Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 16:36


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 119 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: TAURUS - velke 3p - 12"+6.5"+1"@WG
PříspěvekNapsal: 21 bře 2018 23:12 

Registrován: 21 pro 2017 10:56
Příspěvky: 107
Kraj: ČR - Jihočeský
Ahoj,
Tak ještě poslední postřehy.
Dneska přišel zesilovač, tak jsem ho samozřejmě hned zapojil a cca hodinku poslouchal.
Ač jsem tomu nevěřil, tak oproti AV je to neskutečná změna. Už chápu lidi co říkají že by na receiveru nic neposlouchali, nevím jestli to bylo tim mým nebo obecně, ale tohle je úplně něco jiného.
Co se týče pocitů z toho celku. Já jsem naprosto spokojený a ani jsem nečekal že to bude hrát až tak dobře. Čeho se malinko bojím je to, že už asi nebudu chtít poslouchat nic jiného co mám v dosahu, třeba i někde u kamarádů :D

BTW, pro zajimavost jsem zkoušel jak signál z optiky, tak coax, tak PC a USB a i dokonce i BT přijímač, který mám do pondělka zapůjčený.
http://www.arcam.co.uk/range/rseries/miniblink.htm
A všechno hrálo stejně dobře. Nepřišlo mi, že by bylo něco horší.
Ten BT mi přijde super. Pošle se to tam rovnou z telefonu, na kterým to pustíš rovnou ze sítě, žádny propojování ničeho, data na jednom místě, přehledný ovladání... :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAURUS - velke 3p - 12"+6.5"+1"@WG
PříspěvekNapsal: 22 bře 2018 07:26 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tak to jsem rád. Nejdřív jsem tě ponoukal proti receiveru a teď jsem se bál, že mě prokleješ.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAURUS - velke 3p - 12"+6.5"+1"@WG
PříspěvekNapsal: 27 úno 2019 21:31 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Rok se s rokem sesel a mame tu takovy upgrade, rikam tomu pracovne Taurus PRO. Hlavni a jedina zmena je na basech - hlinikovy Dayton DSA315-8. Je to kvalitni nizkoprofilove vypadajici basak, kvalitativne je na tom o nekolik trid vyse nez SAL. Harosz tedy bude zrejme upgradovat.... :)
Vyhybka se pochopitelne preladi, protoze DSA je cca o 3dB ciltivejsi, takze se stredy a vrsek pusti o podobny kousek vic. Dolni delicka se zaroven posunula niz, nekam ke 280Hz. Zmena soucastek nebude zasadni, vypada to jen na jinou jednu civku na stredech, mensi resistory na na mid/HI, o neco (0,5uF) vetsi kondik na HI. Zrejme dojde i na instalaci RLC clenu, potlacujicich +3db na 70Hz (takze ke slovu prijdou Ransomovi civky ze stykacu...) Ladeni BR zustava stejne, tzn. kolem 32Hz.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAURUS - velke 3p - 12"+6.5"+1"@WG
PříspěvekNapsal: 28 úno 2019 00:33 

Registrován: 12 úno 2017 00:32
Příspěvky: 142
Bydliště: Litovel - rodiště siláka Gustav Fryštenského
Kraj: ČR - Olomoucký
Pěkné ale jak koukám na první návrh tak se nepatrně změnili rozteče repro od sebe. Jak to hraje teď .Lepší lokalizace nástrojů a podání prostoru?
O kolik poskočí cena o proti původnímu projektu?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAURUS - velke 3p - 12"+6.5"+1"@WG
PříspěvekNapsal: 28 úno 2019 08:27 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Mechanicky se nic nezmenilo. Harosz ma od zacatku o neco vetsi roztec mezi stredem a zvukovodem z duvodu snazsi vyroby dyhy. Testovaci mereni s novym basakem probihalo na puvodni test. bedne.
Cena DSA315 je cca 3x vyssi nez u SALu, tj. cca 3300Kc/kus.
Resp. DSA ma o neco vetsi prumer kose, takze uprava musi probehnout...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAURUS - velke 3p - 12"+6.5"+1"@WG
PříspěvekNapsal: 02 bře 2019 15:39 

Registrován: 21 pro 2017 10:56
Příspěvky: 107
Kraj: ČR - Jihočeský
Ahoj zdravím všechny po nějaké době :)
Na upgrade se těším, snad se povede nějak zvětšit ten otvor aniž by se ta dýha nějak oštípala uvidíme. Jsem zvedav jestli tam bude nějaký rozdíl a nebo splachnute peníze ale to už je život :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAURUS - velke 3p - 12"+6.5"+1"@WG
PříspěvekNapsal: 02 bře 2019 20:58 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Rozdíl tam imho bude a velmi dobře slyšitelnej. Btw., Kdyby se ten basák i nezapustil ,vůbec nic se nestane. V tomhle pásmu je to v podstatě jen kosmetika a s fází by těch několik milimetrů taky asi nijak dramaticky nepohlo. Ale nebudu vám do toho kecat, tady je šéf pet007. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAURUS - velke 3p - 12"+6.5"+1"@WG
PříspěvekNapsal: 02 bře 2019 21:52 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Jak se obecne pise, kovove membrany jsou oproti papiru tuzsi, takze basy by mely byt lepsi... Trosku PR, ale neco na tom asi bude. Dalsi vyhoda je, cituju: "Metal cones also have the advantage of stopping the rear energy 'box woofing' coming back through the cone" to se priznam, uplne nevim, co presne znamena...
Kazdopadne dnes jsem si to zapojil (z tohodle duvodu jsem si alespon dal do do kupy 3x100W diskretni konec, 4. kanal prijde pozdeji). Hraje to velmi solidne, jak uz jsem Haroszovi psal, zvuk si blbe pamatuju, ale SAL takhle urcite netlacil :) Jde to neskutecne dolu, az jsem si i na chvili na DSP zapinal horni propust (LR36) na 40Hz. Pochopitelne do toho kecala mistnost, ja mam zrovna velkej peak na 40Hz.
Jinak jak pise TLU, mechanicky ani akusticky nebude zadny problem to nezapoustet.

(v priloze overovaci mereni v miste poslechu cca 30deg od osy cca 1m daleko a pak (cervena) cca 3m daleko s lehkymi korekcemi basu pres DSP)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAURUS - velke 3p - 12"+6.5"+1"@WG
PříspěvekNapsal: 02 bře 2019 22:06 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
A jeste jeden duvod, proc se zacalo hovorit o upgradu SALu.... viz priloha.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAURUS - velke 3p - 12"+6.5"+1"@WG
PříspěvekNapsal: 02 bře 2019 22:17 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Problém, který ukazuješ na fotce mívá bohužel i Dayton u řady Classic. :(


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAURUS - velke 3p - 12"+6.5"+1"@WG
PříspěvekNapsal: 04 bře 2019 21:41 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
V ramci poslechu na aktivu jsem jeste premodeloval pasivni verzi vyhybky na basech jen na 3. rad (ono je to 2. a neco), zlepsilo se vyrazne navazani na stred a zmensil se skoro o 2dB hrb dole na basech - ted uz to jsou jen 2dB "nad nulu", coz uz opravdu nema cenu zatloukat tim mega RLC.
DSA315 tim padem sice hraje vys, nicmene v momente prvniho velkeho breakupu na 4kHz je utlum hodne pod -40dB, coz je uz bezpecne zatluceno (na 1k skoro -30dB). Poslechove (ani merenim zkresleni) v tom neni problem. (zvlneni kolem 850-1050Hz je zpusobno difrakcemi od siroke test. bedny - Haros u jeho lichobezniku ma tento "nesvar" slusne potlacen, proto to tady neresim).
Jeste jsem nasadil 1x RLC na G25FFL, ktery lehce (cca -2dB) ubere prebytek vykonu kolem 3-7k, poslechove to je uz tezke poznat, mirne prevyseni muze naopak i nekomu vyhovovat.. Zrejme tato varianta zvitezi pro finalni upravu vyhybek.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAURUS - velke 3p - 12"+6.5"+1"@WG
PříspěvekNapsal: 06 bře 2019 20:29 

Registrován: 21 pro 2017 10:56
Příspěvky: 107
Kraj: ČR - Jihočeský
Moc pěkný, docela se těším jak to bude hrát.
Jinak já tomuhle moc nerozumím, ale pokud by se někdo nudil a chtěl si přečíst co jsem četl já dneska zajímalo by mě co na to říkáte, přijde mi to nějaké divné, zvlášť když jsem četl zde má fóru co nám výrobci prodávají :) ale už je to starý článek.

http://www.audiodrom.net/cs/jak-to-vidi ... c-nemerime


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAURUS - velke 3p - 12"+6.5"+1"@WG
PříspěvekNapsal: 06 bře 2019 20:41 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Jenom letmo jsem to cetl, ale i tak si dovolim jednu poznamku: jestli to mereni v testech vzdy probiha jen v ose, max jeste v blizkem poli, tak to o (ne)kvalite bedny nerika ale vubec nic. Tim bych to cele uzavrel :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAURUS - velke 3p - 12"+6.5"+1"@WG
PříspěvekNapsal: 06 bře 2019 21:23 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Mně stačilo prohrabat se menu a pak se podívat na nadšené recenze síťových kabelů, abych celý web zcela subjektivně a nespravedlivě odsoudil jako zasrané šarlatány.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAURUS - velke 3p - 12"+6.5"+1"@WG
PříspěvekNapsal: 06 bře 2019 21:28 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Uff, tam sem se nastesti uz nedival, resp. radeji nikam jinam :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAURUS - velke 3p - 12"+6.5"+1"@WG
PříspěvekNapsal: 06 bře 2019 21:37 

Registrován: 21 pro 2017 10:56
Příspěvky: 107
Kraj: ČR - Jihočeský
Hh pěkně :D asi Teda chápu že neumej měřit a navíc to maj v hlavě pomotany to lecos vysvětluje :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAURUS - velke 3p - 12"+6.5"+1"@WG
PříspěvekNapsal: 06 bře 2019 22:01 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Pozri sem - ak sa Ti chce aj ostatné jeho články:
http://www.hifiaktiv.at.xserv08.internex.at/?page_id=87
Nemecky neviem, tak s pochopilom to čítal len cez translator no všeličo :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAURUS - velke 3p - 12"+6.5"+1"@WG
PříspěvekNapsal: 06 bře 2019 22:18 

Registrován: 21 pro 2017 10:56
Příspěvky: 107
Kraj: ČR - Jihočeský
Co jsou to "směrové kabely" :D vedou jenom v jednom směru? To chci :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAURUS - velke 3p - 12"+6.5"+1"@WG
PříspěvekNapsal: 06 bře 2019 22:24 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Opýtaj sa Translátora :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: TAURUS - velke 3p - 12"+6.5"+1"@WG
PříspěvekNapsal: 06 bře 2019 22:35 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Pár dalších:
https://german-highend.com/de/infos/kabel-voodoo/

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 119 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group