Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 04:35


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: KE 30
PříspěvekNapsal: 29 čer 2017 13:27 

Registrován: 22 črc 2009 10:57
Příspěvky: 386
Ahoj, ale to nie sú originál KE 30ky. Tie majú ARTčko vstavané v skrini. Chcem Ťa ešte upozorniť, že takto umiestnené ART má na hranách zvukovodu hromadu difrakcií, čiže takéto riešenie je nanič. Pozri si ako vyzerali originálne KE 30 a urob úpravu. Toto nie je dobre. ARTčko komoru nepotrebuje, ale optimálne je umiestniť ho na dosku. Dobre je tiež zaobliť všetko čo sa dá, aj keď ...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KE 30
PříspěvekNapsal: 29 čer 2017 14:42 

Registrován: 02 čer 2012 20:45
Příspěvky: 591
Bydliště: Bratislava IV
Kraj: SR - Bratislavský
Neviem ako je to s tou legendárnosťou, pretože KE30 až tak moc nebolo. Ja som ich chcel stavať v roku 1970. Začal som prednými stenami. Vercajk sme nemali žiadny, robil som s pílou, ručnou vŕtačkou a rašpľou - to je taký škaredý pilník, preto sa na niektoré baby hovorilo stará rašpľa. Už som mal tie predky hotové, keď prišlo polročné vysvedčenie a foter mi ich hodil do pece.
Mám ešte nejakú dokumentáciu:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
Sony TC-129


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KE 30
PříspěvekNapsal: 29 čer 2017 21:05 

Registrován: 04 lis 2016 19:43
Příspěvky: 32
Kraj: ČR - Moravskoslezský
godz píše:
Ahoj, ale to nie sú originál KE 30ky. Tie majú ARTčko vstavané v skrini. Chcem Ťa ešte upozorniť, že takto umiestnené ART má na hranách zvukovodu hromadu difrakcií, čiže takéto riešenie je nanič. Pozri si ako vyzerali originálne KE 30 a urob úpravu. Toto nie je dobre. ARTčko komoru nepotrebuje, ale optimálne je umiestniť ho na dosku. Dobre je tiež zaobliť všetko čo sa dá, aj keď ...


Je to zatim ve vývoji děkuji za upozornění budku pro ART dodělám, kdyby byly ještě nějáké rady budu rád za každou připomínku.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KE 30
PříspěvekNapsal: 29 čer 2017 21:08 

Registrován: 04 lis 2016 19:43
Příspěvky: 32
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Xeon_sk píše:
Neviem ako je to s tou legendárnosťou, pretože KE30 až tak moc nebolo. Ja som ich chcel stavať v roku 1970. Začal som prednými stenami. Vercajk sme nemali žiadny, robil som s pílou, ručnou vŕtačkou a rašpľou - to je taký škaredý pilník, preto sa na niektoré baby hovorilo stará rašpľa. Už som mal tie predky hotové, keď prišlo polročné vysvedčenie a foter mi ich hodil do pece.
Mám ešte nejakú dokumentáciu:


Děkuji za dokumentaci já mám dokumentaci z Reproduktory a Reproduktorové soustavy a mírně se liší. Je lepší mít ART vodorovně nebo svisle ve všech těch malůvkách je vodorovně a já byl presvědčen že svisle má lepší vlastnosti?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KE 30
PříspěvekNapsal: 29 čer 2017 21:37 

Registrován: 02 čer 2012 20:45
Příspěvky: 591
Bydliště: Bratislava IV
Kraj: SR - Bratislavský
Tie sústavy sú regálové a vtedy (1967) bolo považované za pekné, keď boli debny na ležato. V tom prípade sú štrbiny orientované zvislo. TLU aj Godz majú pravdu, keď uvádzajú značný rozptyl vo frekvenčnom priebehu ART, výrobca o tom vedel, preto každý kus mal individuálne odmeranú charakteristiku a tá bola pribalená k reproduktoru.

_________________
Sony TC-129


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group