Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 18:40


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: prosim o radu
PříspěvekNapsal: 28 led 2016 00:55 

Registrován: 06 led 2015 20:35
Příspěvky: 40
Kraj: ČR - Pardubický
zdravím,chci si postavit repro.a jaké by bylo nejlepší bych chtěl vědět od Vás.takže místnost cca 4,5x4 m,zesilovač technics SU610,vím že to není žádnej gigawattrhač,ale jsem s ním spokojen.časem možná bude něco lepčího.poslouchám hc,trash a podobné,radio vubec to se ani poslouchat nedá.rozpočet bych byl do 5000kč pouze za komponenty,materialu na ozvučnici máme v truhlárně dost.ještě poslední věc jak s vyhybkou?koupit či postavit?sám ji asi do kupy nedám.
předem dík za rady.
a nebo mám ještě tohle jestli by se na to dalo hrát,ale bohužel hraje jen jeden kanál.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: prosim o radu
PříspěvekNapsal: 28 led 2016 01:21 

Registrován: 03 kvě 2010 17:35
Příspěvky: 108
Bydliště: Louny
Kraj: ČR - Ústecký
Tak předně ten Bell vyfotit nějak lépe, a hlavně se evidentně jedna o nejakou kytarovou hlavu ( zesilovac pro kytaru ) což je pro HI-FI naprostý nesmysl, naopak bys jej mohl prodat a získat dalši financ.

Jinak pokud chces stavět, tak ti tady jistě poradí.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: prosim o radu
PříspěvekNapsal: 28 led 2016 01:44 

Registrován: 06 led 2015 20:35
Příspěvky: 40
Kraj: ČR - Pardubický
bell


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: prosim o radu
PříspěvekNapsal: 28 led 2016 01:47 

Registrován: 06 led 2015 20:35
Příspěvky: 40
Kraj: ČR - Pardubický
prodám ho velice rád,zabiju tím dvé mouchy jednou ranou.budou koruny a přestane mi to zabírat místo.ale jakou má cenu že??


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: prosim o radu
PříspěvekNapsal: 28 led 2016 05:06 

Registrován: 03 kvě 2010 17:35
Příspěvky: 108
Bydliště: Louny
Kraj: ČR - Ústecký
Takovou za jakou to prodáš  :D . Na netu jsem o tom nic nenašel, takže to bude asi malá série a spíše spotřebního zboží tak roku 2000 a méně. Pokud to nemá popisky tak výkon lze odhadnout těžko, max tak 50 ale pravděpodobně 30 a méně W. Ale to není vůbec u hudebních věci podstatné. Tam záleží na zvuku nástroje, podle rozsahu EQ a switche bych řekl že půjde o kytaru než o baskytaru. Což je škoda, protože tranzistor (předkládám) není zrovna oblíbeny druh zesílení pro kytaru ( u baskytar o něco méně).
No třeba to je světová rarita a cena je nevycislitelna ale obavám se že nikoli.
Můj odhad od 300 do 1000, trh je přesycen.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: prosim o radu
PříspěvekNapsal: 30 led 2016 21:37 

Registrován: 06 led 2015 20:35
Příspěvky: 40
Kraj: ČR - Pardubický
co říkáte třeba tomuto?

http://www.volous.cz/konstrukce/reprodu ... voigt-pipe


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: prosim o radu
PříspěvekNapsal: 30 led 2016 21:52 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Bizarní a bezúčelné. Co tě vede zrovna k tomuhle? Co si od toho slibuješ?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: prosim o radu
PříspěvekNapsal: 30 led 2016 21:55 

Registrován: 06 led 2015 20:35
Příspěvky: 40
Kraj: ČR - Pardubický
nevede mě k tomu právě vubec nic,ale kamarad je vlastní a pjeje na to samou chválu.osobně jsem je neslysel a ani se mi nelíbí moc tvar,ale tvar nehraje....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: prosim o radu
PříspěvekNapsal: 31 led 2016 13:32 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Lidi pjejí chválu na kdeco. Kdyby to bylo tak skvělé, asi bych u toho zůstal i já. S pokusy se širokopásmy se moc nechlubím, ani jednou jsem s tím nebyl spokojenej. Leckdo může namítat, že jsem asi neměl dobrý zbytek řetězce...no o tom to není. Akceptuji, když se někomu zvuk širokopásma líbí, ale objektivně to má až příliš mnoho slabých míst. A na metal sa to imo nehodí vůbec.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: prosim o radu
PříspěvekNapsal: 31 led 2016 14:41 

Registrován: 06 led 2015 20:35
Příspěvky: 40
Kraj: ČR - Pardubický
nikdy jsem to neslyšel,ale muže mít tak malý reproduktor nějaký slušný výkon?
zeptám se ještě jinak,zesilovač má výkon 2x50w,impedanci tam píšou 4 až 16 ohm.tomu mám rozumět jak?v jakékoliv impedanci v daném rozmezí je stále stejný výkon?jaky výkon beden by byl pro tento zesilovač ideální?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: prosim o radu
PříspěvekNapsal: 31 led 2016 15:49 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Zesilovač má konstrukčně dáno, jakou nejmenší impedancí se může zatížit. Do takové impedance dodá určený výkon. Do větší impedance dodá menší výkon. Pokud je impedance dvojnásobná, výkon by měl být poloviční. Protože ale nedojde k tak velkému poklesu napájecího napětí jako při plné zátěži, výkon bývá o něco větší než poloviční.
Typický příklad: Zesilovač má jmenovitý výkon 100W/4Ω. Do 8Ω dodá kolem 60W, do 16Ω kolem 35W.
Repráky nemají výkon ale příkon. To jest kolik se do nich může bez obav pustit. Na to ale prakticky nemá smysl v HiFi koukat, protože většina repráků sice uvedené příkony přežije, ale poslouchat se při tom nedají. Příkon zajímá hlavně zvukaře s PA aparátem.

Takže dotaz na výkon těch voigt-pipe nedává smysl. Prakticky vzato: Nehodí se to na hlasitý poslech, nebasuje to a s ohledem na výsledek to je nesmyslně velký, složitý a drahý. Celkově to je takový styl pro milovníky santalových čmoudítek a nahrávek velrybího prdění.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: prosim o radu
PříspěvekNapsal: 31 led 2016 16:11 

Registrován: 06 led 2015 20:35
Příspěvky: 40
Kraj: ČR - Pardubický
jo tydle vidle....dík za vysvětlení.jen je škoda že mi nikdo stále neporadil,nebo alespoň nenaznačil co si poříit či postavit.mám jakesi sloupy,které jsem kdysi koupil,asi nějake samodomo,hráli pěkně,jsou opravdu bytelné,z 22 mm překližky,nějaké přepážky atd.ale nejdřív odešel jeden reprák,pak další a teď chrčí další.jelikož na nich není skoro nic napsané,netuším čím by šli nahradit.a jak jsem tady četl,není jen tak k dané vyhybce a bedně dosadit správné repro.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: prosim o radu
PříspěvekNapsal: 31 led 2016 16:49 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Jak já mám vědět, co by ti vyhovělo? Jestli posloucháš nahlas - víc nahlas - hodně nahlas? V jakém prostoru? Kolik chceš investovat? Jak to má být velké? Co už jsi slyšel a máš nějaké srovnání?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: prosim o radu
PříspěvekNapsal: 31 led 2016 16:57 

Registrován: 06 led 2015 20:35
Příspěvky: 40
Kraj: ČR - Pardubický
tak vše je napsáno v uvodu,tedy krom toho že rád poslouchám nahlas.ale napíšu to klidně znovu.
místnost 4,5x4m,poslouchám hc,metal a podobně.zesilovač technics SU610.investice okoli 5000 peněz českých pouze za komponenty,material na ozvučnici mám.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: prosim o radu
PříspěvekNapsal: 31 led 2016 17:36 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Teď se musím omluvit. Já to četl včera a zapomněl. Pak už jsem koukal jenom na konec. Debil, no.

Do 5k se těsně vejde materiál na nějaký low cost projekt třeba z Unicornovy řady TM. Tam to je určitá sázka na jistotu. Nejjednodušší by vyšly TM-265 ve verzi s přidaným magnetem, v basreflexu kolem 25litrů. Slyšel jsem a mohu doporučit. Na to jak to je zdánlivě malý to hraje výborně. Lukyss by tuším měl mít upravené DT-300 a sehnat ARN567 nebo 5604 (s holým magnetem) je brnkačka.
Ostatní konstrukce vyjdou dráž, pokud si nedovedeš udělat sám výhybky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: prosim o radu
PříspěvekNapsal: 31 led 2016 18:49 

Registrován: 01 pro 2012 17:16
Příspěvky: 221
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Otázka jestli by ty tm265 přežily hlasitý poslech.Když už bych rešil něco nejlevnějšího tak radši asi došetřit na Totem100 za těch 10k jsou v podstatě ZADARMO.Na metal bych pod 8" nebo 10basák nešel.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: prosim o radu
PříspěvekNapsal: 31 led 2016 19:03 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Přežily a v pohodě.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: prosim o radu
PříspěvekNapsal: 31 led 2016 19:24 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Nemáš to daleko ,tak kdybys chtěl přijeď si poslechnou tohleKlidně i se svým zesíkem
Nehraje to zle... :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: prosim o radu
PříspěvekNapsal: 31 led 2016 22:08 

Registrován: 06 led 2015 20:35
Příspěvky: 40
Kraj: ČR - Pardubický
ransom:nic se neděje,jsme jen lidi,jsem rád za jakoukoliv radu.
jinak kdyby to šo rád bych si přijel,zajímalo by mě jak celkem tak malé repro hraje.určitě se tomu nebránim.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: prosim o radu
PříspěvekNapsal: 31 led 2016 22:28 

Registrován: 06 led 2015 20:35
Příspěvky: 40
Kraj: ČR - Pardubický
koukal jsem na ty tm-265 s br a vypydají oravdu dobře.moc rád si je poslechnu,zatím to je volba number one....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group