Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 19:46


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jaký sub pod TM380
PříspěvekNapsal: 13 lis 2016 22:27 

Registrován: 04 lis 2009 23:52
Příspěvky: 140
Ještě bych se chtěl zeptat možná je to hloupý dotaz ale dal by se na doma použít basák určený do auta? Konkrétně FIRST austria FA 4282 samozřejmě po změření parametrů a navržení vhodné ozvučnice?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký sub pod TM380
PříspěvekNapsal: 13 lis 2016 23:08 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
už ta značka FIRST ... to je totální shit dycky, a to neznám přesně tenhle krám. Extrémně mizerná čína, něco jako u nás HADEX, to můžeš zrovna koupit něco tam. Třeba: http://www.hadex.cz/q348-repro-255mm-10-basovy-8ohm100w/ Ale osobně bych to nedoporučoval. Kdysi jsem tam koupil výškáče Q88, Q89 a už i ARV3604 fungujou líp...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký sub pod TM380
PříspěvekNapsal: 14 lis 2016 02:27 

Registrován: 04 lis 2009 23:52
Příspěvky: 140
Tak myslím jsi že s tím hadexem se to nedá vůbec srovnávat ať už litím košem velikostí magnetu velikostí zdvihu atd. Netvrdím že je to super značka ale aspoň v aute s přehledem přehrál tubu Magnát s 12 palcem.Jde mi o to zda by se dal použít i na doma?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký sub pod TM380
PříspěvekNapsal: 14 lis 2016 03:50 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Pokud nedáš odkaz na ten reprák, tak těžko říct, google pod tímhle označením nachází vařiče a kávovary...
Obecně bejvají auto suby naladěný vejš, aby to mělo co nejvyšší SPL, otázka co udělá takovej reprák v optimálně velké ozvučnici. Pokud výrobce nedodá T-S parametry, nebo nejsou někde dostupný z měření někoho jinýho, tak vlastně kupuješ zajíce v pytli. A je jedno, jestli FIRST nebo HADEX.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký sub pod TM380
PříspěvekNapsal: 14 lis 2016 08:55 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Tady se prostě zase někdo snaží vymejšlet píčoviny za účelem katování kostů. Nám je tady skutečně buřt, co kdo bude poslouchat. Ale ať si nemyslí, že jsme tu od toho, abychom mu dali požehnání na ňákej nesmysl.
Takže milej lakatospejlos: Pokud máš pocit, že ten reprák z autosubu nejpochybnější značky je super jen proto, že má koš z nějaké slitiny, velký magnet a velký zdvih...tak si ho klidně změř, odsimuluj a poslouchej. Nikdo Ti v tom nebrání. ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký sub pod TM380
PříspěvekNapsal: 14 lis 2016 13:54 

Registrován: 04 lis 2009 23:52
Příspěvky: 140
Kodl děkuji na odpověď takže nehodí jen mě to napadlo kupovat ho nemusím už ho mám koupil jsem ho kdysi s autem teď leží v krabici.A teď k TLU nevím jak jsi přišel k tomu že jsi myslím že ten reproduktor je super sám jsem psal že netvrdím že je to super značka pouze jsem ho srovnával s tím od hadexu.Jestli se mi podaří rozchodit Limp tak mu změřím TS a uvidíme jak na tom je.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký sub pod TM380
PříspěvekNapsal: 14 lis 2016 14:36 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Napsal jsem Ti to proto, aby si neposuzoval reproduktor podle materiálu koše a velikosti magnetu. Já vím, že si nenapsal přímo, že je ten First super. Ten litý koš a velký magnet ale ještě vůbec nic neznamená (krom toho, že to lépe vypadá). Btw. i mezi těma hadexama lze najít celkem dobře použitelnou věc. Daytony řady DC a DCS mají taky jen plechový koš a relativně malý magnet - a rozhodně bych netvrdil, že jako domácí subwoofer bude nějaký autoreprák lepší, protože koš a magnet...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký sub pod TM380
PříspěvekNapsal: 14 lis 2016 16:50 

Registrován: 04 lis 2009 23:52
Příspěvky: 140
To jsme jsi ale nerozuměly, mě je jasné že repro se nedá porovnávat podle vzhledu ale podle TS parametrů a už vůbec bych jsi ho nedovolil srovnávat s daytony které věřím že jdou na dobré úrovni.Srovnával jsem to stim co tam dal Kodl odkaz protože něco podobného jsem měl v ruce a je to neuvěřitelný šrot. A nemá cenu se dohadovat dam na tvé doporučení a obednam toho Daytona a to mu Firts jen že zvědavosti zmerim TS a uvidíme co je zač.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký sub pod TM380
PříspěvekNapsal: 14 lis 2016 19:52 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Jestli ti leží doma, začni tím měřením, třeba to bude použitelný, těžko říct...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký sub pod TM380
PříspěvekNapsal: 14 lis 2016 20:13 

Registrován: 04 lis 2009 23:52
Příspěvky: 140
To jsem se včera snažil bohužel se mi Limp zatím nepodařilo zprovoznit při měření mi to místo charakteristiky zobrazí jen vodorovné čáry a dost asi problém zvukovky uvidím musím na tom zapracovat.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký sub pod TM380
PříspěvekNapsal: 14 lis 2016 20:20 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
přečti si návod, hlavně zkontroluj nastavení zvukovky, tj nepřehodit kanál ke kterýmu je připojen výstup s kanálem co je přes odpor, a pak bez zátěže provést kalibraci, obvykle je rozdíl kanálů s odporem 100Ohm v setinách dB. Při spuštění generátoru musí být z připojenýho reproduktoru něco slyšet, aspoň slabě.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký sub pod TM380
PříspěvekNapsal: 14 lis 2016 21:05 

Registrován: 04 lis 2009 23:52
Příspěvky: 140
To jsem všechno už zkoušel hrál jsem jsi s tím do dvou do rana :-) výstup zvukovky jede v poradku v reproduktoru je slyšet šum když to měří ale vstup asi moc nechodí mám pěti kanalovou zvukovku a nejsem jsi úplně jistej jestli to má být v Mic nebo In line zkoušel jsem obojía chovalo se to úplně stejně ještě to zkusím na jiném počítači.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký sub pod TM380
PříspěvekNapsal: 14 lis 2016 22:08 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
mám taky 6ch, samozřejmě line in, a taky nastavit shodně v nastavení ve windows, někdy tam chybí zatržítko používat zařízení. Ale to bys zase poznal při kalibraci, tam musí vyskočit ty indikátory úrovně na cca 0dB (nebo jak máš nastavenej výstupní signá)l. Zkus si odpojit zvlášť levej a pravej vstup při zapnutým generátoru, bez přip. repro, a musí být vidět, jak spadne ten správnej indikátor dolů. Ale tohle patří spíš do sekce měření.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group