Poslední návštěva: Právě je 23 dub 2024 14:15


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Acoustique Quality AQ720
PříspěvekNapsal: 22 led 2017 11:33 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Já uznávám, že to často zní dogmaticky, nebo že to uráží uši někoho, kdo si opatruje svého miláčka. Jenomže na druhou stranu, ono to opravdu většinou vychází z dlouhodobé zkušenosti a porovnávání.
Kdybys sledoval třeba moje příspěvky, tak zásadně odděluju svůj dlouhodobý citový vztah k Tesle (mám jí plný byt i dílnu v práci, opečovávám ji, opravuju, renovuju, mazlím se s ní) od hodnocení použitelnosti (za stejný prachy pořídím bedny, zesilovač, gramofon, přijímač nesrovnatelně lepší, tak proč proboha shánět nadhodnocenou Teslu jako main aparát na domácí poslech?).
Totéž bych řekl o jakékoli jiné značce. Je fajn mít pro radost sbírku lepších i horších kousků, ale když si někdo za ušetřený peníz koupí z neznalosti mizerné repráky a zesilovač slovutné značky, co mu na to sakra má člověk říct?
Nemíním se motat pořád kolem dokola AQ. Jestli se dostali na podobný standard jako kdejaká jiná značka, je to jen dobře a budiž to přáno jim i kupcům (a státní kase). Věřím tomu, že s nimi kdekdo bude spokojený a to je správně.
Na druhou stranu ale pořád platí obecná pravda, že tovární výroba bývá (z naprosto pochopitelných důvodů) těžkým kompromisem mezi výsledkem (kde běžný spotřebitel nadstandard stejně nedocení) a náklady, které rozhodují o životě a smrti výrobce. Předpokládám, že kdo tohle nemá potřebu řešit, prostě si bedny koupí, používá a nazdar. Ale tady je odborné fórum přes audiotechniku. Pokud vím, že se to za stejné prachy dá udělat líp, nebo pořídit něco lepšího, přece nebudu držet hubu a blahosklonně přikyvovat.
A docela chápu kolegy, že už je dávno přestalo bavit kolem dokola vysvětlovat totéž. Odtud ten nedostatek diplomacie.
Tak to prosím neber ani jako osobní útoky, ani jako nabubřelost.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Acoustique Quality AQ720
PříspěvekNapsal: 22 led 2017 12:19 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
100% súhlas.
Mal som štvore trojpásmové Teslovky a hoci je mi za nimi troška smutno - už by som ich na počúvanie pri všetkej úcte nepoužíval...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Acoustique Quality AQ720
PříspěvekNapsal: 22 led 2017 20:31 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
Od určitýho příspěvku tahle debata naprosto postrádá smysl. Lukyss nám chtěl ukázat, co "nám výrobci prodali" v případě AQ270. Každý soudný člověk z toho musel pochopit, že je to doslova jebka. A samozřejmě v tom momentě přiletí standby s obhajováním značky...statečně mu sekunduje elyt, který se ohání objektivitou v podobě měření a osobní zkušeností. Jsem se jistý, že kdybych tady vylepil měření labradorů, tak by mi bylo napsáno něco ve smyslu, že ucho není mikrofon. Když napíšu, že jsem je slyšel (jakože jsem je slyšel), tak mi bude odpovězeno, že každý slyší jinak. Tudíž jakákoliv snaha zde imho nemá žádný význam. Tihle dva pánové sice rádi přízvukují, co už vzhledem ke svému věku dokázali a slyšeli...ale ani jeden z nich zde zatím absolutně nic nepředvedl. Ať tedy nějaký AQ přivezou do Streženic...uvidíme, kdo dělá lepší bedny. Jestli "sopli", nebo renomovaný výrobce. A já jim je velice rád změřím a výsledky hodím sem.
Kdyby lidi prokazovali svůj patriotismus nějakým užitečnějším způsobem, než je uctívání různych tuzemských vykurvenin, žilo by se všem lépe. :roll:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Acoustique Quality AQ720
PříspěvekNapsal: 22 led 2017 22:07 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Mal som tú česť vypočuť si viacerými recenziami vysoko vychválené (voči cene) stĺpové bedne nemeckého výrobcu, rozohrané, z kvalitného zdroja zvuku. PÁN PREDAJCA, čo mi to pustil, sám počúva roky hudbu, prevažne jazz. Hľadeli sme s dcérou na seba ako bacil do lekárne. Zvuk=des!
Dorazil nás vetou, že nič z toho čo sa predáva komerčne v cenách do x-tisíc eur nieje vhodné na hudbu, ale na robenie kraválu...a že majú/mali aj horšie a drahšie, má môj obdiv za otvorenosť.

Dostal som možnosť vypočuť si viaceré bedne, robené tunajšími ľuďmi, pochopil som čo znamená dobre navrhnuté a odladené za rozumnú cenu. Na to výrobcovia komercu jednoducho nemajú možnosť, neuživili by sa. Tak (sa) vychvaľujú, presviedčajú - priamo, nepriamo. Že toto konštatovanie niekomu zdvihne krvný tlak ma mrzí, no tak to je :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Acoustique Quality AQ720
PříspěvekNapsal: 22 led 2017 23:28 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
TLU, máš naprostou pravdu, skoro se až divím, že jsi jim sem na ty bláboly něco napsal. Ty mršby podle mě ani nestojí za komentář a ať si o nich klidně "patrioti" sní vlhké sny - mě už takové řeči neuráží resp. jejich příspěvky jsou psané tak, že na to člověk ani nemá chuť nějak smysluplně odpovídat, páč je to mlácení prázdné slámy. Každý, kdo o té problematice něco ví, má obrázek jasnej.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Acoustique Quality AQ720
PříspěvekNapsal: 23 led 2017 12:30 

Registrován: 22 črc 2009 10:57
Příspěvky: 386
Bohužiaľ máločo z produkcie TVM bolo naozaj použiteľné. A tie meniče čo sú v tých AQčkách sú nahovno. Pred pár rokmi som ladil kamarátovi výhybky , po tom čo si nakúpil TVMká a dal si k nim vyrobiť korpusy (mimochodom celkom pekné). Výhybky konštruované na základe internetových kalkulátorov. Po zmeraní a aj odladení, stáli tie bedne za prd. Jednoducho tie meniče sú k ničomu. Plochý, tupý a nevýrazný zvuk, pri vyššej hlasitosti "nakřáplý". Samozrejme bolo to lepšie ako so vzorčekovou výhybkou, ale ... Takže keď vidím, aká výhybka je v tých AQ, tak neviem či sa mám smiať alebo plakať. Ono aj "renomovaní" výrobcovia vyrábajú pekné grcy. V decembri som upgradoval trojpásmo renomovanej značky, ktoré v čase nákupu stálo riadny balík peňazí. Výhybka - zapojenie hnus (na úrovni zväzarmovských hifibední), súčiastky Mundorf. Stolárske prevedenie veľmi dobré, aj použité meniče (všetko Etony), ale vo výsledku to bolo mizerné. Teraz z toho lezie normálny zvuk a podľa majiteľa "už hrajú aj výšky aj stredy".


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Acoustique Quality AQ720
PříspěvekNapsal: 25 led 2017 14:00 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Ony aj výhybky v superdrahých Tannoyoch vyzerajú hrozne, samý bipolár, tenučké drôtiky, maličké cievočky. Ale asi to ladili už priamo na tie shitné súčiastky, lebo vo finále to hrá dobre.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Acoustique Quality AQ720
PříspěvekNapsal: 25 led 2017 14:14 

Registrován: 18 říj 2016 08:00
Příspěvky: 265
Kraj: ČR - Olomoucký
Laminat, přesně tak, někdy se divím jak je to vůbec možné že to i dobře hraje.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Acoustique Quality AQ720
PříspěvekNapsal: 25 led 2017 14:16 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
Laminat: Ale veď sám vieš, že to nie je o tom, či je tam kábel 0,75 alebo 6mm2. Ani o veľkosti cievok. Ak je základný návrh nafigu, mundorfy a striebro tomu nepomôže. A ak je návrh dobrý, tenší prívodný kábel nedegraduje bedňu na nepočúvateľnú.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Acoustique Quality AQ720
PříspěvekNapsal: 17 bře 2017 07:08 

Registrován: 16 bře 2017 08:04
Příspěvky: 40
Kraj: SR - Košický
este vcera som si. chcel kupit aq tango 85, ale po precitani temy som si uz nie tak celkom isty...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group