Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 00:01


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Rozborka BaW CDM 1
PříspěvekNapsal: 14 čer 2018 10:51 

Registrován: 12 úno 2017 00:32
Příspěvky: 142
Bydliště: Litovel - rodiště siláka Gustav Fryštenského
Kraj: ČR - Olomoucký
Tak mě to nedalo a podíval jsem se jim na střeva. Repro dobrý, ale ta výhybka. No co vám budu povídat , však to znáte takový ojeb....... . A to jsem si říkal, jak si pěkně hovím s pěkným zvukem.
Vůbec to nehraje špatně, jenom v přímé konfrontaci s jinými projekty je slyšet projev kovového výškáče. Záleží na žánru co reprodukují. Někde se to ztratí podle toho co je to za muziku
Tímto bych chtěl někoho poprosit o spolupráci s výhybkou. Teda komu by se chtělo to změřit a navrhnout novou výhybku. Samozřejmě to nechci grátis. Jenom kdyby se s tím někdo chtěl ztratit trochu času. No ale času tady nikdo nemá na rozdávání ,tak kdyby přece jenom se někdo našel vůbec bych se nezlobil
Hodím jsem odkaz kde jsi to můžete prohlédnouthttps://jirikhr.rajce.idnes.cz/Rozborka_BaW_CDM1/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozborka BaW CDM 1
PříspěvekNapsal: 14 čer 2018 11:35 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Pěkný, hlavně ta kouzelná výhybka...
Mám bedny také od Bowers & Wilkins i když nižší řady,tak mě to ani nepřekvapilo.
Protože je TLU hodný a odladil mi ještě novou výhybku, tak teď mám na
výběr
A jeho výhybka je jasně lepší než orígo... Zdruhou výhybkou hlavně cívkami pomohl ransom. S dodávkou součástek pak Lukyss.
Za nikoho nemluvím to je jen konstatování... :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozborka BaW CDM 1
PříspěvekNapsal: 14 čer 2018 12:18 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Součástky či hotové výhybky mohu samozřejmě dodat. Ale odladit to musí někdo jiný. Otázka, zda se k tomu někdo teď v létě přihlásí.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozborka BaW CDM 1
PříspěvekNapsal: 14 čer 2018 12:37 

Registrován: 12 úno 2017 00:32
Příspěvky: 142
Bydliště: Litovel - rodiště siláka Gustav Fryštenského
Kraj: ČR - Olomoucký
scarabeo: tak na tvou úpravu už jsem se díval před nějakým časem. Výhybka trochu složitější, ale věřím odborníkům že hraje. Teď zrovna jsou k mání na bazošu za cca 5000 kaček ty tvoje bedny BaW DM 110. Nevím jestli to má cenu se o ně zajímat.

LuKyss: to já se rád obrátím s výrobou výhybky nebo aspoň s dodáním součástek na tebe.Páč to bude z jednoho zdroje a bez potíží s dodávkou.
S tím odladěním je mě jasné že se do toho nepohrnou hordy lidí. No to jen pro někoho ze zvědavosti
co nám komerce nabízí k prodeji a nazývají to Hi-Fi.


Naposledy upravil Jirik97 dne 14 čer 2018 16:19, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozborka BaW CDM 1
PříspěvekNapsal: 14 čer 2018 14:22 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ony to nejsou špatné bedny. Jenom nejsou tak dobré, jak by mohly být. To už jsme tady probírali dávno: Velkovýrobce lepších beden zpravidla vezme nadprůměrně kvalitní repráky, které samy o sobě nedělají potíže a nepotřebují nějak zvlášť krotit. Má je samozřejmě za úplně jinou cenu, než kdyby sis je chtěl koupit po kusech. K nim spíchne nejjednodušší možnou výhybku, aby to právě nějak hrálo a víc neřeší. Proto hrají každé tovární bedny jinak a recenzenti se mohou rozplývat nad tím, čeho tam je moc nebo málo a jaká muzika na tom zní dobře a jaká ne. Má to svou logiku. Výrobce je z prodeje beden živ a nepotřebuje investovat ani o šušník víc než je nezbytné (Bowersová chce na dovolenou do Emirátů a Wilkinsová už zase nemá co na sebe). A proč by se výrobce nimral s pracným dolaďováním a složitou výhybkou s tlumivkami z tlustého drátu a svitkovými kondenzátory, když to stejně žádný průměrný kupec nedocení?
V těch Scarabeových stodesítkách třeba jsou poměrně dobré měniče a zabíjela to opravdu odfláknutá výhybka. Já to v původním stavu neslyšel, ale prej byla znát i pouhá výměna mrňavých tlumivek na feritu za vzduchové. U těch tvých bych si od pohledu nebyl úplně jistý, jestli ta malá kalotka v tom žabím oku dosáhne dolů až na středobas. Aby tomu nakonec ještě uprostřed nechybělo třetí pásmo.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozborka BaW CDM 1
PříspěvekNapsal: 14 čer 2018 16:26 

Registrován: 12 úno 2017 00:32
Příspěvky: 142
Bydliště: Litovel - rodiště siláka Gustav Fryštenského
Kraj: ČR - Olomoucký
doplněk k mé poznámce i Scarabeových BaW jedná se o prodej zmíněného modelu.https://elektro.bazos.cz/inzerat/90719895/Reprobedny-Bowers--Wilkins.php
Cena asi neadekvátkní, nebo snad né.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozborka BaW CDM 1
PříspěvekNapsal: 14 čer 2018 16:28 

Registrován: 12 úno 2017 00:32
Příspěvky: 142
Bydliště: Litovel - rodiště siláka Gustav Fryštenského
Kraj: ČR - Olomoucký
No ona je to klasická kovová kalota 1" to jen tak vypadá.
Znovu jsem si pročetl poznámku od Ramsona a možná bude mít pravdu. Až se změří repráky, aby se vůbec rozumě překrývali. Toť otázka.
Jinak na posledním srazu na Slovensku to byl takový průměr :lol:


Naposledy upravil Jirik97 dne 14 čer 2018 17:02, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozborka BaW CDM 1
PříspěvekNapsal: 14 čer 2018 16:52 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Ta cena podle mě ujde. Já jsem je prodal nějak podobně. A pak zase koupil z Anglie i poštou asi za 3,5k. Ale musel jsem prodávajícího hodně přemlouvat aby je poslal...
Co vím jistě, že ty Bowers & Wilkins110 hrajou líp jak 601 a 602.
Jinak TLU se u DM110 pochvalně při měření vyjádřil o basáku u výšek už to bylo slabší. Používám je spíš jako u televize občas muzika, ale dobrý.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozborka BaW CDM 1
PříspěvekNapsal: 14 čer 2018 17:10 

Registrován: 12 úno 2017 00:32
Příspěvky: 142
Bydliště: Litovel - rodiště siláka Gustav Fryštenského
Kraj: ČR - Olomoucký
Ještě k těm komerčním bednám.Výrobce vyrobí základní řadu produktu a posléze je prostor pro drobné úpravy - Spec. Edice, modifikace, atd. To pak zákazník za drobnou úpravu ve výhybce, změnou tuhosti bedny a takové žvásty. Zaplatí nemalí peníz ,aby měl něco lepšího než základ.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozborka BaW CDM 1
PříspěvekNapsal: 14 čer 2018 18:49 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Výrobce taky potřebuje nějakou nízkou, střední, vyšší střední, nejvyšší a pak high-end třídu. Takže se to často záměrně udělá tak, aby ta nízká nehrála stejně, jako ta střední a tak dále. Není to samozřejmě o tom, že my umíme lepší výhybky, než nějaký B&W...je to jak napsal ransom - výrobce nechce. Výrobce potřebuje na každé bedně vydělat...tím pádem šetří každý ojro, které ušetřit může. A většina lidí stejně houby slyší. Spíš koukaj jak to vypadá a kolik to stojí. Pokud je to zvenčí nějaká exotika a je to drahý, musí to přece hrát dobře. :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozborka BaW CDM 1
PříspěvekNapsal: 14 čer 2018 19:05 

Registrován: 12 úno 2017 00:32
Příspěvky: 142
Bydliště: Litovel - rodiště siláka Gustav Fryštenského
Kraj: ČR - Olomoucký
TLU: to máš pravdu. Jenom manželka se nechce dívat na kysňu samo domo z MDF nebo DTD bez povrchovky. Těch kecu co je to zas za hůzy a proč to se vůbec dáváš. Však to znáte.
Tak se člověk nechá zlákat na koupi a při poslechu přemýšlí, zda nešlápl vedle.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozborka BaW CDM 1
PříspěvekNapsal: 14 čer 2018 21:43 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Ale tak i samodomo bedna může být hezká. Dokazují to výtvory zdejšího osazenstva. Dost lidí tu má soustavy po řemeslné stránce opravdu moc pěkné a věřím, že manželkám nevadí. Pochopitelně to chce nějaké zkušenosti, zručnost a výbavu nářadím. Jinak je pak lepší dát skelety někomu sestavit. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozborka BaW CDM 1
PříspěvekNapsal: 22 čer 2018 23:53 

Registrován: 30 říj 2012 23:24
Příspěvky: 31
Kraj: ČR - Jihomoravský
Zdravím, protože nechci zakládat nové téma když už se tu rozebírají bedny BW,vmáčknu se s dotazem a prosbou sem. Cca 25 let provozuji dom.kino z BW - vpředu 2x DM 602, vzadu 2xDM601
+centr CC6, vše verze S1,tj. bez výšek Nautilus, pohon Yamaha HTR-6130.poslouchat se to sice dá, ale žádná velká sláva to není, prostě typické BW nižších řad - měniče dobré,skříně jakž takž,výhybky pod psa-viz výše.Chtělo by to bud pokusit se stávající bedny vylepšít upgrejdem výhybek, nebo je hned pustit do světa,ale myslím si,že finanční zisk za stávající nebude nijak
oslnivý,po upgradu výhybek a podpořen výsledky ev .měření by mohl být lepší. Google našel na
téma upgradu pouze jeden seriozní výsledek,který se ale týkal 601S3,ostatní se týkaly pouze výměny kondenzátorů za svitky a cívek za vzduchové.Takže múj dotaz:pánové,nesetkal se,nebo dokonce nerealizoval někdo z vás nějaký upgrade výhybek u DM 601,602,CC6 vše S1? Pokud ano
byl by dotyčný ochoten se podělit o výsledky? Nemusí to být nezištně,na revanš bud dobrý alkohol
nebo cokoliv jiného dle domluvy !!!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozborka BaW CDM 1
PříspěvekNapsal: 23 čer 2018 08:50 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Začátečník: Ten receiver je ovšem taky mimořádně zvukově mizerný.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozborka BaW CDM 1
PříspěvekNapsal: 23 čer 2018 20:41 

Registrován: 30 říj 2012 23:24
Příspěvky: 31
Kraj: ČR - Jihomoravský
Vím a nedělám si iluze.Přesto si ale myslím, že omezujícím článkem budou spíše ty bedny-pokud se pletu,tak mě prosím někdo opravte.Ta sestava je kvalitativně poplatná své době a mým tehdejším fin. možnostem včetně receivru. Z mého dnešního pohledu jsou jak DM 602,tak DM601
vhodné snad do hodně malých prostorů,nebo lépe na stůl nebo mix pro nearfield poslech.Proto
zkouším upgrade sestavy od nich-pokud se povede,tak se budu rozhodovat zda půjdou do světa či
ne. Ale nechce se mi je poslat do světa za babku,nebo odvést na sběrný dvůr.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozborka BaW CDM 1
PříspěvekNapsal: 24 čer 2018 09:09 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Bedýnky jsou pěkné, značka slovutná, takové si zájemce jistě najdou.
Můj názor je ten, že i při korektním doladění se zázrak konat nebude. Bude to lepší, ale rozhodně ne o třídu a rozhodně z toho nebudou bedny úplně jiný. Tohle má smysl dělat ze zvědavosti ale ne s cílem zásadně si pomoct. To je lépe začít budovat aparát nanovo od nuly.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozborka BaW CDM 1
PříspěvekNapsal: 24 čer 2018 18:54 

Registrován: 04 zář 2016 15:56
Příspěvky: 171
Bydliště: Piešťany
Kraj: SR - Trnavský
B&W robí jednoduché učebnicové výhybky aj v najvyšších modeloch a nechce sa mi veriť, že ich meniče sú takmer dokonalé. Toto je N800:
Obrázek Obrázek Obrázek
Naproti tomu staré Matrix 3 sú o dosť sofistikovanejšie aj s ochranou výškového meniča:
Obrázek


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozborka BaW CDM 1
PříspěvekNapsal: 24 čer 2018 20:06 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Zeptejte se Scarabea, jak velký pokrok přinesla záměna právě takovéhle primitivní výhybky stodesítek za odladěnou. Případně Unicorna, který mu to měřil a ladil.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rozborka BaW CDM 1
PříspěvekNapsal: 26 čer 2018 23:28 

Registrován: 30 říj 2012 23:24
Příspěvky: 31
Kraj: ČR - Jihomoravský
Zdravím, hodnoceni Scarabea jsem samozřejmě četl a vyznívalo dosti kladně.Samozřejmě nevím,
zda jsou orig.DM110 zvukově lepší než orig. DM602,ale právě jeho hodnocení a srovnání zvuku
před a po upgradu výhybek slibuje možnost zlepšení i u DM602-jak moc,to je samozřejmě otázka.
Já se jen touto debatou snažím získat názory ev.případné zkušenosti na takovou možnost od lidí,
kteří mají v dané oblasti více zkušeností než já,za což jsem všem vděčný a pokud ještě někdo
přidá názor,budu jen rád.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group