Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 08:35


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Reprobedny Grundig
PříspěvekNapsal: 27 srp 2020 19:35 

Registrován: 07 dub 2010 18:37
Příspěvky: 117
Kraj: ČR - Jihomoravský
Přeji všem dobrý den. Chtěl jsem se prosím zeptat, nemá někdo zkušenost s repro soustavou Grundig box 8500? Jak jsou na tom s hudebním projevem, nebo dají se s něčím srovnat v současné produkci? Budu moc rád za názor. Děkuju.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprobedny Grundig
PříspěvekNapsal: 28 srp 2020 07:24 

Registrován: 07 pro 2018 23:25
Příspěvky: 72
Kraj: SR - Trenčianský
par reproboxov som od nich pocul a jedny som aj ladil....oznacenia si teraz z hlavy nepamatam...ale zvukovo teda nic moc..basy to nema ziadne kedze vsetky boli v uzavretej ozvucnici a texilne katoly ktore pouzivaju tiez ziadna parada....podla vsetkeho tie na ktore sa pytas maju kaloty kovove....ale stale by som cakal od toho podpriemerny vysledok.....mozno ze niekto na fore vlastni alebo apson pocul konkretny model...ja sa ale reproduktorom tejto znacky radsej vyhybam....za to ale zosiky maju slusne

_________________
Authentic Ladies


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprobedny Grundig
PříspěvekNapsal: 28 srp 2020 10:13 

Registrován: 14 bře 2009 19:57
Příspěvky: 388
Bydliště: U Ostravy
Kraj: ČR - Moravskoslezský
V současné době mám k dispozici modely Grundig - menší typ 650b s 16 cm basákem a větší model M1500 s 25cm basákem ve spojení se zesilovačem Grundig V7200. K menšímu modelu 650b bych jen poznamenal, že nenadchne ani neurazí. Velký typ M1500 (což je obdoba oněch 8500) považuji za vynikající ve svém vyrovnaném a velmi příjemném zvukovém projevu a jsem s nimi dlouhodobě spokojený. Pokud ladím nějaký jiný model beden, tak tyto Grundingy většího typu používám pro porovnání jako etalon.
V předchzím příspěvku tyto reprosoustavy pisatel zcela zavrhl, s čímž se já vůbec neztotožňuji, takže je vidět, že každý uživatel má jiný náhled. Já osobně jsem vždy bedny o které jsem měl zájem zakoupil a teprve po delším poslouchání v klidu domova jsem si je buď ponechal, anebo poslal dále.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprobedny Grundig
PříspěvekNapsal: 28 srp 2020 12:29 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Měl jsem dost dlouhou dobu několik různých 3 pásmovách modelů a musím souhlasit z Elytem.
Nejdou samozřekně tak nízko jako dnešní nové boxy s BR, ale zařadil bych je jako velmi solidní k tomu co se v této době vyrábělo. Pro mě velmi solidní přednes i dnes.
Mě by zase zajímaly jestli někdo nevlastníte Canton Karat 200?
Z Cantonů jsem měl Karat 20 30 40 a dvacítky byly pro mě nejlepší. 40 ke své velikosti zklamání.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprobedny Grundig
PříspěvekNapsal: 28 srp 2020 12:40 

Registrován: 07 pro 2018 23:25
Příspěvky: 72
Kraj: SR - Trenčianský
aby som bol teda konktretny tak mal som moznost pocut modely compact box 350 a sm2000..oboje pouzivaju daky patentovany system plastovych ozvucnic......kde ten plast je znacne pocut a v oboch pripadoch teda chybali basy a celkom znacne je pocut kyblovy charakter.....z toho plynie moje sklamanie.......ine modely mozu byt podstatne lepsie...len v prvom rade sa naozaj treba vyhybat plastovym ozvucniciam

_________________
Authentic Ladies


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprobedny Grundig
PříspěvekNapsal: 28 srp 2020 15:34 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Ja som počul M600, M800 a 1600b a všetky práveže hrali v pohode (aj tie dve plastové). Jasné, ten spodok nebol nič extra ani u tých 1600b, keďže ten basák by potreboval tak 60L a bassreflex, ale zvyšok pásma úplne v norme. Z 1600b mám doma ešte sadu meničov, tak ich niekedy musím podrobiť meraniu, lebo zatiaľ som zmeral len TS parametre basákov.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprobedny Grundig
PříspěvekNapsal: 29 srp 2020 10:54 

Registrován: 07 dub 2010 18:37
Příspěvky: 117
Kraj: ČR - Jihomoravský
Všem moc děkuju. Ještě bych měl jeden dotaz. Jaký je význam,využití,přínos předzesilovače v audiu?Má zapojení předzesilovače nějaký smysl,zkvalitní to nějak přednes? ptám se proto,že mám zesilovač,cd přehrávač reprobedny. jeden receiver mám navíc. uvažuju zda ho dát pryč,nebo bych ho mohl použít jako předzesilovač? Ale vůbec netuším jak by se dal propojit,zapojit,aby plnil funkci předzesilovače. Nebo mají předzesilovače nějaké jiné parametry potřebné pro svou funkci?Omlouvám se za dotaz,ale v tomhle jsem laik.Děkuju.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprobedny Grundig
PříspěvekNapsal: 29 srp 2020 11:12 

Registrován: 07 pro 2018 23:25
Příspěvky: 72
Kraj: SR - Trenčianský
predzosilnovac ma plnit funkciu uz z nazvu danu a to zosilnit audio signal linkovych vstupov alebo teda audio zariadeni pripojenych k nemu na dostatocnu uroven potrebnu pre vybudenie koncoveho zosilnovaca. takze ak mas integrovany zosilnovac co si len myslim, kedze si neuviedol model dalsi predzos v ceste je zbytocny, pretoze ten uz bude mat v sebe obsiahnuty a nevidim v tom ziaden prinos. Skor to moze obnasat viac problemov alebo skor zhorsenie efetku, kedze ako predzos chces pouzit daky receiver ktory pokial pouziva DSP tak moze audio signal zdegradovat...tiez je to ale iba odhad kedze ani model receiveru si neuviedol

_________________
Authentic Ladies


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprobedny Grundig
PříspěvekNapsal: 29 srp 2020 14:05 

Registrován: 07 dub 2010 18:37
Příspěvky: 117
Kraj: ČR - Jihomoravský
Děkuju za odpověď. Mám receiver Optonica sa 2121h který mi leží ve sklepě. Teď mám zapojený av receiver Sony z důvodu víc možnosti zapojení. To mě jen tak napadlo jak by se dal receiver Optonica využít. Ale nebudu nic vymýšlet, tu Optonica asi pošlu do světa. Neumím ale vložit fotky do inzerce. Našel by se někdo komu bych je mohl poslat aby je vložil na bazar?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprobedny Grundig
PříspěvekNapsal: 29 srp 2020 14:31 

Registrován: 13 bře 2020 18:07
Příspěvky: 27
Kraj: SR - Trenčianský
Bacha spomínané modely sú z produkcie starého dobrého Grundigu, tipujem že 8500 budú už z Portugalska kedy už robil modely FineArts... avšak keď majiteľovi vyhovujú tak nieje o čom... Obľúbenosť Grundigu v zahraničí pramení hlavne z cien jeho komponentov kedy sú až na pár výnimiek polovičné či tretinové oproti nášmu trhu... Čokoľvek čo som však od nich počul zadupu také UMD hlboko pod zem... Zosiky však v daných cenových reláciách považujem za to lepšie čo dá kúpiť, niektoré sú pre mňa aj veľmi pekné


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprobedny Grundig
PříspěvekNapsal: 29 srp 2020 17:34 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Velislav Grundigy mám opravdu rád. No UMD ale nic nikam nezadupe :D !


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group