Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 08:13


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 149 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: ARN 6608, ARE 667 a ARV 161
PříspěvekNapsal: 07 led 2022 13:20 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
No jasne, doufam, ze to nevyznelo, ze to chci nejak torpedovat, to v zadnym pripade ! Spis sem jen z nostalgie zavzpominal snad na moji uplne prvni simulaci v XOVERu a oprasil sem ji z disku.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARN 6608, ARE 667 a ARV 161
PříspěvekNapsal: 07 led 2022 14:50 

Registrován: 22 črc 2009 10:57
Příspěvky: 386
Ja to za žiadne napádanie nepovažujem. Je to len kreatívne rozvíjanie toho čo bolo zverejnené. A dnes by sa to dalo urobiť úplne ináč, ale načo?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARN 6608, ARE 667 a ARV 161
PříspěvekNapsal: 07 led 2022 15:23 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
S ARV161 na nič. Aj ja som mohol ladiť 1PF 067 08 ad absurdum. Ale načo?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARN 6608, ARE 667 a ARV 161
PříspěvekNapsal: 07 led 2022 17:17 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Jiste, vyhodit z toho ty Tesla chrchlaky, udelat si novy celo (ARS820), ktery tam mimochodem pekne padne, dat do toho dva normal repraky a je z toho pekne hrajici retro bedynka za par penez.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARN 6608, ARE 667 a ARV 161
PříspěvekNapsal: 07 led 2022 17:40 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Když to ale bude hrát příliš dobře, tak už to nebude retro.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARN 6608, ARE 667 a ARV 161
PříspěvekNapsal: 07 led 2022 17:43 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Retro vzhled only.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARN 6608, ARE 667 a ARV 161
PříspěvekNapsal: 08 led 2022 23:45 

Registrován: 01 lis 2021 19:26
Příspěvky: 53
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Tak jsem právě dokončil jednu překvapivě dobře fungující fušeřinu.

Víte jak jsem chtěl udělat třípásmo 35l jakožto center?

Tak hotovo :D

ARN 6608 + neznámý basáček 4 ohm a ARV 161

Výhybka použita z ARS 9204 + i původní homo domo dělaná výhybka co byla již v bedně.

ARN zapojeno na výhybku z ARS a stejně tak ARV.

Musím zmínit, že to ARN velmi pomohlo. Původní výhybka nic moc. Teď je projev ARN příjemnější a celkově poslouchatelnější. Ba dokonce bych i řekl, že výhybka z ARS je laděná hlouběji? Dávalo by to smysl? Přijde mi totiž, že už po zapojení výhybky ARS se ARN probudilo a začalo podávat kvalitnější a "hutnější" basy.

Přívod zapojen na obě výhybky s tím, že je použita jen "basová" část té původní. Menší basáček byl původně zapojen na "ne-basovou" část a byl uřvanej.

Výsledek mě mile překvapil. Podle ucha to hraje velice podobně jako ARS 820 jen s tím rozdílem, že bas je výraznější. Možná bych si troufl říct, že díky tomu není ARV tak uřvaný.

Asi 2-3h jsem poslouchal samostatně tento výtvor na vysoké hlasitosti a nebylo to vlastně vůbec špatný. Všechny ostatní bedny byly umlčené (včetně basáku) a samo o sobě to hralo fakt v pohodě. Nic netahalo za uši, nic nebylo moc uřvané ani křiklavé. Určitě to není kvalita jako třípásmo co mi ukazoval Ransom, to musím podotknout, že ty jeho třípásma (ty malé, natož ty velké) jsou naprostý luxus.

Myslíte, že této fušeřině může pomoci výhybka Godz? Když jsem Godzovky slyšel u Ransoma tak mě mile překvapilo jak lepší to bylo. Musím říci, že celkově návštěva u Ransoma mi více otevřela oči.

Co mě překvapilo nejvíce bylo, že když jsem poté umlčel fušeřinu a přepnul na zbytek včetně Geniusu tak basy byly znatelně horší. Výraznější, ale dunivější, bučivější a prostě ten Genius stojí trochu za hovno :D

Ještě mě napadlo... mám tu ještě jednu stejnou výhybku z ARS 9204 a ARN 567... Kdybych vyměnil neznámý basák 4ohm za ARN 567 (taky bez využití) mohl bych dostat ještě lepší výsledek, ale jestli to prubnu nevím.

Až budou finance pustím se konečně do přestavby ARS za pomoci Ransoma a to ten Dayton + ARN 567.

Zatím jsem potřeboval vyřešit nějak ten center ať se to dá poslouchat a myslím si že se povedlo. Je to fušeřina jako prase, ale v celku dobře fungující.

Když se mi to tady válelo bez využití tak jsem z toho aspoň něco zbastlil :D

Otázka do pranice - Zapojení obou výhybek na jeden jeden přívod, je to OK, nebo ne? Může to dělat nějaký bordel, nebo to není nic proti ničemu?

Přidávám i tu druhou výhybku. Mám pocit, že velká cívka je "basová" část, dávalo by to smysl? Schéma malováno po paměti, takže jsem možná prohodil cívky. nic méně schéma opravdu vypadá takhle.

Ptám se, abych případně věděl, že něco dělám špatně :) (To že je to fušeřina pomiňme, spíše jde o to jestli to může nějak "fungovat")


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARN 6608, ARE 667 a ARV 161
PříspěvekNapsal: 09 led 2022 08:12 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Uprimne, vsechno spatne, i kdyby si to jeste barviteji rozepsal na dalsich 10 stran A4.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARN 6608, ARE 667 a ARV 161
PříspěvekNapsal: 09 led 2022 09:17 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Je to naprostá kokotina. Ta původní výhybka, ať už je sebeblbější, je dvoupásmová. Trojpásmová nevznikne tak, že přidáš další nahodilou propust. A navíc ten tvůj "neznámý basáček", pokud se pamatuju, je ve společné komoře s basákem. Nepřípustné!
Odhadem: Takhle ten prostřední reprák prakticky nic nebude dělat. Což je spíš líp. Tou "neznámou cívkou větší" jsi ovšem pěkně zkratoval výstup zesilovače. Na jeho místě bych tě kopnul do vajec.
Kdybys kurva ten "neznámý basáček" vyhodil, díru po něm zadělal a nechal to s tou výhybkou, tak sice nebude sedět impedance basáku, vejška ti ho překřičí, nebude sedět navázání, nebude to basovat - bude to hrát po všech stránkách úplně na hovno, ale aspoň se to bude vzdáleně podobat špatným dvoupásmům jako ARS934.
Blížíme se do bodu, kdy buď přestaneš vymýšlet blbosti a začneš něco dělat vážně, nebo ti tu už nikdo nebude mít chuť odpovídat.
Já naprosto chápu, že se snažíš za každou cenu použít něco, co už máš. Ale takhle se tvrdošíjně držíš hovna, místo aby sis pořídil za cenu jedné kofoly plastelínu.

Můžu ti nabídnout následující:
- Buď ti věnuju jeden vhodný širokopásmový reprák a podle pokynů si z toho uděláš něco na způsob historické KE20, když už to teda furt musíš mít jako centr.
- Nebo ti za symbolickou cenu přenechám druhej ARN6608 a dva ARE5808, ty si k tomu dokoupíš za sedm stovek vejšky, necháš si udělat výhybky a postavíš si opravdová trojpásma PŘESNĚ PODLE PROJEKTU (TM-380).
- Můžu s tebou tenhle paskvil vyměnit za nehezkou, ale funkční lichou godzovku.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARN 6608, ARE 667 a ARV 161
PříspěvekNapsal: 09 led 2022 09:33 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Ransom: Ty jsi normálně psychoped, Tebe je škoda jako elektrikáře. Takovými andělskými slovy se mu přimlouvat poté, co odignoroval všechny dobré rady a stejně si to udělal po svém. Já bych ho už mydlil.
BuCzech: Není mezi tvými předky v přímé linii beagle?

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARN 6608, ARE 667 a ARV 161
PříspěvekNapsal: 09 led 2022 09:55 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Já hlavně mám dobrou paměť. Až do třiceti jsem na tom byl podobně.
A taky nemám děti. Takže jsem ještě svůj příděl trpělivosti nevyčerpal a nezačal nenávidět svět.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARN 6608, ARE 667 a ARV 161
PříspěvekNapsal: 09 led 2022 10:06 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Takhle vypadaj průběhy ARN664 s výhybkou z ARS9204. S ohmovým ARN6608 to bude ještě horší. Ještě větší převýšení na středech. Basy? Ani omylem.
A ta cívka, co zkratuje zesilovač, to je taky dobrej joke na nedělní ráno.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARN 6608, ARE 667 a ARV 161
PříspěvekNapsal: 09 led 2022 10:27 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Ja se omlouvam, ale jeste jednu vec. Snad to prinasi ta dnesni doba, snad jen elementalove nejsou zrovna nakloneni. Ale prijde mi, ze kdyz dnes nekdo tvrdi, ze 2+2=5, tak mu to nelze vymluvit. Proc? Protoze ma vlastni vyklad pravdy, nebude preci verit tomu vetsinovemu stadu ovci, co tvrdi (a vecne argumentuje) ze to jsou 4.

"Hloupost je nejzvláštnější za všech nemocí. Netrpí jí nemocný, ale ti okolo něj.“ — Jacques Prevért


Naposledy upravil pet007 dne 09 led 2022 11:29, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARN 6608, ARE 667 a ARV 161
PříspěvekNapsal: 09 led 2022 11:04 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Dva a dva že nejsou pět? Neplatí tě Soros?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARN 6608, ARE 667 a ARV 161
PříspěvekNapsal: 09 led 2022 11:06 

Registrován: 22 črc 2009 10:57
Příspěvky: 386
Pet 007 - správne hodnotenie ! Ja na tento druh ignorantstva a hlúposti trpezlivosť nemám.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARN 6608, ARE 667 a ARV 161
PříspěvekNapsal: 09 led 2022 11:29 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Já bych vás nechal učit na některém současném učňáku nebo průmyslovce. To by vám do týdne jeblo. Nedávno mi mladej kolega nakreslil smysl nedávající změť součástek, že by to mělo regulovat svit třech LEDek podle okolního osvětlení. A nechápal čemu se směju a proč kroutím hlavou. Maturoval ze slaboproudu...

BuCzech: Schválně popiš všecky ty kondenzátory a tlumivky, co jsi tam připojil a rukou dokreslil, co tam přesně mají dělat.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARN 6608, ARE 667 a ARV 161
PříspěvekNapsal: 09 led 2022 12:11 

Registrován: 01 lis 2021 19:26
Příspěvky: 53
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Panové, kaji se!

Děkuji za ještě celkem vlídné vysvětlení jak moc velká kokotina to je :lol:

Ok, fušerství jde stranou. Končím s těmito pičovinami, protože zcela očividně to vede akorát doprdele :lol:

Teda jestli chápu správně tak když je ta výhybka zapojena takto už od začátku tak to ve zkratu bylo celou dobu? Protože mým přidáním druhé výhybky jsem nic na původní neměnil a přívod je tam kde byl.

Po pravdě předpokládal jsem, že dostanu bídu, ale že je to až tak na hovno? To jsem nečekal :D

No nic, moje fušeřina jde pod postel, schovám to a místo toho nasadím RK09 s ARS výhybkou.

Ransome KE20 jsem myslím u tebe viděl? Neslyšel, ale viděl? V levém zadním rohu místnosti kde jsme poslouchali? Podle fotek na foru by to odpovídalo. To bych klidně i asi zkusil, ale tam není výška ARV 161 podle toho co jsem našel, ale předpokládám, že je vhodná?

Druhej ARN 6608 mám, takže případně nějakej bastl můžu vymyslet i v budoucnu. Mám odloženo na horší časy a když by na to přišla v budoucnu chuť tak z toho asi i TM-380 udělám a odvezu na chatu.

Ale asi zatím zkusím KE20

Ty trojpásma by se mi taky líbili, ale myslím si, že tyhle bedny na to nejsou vhodné. Jsou to velký hovada a jelikož poté chci mít bedny na stole tak se to k tomuto účelu úplně nehodí. Ale ještě otázka. Jaký je rozdíl mezi TM-265 a TM-380 co se týče kvality zvuku? Je i verze TM-365? Jestli teda chápu správně značení 265 = 2 pásmo, 65mm? a 380 = 3 pásmo 80mm

Mě nejvíce láká TM-265 (Dayton).

Jinak proto jsem se i tak barvitě rozepsal, abych dostal nějakou zpětnou vazbu. No zpětná vazba mě vůbec nepotěšila, ale to kritika málokdy. Pohroma zažehnána, zesilovač nezačal hořet ani nic jiného, takže situace zachráněna.

Teď už jen napravit svou pověst...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARN 6608, ARE 667 a ARV 161
PříspěvekNapsal: 09 led 2022 12:17 

Registrován: 01 lis 2021 19:26
Příspěvky: 53
Kraj: ČR - hl. m. Praha
ransom píše:
BuCzech: Schválně popiš všecky ty kondenzátory a tlumivky, co jsi tam připojil a rukou dokreslil, co tam přesně mají dělat.


Nevím... :D takhle to bylo zapojeno v bedně a já jsem si říkal, že když na přivodu udělám uzel a připojím tam druhou výhybku tak byc se nemuselo nic hrozného stát.

Ale jestli chápu princip výhybky a poslouchal jsem správně tak větev s menší cívkou by měla být ta výšková (kondenzátory jsou oba stejné) a velká cívka Basová. na druhou stranu, když je to ve zkratu už od počátku tak proto mi přijde, že ARN ožil díky ARS výhybce?

Na druhou stranu pokud by jste mi někdo ochotně vysvětlil jak to funguje a jaké součástky se používájí pro jaké účely ve výhybce, budu vám velice vděčný.

Nepamatuji si to dokonale, ale původně byl unknown basáček zapojený obdobně jako ta cívka. A je fakt, že basák jen "prskal" výšky. Respektive, snažil se o to. Už opravdu nevím jak to původně bylo, ale když jsem tu bednu přivezl domů poprvé tak se to nedalo poslouchat. Divně to prskalo, ječelo a hovno z toho :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARN 6608, ARE 667 a ARV 161
PříspěvekNapsal: 09 led 2022 12:21 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
No jo, ale to že jsou v motoru šrouby, přece neznamená, že vezmeš hrst dalších a nasypeš je do klikovky...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARN 6608, ARE 667 a ARV 161
PříspěvekNapsal: 09 led 2022 15:15 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
BuCzech - nenapadla Ťa taká kacírska myšlienka vysrať sa na tie nezmysly a postaviť (alebo zakúpiť ak nektoré budú v bazári) niektoré osvedčené bedne z tunajších projektov? Či máš ťažkú nudu?
Sám som bol zarytý teslák - dnes by som to nechcel ani ako podstavec pod kvetináč.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 149 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group