postupov z OB, len podrypovanie a teoretizovanie.
Z toho usudzujem,(a uz v uvode mi bolo jasne) ze okrem zopar clenov nikto nepocul OB, a nieto este postavil
ci nieco rozumne, zo svojej skusenosti poradil.
Ako som pisal, zaujimaju ma hlavne veci okolo OB, nepodcenujem BR, urcite ma fandov aj svoje miesto,
ale v tejto chvili ma rozvijanie temy BR v tomto topicu NEZAUJIMA!!! Dakujem za pochopenie.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt Open baffle - regalovky
PříspěvekNapsal: 06 úno 2015 14:04 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
derick píše:
Nechtiac som sa (asi po 25x) dozvedel, ze vrcholom ReproNeba je co najlepsie vypocitany BR.


Proboha, kde? Taky bych si to rád přečetl, abych mohl odporovat...

Pokud sleduju vývoj vlákna, tak myslím, že se tu rozumných odpovědí na téma fungujících OB najde dost.

Nikto ťa nenúti jesť biftek, ak ti nechutí hovädzie mäso. Len prosím ťa netáraj také nezmysly, ako že je tá krava uhranutá...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt Open baffle - regalovky
PříspěvekNapsal: 06 úno 2015 17:01 

Registrován: 23 úno 2013 11:59
Příspěvky: 34
Kraj: SR - Košický
Nazdar ´rick, myslel si něco takového? Je to nízkotónová sekce pro použití v motorovém vozidle.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt Open baffle - regalovky
PříspěvekNapsal: 06 úno 2015 17:06 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
derick píše:
Nechtiac som sa (asi po 25x) dozvedel, ze vrcholom ReproNeba je co najlepsie vypocitany BR.
Namiesto relevantnych rad, priamych skusenosti a postupov z OB, len podrypovanie a teoretizovanie.
Z toho usudzujem,(a uz v uvode mi bolo jasne) ze okrem zopar clenov nikto nepocul OB, a nieto este postavil
ci nieco rozumne, zo svojej skusenosti poradil.
Ako som pisal, zaujimaju ma hlavne veci okolo OB, nepodcenujem BR, urcite ma fandov aj svoje miesto,
ale v tejto chvili ma rozvijanie temy BR v tomto topicu NEZAUJIMA!!! Dakujem za pochopenie.

Já sice nejsem adminem tohoto velmi kvalitního WEBu, ale kdyby tomu tak bylo, až bys byl zablokovaný! Myslím, že by nezaškodilo trochu pokory. Většina těch, co Ti radí, ví moc dobře, o čem mluví ... Takže psát, že tu někdo nic zajímavého nepostavil, je podle mne drzost. Než klikneš myší odeslat, je dobré si to napřed přečíst ...

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt Open baffle - regalovky
PříspěvekNapsal: 06 úno 2015 17:12 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
BXmaster: To je moc pěkné, ale na zamýšlené použití doma se to myslím nehodí. Tady bude hádám velký úbytek citlivosti na spodku dohnaný výkonem a ekvalizací. Nebo se mýlím? To s elektronkami moc udělat nepůjde. Tam je prostě potřeba OB velká jak vrata plus extra citlivý reprák. Přes to nejede vlak. Navíc v tomhle uspořádání vzniknou dost výrazné rezonance v těch dvou dutinách kolem repráků. U autosubu to nehraje roli, protože bude nejspíš použitý jen na podstatně nižších kmitočtech než kde to bude rezonovat. V tom trojpásmovém uspořádání už by to ale vadilo.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt Open baffle - regalovky
PříspěvekNapsal: 06 úno 2015 17:19 

Registrován: 23 úno 2013 11:59
Příspěvky: 34
Kraj: SR - Košický
Nemýlíš se. Tam má ale tolik omezení, že to asi nemá řešení.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt Open baffle - regalovky
PříspěvekNapsal: 06 úno 2015 17:32 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Souhlas, protože jeden základní vzah říká, že třeba u deskové ozvučnice platí toto:

dolní mezní kmitočet fd (pod kterým klesá charka -6dB/okt) se spočte :
fd = c0/2a ...
c0 ... je rychlost zvuku (cca 332 m/s)
a ... délka hrany (m) čtvercové ozvučnice

z toho plyne, že třeba pro mezní kmitočet 83 Hz by deska byla 2 x 2 m !!!

Rezonanční kmitočet reproduktoru by měl být pod fd ... (kde, to záleží na Q repráku).

Takže desková je ze hry a jedině otevřená skříňová vychází líp. Ale i tak se musí v obou případech dávat pozor na maximální výchylku repro v rezonanci. Není to tlumeno, jako v uzavřence.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt Open baffle - regalovky
PříspěvekNapsal: 06 úno 2015 17:43 
Uživatelský avatar

Registrován: 11 pro 2014 12:09
Příspěvky: 30
Kraj: SR - Košický
to BXMaster. Presne tak, taky bol povodny zamer dat repro nasikmo a usetrit miesto. Ale bolo mi patricne
vysvetlene, ze tam skoro ziadny bas nebude.
to Akusta. Obcas to vyzeralo, ze sa zablokujem sam. V niektorych odpovediach su na mna priame utoky a iste slovne vyrazy, tak sa necuduj. Snazim sa kontrovat slusnou formou. Nemam v umysle znevazovat starych harcovnikov a konstrukterov, ale z dosial uvedeneho si myslim, ze praktickych skusenosti s OB je poskromne.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt Open baffle - regalovky
PříspěvekNapsal: 06 úno 2015 17:50 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Ten vzoreček je hned 5. příspěvek na 2. straně tohoto topiccu...na který mi bylo odpovězeno "emcénadruhou".
Já si myslím, že to byla dostatečná nápověda k tomu, aby si derick uvědomil, co obnáší OB a jak velká musí být, aby to pro pokles 6dB zahrálo alespoň 60Hz. Nevysvětloval jsem, co jednotlivá písmena znamenají. Proč? Protože jsem chtěl, aby dotyčný trochu použil hlavu a když ne hlavu, tak alespoň internet. Nepomohlo...nepomohlo ani přímý vysvětlování...jediný, čeho se člověk dočká jsou nějaký posměšky a urážky.
Takže jediný, co pomůže je to, že si derick sám nabije hubu a sám se poučí na základě vlastních zkušeností. Pak ho přejdou i ty debilní řeči o tom, jak tu nikdy nikdo OB nepostavil, nic o tom neví, jen si počítáme bassreflexy, které funí...
Nechme ho, ať si něco postaví a hotovo. My to přece poslouchat nebudeme...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt Open baffle - regalovky
PříspěvekNapsal: 06 úno 2015 18:18 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
derick píše:
z dosial uvedeneho si myslim, ze praktickych skusenosti s OB je poskromne.


Já si naopak myslím, že to tady z nás zkoušel už každý a že jsme jich porůznu slyšeli taky dost. Mizerných, lepších, dobrých i výborných. To že sami nemáme OB doma má svoje důvody. Buď se to nehodí z principu, nebo nás to přestalo bavit, nebo se nám to prostě domů nevejde (já sám mám obývák 13m2). To ale na druhou stranu neznamená, že se tu nic relevantního nedozvíš.
A nemyslím, že by na tebe kdokoli útočil. Nazvat píčovinu píčovinou snad ještě není útok. Jestli jsi to jako útok cítil, tak sorry. Jiný ale nebudu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt Open baffle - regalovky
PříspěvekNapsal: 06 úno 2015 18:21 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
TheLastUnicorn píše:
Ten vzoreček je hned 5. příspěvek na 2. straně tohoto topiccu......

No to jsem za slepejše ...
Ale jinak jasně - máš pravdu. Akorát nevím, jak to všichni uděláme, abychom při vší té práci, co máme, jsme ještě stihli "něco pořádného postavit" :lol:

EDIT: teď jsem si to, Majo, přečetl. No popravdě, naprosto s Tebou souhlasím. Ta jeho naprosto hloupá reakce z 25 led 2015 11:52 na Tvůj vzoreček jen dokázala, co je zač. Kdybych si to přečetl dřív, asi bych tu moji poznámku o jeho chování a zablokování napsal daleko ostřeji.
Ano. Neradit a nechat, ať si nabije ... Napadá mě to přísloví o házení perel ...

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Naposledy upravil Akusta dne 06 úno 2015 23:40, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt Open baffle - regalovky
PříspěvekNapsal: 06 úno 2015 18:30 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
ransom píše:
... já sám mám obývák 13m2 ...

To má výhodu, že můžeš být často v ložnici :lol:

BTW: kdybych psal něco úplně debilního, napište mi SZ nebo na mne pusťte Igora. Otevřel jsem si tu na oslavu jednoho kšeftu lahvinku (s ní se dají číst i některé jinak nečitelné příspěvky) ... tak kdybych se přestal kontrolovat. Zatím to jde - i na ten vzoreček jsem si vzpomněl :lol: Ale až bude prázdná ...

EDIT: a právě zjišťuju, že Judas Priest a Andre Rose z Templářských sklepů Čejkovice jdou docela dohromady. Kvalita ke kvalitě.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt Open baffle - regalovky
PříspěvekNapsal: 07 úno 2015 15:03 
Uživatelský avatar

Registrován: 11 pro 2014 12:09
Příspěvky: 30
Kraj: SR - Košický
Dostal sa mi pod ruky par ARO 9415 v stave ako nove. Boli by vhodnejsie do OB ako ARO 835?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt Open baffle - regalovky
PříspěvekNapsal: 07 úno 2015 16:34 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Jsou stejně vhodné, jen deska nebo otevřená skříň musí být ještě větší. Jinak zůstanou nevyužité. Nevýhodou je impedance. Přijdeš o část citlivosti.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt Open baffle - regalovky
PříspěvekNapsal: 07 úno 2015 20:59 
Řádný člen

Registrován: 11 kvě 2010 16:35
Příspěvky: 355
Kraj: SR - Banskobystrický
ARO9415...typický regálový reproduktorík :mrgreen: Tak si ho teda skús cvične free air s tým Isofónom...ako 2 way, alebo tam zaves aj tú Sabu. Alebo obetuj aj nejakú dasku na tento cvičný setup a môžeš sa bavkať s výhybkou prvého rádu. AROčko nech má predradenú seriovo len cievku a ostatné repro seriovo kondenzátor plus asi aj rezistory ( s tvojim plánovaným príkonom jednotiek watov Ti tam tie rezistory budú na obtiaž, ale bez nich neviem či sa to zaobíde).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt Open baffle - regalovky
PříspěvekNapsal: 07 úno 2015 21:32 
Uživatelský avatar

Registrován: 11 pro 2014 12:09
Příspěvky: 30
Kraj: SR - Košický
Ono ten 9415 asi bude trochu vacsi 'regalovy bubon'. Co tak urobit tento projekt?
http://lampizator.eu/SPEAKERS/PROJECTS/ ... nsing.html
Chlapik tam menil Altec basak za ARO, a dost si to chvalil. Sice 30ohm ARO942 (aj tie som nedavno mal v pare)
ale 98db aj v 15 ohm by slo doladit.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt Open baffle - regalovky
PříspěvekNapsal: 07 úno 2015 22:00 
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008 20:19
Příspěvky: 408
Bydliště: Horni Ujezd u Litomyšle
Kraj: ČR - Pardubický
No vsechny ty ARO kinaky maji nizke Qt coz pro OB neni zrovna vhodny...pred casem jsem odkazoval na tenhle reprak:
http://www.traumboxen.de/ad-audio/r1524.htm
je levnej,vhodnej do OB a hraje super!!!vyzkouseno...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt Open baffle - regalovky
PříspěvekNapsal: 07 úno 2015 22:25 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
No však právě kvůli tomu nízkému Qt by vycházela otevřená ozvučnice obrovitá. Minimálně dvojnásobná proti reprákům s Qt kolem 1,5. Jinak by nebyl problém.
Že tyhle ARO výborně poslouží ve velkém basreflexu tady snad radši ani nebudu říkat nahlas, nebo bude zase oheň na střeše.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt Open baffle - regalovky
PříspěvekNapsal: 07 úno 2015 22:40 
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008 20:19
Příspěvky: 408
Bydliště: Horni Ujezd u Litomyšle
Kraj: ČR - Pardubický
jj
V dilne mam alnico sirokace Philips v OB a k tomu spodek z AKR,bas to ma lahudkovy...v nove poslechovce budu mit krom jineho taky basovou sekci se 4ks ARO942...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 114 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group