Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 17:35


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: stavět nebo koupit
PříspěvekNapsal: 02 črc 2017 14:47 

Registrován: 26 zář 2014 23:20
Příspěvky: 27
Kraj: ČR - Jihomoravský
Zdravím,
chtěl bych se zeptat nad dilemem co teď řeším - stavět nebo koupit.
Předem napíšu určení - studentské koleje, takže od filmových večerů až po naštvání celého bloku
1) možnost koupit něco ve stylu Yamaha YST-SW 012 nebo něco bazarového

2) postavit všechno od začátku - zesilovač ( počítal jsem 2xtda7293, trafo, korekce a vyhybka, trafo)
a samotny subwoofer buď monacor sph-200tc (skrz zesilovač) nebo sph-250tc( byla by asi potřeba použití 3xtda7293)

Předem napíšu že výpočet audio jde kolem mě jak muslim kolem vepřového - s elektro není problém.

Která možnost by byla lepší a byla by mě doporučena, abych z výsledky nebyl po čase práce zklamaný ? Jen podotknu, že na zesilovač bych musel sehnat uplně všechno a nejtěžší asi to trafo ( chtěl bych jeté ať nemusím dávat 1100 za 300VA 2x24V toroida)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: stavět nebo koupit
PříspěvekNapsal: 02 črc 2017 15:18 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Yamaha YST-SW 012 má problém uhrát obývák a ne studentskou kolej...

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: stavět nebo koupit
PříspěvekNapsal: 02 črc 2017 18:23 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Předpokládám, že nehodláš hrát jenom na subwoofer. Co bude okolo něj? Myslím repráky a zesilovač.

Ta Yamaha je tak do malého pokojíku na 2.1 k počítači s malýma bedýnkama a zesilovačem 2x10W. Na víc nemá. Na druhou stranu ale tak jak popisuješ svůj rozpočet a zamýšlenou konstrukci, tak tam výsledek o mnoho lepší nečekej.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: stavět nebo koupit
PříspěvekNapsal: 02 črc 2017 18:43 

Registrován: 26 zář 2014 23:20
Příspěvky: 27
Kraj: ČR - Jihomoravský
Díky za odpovědi -
můj rozpočet je tak 4000 ( nepočítám čas práce a výroba ozvučnice ) což vychází na to sph250tc -
to je tak prvně nalezený cenově přijatelný reprák co jsem našel.
použití k stávající 2.0 3 pásmové od JVC co jsou tak 25 let staré ale dobře hrající. Jenom basy to nějak nemá.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: stavět nebo koupit
PříspěvekNapsal: 02 črc 2017 18:45 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ptal jsem se i na zesilovač a ty bedny by chtělo taky nějak specifikovat. Nebo obrázek.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: stavět nebo koupit
PříspěvekNapsal: 02 črc 2017 20:03 

Registrován: 26 zář 2014 23:20
Příspěvky: 27
Kraj: ČR - Jihomoravský
ransom píše:
Ptal jsem se i na zesilovač a ty bedny by chtělo taky nějak specifikovat. Nebo obrázek.

zesilovač k nim je původní a teď se k nim do září nedostanu ale něco podobného tomuto:
https://i.ebayimg.com/00/s/NzY4WDEwMjQ= ... h/$_86.JPG

Vzhledově to vypadá na nějaký starý krám ale hrajou dle mého ocha poměrně čiště a to i poměrně nahlas.
Ale neřešil bych tady ty repraky ale ten subwoofer kdyby to šlo :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: stavět nebo koupit
PříspěvekNapsal: 02 črc 2017 22:08 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Jenomže subwoofer nikdy nemůžeš řešit bez toho, k čemu bude připojený. Kdyby to nebylo důležité, neptal bych se. Jinak není co radit.

Tohle bude podle těch strašidelných bedýnek nějaká aušusová věž. Dobře, proti gustu žádnej dišputát, já to poslouchat nebudu. Možná, že ta věž má samostatný výstup pro subwoofer (tu a tam se to objevovalo), ale nejspíš ne. Pokud ne, byla by ti ta Yamaha stejně k prdu. Pokud chceš subwoofer připojovat ke stávajícímu stereo systému, musí být ten subwoofer patřičně vybavený. To znamená, že musí mít Hi-Level vstupy k napojení přímo na hlavní repráky a aspoň přeladitelnou propust a přepínač fáze. Což ta Yamaha takhle podle prvního pohledu evidentně nemá. Dala by se připojit k nějakému AV receiveru, který už si pro sub sám generuje odpovídající signál. Nebo k počítači, kde se o oddělený SW signál postará zvukovka a software.
Na rovinu: Za ty čtyři litry s trochou štěstí (a trpělivosti při hledání) pořídíš bazarový zesilovač a bedny, které poslouží podstatně líp i bez subu. Pokud ale stejně budeš trvat na připojení subu k tomuhle, pak je potřeba aspoň brát zřetel na to, co jsem napsal výše.
Stavět se to v téhle cenové kategorii zas tak moc nevyplatí a při rozpočtu čtyři litry bych se kouknul po nějakém 10" bazarovém subu s uvedenou výbavou. Do stavby bych se pouštěl kdyby šlo o něco echtovnějšího. Nebo kybych si chtěl za každou cenu dokázat, že to umím.

Ale počkej si ještě den či dva, jestli napíše někdo jiný ještě něco jiného. Nejsem tu jediný.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: stavět nebo koupit
PříspěvekNapsal: 03 črc 2017 08:30 

Registrován: 26 zář 2014 23:20
Příspěvky: 27
Kraj: ČR - Jihomoravský
Díky moc za popsání problému. Sice si mi trošku pokazil iluze ale lepší teď než až bych po stavbě zjistil že to byly vyhozene peníze :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group