Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 08:29


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Renovace RFT B3010
PříspěvekNapsal: 04 říj 2009 08:37 
Uživatelský avatar

Registrován: 03 lis 2008 08:35
Příspěvky: 750
Bydliště: Havířov
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Ahoj, včera jsem se nechtěně musel pustit do oprav těchto bedýnek, co teď mám u jednoho z kompů, z ničeho nic přestal hrát jeden basáček (záhul jim žádný nedávám). Tak jsem hned zvážil možnost lehkého tuningu nejen výhybky výměnou alespoň kondu před výškáčem za MKT, ale i výměnou původních "tkaniček od bot" za káblíky větších průřezů (2,5mm do výhybky, 2,5 k basáku, 1,5 k výškáči). Problém u basáčku byl jenom v doslova uhnitém přívodu na samotném koši, tam jaksi z té nevodivé vložky, zkrz kterou je uchycen ten kontakt nezbylo takřka nic, tak samo úplný konec přívodu k cívce byl silně zoxidovaný a nejspíš tam předtim držel jen silou vůle. To se mi podařilo celkem rychle opravit, takže basáček zase hraje... ;) Původní už docela značně naohýbané staré přívodní káblíky jsem krom koncovek vyhodil a dal místo nich rovnou banánky. Ať už se to někomu bude zdát jako dobrá úprava, nebo zprasení originálu hlavně těmi banánky, výsledek je ten, že to konečně pořádně hraje, když poslouchám ty samé skladby, tak spousta detailů předtim slyšet nebyla...

Měl bych ale jeden dotaz na úpravu vzhledu. Bedny jsem opravil po stránce technické, ovšem po stránce vzhledové jsou místo dost oťukané, dýha leze z rámečků pryč, tak bych chtěl později pořešit ještě tohle... Napadlo mě řešení ze samotné bedny seškrábat původní povrch a polepit tapetou se vzorem dřeva v nějakém světlejším odstínu a krycí mřížku stříknout na černo. Nevim ale jestli by nebylo lepší repra ještě vybrat a stříknout celé bedny na černo nebo stříbrno... O loga ve předu mi nejde, když tam bylo do teď jedno něčim rozmazané, druhé nějak oškrábané, tak tam nemusí být vůbec. Díky za případné návrhy ;)

Konkrétně mám tu hnědočernou variantu...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
Zesy: Proton AA-1150+P-1100, Dual CV 1462, NAD 912, Transiwatty
Bedny: VA Bear Towers, [ARS 844, 1058, 821], RRR S-30B, RFT B3010
Suby: ARN 312, ARN 930
Ostatní: Denon DVD 3910, TU-1500AE, DCD 715, DRM 540, Dual CT 1462


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovace RFT B3010
PříspěvekNapsal: 04 říj 2009 14:45 
Uživatelský avatar

Registrován: 21 zář 2009 20:37
Příspěvky: 190
Bydliště: Ersekjurvar
Kraj: SR - Nitrianský
Ahoj prave tieto bedne mam ale neviem overit ich funkcnost pretoze nemam knim ziadne parametre. Mozes mi nejake poslat?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovace RFT B3010
PříspěvekNapsal: 04 říj 2009 23:03 
Uživatelský avatar

Registrován: 03 lis 2008 08:35
Příspěvky: 750
Bydliště: Havířov
Kraj: ČR - Moravskoslezský
O těchto bednách je slušný souhrn třeba tady...

http://ifatwww.et.uni-magdeburg.de/~mad ... 3010t.html

Edit:
Pokud chceš vědět, jak na tom ty bedny jsou, doporučuju je každopádně otevřít, ikdyž zatim hrajou... Netvrdim, že tam musí být nutně uhnilej kontakt u repráku, jako tomu bylo u jedné z mých beden, ale v obou bednách byly poměrně dost zoxidované kontakty přímo na výhybce, tak by bylo dobré alespoň tohle zkontrolovat a nejlíp odpájet káblíky, kousek zastřihnout a znovu zapájet. Nebo ještě lépe vyměnit za nové, ty původní nestály za nic. Speciálně ty nejtenčí k výškáčům byly rezavé... Když budeš vytahovat výhybku, tak bacha, drží na zadní stěně přichycená 2 plastovými šrouby, takže nervat to hrubou silou, po těch letech ten plast není už zrovna "ve formě" a lehko by šel urvat!

_________________
Zesy: Proton AA-1150+P-1100, Dual CV 1462, NAD 912, Transiwatty
Bedny: VA Bear Towers, [ARS 844, 1058, 821], RRR S-30B, RFT B3010
Suby: ARN 312, ARN 930
Ostatní: Denon DVD 3910, TU-1500AE, DCD 715, DRM 540, Dual CT 1462


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group