Poslední návštěva: Právě je 02 kvě 2024 05:57


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Stavba KE20
PříspěvekNapsal: 29 dub 2021 17:45 

Registrován: 24 led 2020 12:07
Příspěvky: 24
Kraj: ČR - Jihočeský
Zdravím odborníky.
Měl bych malý dotaz ohledně soustav KE20. Dostaly se mi do rukou soustavy ARS934, neboli bum cink bedny s ARN665 a ARV161 v 30litrech.
Jejich stav byl všelijaký, repro poškozené a tak jsem se zbláznil a předělávám je na variaci KE20, osazení bude jako originál akorát bass bude ARN665 nebo první ještě modré ARN6604.
Repro všechny mám tak je aspoň zužitkuji, no a teď vlastně k dotazu, mám součástky na originál KE20 neboli tlumivku 2mH, kondíky 25uF a 2uF. Koukal jsem zda se s těmito reproduktory nevyráběly i jiné bedny a narazil na 1PF06871 které mají ve výhybce nějaké součástky navíc no a zajímalo by mě zda jste třeba někdo nezkoušel v těch KE20 tuhle výhybku popřípadě i nějakou jinou?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba KE20
PříspěvekNapsal: 29 dub 2021 20:53 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
KE20 jsou v podstatě o ničem, takže je vcelku fuk, co budeš s výhybkou provádět. Myslím že se tu tím nikdo moc zabývat nebude.
Za rozumný peníz se dají postavit podobné ale nesrovnatelně lepší TM-380. Podobné uspořádání, stejný basák. Jiný střed a jiná výška, korektně odladěná výhybka.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba KE20
PříspěvekNapsal: 30 dub 2021 05:20 

Registrován: 24 led 2020 12:07
Příspěvky: 24
Kraj: ČR - Jihočeský
Což to se nedá nic dělat, já dělám ty KE20 právě hlavně z toho důvodu že všechny repro i součásti na to mám takže do toho nemusím investovat.
Kdybych chtěl investovat tak začnu asi stavět něco úplně jiného. Ale když je to skoro zdarma, akorát za ty ARS934 jsem dal 500, tak proč to neposkládat k sobě. Jsem hlavně zvědavej jak to bude hrát v porovnání s tou původní bednou, jednu totiž nejdřív předělávám a pak je pustím společně která na tom bude líp.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba KE20
PříspěvekNapsal: 30 dub 2021 12:38 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Objeví se tam střední pásmo, ale bude ten zvuk takovej chlupatej, neumravněnej. Nebude to na dlouhý hlasitý poslouchání.
Použitelně to hraje jedině pokud máš nejstarší světle šedé ARE589 a ARV081.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba KE20
PříspěvekNapsal: 30 dub 2021 17:12 

Registrován: 24 led 2020 12:07
Příspěvky: 24
Kraj: ČR - Jihočeský
Tak ty nemám, mám modrý z roku 1974.
Ale tak já nemám žádný velký požadavky tak věřím že se mi to líbit bude. Byl jsem jen zvědavý zda je někdo nevyráběl s nějak modifikovanou výhybkou.
Měřit to nemá cenu, jak jsem říkal je to projekt hlavně na využití toho co je doma.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba KE20
PříspěvekNapsal: 01 kvě 2021 18:19 

Registrován: 24 led 2020 12:07
Příspěvky: 24
Kraj: ČR - Jihočeský
Tak soustava č.1 dokončena, nakonec nejvíc práce bylo s čistěním tapety, někdo je natřel barvou...
No celý předek je nakašírovaný černým papírem a zadní stěna potažena tapetou co mi tu zbyla. Otvor po ARV161 jsem ucpal 8 kolečky z 2mm lepenky. Díry vyříznuté šukalkou a dobroušeno rašplí.
Kastlík na ARE589 je z 12mm MDF, vše pospojováno vruty a na hulváta utěsněno tavnou pistolí.
Výhybku jsem tedy nechal origo dobovou jen tlumivka a dva kondíky.
No a výsledek je že to hraje příjemně ale pokud to člověk poslouchá v ose tak to má hoodně výšek, aspoň na můj vkus, ale uvidíme až je budu poslouchat déle.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba KE20
PříspěvekNapsal: 02 kvě 2021 08:52 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
Tak výšek tam dost bude, když to v ose hrajou dva repráky najednou. V podstatě celý středovýškový pásmo je teď v závislosti na sfázování minimálně 10dB nad zbytkem. Při nižších hlasitostech a vytažení basů na zesilovači to může znít příjemně...ale jak už psal ransom, zkus to poslouchat dlouhodobě trochu víc nahlas...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba KE20
PříspěvekNapsal: 02 kvě 2021 10:45 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Já jsem si kdysi KE20 postavil taky, ze zvědavosti. Takže mám teď na tváři zlomyslný úsměv. Ale to si každej musí zkusit sám.
Hezké to je, to zase ano. Dokonce bych řekl, že velice hezké. Stylové. K televizi na řeč dobré.

Můžeš teď zkoušet hrát si s výhybkou: Zatlumovat repráky, přidat sériovou tlumivku do středové větve, měnit její velikost, přepólovávat repráky... získáš tak nepřeberné množství různě špatných výsledků, za cenu nesmyslného množství práce.
Nebo můžeš ukecat někoho, kdo ti to odměří. To bude taky hrozná práce (to ukecávání), protože do podobných úletů už se dnes nikomu nechce. Někdo to udělá za regulérní úplatu (jejíž výše bude vzhledem k hodnotě beden neadekvátní). Někdo se třeba smiluje a třeba ti to propískne a odsimuluje za pivo. Ale těch nadávek, fňukání a stížností, co si při tom vyslechneš, to nikomu fakt nepřeju.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba KE20
PříspěvekNapsal: 02 kvě 2021 12:09 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
A hlavně to už nebudou KE 20.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba KE20
PříspěvekNapsal: 02 kvě 2021 13:05 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
"nepřeberné množství různě špatných výsledků" - vytesať zlatým písmom...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba KE20
PříspěvekNapsal: 02 kvě 2021 17:56 

Registrován: 24 led 2020 12:07
Příspěvky: 24
Kraj: ČR - Jihočeský
Tak problém s výškami mi způsobovala hlavně korekce v PC co jsem měl nastavenou na 1PF06808 co jsem teď poslouchal.
Vnitřek jsem vycpal zpátky tím šíleným množstvím vaty co v těch ARS934 byla původně tak snad to není moc...jinak výhybku časem u jedné zkusím upravit ale zatím to nechám jak to je. Na výšky tedy mám 2uF, na střed 22uF bipolár no a na bass 2mH tlumivku.
Už jsou hotové obě, nakonec práce v mezerách přes víkend, dohromady cca.8h čistého času, s tím že díry a kastlíky jsem říznul v práci.
Popravdě mi přijde že to nehraje vůbec zle, ono když člověk něco vyrobí tak se mu to hned zdá nejlepší ;) :D .
Tady je foto hotových beden pro případné milovníky starých konstrukcí :)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group