Poslední návštěva: Právě je 23 dub 2024 20:36


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Minihrombedny
PříspěvekNapsal: 07 zář 2021 21:24 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tohle bude dotaz adresovaný v první řadě Unicornovi a Pet-ovi, ale případně i dalším konstruktérům, kvůli kterým to nechci řešit neveřejně.
Už před srazem jsem přemýšlel o takové věci, a po srazu se v tom utvrzuju. Cílem by bylo něco funkčně a nákladově podobného Hrombednám, ale v menším provedení. Na chatě mám malý plac a málo místa na uskladnění. Hrombedny nebudu nahoru tahat ani náhodou - úplně mi stačilo odnést dolů prázdné skelety. Ani by se mi tam nevešly. Realizoval bych to na příští sezónu.

- Musí to být stejně ekonomická konstrukce jako Hrombedny.
- Nemusí to být citlivé jako PA.
- Nemusí to hrát od 30Hz.
- Musí to v případě občasné potřeby ustát rozumné vohulení.
- Musí to být poslouchatelné jako HiFi.
- Předpoklad je použití přednostně venku, na malém place, ze vzdálenosti kolem 3-4 metrů, a nepotřebuju ohluchnout.

Napadá mě vyjít z laciného 10" z Hadexu, který podle všeho oměřoval Petr Berka: https://hadex.cz/spec/q369a.pdf

Takhle na papíře to vypadá, že by mohl v rozumně velké bedně fungovat podle požadavků. Pokud by se ukázal jako opravdu použitelný, tak buď trojpásmo, nebo třeba něco jako driver ve zvukovodu. Ten zvukovod může být i ošklivý, třebas ze 3D tiskárny.

Co si o tom myslíte?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minihrombedny
PříspěvekNapsal: 07 zář 2021 21:30 

Registrován: 02 led 2011 12:53
Příspěvky: 854
Kraj: SR - Trenčianský
Že by som zvážil niečo z tohto:
http://repromania.net/forum/viewtopic.php?f=61&t=8461
http://repromania.net/forum/viewtopic.php?f=61&t=8431

UCD by to mohli spĺňať v každom smere. Hrajú HIF príjemne, nechajú si aj dobre naložiť bez straty kvality zvuku (na použitie vonku), cenovo prijateľné (trojpásma by som na daný účel neriešil kvôli vyššej cene), zložitosť výroby takisto ok, preniesť sa dajú aj dve naraz.

_________________
4xJPA50, 2xJPA250, 2xJPA250, DPA223, Harrison X1000, Teson A2200, A2400, Luxman L-430, Dual CV1462, CS704, DAC MagicPlus, Senn HD558, Golem II


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minihrombedny
PříspěvekNapsal: 08 zář 2021 07:31 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Jo, o obou projektech vím a UCD se mi poslechově vyloženě líbily. Nemít Hrombedny, udělal bych si je do dílny.
Přesto bych zkusil něco ještě malinko jiného.
1) Budu to používat minimálně a budu to skladovat na chatě. Slovo "chata" zní dost vznešeně, ale je to malinká děravá dřevěná bouda. V zimě mráz, v létě hic, v období dešťů vlhko. A mně se tam nechce klimaticky trápit hodnotné repráky, když si je pustím jen přes prázdniny asi tak třikrát do roka. Z přesně stejného důvodu jsem si do podkrovní ložničky tamtéž udělal nejlacinější širokopásma.
2) Ten Hadex by mohl dobře fungovat (s doekvalizováním spodku) v uzavřence kolem 15 litrů. Buď by se nad něj něco dalo stvořit, nebo bych ho posunul bráchovi. Ale rád bych to zkusil. Z nějakého podvědomého důvodu bych to radši měl uzavřené. Třeba že bych nerad vyháněl zahnízděné rehky.
3) Protože ta SICA v UCD hraje opravdu dobře, klidně bych ji zkusil. A kdyby ta originální hornička byla k 10" malá, zkusila by se nějaká na míru. Kolega má 3D tiskárnu.
Je na to fůra času.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minihrombedny
PříspěvekNapsal: 08 zář 2021 08:46 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
Párek těch Q369A mám shodou okolností doma (TS-ka jsem kontroloval a sedí) a plánuju s tím zrovna právě zmenšené hrombedny koncipovány jako 2-pásmo s tlakovým driverem. Já to však původně zamýšlel jako cca 45L bassreflex, což samozřejmě není nic proti ničemu. Kdo by si to dal do uzavřenky 15-20L, měl by to v uzavřence 15-20L.
Jako partnera pro tenhle hadex jsem uvažoval:
https://www.bsacoustic.cz/horny/horna-sica-q07015a/
https://www.bsacoustic.cz/drivery/cd78.26245/
Nebylo by to úplně dokonalý, protože ten zvukovod je vertikálně malý, ale vzhledem k tomu, že se jedná o "thunderboxy" bychom to nemuseli prožívat a špatně by to imho hrát nemuselo, už když vezmeme v úvahu vstupní náklady. Pokud vím, ten basák stojí směšných 6 stovek a driver se zvukovodem asi litr...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minihrombedny
PříspěvekNapsal: 08 zář 2021 09:16 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
No to je dobrý. Takže jsme vlastně přemejšleli o úplně stejné věci?
Venku by myslím ta vertikála neměla ničemu vadit.
Do toho bych teda šel.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minihrombedny
PříspěvekNapsal: 08 zář 2021 09:25 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
Jo, mě to tak napadlo před několika měsíci, když jsem si prohlížel ty hadexácký PA basáky. A tenhle mi celkem padl do oka. Tak mě rovnou napadlo, že by z toho mohly vyjít takový menší hrombedny. Ono ty UAD3150-TB jsou popravdě při svých 70-80L už relativně velké almary.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minihrombedny
PříspěvekNapsal: 08 zář 2021 09:30 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ta uzavřenka... Reprák má velkou výkonovou rezervu, myšleno teda pro to moje konkrétní použití. Takže bych se přibuzení na spodku nebál, dejme tomu dole někam k 50Hz a pod tím to utnout. Zesilovač plus minus 150W, větší část výkonu vyhradit pro ekvalizaci, tak by to byl ekvivalent nějakých 40W. Citlivost by mohla vyjít kolem 90dB, čili na plácek 4x4m pro moje potřeby dobrý až až. Opravdu tím nemíním vyhánět červotoče a srát celou čtvrť.
No a možná by to mohlo pro někoho jinýho mít potenciál i jako low-cost vrch k nějakýmu low-cost subu. Třeba jak řeší Berka & spol. vedle.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minihrombedny
PříspěvekNapsal: 08 zář 2021 12:59 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Kdyby nebylo jeste 3086Kc za 10" Sica 10SR2.5CP uz moc, za mne je to velmi dobry gumovy PAcko, ktery umi jit i dolu a v malych litrech. Nahore samozrejme horna, schopna fungovat od cca 1200-1300Hz.....Vypada to, ze s tim budu stavet 2.5pasmo pro jednoho zdejsiho clena, zatim je to v ranne fazi, takze uvidime...
A k tomu hornu, ktera "umi" >=1k samozrejme umime na 3D tiskarne za par korun.... Spolu s CD360 to je velmi dobrej setup. Je ale fakt, ze materialove by to cele vyslo uz tak na 12-15tis za par, coz je zrejme hodne nad budget tohoto projektu. Nicmene si troufam tvrdit, ze by to za ty prachy hralo sakra dobre....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minihrombedny
PříspěvekNapsal: 08 zář 2021 13:18 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
ransom píše:
No a možná by to mohlo pro někoho jinýho mít potenciál i jako low-cost vrch k nějakýmu low-cost subu. Třeba jak řeší Berka & spol. vedle.

Ja s timdle uz uplne nesouhlasim, levny veci jsou ve finale drahy. Nerikam hned kupovat beriliovy ci titanovy membrany, ale uplnou cajna srot, ktera muze byt v jedny sarzi dobra, ale ve druhy uplne jina bych proste nepodporoval, kor na HiFi foru. Jen muj nazor.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minihrombedny
PříspěvekNapsal: 08 zář 2021 15:01 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Jasně, tahle připomínka má svou váhu. Kazdej takovej projekt musí nést svítivou a blikající visačku: Pozor, laciná Čína!
Pak se ale nabízí otázka, kde nastavit hranici. Nekonzistenci výroby vidíme zatím u levnějších výrobků osvědčených značek. Co až ae to dostane na vyšší cenový level?
Co jsi postoval, je hezké. Budu si to pamatovat do budoucna. Akorát tady by to šlo proti low-cost pojetí. Jak jsem popisoval zamýšlené použití: to bych lepším reprákům neudělal. Ne že bych na ně neměl. Ale svědomí...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minihrombedny
PříspěvekNapsal: 08 zář 2021 19:42 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Mám pre Teba dva tipy:
Obrázek
Obrázek
upload images


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: JaraCB a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group