Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 17:18


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: DIY vs BW683
PříspěvekNapsal: 24 pro 2021 13:32 

Registrován: 28 lis 2021 18:32
Příspěvky: 6
Kraj: SR - Žilinský
Caute, mam takuto otazocku.

Mam bedne Bowers Wilkins 683 a zosik Vincent SV233. Spolu to hra dobre, pevne basy, nedunive, stredy neuziapane, vysky nepilia usi. No mam zosik Edgar Tp101 elektronkovy a s nim tie BW683 hraju inac. Basy niesu take, stredy trocha uziapane, vysky pocut menej. No a otazka je taka,ci by tieto bedne: http://www.audiodiy.cz/8P.html na tom Edgarovi hrali lepsie. Zdroj signalu je gramo s prenoskou ortophon bronze a DAC prevodnik / Tidal Master. A este ako by boli na tom zvukovo tie DIY bedne vs BW683.

Dakujem za odp.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DIY vs BW683
PříspěvekNapsal: 24 pro 2021 14:12 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Podľa môjho názoru popozeraj tunajšie overené projekty - o nich nájdeš ako hrajú a ako sú ľudia s nimi spokojní, prípadne si vieš ísť k niekomu vypočuť.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DIY vs BW683
PříspěvekNapsal: 24 pro 2021 14:15 

Registrován: 28 lis 2021 18:32
Příspěvky: 6
Kraj: SR - Žilinský
Jj len ja ich chcem bednicky hlavne k tomu Edgarovi a tam pisu, ze su urcene pre elektr. zosik s EL84 no Edgar ma EL34. Ale ci tie stredy a vysky nebudu ziapat, najlepsie asi bude vziat zosik a vyskusat, lenze akustika miestnosti robi vela.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DIY vs BW683
PříspěvekNapsal: 24 pro 2021 14:18 

Registrován: 02 led 2011 12:53
Příspěvky: 854
Kraj: SR - Trenčianský
Práve si nám napísal, že Edgar hrá na...(doplňte si), ale ty chceš k nemu iné bedne. Nebolo by vhodnejšie posunúť sa ďalej a poslať Edgara do sveta a zadovážiť si niečo overené, čo ťa nebude limitovať mizerným zvukom?

Inak vitaj teda na RM.

_________________
4xJPA50, 2xJPA250, 2xJPA250, DPA223, Harrison X1000, Teson A2200, A2400, Luxman L-430, Dual CV1462, CS704, DAC MagicPlus, Senn HD558, Golem II


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DIY vs BW683
PříspěvekNapsal: 24 pro 2021 14:24 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
EDT:

Tibor1986 - dobré bedne hrajú dobre s každým dobrým zosilňovačom. Ak niečo s niečim nehrá dobre - jedno z toho je chybné.


Naposledy upravil tatko Tom dne 25 pro 2021 09:58, celkově upraveno 2

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DIY vs BW683
PříspěvekNapsal: 24 pro 2021 14:48 

Registrován: 14 bře 2010 18:20
Příspěvky: 253
Kraj: ČR - hl. m. Praha
tT ty si nepamatuješ tu diskusi na slovanetu? Ten pán s jedním příspěvkem je kamarád prodejce. Prodávaj předražený kondíky. Ty, elektrikář a skočíš na to... Viděls tu charku s rozlišením 20dB? Šméčkaři.

edit: není kamarád prodejce, je to jiný nick, sorry tT a ostatní


Naposledy upravil xor dne 25 pro 2021 17:47, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DIY vs BW683
PříspěvekNapsal: 24 pro 2021 14:58 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Nepamatam.
SS, čo som mu v dobrej viere písal, som stihol zmazať pred prečítaním.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DIY vs BW683
PříspěvekNapsal: 24 pro 2021 15:45 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Úplně by stačilo napsat:
BWčka nic moc a ty DIY budou podle autorského popisu pěkný zprasek. Dolaďovat bedny k náladovému zesilovači je nesmysl.
A počkat co z toho bude dál


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DIY vs BW683
PříspěvekNapsal: 25 pro 2021 09:33 

Registrován: 02 led 2011 12:53
Příspěvky: 854
Kraj: SR - Trenčianský
Xor: prosím, upresni, čo je vo veci, kľudne daj aj odkaz. Nejdem robiť závery, ale s týmto Tiborom už sme s TLU mali dočinenia, ale nikdy nie v tom smere, ako píšete s TT. Nikdy nerobil reklamu, ani nám neponúkal predražené kondíky. Preto by som v tom mal rád jasno, či ste obaja mimo, alebo sa ku mne niečo nedostalo. A Slovanet sledujem, takisto aj bastlírnu, kde vystupoval.

_________________
4xJPA50, 2xJPA250, 2xJPA250, DPA223, Harrison X1000, Teson A2200, A2400, Luxman L-430, Dual CV1462, CS704, DAC MagicPlus, Senn HD558, Golem II


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DIY vs BW683
PříspěvekNapsal: 25 pro 2021 09:48 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Osobne si na 99% myslím, že ide o tohto človeka:
https://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=29298
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=99336
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ight=edgar
https://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.p ... highlight=
https://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.p ... highlight=

XOR - mám pocit, že aj Ty by si mal opraviť svoje tvrdenie.
Tibor mi nikdy nijaké kondíky neponúkal, ani sa mi nikdy o danej stránke nezmienil.


Naposledy upravil TheLastUnicorn dne 25 pro 2021 10:08, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DIY vs BW683
PříspěvekNapsal: 25 pro 2021 09:59 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
TLU - beriem, svoj post som zmenil.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DIY vs BW683
PříspěvekNapsal: 25 pro 2021 10:50 

Registrován: 28 lis 2021 18:32
Příspěvky: 6
Kraj: SR - Žilinský
Ake kondiky ?

tatko tom - Tibor1986 - dobré bedne hrajú dobre s každým dobrým zosilňovačom. Ak niečo s niečim nehrá dobre - jedno z toho je chybné.

Hmmm, no len ako maju hrat dobre bedne ? Proste neutralne, nic nema vycnievat - basy, stredy, vysky, proste plocho, rovna krivka EQ ? lebo tak asi hraju tie BW683 mne sa zvuk paci ale ked pride kamarat tak vravi ze su to dusaky, lebo nemaju zivost, lenze kebyze maju zivost tak by vrieskali- ziapali by stredy a vysky by rezali usi.

Napojil som Edgara na tie Pioneere, Penjo a TLU vedia ktore a ku podivu hraje to nie najhorsie, mam ich vo velkej obyvacke, kde je zrejme dobra akustika, no zalezi hodne od skladby, niektora hra pekne ina ziapu stred, musim cez EQ ich stiahnut, no BWcky s Vincentom hraju na vsetkom dobre, nic neziape.

TLU - jj som to ja z hifi slovanetu aj ebastlirny.Ale ja kondiky nepredavam :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DIY vs BW683
PříspěvekNapsal: 25 pro 2021 11:12 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Najprv "heslovite":

Chcem počuť PRESNÝ zvuk, teda to, čo do nahrávky vložil autor?
Alebo "ľúbivý zvuk", skreslený bedňami, zosilňovačom?
Pre seba, alebo pre kamarátov? :)

Podľa mňa majú dobré bedne hrať naozaj neutrálne - ničoho nemá byť veľa ani málo. Samozrejme je to vec náhľadu - niekomu sa žiada ten "živý zvuk". Niekto koriguje napríklad pre to, že už moc výšky nepočuje (ani ja ich už moc nepočujem).
Môj prístup je taký, že "to" chem počuť rovnako, ako "počujem naživo". Teda nebudem dvíhať výšky vo zvuku, ktoré ani na živo nepočujem inak, než z neutrálne hrajúcich bední.
Ja počúvam hodne hudby typu folk a podobne. Tam najviac počuť, či sú hlasy prirodzené (v zmysle ako ich počujem na živo), alebo neprirodzene pozmenené. A som zaťažený na hodne nízke basy, Unicornove bedne ich tu v konkrétnej miestnosti podajú perfektne. Myslím tým, že ich je nie len počuť ale doslva cítiť a to aj pri veľmi nízkej hlasitosti posluchu.

A naše skúsenosti.
Po rokoch počúvania šmejdov, o ktorých som bol presvedčený, že hrajú ako majú, sa k nám dostali požičané bedne pánov z tohoto fóra. Prvý dojem bol zvláštny - naozaj akosi bol ten zvuk iný, "nezaujímavý", No len chcíľku - dcéra si takmer okamžite všimla, že zrazu počuje mnoho detailov a tónov, ktoré nikdy predtým. Vzápätí som si uvedomil aj ja, že z predchádzajúcich bední niektoré hlasy vyliezali nad všetko ostatné, ktoré tým vlastne prekryli.

Mme dva diametrálne odlišné zosilňovače aj zdroje zvuku - do AKAI AM69 cez optiku, do vežičky (kúpenej za 16 eur na inzerát) cez lacný DAC. No ak sa nepozriem - naozaj neviem, z čoho práve hraje pesnička - zvuk je rovnaký.
Skúšal som opakovane bezprostredné prepnutie (po zarovaní hlasitosti) - jeiný malinký rozdiel zachytím v ľudskom hlase, basy aj výšky sú úplne rovnaké, hudba tiež.

Máme dvoje bedne odtiaľto - hrajú mierne odlišne pri bezprostrednom prepnutí no oboje majú tak akurát "basov, stredov, výšok", oboje sa dajú počúvať 24/7 teda trvale, dlhodobo bez toho, že by zvuk unavoval alebo nasieral. A na rozdiel od tých dávnejších nepotrebujú žiadne korekcie, žiadne pridávanie hlasitosti "aby bol pocit", hrajú rovnako dobre potichu aj nahlas.
Posledné mesiace až roky počúvam "tak ako je" - nie len bez akýchkoľvek korekcií, aj zhruba pri hlasitosti bežného hovoru - nežiada sa mi už vôbec nejak pridávať zvuku.

Ono to má len jednu "chybu" - ak človek potom počuje niekde mizerný zvuk, vadí mu.
:)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DIY vs BW683
PříspěvekNapsal: 25 pro 2021 11:44 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Dotyčné BW-čka sú bedne, ktoré vo svojej osi v zásade hrajú rovno. Horšie je, že nevyžarujú v celom frekvenčnom spektre rovno aj do strán mimo os. Medzi 2-4 kHz je u nich mimo os prepad spôsobený veľkým streďákom a vysokou deliacou frekvenciou stred/výška. Lenže v miestnosti človek zďaleka nepočúva len tú priamu vlnu. Počúva vo veľkej miere aj skoré odrazy od stien, podlahy, stropu. Ak tieto odrazy majú inú frekvenčnú charakteristiku ako priama vlna a ak tieto odrazy prevažujú, zvuk, ktorý človek počuje je viac podobný tým mimoosovým charakteristikám, než priamej vlne. A keďže mimo os je u BW-čiek medzi 2 a 4k diera, nazývajú ich niektorí ľudia "dusáky". 2-4kHz je veľmi dôležité spektrum a jeho absencia vyvoláva predovšetkým u vokálov efekt "upchatého nosu". BW to samozrejme vie...niežeby nevedeli urobiť rovné bedne. Vedia a aj robia...no k čomu by bolo dobré, keby nízka trieda za 2000€ hrala takmer rovnako dobre ako bedne za desaťnásobok? Okrem toho sú zákazníci na tento ich zvuk už zvyknutí.

Druhým extrémom, ktorý Tibor vlastní/vlastnil sú zmrvené Pioneer HPM100, kde niekto pôvodnú výšku vymenil za ARV104 a streďáky sú v dosť biednom stave s lakom nastriekanou membránou. Výhybky pôvodné. Oni tie bedne sú aj v originálnom stave nič moc...síce lepšie, ako zvyšok produkcie Pioneer, ale príliš prezentné s ďalšími závažnými chybami. Nebudem sa radšej rozpisovať o "kabuki" sústavách Pioneer CS-722, kde je zle takmer všetko od A do Z. To sú uvrieskané, nebasujúce bedne, ktoré z akejkoľvek skladby urobia kabuki hrk-kling.

Ak by som nemal možnosť počuť niečo, čo hrá normálne s vyrovnanou výkonovou charakteristikou, logicky by som sa priklonil k BW-čkam. Človeku totiž oveľa menej vadí zvuk, kde niečo chýba, ako zvuk, kde niečo prevyšuje - predovšetkým ak sa jedná o pásmo medzi 400Hz a 8kHz.

Bavili sme sa o úprave HPM100 (ktoré už aj tak nemajú ani originálne skelety, ale sú z toho cca 100L stĺpy) tým, že sa streďáky a výšky vymenia (za Dayton RS125 a Vifu DX25TG59) a potom sa to zmeria a výhybka odladí. Tým by vznikli imho veľmi slušne hrajúce bedne, keďže basáky Pioneer 30-733a nie sú vôbec zlé a to ani v kontexte dnešnej doby. No pánko sa zatiaľ k ničomu nemal, takže neviem...

Riešením k Edgarovi by mohli byť teoreticky aj finišujúce sa UHS2100-TB.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DIY vs BW683
PříspěvekNapsal: 25 pro 2021 11:51 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Hoci tomu rozumiem len tak trochu okrajovo - pozrel som si už prv:

https://www.soundandvision.com/content/ ... asurements

Tie prepady sú v grafoch jasné.
No nekomentoval som to radšej, predsa len som poslucháč, nie tvorca. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DIY vs BW683
PříspěvekNapsal: 25 pro 2021 14:40 

Registrován: 28 lis 2021 18:32
Příspěvky: 6
Kraj: SR - Žilinský
Diky chlapi za objasnenie.

No nic, pome dat teda do poriadku tie Pioneere.

Cize stredovy reproduktor tento ? - https://www.kupsito.sk/i/9498661950/Bas ... P8_5__8OHM

A ten vyskac sa da kupit aj na Slovensku ?

Riešením k Edgarovi by mohli byť teoreticky aj finišujúce sa UHS2100-TB. - to su bedne nejake ?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DIY vs BW683
PříspěvekNapsal: 25 pro 2021 16:08 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Objednaj to normálne odtiaľto, oboje je skladom, po Novom roku to máš doma. Platí sa to normálne kartou vopred. Objednávame odtiaľ viacerí. V SR to rozumne nezoženieš.
https://www.soundimports.eu/en/peerless ... 59-04.html
https://www.soundimports.eu/en/dayton-a ... 25p-4.html
Ak chceš meniče, ktoré kúpiš tu, tak to budeme asi zase dlho preberať a skladom nebude aj tak nič.

UHS2100-TB sú bedne, ktoré v podstate teraz dokončuje a ktoré tu budú ako projekt. Môžeš si ich potom kľudne keď tak aj zapožičať proti zálohe...a ak si ich budeš chcieť nechať, tak si ich necháš a jas i nechám zálohu. Je to čo si na ten štýl, čo si tu dával aj odkaz.
http://www.repromania.net/forum/viewtop ... f=7&t=8600
V diskusii sú označené ako UCD2100-TB. Ich finálny názov som ešte neurčil.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DIY vs BW683
PříspěvekNapsal: 25 pro 2021 16:32 

Registrován: 28 lis 2021 18:32
Příspěvky: 6
Kraj: SR - Žilinský
TLU - Objednam teda z toho linku co si mi poslal. No ja to inac nevidim ako niekedy na jar, v lete prist k tebe aj so zosikom a poskusat. Odkial si to ?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DIY vs BW683
PříspěvekNapsal: 25 pro 2021 16:46 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Z Trenčína. Na meranie zosík netreba. Ten mám vstavaný v meracej "krabičke".


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: DIY vs BW683
PříspěvekNapsal: 25 pro 2021 16:55 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Tibor - ako daleko to mas do Prievidze?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group