Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 15:33


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 78 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Třípásmová variace na téma Synergy Horn
PříspěvekNapsal: 25 kvě 2017 10:03 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
bartoli píše:
Nejak nemohu najit vyrobce 27" basaku. To už asi nebude běžný sortiment. Pokud vim u běžných výrobců jako je 18 sound to končí na velikosti basaku 21".

Nazdar Bartoli :)

Píše tam "The 27in were made by Rick Randell 1980s ...". Ani tenkrát to asi nikdo běžně nedělal (ono proč taky).

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Třípásmová variace na téma Synergy Horn
PříspěvekNapsal: 25 kvě 2017 10:37 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Napadlo mě, nezkoušel jsi v B2 něčím ucpat basreflexový nátrubky (stačí nacpat kus hadru)?

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Třípásmová variace na téma Synergy Horn
PříspěvekNapsal: 25 kvě 2017 11:33 

Registrován: 19 dub 2017 12:31
Příspěvky: 14
Kraj: ČR - Jihomoravský
Zatim jsem to nezkousel.

Zato jsem nedobrovolne vyzkousel B2 bez 4x18" basaku (cca 10 dnu jsem mel zesilovac s utavenou pojistkou a chvili mi trvalo nez jsem ji koupil a vymenil).

BTW tahle zkušenost s 12" v 40 litrech je zajimava, hraje to i takhle troufnu si rici prekvapive plnotucne.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Třípásmová variace na téma Synergy Horn
PříspěvekNapsal: 25 kvě 2017 11:38 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
On tam ten dvanáctipalec jde jako střeďák docela nízko. Není taky důvod, aby nešel, to je reprák jako dělo.

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Třípásmová variace na téma Synergy Horn
PříspěvekNapsal: 25 kvě 2017 11:53 

Registrován: 19 dub 2017 12:31
Příspěvky: 14
Kraj: ČR - Jihomoravský
Mám dotaz k Synergy hornu.

Stale nechapu smysl proc to delat v bedně nadoma, kde naroky na max SPL nejsou v praxi nijak velike, myšleno aby to ospravedlnovalo to skladani například 4 kompresnich driveru do horny ala pan Tom Danley a podobne.

Predpokladam ze za tim celym synergy hornem "nadoma" bude tenhle background:
3-way Synergy Horn SH-50 designed in 2005,
showing HF, MF and LF driver placement.
"The horn can re-produce a square wave over a wide range of listener positions because the drivers are all less than l/4 apart where they interact."
http://www.linkwitzlab.com/Constant_dir ... _louds.htm

Mohl bys k tomu něco napsat trochu z obecnejsi perspektivy vyhod a nevyhod synergy horn reseni a porovnat to s ostatnimi konstrukcemi? Priznam se ze na tema synergy horn tapu v temnotach a neni mi jasne proc to delat nadoma.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Třípásmová variace na téma Synergy Horn
PříspěvekNapsal: 25 kvě 2017 12:15 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
No tak on žádnej velkej důvod dělat to na doma (vyloženě právě tohle) IMHO není. A ani ten přenos "obdélníků" (to, co cituješ, jakkoliv je to samo o sobě zavádějící) není nijak podstatnej, i kdyby se toho povedlo pokaždý dosáhnout, což není vůbec snadný ani samozřejmý. Nicméně vlastnosti to má dobrý, tak zároveň není důvod, proč by se to na doma udělat nemohlo. Je to samozřejmě pořád něco za něco, jak pokaždý.

Čistě technicky to má opravdu opodstatnění/výhodu při skládání do větších polí pro velké ozvučovací systémy, resp. tam, kde jsou pak nutné opravdu velké výkony, a dá se to tedy skládat. Mantra o lambda čtvrt zní hezky a zasvěceně, ale v reálu jsou myslím podstatnější věci, které na doma řešit.

Já si s tím prostě jen tak blbnu, protože jsou tam zas trochu jiný akustický výzvy samy o sobě, a to mě baví. Je to každopádně už poměrně těžká bedna na realizaci.

_________________
https://at-horns.eu


Naposledy upravil mabat dne 25 kvě 2017 12:30, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Třípásmová variace na téma Synergy Horn
PříspěvekNapsal: 25 kvě 2017 12:30 

Registrován: 19 dub 2017 12:31
Příspěvky: 14
Kraj: ČR - Jihomoravský
Mimochodem jak se projevi vyústěni děr pro středáky v horně blizko hrdla kompresniho driveru?

Trochu me to cele mate, to umistneni v těsné blízkosti hrdla kompresniho driveru vyskace mi intutivne vadi, je to nutnost takhle udělat?

Omlouvam se za (asi hloupe) dotazy. Nestudoval jsem to do detailu a jak je vidět i z otazek co kladu cele te Synergy horně nerozumim.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Třípásmová variace na téma Synergy Horn
PříspěvekNapsal: 25 kvě 2017 12:36 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
bartoli píše:
Mimochodem jak se projevi vyústěni děr pro středáky v horně blizko hrdla kompresniho driveru?

No tak samozřejmě nijak dobře :)
Jakmile budu mít něco k publikování, tam to sem dám.

Citace:
Trochu me to cele mate, to umistneni v těsné blízkosti hrdla kompresniho driveru vyskace mi intutivne vadi, je to nutnost takhle udělat?

No takhle to je právě vymyšlené. Tam je prostě nutné to dát hodně blízko k sobě. I když na doma máš větší volnost v tom, že tam mají ty repráky velkou rezervu.

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Třípásmová variace na téma Synergy Horn
PříspěvekNapsal: 20 čer 2017 13:35 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
BTW, ta nová 1" Eminence taky nevypadá vůbec zle -
https://www.parts-express.com/eminence- ... --290-5614

Nahoře se to může v dobré horně chovat asi i ještě líp, což by bylo super.
Žádnej reprák pro zelenáče, ostatně jako každej driver, ale výsledek s tím může být myslím vynikající.

- Při výsledné citlivosti bedny okolo 90 dB to půjde rovně přes 25 kHz. Při 95 dB přes 20 kHz, což je hodně slušný. I když na těch 20 kHz už se to zřejmě rozpadá, má to membránu 38 mm.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Třípásmová variace na téma Synergy Horn
PříspěvekNapsal: 01 črc 2017 18:20 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Tak zpět, asi nakonec takhle -

Zvenku stejné, cca 46 x 84 x 40 cm. Nejdřív jsem zamýšlel dát ty basáky symetricky nad a pod hornu, ale bylo by to buď moc nízké, nebo moc vysoké. Navíc takhle můžu ty bedny vyměnit, aniž by si toho někdo všimnul :)

(Ty basáky jsou tam samozřejmě našikmo, do "V".)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Třípásmová variace na téma Synergy Horn
PříspěvekNapsal: 30 srp 2017 17:59 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Ahoj. Jak se daří, jak to pokračuje?
Nějak mě zas chytla slina něco vyměnit, upgradovat, a krom jiného mě určitě zajímá hodně výkonu, kvality, v co nejmenší krabičce (naštěstí bez basů).

Tak jsem prolejzal modernější řešení silnějšího zvuku. (Jako třeba KF394NT, Pak jsem skočil na LA, které jsem brzy zavrhnul, a nakonec jsem se shlédnul v synergy horně.) Už jen proto, že aby výšky za něco stály, tak stock horny někde z prodencu nikdy nebudou sloužit jak je potřeba - jsou prostě malý, a ještě k tomu špatně. A když už by se dělala horna větší, proč to tam nezabudovat všecko, žejo...

Musím si ještě něco načíst a ujasnit priority, ale nevidím důvod, proč by nešlo zajít až ke 30-35cm šířce boxu. I malé pošoupnutí od klasiky je pořád pošoupnutí. Že to na 250Hz už nebude echt a směrové, mi na prvnotní pokusy nepřijde jako problém.
A tak se předběžně koukám po slušném driveru (BMS4554?) a dvou slušných 8".

Problematika ohledně vyústění středů hned u driveru mě taky zneklidňuje. Ale třeba nějaké info najdu. V DIY komunitě se to staví, tak snad někdo bude sdílet praxi...

//Jak jsem pochopil, tak s mým směrem by to byla spíš vratka k unity horn. Not bad, ale o level níž...

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Třípásmová variace na téma Synergy Horn
PříspěvekNapsal: 01 zář 2017 07:27 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Postupuju pomalu a mám to zatím příliš málo osahané, abych se cítil v pozici, že můžu někomu něco radit.

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Třípásmová variace na téma Synergy Horn
PříspěvekNapsal: 01 zář 2017 08:47 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Rady jsem ani nijak nečekal. Spíš sdílení výsledků nějakého pokroku nebo úspěchu naznak, že se daří. To vypadá, že bych měl začít dřív než později. Včera mi do toho vlezlo trápení s autem, ale snad to půjde skloubit.

Mám v merku ty BMS4554. Jestli Tě napadá zajímavější driver, nechám si poradit. Rád bych to v pondělí objednal.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Třípásmová variace na téma Synergy Horn
PříspěvekNapsal: 01 zář 2017 08:58 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Další věc je, že ty to chceš -jak chápu- na PA, což já nedělám. Zacházím s těmi repráky v "pokojovém módu", a tam už vím, na co se koukat, ale pro velké ozvučování mohou být ty priority klidně jiné - nikdy jsem to nedělal.

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Třípásmová variace na téma Synergy Horn
PříspěvekNapsal: 01 zář 2017 10:21 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Rozumím. Pro velké ozvučování se dvěma satelity je jediný rozdíl v prioritách ten, že to musí přežít a přenést velké signály. Rozdíly pak jsou v tom, kolik obětí je konstruktér ochoten položit ve jménu SPL. A já vim, že v PA jsou schopni ignorovat bohužel úplně všechno, dokud to nestojí čtvrt mega, a někdy ani to ne. Já bych chtěl jít tou druhou cestou, a pak se koukat, kolik SPL mi zbyde. Kdyby tomu tak nebylo, tak mě ani Synergy horn nenapadne. Problém je, že ladit systém pro velké signály je trošku jiná disciplína...
Nezbyde mi asi nic jiného, nežli praktické bádání.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Třípásmová variace na téma Synergy Horn
PříspěvekNapsal: 01 zář 2017 14:34 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Sednul jsem ke stolu a začal počítat. To co jsem chtěl udělat není technicky možné kvůli rozměrům.
Jelokož to mělo být i na stole u PC, tak to tím asi celé padá, a bude jen klasická horna pro driver. :-(

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Třípásmová variace na téma Synergy Horn
PříspěvekNapsal: 01 zář 2017 14:47 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
To já si to dokážu představit i jako stolní k počítači, ale ne zároveň i pro PA, to fakt ne :)

Ale to ani klasickou hornu pro driver...

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Třípásmová variace na téma Synergy Horn
PříspěvekNapsal: 01 zář 2017 18:01 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Nojo, ekluje se tam velikost, příkon driverů a velikost celého řešení. Klasická horna je ještě otázka k řešení, protože je potřeba zlepšovat na mnoha frontách, což s většinou stock horen není možné.
Každopádně jsem bohužel out. Tak nebudu dál zasírat téma. Přeju úspech.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 78 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group