Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 23:33


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ozvucnice pro DD8-MkII
PříspěvekNapsal: 03 led 2022 15:50 

Registrován: 23 led 2010 23:52
Příspěvky: 51
Ahoj,

kdyz jsem tady resil co se zbylymi seasy, nekdo mi poradil tento projekt: http://www.humblehomemadehifi.com/download/Humble%20Homemade%20Hifi_DD8%20Mk-II.pdf. Vypadalo to moc pekne tak jsem rekl, ze to zkusim. Co se mi ale moc nezamlouvalo, byla ozvucnice resp. to ja vypada. Zkusil jsem tedy navrhnout (ciste vzhledove) jinou. Zachoval jsem objem pro stredobas, srazeni hran, vzdalenost menicu od sebe, i umisteni natrubku na zadni stene i jeho vzdalnost od stredobasu. Material bude take dodrzen, pouze ty domky pro vysky jsou 3D tisk tzn. plast, konkretne PLA. Zde je navrh:
Příloha:
navrh.jpg


Moje otazka zni:
1. nerozhasil jsem to teoreticky moc jenom kvuli vizualu? Je mi jasne ze celni stena kolem vysek ted zejmena z pohledu stredobasu chybi.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvucnice pro DD8-MkII
PříspěvekNapsal: 03 led 2022 16:55 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
A ve skutečnosti právě to osazení výškáče je tím nejdůležitějším, co je potřeba dodržet. Nátrubek na basreflex sere pes, na tom fakt nezáleží, ale tohle se na vyzařovacím diagramu podepíše celkem hodně.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvucnice pro DD8-MkII
PříspěvekNapsal: 03 led 2022 19:35 

Registrován: 22 črc 2009 10:57
Příspěvky: 386
Majlanky, nejak som nepochopil, prečo si si tak strašne skomplikoval život. Ten pôvodný projekt je celkom jednoduchý a ľahko realizovateľný. Namiesto toho aby si hľadal ako optimalizovať výhybku, špekuluješ nad bizarnými tvarmi ozvučnice a s pôvodnou výhybkou ti to bude akurát tak na dve veci. Pokiaľ to máš len v stave obrázka, tak sa na to vybodni, postav to tak ako je to v projekte, zmeraj si smerovky a pokús sa doladiť výhybku na optimum. No je to sériové zapojenie a nie je to tak triviálne ako práca s klasickou výhybkou.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvucnice pro DD8-MkII
PříspěvekNapsal: 03 led 2022 22:10 

Registrován: 23 led 2010 23:52
Příspěvky: 51
TheLastUnicorn píše:
A ve skutečnosti právě to osazení výškáče je tím nejdůležitějším, co je potřeba dodržet. Nátrubek na basreflex sere pes, na tom fakt nezáleží, ale tohle se na vyzařovacím diagramu podepíše celkem hodně.

Ok ja si to myslel. Diky za vecnou...
godz píše:
Majlanky, nejak som nepochopil, prečo si si tak strašne skomplikoval život. Ten pôvodný projekt je celkom jednoduchý a ľahko realizovateľný. Namiesto toho aby si hľadal ako optimalizovať výhybku, špekuluješ nad bizarnými tvarmi ozvučnice a s pôvodnou výhybkou ti to bude akurát tak na dve veci. Pokiaľ to máš len v stave obrázka, tak sa na to vybodni, postav to tak ako je to v projekte, zmeraj si smerovky a pokús sa doladiť výhybku na optimum. No je to sériové zapojenie a nie je to tak triviálne ako práca s klasickou výhybkou.

No protoze jednoduchy veci jsou nuda a delal jsem je uz vickrat. Mluvim teda o bedne. Realne a celkem na rovinu na vymysleni a vylepsovani vyhybek nemam znalosti, vybaveni a momentalne ani naladu se to ucit. Proto jsem to nakreslil a optal se zkusenych ikdyz jsem tusil a zpetne si rikam, ze to co napsal TLU, vlastne vim. No nic, proste postavim znovu jednoduchou kysnu a nekdy v budoucnu bude treba konstalace jina...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group