Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 12:04


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: KE 30
PříspěvekNapsal: 19 dub 2017 16:36 

Registrován: 04 lis 2016 19:43
Příspěvky: 32
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Dobrý den, dostalo se mi do rukou kompletní osazení legendarních KE30 akorad místo arz669 mam arn664, nebyl by někdo ochoten odladit výýhybku, chtěl bych to z nostalgie postavit


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KE 30
PříspěvekNapsal: 19 dub 2017 16:44 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Myslíš KE30 s ART481 na výškách?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KE 30
PříspěvekNapsal: 19 dub 2017 16:48 

Registrován: 04 lis 2016 19:43
Příspěvky: 32
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Ano přesně , mam ART i trafka


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KE 30
PříspěvekNapsal: 20 dub 2017 15:10 

Registrován: 04 lis 2016 19:43
Příspěvky: 32
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Nikdo nic??


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KE 30
PříspěvekNapsal: 20 dub 2017 20:12 

Registrován: 14 bře 2009 19:57
Příspěvky: 388
Bydliště: U Ostravy
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Když chceš nostalgii, tak by tam asi měla být původní verze výhybky pro KE30 - anebo to chceš nějak moderněji?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KE 30
PříspěvekNapsal: 20 dub 2017 20:17 

Registrován: 22 črc 2009 10:57
Příspěvky: 386
Samozrejme urobiť odmeranie nie je až taká veľká práca. To ARN 664 namiesto ARZ 669 nie je na závadu. Problémom môžu byť tie ART 481. Majú strašne veľký rozptyl parametrov, takže s istotou blížiacou sa k 100 percentám bude treba urobiť pre každú bedňu osobitnú výhybku. Po odladení to bude mať určite komfortnejší zvuk, ale highend z toho nebude.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KE 30
PříspěvekNapsal: 21 dub 2017 13:46 

Registrován: 04 lis 2016 19:43
Příspěvky: 32
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Je jasné že high-end to nebude to ani nelze očekávat, ale byl bych moc rád kdyby se toho někdo chytřejší než já ujal jelikož s tech simulací a měření co tady Vy chytré hlavy dovedete jsem celkem mimo mísu já jsem jen dělník co umí sestrojit ozvučnici vyleptat a osadit si výhybku toť vše. Ale myslím že by se původní výhybka určitě dala zlepšit vzhledem k tomu jak je jednoduchá ale sám to určitě nesvedu, proto prosím Vás. A osobně bych na to asi nešel až tak "na tvrdo" že by se to muselo simulovat zvlášť pro každý reproduktor, přece jen jak se již řeklo žádny high-end nikdo čekat nemůže.

Předem děkuji mockrát za pomoc.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KE 30
PříspěvekNapsal: 21 dub 2017 15:21 

Registrován: 22 črc 2009 10:57
Příspěvky: 386
Pokiaľ na tom trváš, bude najlepšie keď si nájdeš "merača" niekde z tvojho okolia, pretože vláčiť to niekde ďaleko asi veľký význam nemá. Hodnota tých reprákov nie je príliš vysoká a ten návrh a súčiastky do upgradu výhybky budú stáť dosť peňazí. Preto si zváž či to má pre Teba význam. Je totiž iné keď si takýto repas robí niekto kto vie ako na to a iné je keď to treba zaplatiť ...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KE 30
PříspěvekNapsal: 21 dub 2017 19:51 

Registrován: 04 lis 2016 19:43
Příspěvky: 32
Kraj: ČR - Moravskoslezský
A je opravdu nutné ty reproduktory měřit, myslím to vzhledem k tomu že to budou celkem "obyčejné" reprosoustavy, nelze se spolehnout na data vydané výrobcem i když se budou o něco odlišovat od reálu? Vůbec nechci jakýkoliv názor nějak znevažovat vím že jste profesionálové a že každou takovou výzvu berete na 120 procent, ale ja to beru trošku s rezervou vzhledem k tomu o jaké repro se jedná. I dnes výrobci levných reprosoustav neupravují každou výhybku podle naměřených hodnot reproduktorů, ale jednou ji navrhnou a pak jedou výrobu.

Co se týká ceny je pravda že bych se asi nechtěl dostat s výhybkou nad 3000kč, ale zase mám výhodu protože mám možnost si celkem profesionálně navinout cívky na navíječce a vyleptat si DPS a to skoro zdarma takže těch 3000kč by mohlo jit do kondů a do kostřiček na cívky a rezistorů. Otázkou je kolik by jste chtěli Vy jako honorář za návrh.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KE 30
PříspěvekNapsal: 21 dub 2017 20:03 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Je to nutný, protože:
1. žádné data vlastně neexistují
2. i kdyby existovaly, tak jsou k ničemu.
3. každý kus ART je vždycky jiný - jak už vlastně napsal godz

K bodu 2. : Každý reprák se musí měřit již v hotové ozvučnici s tím, že se při měření jednotlivých repro nesmí hnout reproduktorem a ani měnit nastavení aparátu. Je to proto, aby měl člověk v měření zahrnuto jednak časové spoždění jednotlivých repro (tzv. fázi), jednak aktuální kmitočtovou charakteristiku z osi a různých úhlů (která se velmi mění i kvůli ozvučnici), jednak relativní citlivosti (měniče vůči sobě, absolutní citlivost znát nepotřebuješ) a dále aktuální impedanční charakteristiku (do které zase kecá i ozvučnice). Bez těhle dat to serizoně udělat nejde, i kdyby Ti nevímkdo tvrdil nevímco. A nejde o to, zda je někdo perfekcionista, nebo ne. Stačí, že má v sobě trochu zodpovědnosti. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KE 30
PříspěvekNapsal: 21 dub 2017 20:08 

Registrován: 04 lis 2016 19:43
Příspěvky: 32
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Myslel jsem ten projekt směřovat třeba jako je jeden z vašich projektů jako bylo výhybka pro ARS 9204, v originálu to hrálo příšerně ale s Vaší výhybkou je to o něčem uplně jiném, i když to není žádny high end a s těmi měniči ani nebude, ale soustavy se změnily k nepoznání.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KE 30
PříspěvekNapsal: 21 dub 2017 20:26 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Ano, ale to godz neodlaďoval jen tak, že vzal nějaký katalog a na základě toho si navrhnul výhybku. On taky měřil ty repráky v ozvučnici (myslím že ARS820).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KE 30
PříspěvekNapsal: 21 dub 2017 20:34 

Registrován: 04 lis 2016 19:43
Příspěvky: 32
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Chápu, a počítám s tím že měřit repro mě asi jedním odstavcem nenaučíte :-)
Takže mi asi nezbude nic jiného než postavit nostalgii se vším všudy :-)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KE 30
PříspěvekNapsal: 21 dub 2017 20:50 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
To ani nelze. Krom toho, že se to mechanicky naučíš ještě neznamená, že hned navrhneš dobrou výhybku.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KE 30
PříspěvekNapsal: 21 dub 2017 20:55 

Registrován: 04 lis 2016 19:43
Příspěvky: 32
Kraj: ČR - Moravskoslezský
To je jasné. Každopádně kdyby se někomu chtělo napsat alespoň přibližně "jak na to" tak bych byl rád alespoň bych si mohl hrát, taky budu rád za jakékoliv rady ohledně těch KE30 a doufám že jsem moc neobtěžoval a díky za odpovědi.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KE 30
PříspěvekNapsal: 21 dub 2017 21:56 

Registrován: 22 črc 2009 10:57
Příspěvky: 386
Unicorn Ti v podstate napísal všetko. Pokiaľ máš možnosť navinúť cievky ušetríš dosť peňazí. Tie kondy až toľko nestoja. Ale to meranie sa musí spraviť presne v tom rozsahu ako píše unicorn. Bez toho sa nedá ani ťuk. AK chceš experimentovať, je to možné, ale optimálny výsledok nikdy nedosiahneš. Ak chceš s tým robiť niečo sám, návodov na fórach je viac ako dosť.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KE 30
PříspěvekNapsal: 21 dub 2017 22:02 

Registrován: 04 lis 2016 19:43
Příspěvky: 32
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Šel by nějáky odkaz ať zas nestuduji něco co je zcestné? Děkuji


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KE 30
PříspěvekNapsal: 22 dub 2017 10:46 

Registrován: 02 čer 2012 20:45
Příspěvky: 591
Bydliště: Bratislava IV
Kraj: SR - Bratislavský
Hodne toho nájdeš na tomto odkaze:
http://www.audioweb.cz/viewforum.php?id=18

_________________
Sony TC-129


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KE 30
PříspěvekNapsal: 28 čer 2017 23:36 

Registrován: 04 lis 2016 19:43
Příspěvky: 32
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Tak jsem se do toho pustil i bez pomoci, vytvořil původní výhybku ale nějak se mi zvuk nezamlouval tak laboruji a upravuji zatím podle ucha a už jsem se dostal k celkem poslouchatelnému výsledku samozřejmě vzhledem k měničům. Nyní čekám na měřící mikrofon a půjdu se postupně učit něco i naměřit kdyby to bylo co k čemu tak následně zveřejním.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KE 30
PříspěvekNapsal: 28 čer 2017 23:37 

Registrován: 04 lis 2016 19:43
Příspěvky: 32
Kraj: ČR - Moravskoslezský
foto


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group