Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 16:03


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 3p - souboj koncepcí
PříspěvekNapsal: 02 lis 2020 17:32 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
No tvle mne kdyz nekdo rekne, ze pouzivam popis ve stylu "o kydech typu Stereo&Video". To je jako hrubej preslap, fuj ten clovek mne hnul reprakem......

Edit. tady jedna skladba, ktera celkem dobre otestuje repraky - silny spodky (musi tam byt, nesmi to hucet), jasny zretelny vokaly a jemny a uderny perkuse, ktery musi byt ale nesmeji vadit. Bojim se uz neco dal popisovat, aby to nebyly dalsi kydy ve stylu S&V, znate mne...

https://youtu.be/lC-f9bI15Lk?t=2792


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3p - souboj koncepcí
PříspěvekNapsal: 02 lis 2020 18:27 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Nezdá se mi, že by BlackRider něco takovýho tvrdil.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3p - souboj koncepcí
PříspěvekNapsal: 02 lis 2020 18:34 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
BlackRider píše:
No a ta porvnávačka byla? Mě přijde jako by ses trochu zdráhal to popsat vlastními slovy. Já neprahnu po kydech typu Stereo&Video, ale zajímají mě faktický poznatky...Mi neříkej, že tě nelákalo to porovnat.

hmm, ja si to nemyslim...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3p - souboj koncepcí
PříspěvekNapsal: 03 lis 2020 07:53 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011 23:13
Příspěvky: 512
Kraj: ČR - Jihomoravský
Já si zas myslím, že jsi přehnaně vztahovačnej, protože já jsem jen chtěl upozornit na to, že od tebe nechci slyšet slohovky typu S&V a ty sis to přebral jinak.

Urážení se na fóru je jako dobrej joke, ale tohle semnou fakt nemůže hnout. Za mě jsi doteď neodpoveděl na otázku a pokud to tak nevidíš... A víš co? Mě už to ani nezajímá. Umíš se akorát nasrat a vyletět jako čertík, místo debaty.

Pokud něco můžu soudit, tak že koncepce s kalotou na středech je vysoce použitelná, ačkoliv jsem si to do té doby nemyslel. Chtěl jsem si to ověřit a chtěl jsem se o to podělit. A srovnání s ostatníma koncepcema je pro mě velmi důležitý, tak jsem nahodil sondu. :-)

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > repro dle nálady
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3p - souboj koncepcí
PříspěvekNapsal: 03 lis 2020 08:18 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
BlackRider: Nejezdis nahodou v BMW ?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3p - souboj koncepcí
PříspěvekNapsal: 03 lis 2020 08:22 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011 23:13
Příspěvky: 512
Kraj: ČR - Jihomoravský
Autíčka bych do toho nemotal.

Ne, Opel nebo Škoda. Ovšem na co to má vliv netušim. Řízení mě baví a užívám si ho, přispívá k tomu i dobrá hudba, ale to je v autě třešnička na dortu. :-D

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > repro dle nálady
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3p - souboj koncepcí
PříspěvekNapsal: 03 lis 2020 08:40 

Registrován: 06 pro 2018 13:32
Příspěvky: 111
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
pet007 vs BlackRider myslim, ze doslo k nejakemu sumu ohladom poznamky s tym stereo a video.

Inak nejaky odkaz na forum, kde sa blizsie riesil ten zvukovod?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3p - souboj koncepcí
PříspěvekNapsal: 03 lis 2020 08:43 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011 23:13
Příspěvky: 512
Kraj: ČR - Jihomoravský
ZDE.

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > repro dle nálady
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3p - souboj koncepcí
PříspěvekNapsal: 03 lis 2020 09:16 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
BlackRider píše:
Ne, Opel nebo Škoda.

Ok, tak to mame uplne stejne.
Jinak sam dobre vis, protoze taky meris, ze jakakoliv dobre naladena bedna hraje dobre. Takze dotaz na prime porovnani nejakeho kalotoveho 2p vs zvukovod je lehce irelevantni. Celkem presne to (rozdil mezi primohrajici bednou vs bednou s kontrolovanou smerovosti) vystihuje prispevek Godze a TLU zde v tomto vlakne - vcetne mereni. Obe tyto "koncepce" jsou pro nekoho neco jako Intel a AMD. Vecny, nekonecny debaty, kdo je lepsi. Nikdo. Kazdy je dobry, ale ne kazdy je dobry vsude stejne. To same plati o dobre udelane (viz zase Godz a TLU a jejich precizne udelane 4p) primohrajici bedne vs napr. moji konstrukci s rizenou smerovosti STH12
Nize porovnani primohrajici(vsesmerove) vs kontrolovana smervost. A co bude hrat lip? (viz AMD vs Intel). Zeptej se na to taky TLU ci Godze, naschval co ti reknou.
Zadny dalsi hodnoceni (porovnavani) zvuku proto ode mne necekej, ani se na to neptej (tak jak si se zeptal), protoze vyse receno.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3p - souboj koncepcí
PříspěvekNapsal: 03 lis 2020 10:38 
Uživatelský avatar

Registrován: 18 kvě 2018 09:52
Příspěvky: 228
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Díky, občanky snad zůstaly celé, myslím, že jste se opravdu jenom nepochopili:-) Já mám ještě dva zvídavé dotazy:

1. Chápu správně, že bedny s kontrolovanou směrovostí mohou být vhodnější do prostor, kde je např. nevhodná akustika, takže vyšší směrovost nasměruje větší podíl energie do přímého poslechu a méně do odrazů? A všesměrové bedny zase budou mít širší "sweetspot", takže tolik nezáleží, odkud poslouchám?

2. Proč se vlastně bedny ladí tak, že vyzářená energie od basů k výškám postupně klesá? Je to krásně vidět na grafech obou typů beden. Je to prostě jenom zkušenost příjemnějšího projevu beden (potom by ten sklon byl individuálně volitelný), nebo to má nějaké vědecké/fyzikální/akustické zdůvodnění (v tom případě by asi ten sklon měl být vždy stejný)?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3p - souboj koncepcí
PříspěvekNapsal: 03 lis 2020 12:52 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011 23:13
Příspěvky: 512
Kraj: ČR - Jihomoravský
Já jsem v reálu nekonfliktní člověk a preferuji asertivní jednání. :-)

posluchac>

ad 2)
Posluchal jsi někdy dlohodobě rovnou bednu, na nicmoc nahrávkách? Např. 90's metal? Takovou bednu budeš automaticky umisťovat do kouta, do rohu, přidáš tím basy (nebo vytočíš korekce na zesu) a "sklopíš frekvenčku". Je to celkem nepřenesitelná věc, proto se ptám. Výkonová charakteristika (pozvolně klesající) bedny je mnohem důležitější než rovná osová frekvenční charakteristika, dále je důležitý index směrovosti, jak uvádí pet007. Udělej si průměr spektra několika nahrávek a tam je krásně vidět, jak jsou které frekvence zastoupeny, možná to spolu souvisí, já to tak vnímám.

ad 1)
Bedny s kontrolovanou směrovostí se hodí úplně stejně jako všechny jiný bedny do všech místnosti. Na místě poslechu nezáleží ani u beden se zvukovody a sladkýbod :-D je taky poměrně široký. Se podívej na směrovost v grafech z VituixCADu. Reprodukce je "zbavená" odrazů, které se u klasisckých konstrukcí přimíchavají ve větší míře. Potom zase závisí na fr. průběhu těch přimíchaváných odrazů. Ovlivňují pak celek.

Když je dobře udělaná bedna, posluchač je ve velké většině spokojený, nezávisle na tom, jestli je to malé dvoupásmo, menší kalotové třípásmo, RpM 1, STH 12. Roli taky hraje plocha na basech a charakter. Čím větší plocha, tím zní bedna jako celek věrněji při vyšších hlasitostech. Pak mi přijde trochu nespravedlivý prosazovat jedině zvukovody jako tu nej cestu, za mě to tak prostě není, to ať se na mě nikdo nezlobí. pete007 teď nemyslím tebe, ale spíš Marcela, ale rozhodně to neznamená, že bych proti němu a všemu co udělal pro hifi něco měl, naopak.

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > repro dle nálady
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3p - souboj koncepcí
PříspěvekNapsal: 03 lis 2020 18:25 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
BlackRider píše:
. Roli taky hraje plocha na basech a charakter. Čím větší plocha, tím zní bedna jako celek věrněji při vyšších hlasitostech. Pak mi přijde trochu nespravedlivý prosazovat jedině zvukovody jako tu nej cestu, za mě to tak prostě není, to ať se na mě nikdo nezlobí. pete007 teď nemyslím tebe, ale spíš Marcela, ale rozhodně to neznamená, že bych proti němu a všemu co udělal pro hifi něco měl, naopak.

Plocha na basech a charakter - Tim charakterem myslis co ?
Jinak Mabat je samozrejme vic (ultra)ortodoxni ve svych nazorech, o tom zadna. Nicmene, kdyz se nekdo na foru rozplyva nad Checkovou VMAIIs prip podobne udelanou bednou, tak se nedivim, ze ho to tam nas.re, viz porovnani nize, ktere sem uz nekdy nekam posilal. S ohledem na to co padlo v predchozich postech je asi jasne, na co tim narazim. Polary od Checka tam jsou jeste "ume" offestovane o 1dB, proto se na prvni pohled zamaskuje ten pritomny problem. Todle za mne proste nejsou dobre naladene bedny - "rovina" v ose, prebytek energie kolem 2-5kHz a nad 6k propad dolu. Jak pak to asi bude hrat ? Predpokladam, ze to Check uz asi preladil, todle je hodne stare mereni nekde z internetu. Nicmene takovedle bedny za 30tis bych nechtel.

Edit: tak to mereni na vmaudio.cz je porad stejne, takze asi tu predposledni vetu beru zpet.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3p - souboj koncepcí
PříspěvekNapsal: 03 lis 2020 20:10 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011 23:13
Příspěvky: 512
Kraj: ČR - Jihomoravský
Ono by to chtělo natáhnout ty poláry do VtxCADu a porovnávat stejný grafy, ale je to vidět i tak. Nevím, já jsem VMA bedny naposled slyšel u DJ Rixe, a jaký to byly už netuším (6,5" žlutý dexon bas?). Bylo to v době, kdy se zde řešily Totem bedny a myslím tam Petr měl i ty totemy a právě jsme řešili to dotlumování vejšek. Je to aspoň 5 let.

Charakter na basech jsme posledně probírali s Kocourem, když jsem si byl poslechnout ILLU. Prostě ty basy, podle mých preferencí musí mít ten spravný punch a kick kolem 80 - 100 Hz. Jasně je to převážně o tvaru frekvenční odezvy 30 - 150 Hz, ale prostě některý basáky jsou "mrtvý", v simulaci dobré ale nehraje to. Místnost s tím též udělá svý, ale ten charakter přetrvává. To mám odzkoušený.

Jasně, ale musí si uvědomit, že je to nepřenosný, přece nemůže chtít, aby lidem změnil JEJICH názor na základě svých poznatků. :-) Přece jim je do hlavy nedostane.

Xover myslím výkonovku počítat neuměl? V public verzi...

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > repro dle nálady
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3p - souboj koncepcí
PříspěvekNapsal: 03 lis 2020 20:24 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
BlackRider píše:
Xover myslím výkonovku počítat neuměl? V public verzi...

Ano, nemel. Ale ono to neni ani treba, proste polary by se nemely vzajemne rozevirat, pripadne "slepovat". Idelane paralelni cary, pak uz jen jestli sklopene vic (zvukovody), pripadne min (primohrajici bedna).
K tem basum. Nejsem uplne kovany v zavislostech TS parametru, nicmene by to melo mit co docineni s Bl, Rms/Cms atd, proste "sila" a tuhost magnetickeho obvodu/zavesu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3p - souboj koncepcí
PříspěvekNapsal: 04 lis 2020 07:36 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011 23:13
Příspěvky: 512
Kraj: ČR - Jihomoravský
Jojo ta offset funkce byla vlastně berlička pro blbě vyzařující bedny do prostoru...? A ten offset se tam dal myslím dokoce nastavit. Jo, kdo věděl jak to má bejt, nepotřeboval to mít v grafu. Já když jsem dělal v Xoveru, tak jsem to ještě nějak echt neřešil. :-) Ale je to dlouho, ten soft mi docela padal a neměl autosave. :-D Verzi nevím jakou jsem měl. Ale začít takhle od píky, byl to super počin. Škoda že se to víc nerozjelo v public rovině. Stejně si myslím, že jeden z důvodů mohl být i to, že Marcela spoustu Hifistů dost sralo. :-D


Třeba ten KEFí basáček je super a TS má takové (ještě to strouhne bafflestep, ale pro představu stačí):

Obrázek
Obrázek

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > repro dle nálady
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3p - souboj koncepcí
PříspěvekNapsal: 14 úno 2021 19:56 

Registrován: 14 bře 2010 18:20
Příspěvky: 253
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Zvědavý dotaz, ty měniče
http://repromania.net/domains/repromani ... 32#p115732
jsou z Falcon? Neosvědčil se?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3p - souboj koncepcí
PříspěvekNapsal: 14 úno 2021 22:38 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Ano a ne. Falcon je v pohodě.Spíš se nudím tak zkouším případný zájem.
A taky nemám neomezený prostor a ani finance nic víc v tom není.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group