Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 07:16


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Náhrada za ARN 568 + ARV3608 ku Luxman L410
PříspěvekNapsal: 30 srp 2017 20:48 

Registrován: 28 čer 2017 23:11
Příspěvky: 9
Kraj: SR - Bratislavský
Ahojte

Upgradoval som doma obývačku a zohnal som si Luxman L410 a chcelo by to ku nemu niečo lepšieho.

Aktuálne napája párik ARN 568 + ARV 3608 v uzavretej ozvučnici.

Bol som tento rok v Streženiciach na audiozraze a páčilo sa mi samozrejme ARS840 po úprave (ako väčšine), ale to je na tento byt a tie poličky príliš veľké, rád by som tam postavil niečo ako URS 3100, lenže tu je zase problém s tým, že police, na ktoré to viem položiť sú príliž blízko steny a nefungoval by basreflex. Takže špecifikácie:

Fotografia miestnosti:
Obrázek

Pôdorys a pohľad na stenu s kótami v pdf:
https://uloz.to/!O80NJxKHw46g/podorys-pdf
https://uloz.to/!Uh033zDlHktm/pohlad-pdf

- Polica na ktorú to budem pokladať má rozmer 400 x 250mm a je vo výške 1,2m od podlahy (za ňou sú už v SDK stene prípojky pre repro vyvedené do skrine, kde je Luxman, áno, je to 2x 2,5 kábel)

- Rozpočet mám do 500€ (meniče, výhybka, návrh)
- Ozvučnicu si vyrobím sám podľa návrhu, materiál aj prístroje na to mám, takže to nie je v tých 500€
- V prípade záujmu niektorého člena o tento projekt je možné, že ak ušetrí z tých 500€ a navrhne mi niečo podobné URS3100 prípadne iné 3 pásmo, ktoré bude hrať krajšie ako čo mám teraz, si môže zbytok z peňazí zarobiť.
- V skratke - za 500€ potrebujem návrh použitých meničov, kúpiť ich, návrh a výrobu výhybky a návrh ozvučnice.

Ďakujem všetkým za prípadné pripomienky a rady

Martin - Bratislava


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhrada za ARN 568 + ARV3608 ku Luxman L410
PříspěvekNapsal: 30 srp 2017 21:13 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Hĺbka police je 250mm...bedňa by nemala byť nejak extra vysoká, pretože potom už výškač bude enormne vysoko. Takže limit je výška a následne objem. V malom objeme veľmi slušne zahrá napr. monacor SPH-210. Čo tak UCD280 s tým, že bassreflex sa umiestni dopredu?
viewtopic.php?f=61&t=6990
Alebo s ním navrhnúť nejaké malé 3-pásmo. SPH-210 + SPH-102KEP + Sica LP98.25. Rozpočet na meniče cca 200€ dostupné v SR, rozmery bedne cca 250x500x240 (naozaj kompaktné 20L 3-pásmo), zvukovo určite na úrovni URS3100 (až na basovú zložku, ale v Tvojich podmienkach sa zázraky urobiť nedajú). Do 500€ sa určite vojdeš aj s meraním, návrhom výhybky a výhybkou, ak si skelety a kompletáciu výhybky spravíš sám.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhrada za ARN 568 + ARV3608 ku Luxman L410
PříspěvekNapsal: 31 srp 2017 17:04 

Registrován: 28 čer 2017 23:11
Příspěvky: 9
Kraj: SR - Bratislavský
Ďakujem za odpoveď

Tá druhá alternatíva s 3 pásmami sa mi pozdáva viacej. V domácich podmienkach skôr zvládnem kruhové otvory ako otvor pre ten Sica CD78.26. Osobne sa mi ten výškový reproduktor v tak veľkom rozmere ani nepáči.

Mne tento projekt neponáhľa. Chcem tak možno okolo Vianoc vedieť, čo idem skladať a začať v tom čase zháňať nejaké komponenty.

Ďakujem za odkaz, napíšem tam, či niekto tú bedničku nemá v blízkosti BA alebo či niekto niekededy nepôjde s ňou okolo BA a nedal mi ju na mieste vypočuť za flašku niečoho dobrého

Ešte je tu otázka, je možnosť tú poličku o nejaký ten cm zväčšiť, nakoľko nábytok som vyrábal sám a ostali mi ešte nejaké drevotriesky (reproduktory chcem tiež z toho istého materiálu ako nábytok)

Kompletácia výhybky a skelety nie je problém

Ďakujem za odpoveď a rady


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhrada za ARN 568 + ARV3608 ku Luxman L410
PříspěvekNapsal: 01 zář 2017 09:18 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Otvor pre zvukovod u UCD280 zvládneš priamočiarkou, to nie je nijaká veda. Podstatne horšie bude zapustenie ušatého SPH-102kep.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group