Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 06:17


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Totem 80 nebo Visaton Starlet?
PříspěvekNapsal: 26 říj 2017 21:35 

Registrován: 20 říj 2017 12:36
Příspěvky: 23
Kraj: ČR - Královéhradecký
Přátelé, měl bych dotaz pro znalé. Chtěl bych si pořídit stavebnici a postavit si své repro sostavy. Rozhoduju se mezi Totem 80 a Visaton Starlet (https://www.vml.cz/visaton-starlet?ItemIdx=1) Tu stavebnici Visaton mám možno koupit od známého za 4500,-. Poslouchám převážně rock a metal a jde mi o to, aby soustavy hrály čistě i při nízké hlasitosti. Co myslíte?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Totem 80 nebo Visaton Starlet?
PříspěvekNapsal: 27 říj 2017 11:59 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Nikdy pořádně nevím, co si mám představit pod pojmem "hrát čistě".

Obecně problémy při tichém poslechu dělá zesilovač, nikoli bedny. Buď zkreslení při slabém signálu - to je špatný, rozladěný nebo poškozený zesilovač - nebo pocitovou ztrátu na basech a výškách, což by měla mít na starost správně zkonstruovaná fyziologie nebo vhodně použité korekce. Nutná doplňující otázka tedy zní, čím to budeš krmit

Ani jedny z těch zmiňovaných beden nejsou úplná špička. Totemy jsou určitě pečlivěji odladěné a nebudou tolik háklivé na nedodržení tvaru a velikosti ozvučnice. Visatony mohou (pro něčí vkus) mít výhodu jako trojpásma. Popis u nabídky je plný vzletných kydů, ze kterých nelze soudit vůbec na nic. Takže by to jeden musel nejdřív slyšet.

Já osobně bych dal přednost něčemu ještě malinko sofistikovanějšímu. Na žánru nesejde, dobré bedny musejí dobře odehrát naprosto cokoli. Ale zase je pravda, že na některé zvukové vady je zrovna metal dost háklivý.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Totem 80 nebo Visaton Starlet?
PříspěvekNapsal: 27 říj 2017 12:41 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Já si myslím, že popis Visatonů může být docela pravdivý - třeba "dobře rozlíčené výšky".

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Totem 80 nebo Visaton Starlet?
PříspěvekNapsal: 27 říj 2017 13:03 

Registrován: 20 říj 2017 12:36
Příspěvky: 23
Kraj: ČR - Královéhradecký
Jasný, blbě jsem se vyjádřil. Prostě i při nízké hlasitosti krásně čitelné celé pásmo cinkavé výšky (mám rád ostřejší výšky) čisté středy , na nejhlubších basech mi tolik nesejde mám diy aktivní sw s 12" Eminencí, který hraje dost nízko. Krmit to budu Marantz SR 7200 starší poctivý rcvr vyšší kategorie a abych šel trošku s dobou a technologiema, jsem si teď udělal radost a pořídil Onkyo NX808 rcvr. Rád si pouštím koncerty na DVD. Teď mám dyi sloupy, které jsem stavěl asi pře 8 lety, 3 pasma bassreflex z TVM repro, výšky ARV 104, středy v odd. komoře ARX 150 a basy ARN 230-00008 takový ty nejnovější basáky od nich. Vyhybka BS acoustic CN03.(Vím kaše, ale tenkrát...). Jasný, mohl bych si koupit nějaký komerční repra, ale já si je chci sestavit sám a to na co stačím je právě stavebnice.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Totem 80 nebo Visaton Starlet?
PříspěvekNapsal: 27 říj 2017 16:03 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Hroznej průser, radit někomu takhle od boku... Úplně nejlepší investice pro start by bylo vzít svou oblíbenou muziku a objet si poslechnout aspoň desatery bedny různého původu a provedení. Abys vůbec získal představu co všecko se dá udělat, jak velký rozdíly jsou mezi horšími a lepšími bednami, co přesně ti sedne a kam až chceš jít. Třeba se nabídne někdo z okolí, nebo se naskytne nějaký sraz. Člověku je nejdřív líto času a peněz, ale nakonec se ukáže, že právě tohle je zkušenost k nezaplacení.
Stavebnice se dá třeba i na osvědčené místní projekty dojednat tady u Lukysse.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Totem 80 nebo Visaton Starlet?
PříspěvekNapsal: 27 říj 2017 20:24 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Pokud bys chtěl můžu Ti nabídnout poslech Totemů MKII
nebo URS3100
URS se dají postavit i jako sloupové provedení.
Používám zesilovače AKAI AM 57 a YAMAHA 1050.
Samozřejmně si můžeš vzít i svůj zesík nebo bedny pro porovnání.
Celkově mám raději třípásma, ale postupem času si občas a na něco raději pustím Totemy.
Asi taky nejvíc poslouchám rock, ale krom techna a dechovky vlastně úplně všechno.Jsem takový hudbožrout.
Už jsem taky slyšel spoustu továrních beden na to abych věděl, že v téhle cenové kategorii by neměli žádnou šanci. ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Totem 80 nebo Visaton Starlet?
PříspěvekNapsal: 27 říj 2017 22:26 

Registrován: 20 říj 2017 12:36
Příspěvky: 23
Kraj: ČR - Královéhradecký
děkuju za nabídku,
koukám, že jsi z Poděbrad, to máme k sobě kousek, já jsem od Chlumce nad Cidlinou. Akorát jsem teď na invalidním vozíku po těžkým úrazu. Takže je to se mnou těžký :-(


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Totem 80 nebo Visaton Starlet?
PříspěvekNapsal: 27 říj 2017 22:44 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Tak bych mohl nějak výhledově něco dopravit k tobě třeba ty Urska a viděl bys ... ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group