Poslední návštěva: Právě je 26 dub 2024 23:31


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 97 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Konstrukce reprosoustavy Dexon trochu jinak
PříspěvekNapsal: 08 bře 2016 23:01 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Podle mě to nebude špatný. Ty nemáš možnost to změřit i akusticky?
A jak teda, tu vejšku dáváš do WG?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konstrukce reprosoustavy Dexon trochu jinak
PříspěvekNapsal: 09 bře 2016 07:48 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Koukam, ze ses nekde z Usteckeho kraje..... Ja bych ti to klidne odmeril (1h práce +/-), bydlim cca 20km od Liberce smerem na Turnov...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konstrukce reprosoustavy Dexon trochu jinak
PříspěvekNapsal: 09 bře 2016 09:28 

Registrován: 19 úno 2012 13:46
Příspěvky: 145
Kraj: ČR - Ústecký
Zorg:
Nevím jestli změřim. Nevlastním žádnej mikrofon. Pouze jeden kalibrační kterej jsem měl v balení u Yamahy HTR6130. Netuším jestli ho třeba mohu nouzově na to změření použít. Jinak platí to stejné jak u toho měření na odladění BR. Netuším jakej soft na to měření charky se používá a nikdy jsem to nedělal. Bych ze musel naučit a asi to nebude tak jednoduchý jak měření té impedančky na to tlumení.

Pokud to ale mohu zkusit orientačně +- změřit tím kalibračnim mic. od té Yamahy, tak bych to asi testnul. Zajímá mě jak to po tom upgradu WGčka a PP na IRB bude vypadat. Zda to vůbec půjde nějak v případě hodně hrbolaté charakteristiky rozumět vyrovnat. Nebo zda to třeba nebude až taková katastrofa.

ANO IRTčko je napasované vtom zvukovodu, ale má menší kalotu než DT300, takže tam jsou hrany a navázání na WGčko neni optimální. Přemyšlel jsem že bych i na toto nechal vysoustružit kroužek, kterej by tu hranu vyhladil, nebo to zase smrdí nějkym dalšim problémem a bude lepší se na to vyprdnout a koupit tam DT300? Škoda mi je ale těch IRT, nebudou hrát o nic hůř než ty Monacory myslím.

pet007:
do Liberce to mám cca. 180km ... jsem z Vejprt. 40km od Chomutova směr německo, v podstatě na hranicích.


OT. jak jsem psal o koupi Akaie AM39 ve vedlejším vlákně, tak se mi ho nakonec nepodařilo vydražit. Mám teď ale možnost koupi AM57 za 4400,- jen nevím zda je to adekvátní cena. Co myslíte?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konstrukce reprosoustavy Dexon trochu jinak
PříspěvekNapsal: 09 bře 2016 11:55 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Já jsem koupil 57 za necelé 4 tis a nelituji.
Pokud je v pěkném stavu tak bych asi pětistovku ani neřešil. ;) Pořád mnohem lepší než co je ted za tyhle peníze v krámě.
Taky mám tohle a výborné.Za ty peníze myslím taky docela ujde ...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konstrukce reprosoustavy Dexon trochu jinak
PříspěvekNapsal: 09 bře 2016 15:35 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Co jsem četl u rayera na blogu, tak zesák imho špica.

Ohledně měření - jestli ti to někdo bude měřit, třeba pet007, tak můžete zkusit IRT vs. DT, jak na tom budou proti sobě.
A nebo pokud chceš, můžu ti nabídnout - omylem jsem vzal jeden pár navíc - ND25FN-4, rovný jak když střelí a přesně padne do WG300 ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konstrukce reprosoustavy Dexon trochu jinak
PříspěvekNapsal: 09 bře 2016 17:50 

Registrován: 19 úno 2012 13:46
Příspěvky: 145
Kraj: ČR - Ústecký
Koukal jsem na stránky rayera, ale našel jsem tam jen popis Akaie AM47, můžeš sem dát odkaz na tu 57, nebo si tím myslel tu 47 s tím že mezi nima nebude až takovej rozdíl???

Chtěl bych právě zachovat ty IRT když už je mám. Jinak na to odměření tak nějak kývnul i Antonio z audiowebu, jenže to bych musel bednu poslat poštou, což se mi teda moc nechce, aby mi je naše skvělá česká pošta po cestě někde nerozsekala ...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konstrukce reprosoustavy Dexon trochu jinak
PříspěvekNapsal: 10 bře 2016 08:21 

Registrován: 19 úno 2012 13:46
Příspěvky: 145
Kraj: ČR - Ústecký
hodně zajímavej článek ...
http://www.audiodrom.cz/recenze/jak-to- ... erime.html

Co mi na to řeknou ti, co tu honí tu nejvíce rovnou charku? :mrgreen:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konstrukce reprosoustavy Dexon trochu jinak
PříspěvekNapsal: 10 bře 2016 08:55 
Uživatelský avatar

Registrován: 12 dub 2014 16:06
Příspěvky: 363
Kraj: ČR - Jihomoravský
Rovna chara je jen predpoklad ze ktereho je dobre vychazet pri navrhu. Ale cele se to hodne zjednodusuje na "rovna chara", ale pod tim si kazdy predstavi neco jineho. Rovna muze byt take naklonena smerem k nizsim frekvencim. Dale ne kazda nerovnost je stejna, nekdy je zvlnene cele pasmo, nekdy je to rezonance, nekdy difrakce. Nejde se na to divat pausalne "honici rovne chary". To je jen laicke zjednoduseni.
A chara v ose je jen jeden z predpokladu dobreho zvuku, dale zalezi na charach mimo osu, ktere malokdy uvidis.
A ze nekomu muzou znit lecjake nerovnosti na chare dobre, to je uplne jina debata. Takze nejake diskuze o tom jestli je nebo neni rovna chara potreba jsou akorat tak pro laiky, pro ktere je kazda cara jenom cara.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konstrukce reprosoustavy Dexon trochu jinak
PříspěvekNapsal: 10 bře 2016 10:26 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
marvinnrv: Až koupíš ten zesilovač, pošli mi ho. Trochu Ti ho upravím. Jelikož je rovná chára naprostá píčovina, tak Ti pomocí různých propustí nadělám na cháře himaláje a jsem zvědavej, jak budeš spokojenej a jak si v tom budeš libovat.
Uvědomte si kurva lidi konečně jednu věc, když už čtete podobný články: Reprodukční řetězec tady není od toho, aby zvuk vytvářel. Má reprodukovat to, co v tom zvuku je a pokud možno bez malování a cizího zabarvení. Kdo nechce měřit, ať neměří. Je to jeho věc a mě je fakt u prdele, co doma bude, nebo nebude poslouchat. Sere mě akorát to, že lidi o tom celým ví často naprostý hovno, ale budou tady někoho obviňovat z honění za jednou rovnou čárou - přitom žádný trochu zodpovědný ladič nebere jednu vyžehlenou osovou cháru jako alfu a omegu při posuzování nebo ladění bedny.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konstrukce reprosoustavy Dexon trochu jinak
PříspěvekNapsal: 10 bře 2016 10:56 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Přesně tak. Tyhle hovna na audiodromech, hifi-voice březinátorech, highend fórech a podobnejch žumpách zásadně nečíst: píčoviny nad píčovinou psaný vocasama, co leda potřebujou prodat drahej naleštěnej prd (laici).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konstrukce reprosoustavy Dexon trochu jinak
PříspěvekNapsal: 10 bře 2016 11:08 

Registrován: 19 úno 2012 13:46
Příspěvky: 145
Kraj: ČR - Ústecký
Ty krávo 8-) to jsem zase nečekal, že tu hned z toho někdo bude mít náběh na infarkt :D
Jinak za tím mim dotazem byl jasnej smail, tak mě tady hned nejebejte ... a jak se říká, na každym drbu je trochu pravdy. S tou poslechovou místností ale musíte sami přiznat že je pravda. Změřený bedny někde v optimálnim prostředí budou mít charku jinou, než když je změříte např. u mě v obýváku a jiná bude zase naměřena někde jinde. (teď dostanu další pojeb :mrgreen: )

P.S. Kdyby takhle všichni hned reagovali spiš na věci na co se ptám, tak by to bylo super. ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konstrukce reprosoustavy Dexon trochu jinak
PříspěvekNapsal: 10 bře 2016 11:17 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
TLU: klid.... to mas asi jako včera, když sem donesl kolegovi domu zkusebni bednu vedle z projektu (W200+BRT), slepenou z hnusny drevotrisky, spinavy od nejakyho vápna, v krabicce od ATX zdroje zbastlenej TDA7293 s 50W trafickem, pripojeny to bylo asi 40let starou dvoulinkou. No a svete div se, ono to hralo tak nejak dost hodne jinak, nez stavajici jeho DIY ARN226+neco s uni vyhybkou. Kolega se divi, jakto ze to hraje tak dobře s takovymdle zesilovacem? Kde je kabel od michacky na pripojeni repro ? To staci tahle hnusna dvoulinka ?? (samozrejme to všechno rikal ze srandy).
Když pak ctu, jak se resi tloušťka kabelu, cistota medi v nich, zesilovace min. s rychlosti prebehu 100V/us (aniz by vedeli, co to znamena) a pak naperou do bedny uni výhybku nebo/a Tesla repro, tak je mi smutno.... A pritom si mysli, ze vsichno ti, kdo meri a napisou mu, ze to nemůže dobře fungovat, jsou blbci.

Pritom staci mikrofon se stojanem za litr, vicemene jakoukoliv zvukovou kartu, 2x free softwary a procist trochu forum. Predpokladem ale je, ze se chci naucit něco nového a mam trosku respekt před temi, za kterými jsou videt výsledky (= projekty, napr. TLU, Kocour, Zorg, Mabat....)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konstrukce reprosoustavy Dexon trochu jinak
PříspěvekNapsal: 10 bře 2016 11:47 

Registrován: 19 úno 2012 13:46
Příspěvky: 145
Kraj: ČR - Ústecký
Jen jsem se zeptal na názor k tomu článku. NIKDE jsem nepsal, že je tu někdo z vás blbec. Kdybych si to myslel, tak sem nechodim pro rady. Nechápu proč kvůli tomu někdo hned bouchne jak starý kamna :!: :!: :!:

Nejsem zase debil já, že bych nevěděl že když charakteristika beden bude lítat +- 10dB tak že to nebude na reprodukci slyšet. Kdyby to bylo dobře, tak se asi ani u studiovích monituru nebude výrobce honit za co nejlepší charkou s tolerancí +- 1,5dB...

Příště si 3x rozmyslím co sem napíšu, abych zde někoho dle jeho pohledu neurazil... :roll:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konstrukce reprosoustavy Dexon trochu jinak
PříspěvekNapsal: 10 bře 2016 11:57 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
"Co mi na to řeknou ti, co tu honí tu nejvíce rovnou charku? :mrgreen: "
Jak myslis, ze tadle tvoje veta vyzniva ?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konstrukce reprosoustavy Dexon trochu jinak
PříspěvekNapsal: 10 bře 2016 12:32 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
marvinnrv píše:
S tou poslechovou místností ale musíte sami přiznat že je pravda. Změřený bedny někde v optimálnim prostředí budou mít charku jinou, než když je změříte např. u mě v obýváku a jiná bude zase naměřena někde jinde. (teď dostanu další pojeb :mrgreen: )
Přesně tak! :twisted:
Že se na zvuku, co dorazí do ucha, podílí i místnost, je jasné. Každá frekvence se chová trochu jinak. Proto se dělají především měření bez započtení vlivu místnosti, aby šlo predikovat, jak se ty bedny pak budou v místnosti chovat. A taky, ucho nejvíc "zajímá" přímej zvuk a dokáže ho odlišit od odrazů, proto rovná charka v poslechové ose má velkou váhu. Pak na basech se to chová zase jinak, a ve finále je to tam dobré měřit přes místnost, ale to je jen část skládačky celku. ;)

marvinnrv píše:
Nechápu proč kvůli tomu někdo hned bouchne jak starý kamna :!: :!: :!:
Páč už je to tu po stopadesátýprvý, že si někdo myslí, jak na to může vyhrát, a bagatelizuje nebo přímo pomlouvá práci lidí, co do toho dali zadáčo velký kvanta svý energie a času. :roll:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konstrukce reprosoustavy Dexon trochu jinak
PříspěvekNapsal: 10 bře 2016 12:45 

Registrován: 19 úno 2012 13:46
Příspěvky: 145
Kraj: ČR - Ústecký
Ono to asi vyznělo přečtenim jinak, než kdybych to podal slovně. To nic neměni na tom, že to nebylo myšleno špatně. Jen mi přijde že tu jsou lidi hned uražený, jak 15letý puberťačky.

Teď už sem nemusim asi ani chodit pro rady, protože se klukům nelíbyla jedna věta ... bože 8-)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konstrukce reprosoustavy Dexon trochu jinak
PříspěvekNapsal: 10 bře 2016 13:14 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Kdybys neodkazoval na takovej blábol, ale měl bys nějaký solidní podklady pro tvou větu, ač byla myšlena ze srandy, asi by se nikdo neošíval. Ono to moc vtipný v tom kontextu totiž není. Třeba mě to neurazilo, já to většinou tak neberu a dobře vím, jak někdy psanej projev může zkreslit emoce. Ale příště trochu važ slova zvlášť, když chceš defakto od píky pomoct, nebo - kdyžs zmínil ty puberťáky - aspoň piš solidně, jak dospělej a gramotnej :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konstrukce reprosoustavy Dexon trochu jinak
PříspěvekNapsal: 10 bře 2016 13:29 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
marvinnrv píše:
Teď už sem nemusim asi ani chodit pro rady, protože se klukům nelíbyla jedna věta ... bože 8-)

Ted si to zachranil......koncim v teto nikam vedouci rozprave o nicem.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konstrukce reprosoustavy Dexon trochu jinak
PříspěvekNapsal: 10 bře 2016 14:14 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
V podstatě všechno vysvětlil pet007 a Zorg. Opravdu to celý vyznělo jako zesměšňování nás, co stavíme bedny na základě měření. A skutečně to tady není poprvý. Já umím pochopit srandu, ale 5x opakovanej vtip už ani není vtipnej a na podobný články a názory začínám mít fakt alergii. Pak stačí už jen vstát levou nohou a výsledek na sebe nenechá dlouho čekat. Nicméně si samozřejmě stojím za tím, co jsem napsal. Kdyby se za tím linkem na článek objevila otázka koncipovaná trochu jinak...třeba "umí se k tomu místní měřiči trochu vyjádřit, případně vetovat?", tak by to člověk vzal úplně jinak než "Co mi na to řeknou ti, co tu honí tu nejvíce rovnou charku? :mrgreen: ".
mrvinnrv: Vůbec se nemusíš bát něco zeptat. Ale prosím něco normálního.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konstrukce reprosoustavy Dexon trochu jinak
PříspěvekNapsal: 10 bře 2016 16:19 

Registrován: 19 úno 2012 13:46
Příspěvky: 145
Kraj: ČR - Ústecký
Nikoho jsem nezesměšňoval, jen jsem se Vás ptal na názor. Možná jste se trochu zesměšnili sami, když jste se hned cítili dotčeni. Nemám šestej smysl, abych odhad kdo zrovna kdy vstal levou nohou, nebo daný den nepochopí nějakou tu švandu.

No nic, nechme toho a obrať me list. Sorry těm kterych se to nějakym způsobem dotklo ;)

Zeptám se tedy ještě jednou a jinak.
Umí se k tomu odkazu místní měřiči trochu vyjádřit, případně vetovat?
Normální mi přišel i tamten dotaz, přišlo mi to zajímavé, že i soustavy které na papíře vypadají nic moc v reálném provozu hrají dobře ... nebo je ten celí článek z cela mimo mísu :?:

Abychom se zase dostali z5 k jádru Pudla. Odpoví někdo také na dotaz, zda mohu změřit charku těch beden s tím kalibračnim mikrofonem od toho AV recieveru. Nebo to je nesmysl, protože danej mikrofon neni kalibrovanej (vyrovnanej) tak že by naměřená data z něho byla skreslena a neobjektivní?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 97 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group