Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 12:20


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Tesla ars-840
PříspěvekNapsal: 22 zář 2016 18:18 

Registrován: 10 zář 2016 19:03
Příspěvky: 6
Bydliště: Humpolec
Kraj: ČR - Vysočina
Zdravím chci si koupit reprobedny Tesla ars-840, jaký na ně máte názor?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ars-840
PříspěvekNapsal: 22 zář 2016 18:23 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Pokud je kupuješ jako sběratel a jsou v krásném stavu, tak směle do toho. Pokud to chceš na poslech, tak to nemá velký význam. Nic extra to za ty peníze není.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ars-840
PříspěvekNapsal: 22 zář 2016 18:40 

Registrován: 10 zář 2016 19:03
Příspěvky: 6
Bydliště: Humpolec
Kraj: ČR - Vysočina
Díky za info, bedny chci na poslech. Ještě uvažuji o Tesla ars 9205, jsou dobrý?
Viděl sem je na videu a hrály tak dobře že sem si říkal ze zvuk je snad přidanej na PC :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ars-840
PříspěvekNapsal: 22 zář 2016 19:02 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Viděl jsi je na videu a hrály dobře? To je sím Tebe co zase za nesmysl? Jak poznáš z videa, jestli bedny dobře hrají? Když odhlédnu od toho, že ARS9205 hrají pŕíšerně...to je zas proti tomu ARS840 těžká hitparáda.
Napíšu to takhle. Tesla těch dobrých beden moc nevyrobila a už vůbec tam nepatří modely s kalotovou výškou. Z dvoupásem hrají jakž-takž poslouchatelně ARS820/821, z komerčních třípásem jsou použitelný ARS744. Kousek za nima jsou ARS84x a ARS94x.
Asi nejlepší bedny Tesla, co jsem slyšel byly velmi těžce sehnatelné a drahé profesionální odposlechy ARS636.
Všechno to ostatní stojí za pendrek a koupě toho je vyhazování peněz oknem (nemyslím teď sběratelský důvody).
Buď si něco rozumnýho postav, nebo si sežeň třeba Grundig Box 860 nebo 1600 a budeš spokojenej. V podstatě za cenu Tesly, ale kvalitativně úplně jinde.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ars-840
PříspěvekNapsal: 22 zář 2016 19:57 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Přidám se: Z videa nepoznáš o zvuku naprosto nic. Tedy kromě toho že to vůbec hraje.

Bedny z rodiny ARS9205 jsou zvukově strašná bída. Tesla udělala ze stejných repráků více typů různě velkých, s basreflexem i bez něj, v provedení 4 i 8 Ohmů a všechny hrály stejně blbě. Prošlo mi jich rukama několikero. Jeden pár jsem kamarádovi přestavoval aby se to vůbec dalo poslouchat, ale ani tak to není něco kvůli čemu bych zradil přítele. Rozhodně bych se nesnažil touhle cestou přijít ke slušným bednám za málo peněz (leda že bys je už měl doma a chtěl je nějak zužitkovat).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ars-840
PříspěvekNapsal: 03 pro 2016 19:09 

Registrován: 12 úno 2010 18:12
Příspěvky: 405
Bydliště: Frýdlant, ten v Čechách
Kraj: ČR - Liberecký
Zdravím, po dlouhé době. Mám prosbu, kupoval jsem na jaře kotoučák, za dva litry jsem k B115 dostal dvacet kotoučů Maxell, Basf, a Agfa, a jako bonus ARS9205. Kotoučáku jsem vyměnil všechny elyty, vypájel a rozebral poťáky, vyměnil hlavy, zrenovoval spojky, dal novou gumařinu, nové kabely, místo těch "zvonkáčů", celé je to vyčištěné, nové obložení brzd, vše vypulírováno, a vyleštěno. Ale o to mi teď nejde.
ARS9205. Víte někdo, jakým způsobem dostanu dolů to oktruží kolem středobasu, abych se dostal do bedny, nejde jeden výškáč a potřebuju vyházet kondenzátory. Nerad bych to okruží dočubil.
Víte, já sem moc nechodím, tak se nezlobte...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group