Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 18:11


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Putovní Vismax - průzkum zájmu
PříspěvekNapsal: 02 úno 2022 08:58 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Naprosto v pohodě. Já jsem za tvou případnou akci velice rád, je to první věc po které bych sám s chutí sáhnul.

Od teď zde prosím jen organizační záležitosti kolem Vismaxu a kdo chce STH, tak hurá vedle.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Putovní Vismax - průzkum zájmu
PříspěvekNapsal: 03 úno 2022 21:52 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ještě toto: Já nechci organizovat a plánovat, ani evidovat kdo kdy si bedny u koho vyzvedne a kam je pošle dál. Jste schopní se nějak domluvit sami? Myslím, že když se letmo podíváte na mapu, tak se vám příhodná trajektorie nabídne sama.

Teprve až se přiblíží sraz, zjistím si kde Vismaxy zrovna jsou, a vymyslím jak je dostat do Skalice. I kdyby to mělo být z Užhorodu nebo z Norimberka.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Putovní Vismax - průzkum zájmu
PříspěvekNapsal: 03 úno 2022 23:13 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Od tebe si je klidně odvezu i kdyby se nikdo mezi Skalicí a Poděbrady nenašel a od nás už je to všude kousek... :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Putovní Vismax - průzkum zájmu
PříspěvekNapsal: 09 úno 2022 22:14 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011 23:13
Příspěvky: 512
Kraj: ČR - Jihomoravský
Aktualizace logistiky k Vismaxům:

ÚT 15.2. je povezu k členovi Paf, lokalizace Olomouc, posléze budou předány jeho kamarádovi z okolí. Další zájemce, kterému bude vyhovovat pozice Vismaxů, nechť prosím kontaktuje Pafa-Míru.

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > repro dle nálady
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Putovní Vismax - průzkum zájmu
PříspěvekNapsal: 10 úno 2022 12:42 
Uživatelský avatar

Registrován: 01 říj 2013 13:13
Příspěvky: 62
Bydliště: u Olomóca
Kraj: ČR - Olomoucký
Chvíli je budu poslouchat, pak je vezmu ke kamošovi co má prototypy beden co kdysi stavěl "nejvyšší" (budiž mu země lehká) a pak půjdou ke Coffinovi na férovku s Cantonama co měl na srazu.
Předpokládám, že by se během toho mohl ozvat Lad2000 co o stránku zpět hlásil zájem a domluvíme kdy a kde bychom to posunuli k němu. Samozřejmě, když se mezi tím ozve někdo další tak se podle toho zařídíme.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Putovní Vismax - průzkum zájmu
PříspěvekNapsal: 10 úno 2022 16:31 
Uživatelský avatar

Registrován: 21 bře 2013 18:29
Příspěvky: 443
Kraj: ČR - Olomoucký
Rozhodně se těším až je doma porovnám s dalšíma 5ti párama beden. Přepínač mám tak bude malá soukromá Skalice u mě v obyváku :lol:

_________________
U mě hraje TESLA Technics Yamaha Totem100 Dual Magnum Micro Seiki Grundig
Canton,Bluesound,Topping,Tonsil Unitra


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Putovní Vismax - průzkum zájmu
PříspěvekNapsal: 16 úno 2022 12:56 
Uživatelský avatar

Registrován: 01 říj 2013 13:13
Příspěvky: 62
Bydliště: u Olomóca
Kraj: ČR - Olomoucký
Chvíli už jsem poslouchal a pár řádků napsal na Audiowebu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Putovní Vismax - průzkum zájmu
PříspěvekNapsal: 26 úno 2022 19:36 
Uživatelský avatar

Registrován: 01 říj 2013 13:13
Příspěvky: 62
Bydliště: u Olomóca
Kraj: ČR - Olomoucký
Dneska jsem štafetu předal Coffinovi.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Putovní Vismax - průzkum zájmu
PříspěvekNapsal: 27 úno 2022 17:54 
Uživatelský avatar

Registrován: 21 bře 2010 13:03
Příspěvky: 262
Kraj: ČR - Olomoucký
Chvilí jsem tu nebyl....
Pokud se domluvíme s Coffinem (SZ), můžu repro posunout směrem na Valachy, popř OV.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Putovní Vismax - průzkum zájmu
PříspěvekNapsal: 12 bře 2022 15:29 
Uživatelský avatar

Registrován: 21 bře 2013 18:29
Příspěvky: 443
Kraj: ČR - Olomoucký
Zdarec zvukoznalci.

Tak jsem doma měl 14 dní vismaxi.
Porovnával jsem je s upravenýma Canton CT1000.
Jak jsem se přesvědčil tak univerzální bedny prostě nejsou. Při slabším poslechu byly víc na pohodu vismaxi. Spodní pásmo krásně basovalo i potichu. Napomáhá tomu zřejmě bassreflex. Střední pásmo krásně čitelné. Hodně mě bavilo jak bedny hrají prostorově. Měl jsem pocit že jsem součástí hudby. Byl jsem zvukem obklopen.
Při větším zatížení už měly cantony navrch. 12" bas se toho statečně ujmul a 8" už strácel dech. Střední pásmo už se pro mě zdálo ukřičené. Ikdyž mám rád výšky tak už to pro mě bylo na hraně. Rozhodně kdo chce kvalitní bedny tak vřele doporučuji.
Ve středu si je odvezl LAD2000 takže teď je to na něm jaké budou další poznatky a recenze.

_________________
U mě hraje TESLA Technics Yamaha Totem100 Dual Magnum Micro Seiki Grundig
Canton,Bluesound,Topping,Tonsil Unitra


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Putovní Vismax - průzkum zájmu
PříspěvekNapsal: 13 bře 2022 10:25 
Řádný člen

Registrován: 10 bře 2013 22:44
Příspěvky: 143
Kraj: ČR - Zlínský
Lad2000: Mas prosimte domluven dalsi posun? Pokud Vismaxy jeste mas a slo by to hlasim se, klidne je pak posunu dal. ValMez je kousek ;-)
Mne osobne uplne staci jeden vecer.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Putovní Vismax - průzkum zájmu
PříspěvekNapsal: 13 bře 2022 18:37 
Uživatelský avatar

Registrován: 21 bře 2010 13:03
Příspěvky: 262
Kraj: ČR - Olomoucký
Tak bedny jsou u mne, dnes jsem je konečně zapojil, k Yamaze MX-70, k porovnání mám Finearts BX-2: https://www.hifi-wiki.de/index.php/Grundig_Fine_Arts_BX_2

Hlavně chci poděkovat Coffinovi za vřelé přijetí a možnost poslechu a seznámení s dalším členem fóra Pafem. Děkuji za příjemný pokec, i když mám pocit, že jsem nejvíc mluvil já, občas se mě to stává, o to střídmější jsem v psaném projevu... :)

První dojmy jsou zcela pozitivní, jen rychlý poslech CD Judas Priest, jsem rád, že ty moje BX celkem obstály, čekal jsem větší průser. Vzhledem k momentálnímu rozestavení, musím ještě trochu poklidit, a lépe to uspořádat, a dát delší poslech. Přes týden, a o příštím víkendu plánuji porovnání v obýváku na receiveru Onkyo TX 8050 a srovnání s Grundig BX-2000 (předchůdci BX-2, prakticky stejné), pak by byly k dispozici pro dalšího zájemce...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Putovní Vismax - průzkum zájmu
PříspěvekNapsal: 14 bře 2022 19:50 
Uživatelský avatar

Registrován: 21 bře 2010 13:03
Příspěvky: 262
Kraj: ČR - Olomoucký
Počítám tedy se členem tucnak01, SZ. Ideálně může být návaznost směrem dál...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Putovní Vismax - průzkum zájmu
PříspěvekNapsal: 16 bře 2022 13:00 
Řádný člen

Registrován: 10 bře 2013 22:44
Příspěvky: 143
Kraj: ČR - Zlínský
Jsem s Lad2000 domluven ze si Vismaxy predame v nedeli 20.03.2022 az pondeli 21.03.2022.
Muze se hlasit dalsi zajemce.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Putovní Vismax - průzkum zájmu
PříspěvekNapsal: 18 bře 2022 04:51 
Uživatelský avatar

Registrován: 05 říj 2009 07:09
Příspěvky: 74
Bydliště: Luhačovice
Kraj: ČR - Zlínský
tucnak01 píše:
Muze se hlasit dalsi zajemce.

Můžu se do toho testování taky zapojit ?

_________________
EX: Tesla AZS 223 + 1PF 6708
NOW: AKAI AM-67 + ALR Jordan nummer 3 mk2 - na prodej


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Putovní Vismax - průzkum zájmu
PříspěvekNapsal: 23 bře 2022 21:04 
Uživatelský avatar

Registrován: 21 bře 2010 13:03
Příspěvky: 262
Kraj: ČR - Olomoucký
Tak abych napsal nějaké hodnocení: Měl jsem je chvíli doma, porovnával jsem je s Grundig Finearts BX-2, na zesilovači Yamaha MX-70, později na síťovém stereo receiveru Onkyo TX-8050. Rozdíly mezi zesilovači nejsou nijak vyrazné, a mezi bednami odpovídají zcela prvnímu dojmu, Vismaxy nad cca 30let starými malými regálovkámi dělaly o dost lepší dojem. Vždy po přepnutí na Gr. byl zvuk pocitově jakoby pod dekou, po chvíli si ucho zvyklo, a bylo vše celkem OK, po přepnutí na Vismax se zvuk jakoby rozjasnil, hlavně ve výškách, ale jakoby ubylo něco na spodku.
Dokonce když jsem si hrál s dynamickým expandérem Pioneer EX9000, podařilo se mě z Gr. dostat přibližně podobný výstup, jako z Vismaxů, ale po přepnutí na Vismaxy byl zvuk dost uječený. Tohle berte opravdu s rezervou, ten expander je zajímavá hračka.

Vismaxy jsou skvělé bedny, pro člověka jako já, který poslouchá docela potichu, a zvykl bych si na ně velmi rychle. Výškáč a střeďák jsou skvělé repro, a ten spodek je možná jakoby slabší díky malému zkreslení basového reproduktoru. Zkreslený basák je jakoby hlasitější.
Poslouchal jsem koncert Udo Dirksneidera, skvělý poslech, u J. M. Jarreho, byl rozdíl téměř zanedbatelný.



Měl jsem tu čest, slyšet je u Coffina s Pafem s jeho Cantony, a u tucnak01 s URS, a myslím, že je to hodně o osobních preferencích. Předpokládám, že jsou laděny na rovnou charakteristiku, a URS mají sestupnou, ten rozdíl je dost slyšet, ale které podání je lepší to si netroufám říct. Rodíly v masteringu nahrávek jsou daleko větší a bohužel i horší.

Škoda, že vzhledem k ceně repro je to asi neopakovatelný projekt, cca 26 000,- jen za reproduktory je opravdu dost.
A za mě, skvělá práce autorů. A děkuji za možnost poslechu.

Tento text berte opravdu s rezervou, je to pouze můj subjektivní dojem... :) :) :)

Repro jsou momentálně u tucnak01, případné předání je na něm...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Putovní Vismax - průzkum zájmu
PříspěvekNapsal: 01 dub 2022 07:14 
Řádný člen

Registrován: 10 bře 2013 22:44
Příspěvky: 143
Kraj: ČR - Zlínský
Take par postrehu k Vismaxum.

Velike, velike diky Lad2000 za poslech u neho, prevzeti a pokec.
Nejvetsi diky samozrejme clenum audiowebu 1watt ktery poskytnul repro, antoniovi ktery bednu odladil a postavil a dhamanovi za civky. Docela mne prekvapilo kolik je jich na feritu jestli sem se dobre dival na fotku vyhybky :-)
Doufam teda ze jsem si historii tohoto projektu na audiowebu precetl dobre a na nikoho jsem nezapomnel. Pokud jo tak se omlouvam.

Antonio ma Vismaxy krasne zpracovane. Stihle 110cm vysoke sloupky bez povrchovky, ale mne se opravdu moooc libi.
Vzhledem k tomu ze jsem Vismaxy slysel jiz u Lad2000 dost jsem tusil co ocekavat a jak vedle mych URS3100 budou hrat. Neberu to jako srovnani 'co je lepsi', ale jako skvelou moznost poslechnout si jine vyborne bedny. Vismax a URS3100 totiz hraji uplne jinak a je to asi ciste jen o tom co komu vic sedi. Nezkousel jsem poslech extra nahlas, posloucham pri bezne rozumne hlasitosti.

Vismax je pro vyskofily. Ta keramicky vyskac je proste excelentni. Bedna je nahore 'otevrena' a vysky a stredovysky jsou hodne vyrazne. Cinka to nadherne. Ke stredovemu pasmu nemam co dodat, vyborne. Basu je mene, ale rozhodne nechybi. A mozna je to jen pocit, ale tyhle bedny mne vyrazne mene serou u nahravek s mizernym DR.

URS3100 (mam verzi s volitelnym RLC clenem na vyskach) jdou vyrazne vice odspodu. Jsou basovejsi, zemitejsi. Taky se neni cemu divit, basak ve Vismaxech je 8 palcu a v URS3100 10 palcu. Vysky jako by po primem prepnuti najednou chybely, ale me ucho si to do sekundy az dvou srovna. Coz rozhodne neznamena ze tam vysky nejsou. Jsou, jen mene vyrazne. Mozna kdybych pomenil odpory ve stredove a vyskove sekci URS3100 zvuk obou by se k sobe priblizil, nedokazu rici. Delat jsem to ale nedelal, jen poslouchal.

Vzhledem k tomu ze memu uchu vice sedi URS3100 zkousel jsem me bedny 'znevyhodnit'. Cili pres AV receiver Onkyo TX-SR701E a optiku z Creative X-Fi HD, pripojene pres tenke tkanicky. Vismaxy pres rychlou verzi DPA222, z X-Fi HD linkovy vstup, k repro poradne klacky. Nerozporuju ze je to naprosto spatne. Presto se memu uchu i v tomto pripade URS3100 libi malicko vice, pusobi dospeleji. Ovsem pokud by nekdo rekl ze to tak neni plne respektuju, je to opravdu jen o tom kdo preferuje jaky zvuk.

Vismaxy maji oproti mym URS3100 jednu obrovskou vyhodu. Jednu bednu Vismaxu unesu v pohode sam a je to celkem zivacka. Me URS3100 jsou tezke jak hovedo, jedna bedna je pro dva lidi a jeste se zapoti :-D

No a vse doposud bylo psano jen jako srovnani poslechu, ale jak spravne napsal Lad2000 tak je treba se take podivat na cenu menicu. Coz aktualne u URS3100 je asi ctvrtina ceny Vismaxu. Cenovy rozdil je opravdu velky a Visaton je vyrazne drazsi. Aktualni cena stavebnice Visaton Classic 200 ze ktere Vismaxy vychazi je treba tady
https://www.vml.audio/Visaton-CLASSIC-200-d242.htm

Stafetu nyni prevzal prog, dalsi na rade by mel byt anthrax306 ktery se mne sice ozval jako prvni, ale dohodli jsme se ze prog bude drive protoze logisticky je to jednodussi. Vice po ceste.

Jeste jednou dekuju vsem.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Putovní Vismax - průzkum zájmu
PříspěvekNapsal: 01 dub 2022 09:19 
Uživatelský avatar

Registrován: 21 bře 2013 18:29
Příspěvky: 443
Kraj: ČR - Olomoucký
Škoda toho omístění. V prostoru by to hrálo rozhodně lépe. Ale co člověk nadělá když to nejde.

_________________
U mě hraje TESLA Technics Yamaha Totem100 Dual Magnum Micro Seiki Grundig
Canton,Bluesound,Topping,Tonsil Unitra


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Putovní Vismax - průzkum zájmu
PříspěvekNapsal: 11 dub 2022 16:53 

Registrován: 16 pro 2020 12:45
Příspěvky: 101
Kraj: ČR - Zlínský
Nechť se hlásí další zájemce ve štafetě při zkoušení Vismaxů, nyní jsou kousek od Zlína.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Putovní Vismax - průzkum zájmu
PříspěvekNapsal: 10 kvě 2022 08:07 

Registrován: 16 pro 2020 12:45
Příspěvky: 101
Kraj: ČR - Zlínský
Zkusím ještě jednou, Vismaxy jsou stále u Zlína a čekají na dalšího zájemce.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group