Poslední návštěva: Právě je 23 dub 2024 09:23


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Subwoofer 10-12" aktiv
PříspěvekNapsal: 20 úno 2016 17:24 

Registrován: 25 led 2009 12:42
Příspěvky: 49
Bydliště: Piešťany
Kraj: SR - Trnavský
Zdravím všetkých,
keď už pomáli konči zima, dúfam...... tak sa blíži čas začať niečo majstrovať s drevom.
V pláne mám sub aktívny do izby 4.5x5 metrov.
Mal by mať dostatok výkonu, nie len doplnenie spodný frekvencíí ale trochu aj "zatriasť nábytkom"
K veci:
Rozpočet na repro: 200eur, max 250e. ale skôr sa držať nižšej hranice.
Zosilovač: aktuálne mám doma nevyužitý Sam 300D, neviem či ho použiť, alebo predať a kúpiť niečo silnejšie. Zatiaľ na zosilovač rozpočet nie je vyčlenený. Ale keď bude treba niečo silnejšie tak to budem určite riešiť.
Reproduktor: 10" alebo 12" predpokladám väčšia plocha membrány bude veľký prínos, o najnižšie frekvencie pod 35Hz mi až tak nejde, hlavne aby hral vyrovnane od 40Hz.
Čo sa týka ozvučnice bassreflex/closed si nechám od vás poradiť, najväčší problém mi robí veľkosť subíku. Ak to bude možné, chcel by som sa zmestiť do 40L objemu.
Aktuálne mám štúdiové monitory Tannoy, ktoré sa budú tiež časom meniť za niečo lepšie.
Pozeral som po B&C speaker 12BG100 čo bude asi jeden z adeptov, ale jeho cena je na limite rozpočtu. Potom asi Dayton RSS265 alebo RSS315, VISATON TIW 250 XS ten by mohol isť aj do 30L bassreflex čo je pre mňa veľmi dobré. Čomu sa chcem vyhnúť je Lab 12, je tu už veľa projektov s týmto reproduktorom, tak to chce nejakú zmenu.
Ďakujem za každú radu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Subwoofer 10-12" aktiv
PříspěvekNapsal: 05 bře 2016 18:56 

Registrován: 25 led 2009 12:42
Příspěvky: 49
Bydliště: Piešťany
Kraj: SR - Trnavský
Poradí niekto??

Ďakujem


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Subwoofer 10-12" aktiv
PříspěvekNapsal: 05 bře 2016 20:44 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
BMS 12S330 (nebo jeho bratříčka s o trochu slabším pohonem a asi i dražší cenovkou 12N630), je to naprosto špičkovej kus repráku, festovně provedenej se špičkovým motorem a navíc nestojí čerta, rozhodně je líp provedenej, než 12BG100 a výkon bych od něj čekal stejnej (xmax počítá B&C trochu jinak (přes zkreslení), BMS tradičně, konzervativně). Ten by se moh chovat velmi dobře v malém bassreflexu, možná z nějakého úhlu líp než 12BG100. Nemůžu ti to teď nasimulovat, ale dodrž cca. to, co mu předepisujou na stránkách, tj. necelých 50 litrů @ 35Hz. Bude mít ale asi trochu vyšší citlivost, tj. zdvih k vyšším frekvencím víc, než to BGčko, takže to bude chtít srovnat. Ale to stejně budeš ladit dle místnosti a umístění.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Subwoofer 10-12" aktiv
PříspěvekNapsal: 07 bře 2016 17:47 

Registrován: 25 led 2009 12:42
Příspěvky: 49
Bydliště: Piešťany
Kraj: SR - Trnavský
Ďakujem za odpoveď, na BMS som úplne zabudol, určite o ňom porozmýšľam.
Čo sa týka toho zosiku, bude stačiť aj ten Sam 300D?
Lebo nie je to žiadny zázrak. :D
Tak neviem, asi by som ho za niečo vymenil. Buď Sam 500D, alebo niečo úplne iné.
Znalosti na zostavenie stavebnice nemám, tak jedine hotový kus, poprípade dať si niekde vyrobiť, aby to malo aj kvalitu. Ale do 350-400eur asi nič lepšie nebude.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Subwoofer 10-12" aktiv
PříspěvekNapsal: 11 črc 2016 11:02 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1806
Kraj: ČR - Jihomoravský
Taky se dívám po nějakým repro pro sub, mě spíš jde o ten úplnej spodek pásma, tak od 30Hz do 100hz a taky o to , aby bedna vlezla do místnosti :lol: takže max 50l. A vychází mi z toho, že repro bude mít max 84db citlivost, nebo víte někdo o něcem, co by bylo zaplatitelný, s vyšší citlivostí?
Zatím jsem našel snad jenom visaton TIW 200 XS, nebo GS200, ale 84dB znamená pro domácí poslech zesilovač aspoň 200W, aby se to srovnalo s bednama, co mají 90dB ( a jsou dvě, takže další +3dB). Ale asi nic jinýho nezbyde, objem jde nahradit jenom výkonem...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group