Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 05:09


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Dospelé bedne
PříspěvekNapsal: 01 bře 2022 06:35 

Registrován: 16 črc 2021 22:06
Příspěvky: 128
Bydliště: Puste Čemerne
Kraj: SR - Košický
Dík za názory a tipy. Ak raz budem chcieť postaviť,,dospelé bedne”tak sa zas ozvem a budem zvedavý na Vaše tipy.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dospelé bedne
PříspěvekNapsal: 01 bře 2022 11:04 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Možná by stálo za to i zmínit, co jako dospělé bedny bývá občas prezentováno a není.
Cerwin Vega XLS-15. Protivný zvuk.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dospelé bedne
PříspěvekNapsal: 01 bře 2022 16:33 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Jestli to jsou ta jak byly k poslechu ve Strženicích?..., tak na ty si ještě dobře vzpomínám.
Ty opravdu nebyly dobré.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dospelé bedne
PříspěvekNapsal: 25 črc 2022 14:57 

Registrován: 16 črc 2021 22:06
Příspěvky: 128
Bydliště: Puste Čemerne
Kraj: SR - Košický
Nechcem zakladať novú tému, tak by som to snáď mohol napísať tu. V budúcnosti plánujem aj do druhej obývačky kvalitné stereo. Keďže je to téma -dospelé bedne-,tak by som chcel niečo dospelejšie od UMD 365.
UMDčka hrajú podľa mňa výborne, nikdy som nič lepšie nepočul. Ale keď už niečo stavať, tak ma láka skúsiť niečo nové a najlepšie sa zvukovo ešte o krôčik posunúť.Ja som toho zatiaľ počul len minimum, takže nemám tušenie čo by mohlo byť krok vpred. Rozmýšľam nad niečím ako LSM, UE380-2, alebo nejaký tip od skúsenejších. Môžu byť stĺpové alebo väčšie regalovky.Obývačka má rozmer 4,5 x5 m. Počúvam rôzne štýly (rock, blues, pop, metal, folk). Mám rád, keď bedne dokážu ísť nízko, preferujem dobrý basový základ.Budem vďačný za každú radu. Ideálne by bolo si sám niečo vypočuť, ale takú možnosť v mojom okolí nemám.Teraz na stavbu nemám čas, až niekedy jeseň -zima, tak dovtedy si to chcem celé premyslieť. Teším sa na Vaše odporúčania.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dospelé bedne
PříspěvekNapsal: 25 črc 2022 18:31 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Pokud se chceš posunout dál a výš, bude potřeba nejprve zvážit vlastnosti místnosti z hlediska tlumení a odrazů. Podle toho pak vybírat koncepci soustav. Kvůli směrovosti.
Více méně holá místnost si řekne o nějakou formu kontrolované směrovosti, tedy o velký zvukovod. Místnost hojně zaplněná vybavením, s tlustým kobercem, zelení, závěsy, rozčleněná množstvím nábytku, pohovkami a podobně, zase lépe využije široce směrující klasickou koncepci - trojpásmo s kalotou nebo páskem.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dospelé bedne
PříspěvekNapsal: 25 črc 2022 20:26 

Registrován: 16 črc 2021 22:06
Příspěvky: 128
Bydliště: Puste Čemerne
Kraj: SR - Košický
Ransom:takto som o tom nepremýšľal, ale keď sa nad tým zamyslím,tak máš úplnú pravdu. Treba najprv zvážiť vlastnosti miestnosti a podľa toho vyberať. Nie je to úplne holá miestnosť, ale ani zas úplne zaplnená vybavením, takže asi niečo medzitým. Na zatlmení miestnosti sa ale dá postupne zapracovať. Závesy, nábytok, koberec časom doplniť nie je problém. S manželkou tiež nebude problém, takže sa prikláňam skôr k tomu trojpásmu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dospelé bedne
PříspěvekNapsal: 26 črc 2022 16:59 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Pokud to chceš pojmout jako krok k vyššímu levelu, možná by stálo za úvahu popřemýšlet o nějakých dražších měničích. Aby to nebyly "jen" další větší nízkonákladovky. A samozřejmě si naposlouchat víc soustav pro představu, jak to má být pojaté - spíš živější pro zábavu, nebo spíš neutrální pro dlouhé poslouchání... Máš nějakou magickou cenovou hranici, přes kterou nepojede vlak?
Z dalekého Východu asi na sraz do Skalice nepojedeš...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dospelé bedne
PříspěvekNapsal: 26 črc 2022 17:14 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
martin11 - ak by si sa náhodou zatúlal do Prievidze - Bojníc do konca budúceho týždňa alebo niektorý víkend - mám UMM380 v miestnosti možno hodne podobnej - 5,5x4.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dospelé bedne
PříspěvekNapsal: 26 črc 2022 20:30 

Registrován: 08 srp 2018 20:36
Příspěvky: 243
Kraj: SR - Košický
martin11, Totemy ešte máš? Lebo tie sú práve "vstupom" do kategórie smerujúcich reprosústav so zvukovodom.

Ja mám trochu drahšiu verziu 100B HPE a som s reprosústavami veľmi spokojný. Do bežnej miestnosti, stredne "zatlmenej" nábytkom, sú ideálne. Zhodou okolností má moja posluchová miestnosť tiež rozmery 4,5 x 5 metrov. Táto miestnosť má módy okolo cca 70 Hz (celá vlna) a cca 35 Hz (polvlna). Potlačené sú tak frekvencie okolo 50 Hz. Ja som ich mierne navýšil doladením basreflexu.
Ak chceš mať teda dostatok basov, tak potrebuješ reprosústavy, ktoré zvládnu frekvencie okolo 50 Hz a výhodou je mierny "hrb". Inak budeš potrebovať korekcie.

Hodne "dospelým" projektom smerujúcich reprosústav je STH12:
https://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=25743


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dospelé bedne
PříspěvekNapsal: 27 črc 2022 07:40 

Registrován: 16 črc 2021 22:06
Příspěvky: 128
Bydliště: Puste Čemerne
Kraj: SR - Košický
Samozrejme je lepšie repro raz počuť ako o nich 100krát čítať, ale cestovať auto minimálne 5-6 hod. je už dosť veľa. Jedine, že by sa našiel niekto v mojom okolí, ale o tom dosť pochybujem. Čo sa týka pojatia zvuku, mám to radšej živšie a zábavnejšie ako neutrálne.Cenová hranica je tak 500-600 eur za meniče a súčiastky do výhybiek.Pri UMDčkach sa mi osvedčilo použitie dosiek zo starých skríň,ako povrchovku plávajúcu podlahu a toho mám dosť, takže to do nákladov nepočítam. Dokúpim len nejaké lepidlo, ale to je zanedbateľná čiastka.Totemy stále mám a nahradil som ich UMD 365 len preto, že mojím ženám doma sa nepáčil ich retro dizajn a ich veľkosť. Keď sa mi podarilo Totemy správne umiestniť a natočiť,tak hrali veľmi dobre. Budem ešte robiť nejaké úpravy v dome a už pre nich mám pripravené miesto. Ešte chcem dodať, že predstava je taká použiť 1 alebo 2 8”basaky. Širšie čelo už by som nechcel.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dospelé bedne
PříspěvekNapsal: 27 črc 2022 08:44 

Registrován: 06 pro 2018 13:32
Příspěvky: 111
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
Ahoj Martin, od teba je to tak 8 hodín autom. Ja by som sa možno nechal nahovoriť na výlet do Skalice :), aj keď to bude 1 volný víkend medzi inými zaplnenými a neviem co by na to povedala moja polovička :/.
Netvrdím, ze je to dospela bedňa, ale ak by si bol v KE, môžeš sa staviť na posluch, celkom by som uvítal nejaké kritické zhodnotenie. Pripadne požičiam? (ale ma to skôr temnejší charakter)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dospelé bedne
PříspěvekNapsal: 27 črc 2022 09:11 

Registrován: 14 bře 2010 18:20
Příspěvky: 253
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Totemy byly minulý rok ve Skalici ve velkém sálu. URS3100 byly hodnoceny jako lépe hrající (podle mě, kamaráda a lidí okolo). V některých skladbách (asi určité frekvence) byl zvuk z Totemů jako z "megafonu", takže to nebyla jen místnost. Ale nemyslím, že by to byla vlastnost zvukovodu obecně, já jsem naopak zvukovodům nakloněný.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dospelé bedne
PříspěvekNapsal: 27 črc 2022 12:20 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Problém u Totemů není v tom, že zvukovod, ale že příliš malý a nevhodně namodelovaný zvukovod. To je prostě dané vznikem a účelem - snadno a rychle poskládat z hotového. Být tam korektně namodelovaný kruhový 10" zvukovod, bylo by to něco úplně jiného.
Letos vezmu na sraz low-cost zvukovodový minihrombedny UCD-2100. Bude prdel.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dospelé bedne
PříspěvekNapsal: 27 črc 2022 14:11 

Registrován: 02 led 2011 12:53
Příspěvky: 854
Kraj: SR - Trenčianský
...a ja možno stihnem do budúceho leta do posluchovky spraviť 2-pásma so Sandhornami s driverom FaithalPro HF108 a dole Sica 12SR3PL. A tiež už mám materiál na UCD2100, Tesmaxi, atď. Sorry za OT. Na východe funguje KomarDJ, ktorý tiež môže ponúknuť niečo na vypočutie.

_________________
4xJPA50, 2xJPA250, 2xJPA250, DPA223, Harrison X1000, Teson A2200, A2400, Luxman L-430, Dual CV1462, CS704, DAC MagicPlus, Senn HD558, Golem II


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dospelé bedne
PříspěvekNapsal: 29 črc 2022 10:35 

Registrován: 16 črc 2021 22:06
Příspěvky: 128
Bydliště: Puste Čemerne
Kraj: SR - Košický
Ďakujem za ponuky k posluchu.Ak by som mal cestu do Košíc, tak by som sa snáď aj ozval.Prievidza a Česká Skalica sú už predsa len dosť ďaleko.Jozy to trojpásmo vyzerá veľmi dobre, počítam,že je to Tvoj vlastný projekt. Požičať si ich by som sa asi bál, keď prídu moje sestry na návštevu s malými deťmi, tak tie žlté basaky na nich pôsobia ako magnety. Niekedy môžeš prísť aj Ty zhodnotiť moju zostavu.Keď budeš cestovať k rodičom, tak ku mne to nemáš ďaleko. Kľudne si urob malú zachádzku. Nájde sa ešte niekto kto zhodnotí môj prvý výber LSM a UE380-2?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dospelé bedne
PříspěvekNapsal: 29 črc 2022 10:54 

Registrován: 02 led 2011 12:53
Příspěvky: 854
Kraj: SR - Trenčianský
LSM - silný konkurent veľmi obľúbených URS 3100 - oboje v regálovej verzii. Zvukovo perfektné, neserúce, živé. Na stredoch sa mne osobne trochu viac páčili práve LSM. URS malo navrch hore, ale aj na basoch - 8" vs 10" bolo poznať.
UE380-2 - vzhľadom na náklady a použité ultra lacné meniče výsledok je zvukovo nadpriemerný. Určite by ani toto nebol krok vedľa. Zvukovo takisto neurazia, basový základ pri tých dvoch 8" je veľmi slušný.

Ani jedny z týchto spomenutých reprobední by neboli krok vedľa a posunul by si sa v každom smere nad UMD. Určite by som sa ale vrátil k projektu UCD2100-TB, ktorý už aj Ransom spomenul. Nepočul som ho ešte, aj keď meniče mám nakúpené, len čas na stavbu nemám. Ale indície navrávajú, že tento projekt by mal zvalcovať všetky vyššie spomenuté reprobedne. Zváž aj túto možnosť. Ja osobne by som sa priklonil k nej. Škaredý a hnusný vzhľad by mal ich prednes ďaleko prevýšiť. A koniec-koncov existujú aj sieťky 8-)

_________________
4xJPA50, 2xJPA250, 2xJPA250, DPA223, Harrison X1000, Teson A2200, A2400, Luxman L-430, Dual CV1462, CS704, DAC MagicPlus, Senn HD558, Golem II


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dospelé bedne
PříspěvekNapsal: 29 črc 2022 17:49 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
UCD-2100 jsou výborné. Ale asi bych se dost rozpakoval tvrdit, že zválcují URS nebo LSM. Můžeme je postavit vedle sebe, ale nevsadil bych si na ně. Přeci jen jsou dost kompromisní.
Může se samozřejmě stát, že ač nebudou lepší, někomu konkrétnímu se lépe trefí do jeho potřeb. Takto se mně osobně stalo ve Streženicích, že jsem si mezi výrazně lepšími soustavami zamiloval původní velké thunderboxy (UAD-3150). Protože nepotřebuju ultimátní subbas, protože už na hovno slyším nejvyšší výšky, a velice se mi zamlouvá jejich střední pásmo při větší hlasitosti. V mém konkrétním prostoru, nebo venku. Ve Skalici na sálku v sousedství Taurusů a URS přitom nijak extra nezaujaly. Venku to naopak byla bomba.
UCD-2100 mají tak širokou směrovku, že nevím, co by předváděly v běžném obýváku, pokud by nebyl obložený dokola pytli se senem. Jinak z nich mám podobný poslechový plezír jako z velkých hrombeden.

No ale jak bylo napsáno: Lépe jednou slyšet než 100x číst. Kdybys měl, Martine, naposlouchané stejné reprosoustavy, pak se o tom píše lépe. Ve stylu "hraje to podobně jako XXX, které znáš". A pokud by Penjo někdy v budoucnu znovu uspořádal poslechovku ve Streženicích, měl bys to blíž. Nehledě na to, že to je akce násobně větší. Jak co do počtu návštěvníků, tak co do množství techniky.

Z Tebou jmenovaných bych šel do LSM. Slyšel jsem je opakovaně. UE-380 mi přišly striktně neutrální a na první dobrou absolutně nezajímavé. To je vhodnější pro dlouhodobý poslech. Nahoře jsi ale projevil zájem o zábavnější projev. A kdopak ví, jestli se na ně ještě dostanou repráky. LSM jsou zvukově hodně podobné UMD-365 v té dodatečně upravené "živější" verzi, ale nechají si podstatně víc naložit.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dospelé bedne
PříspěvekNapsal: 29 črc 2022 19:10 

Registrován: 14 bře 2010 18:20
Příspěvky: 253
Kraj: ČR - hl. m. Praha
LSM jsem neslyšel. Ale pokud penjo píše, že basujou míň než regálové URS a ty píšeš, že rád basový základ/aby to šlo nízko, tak bych před LSM volil sloupové URS. Pro mě jsou basy základ, pokud to nezahrajou, tak je zbytek pásma nepodstatný. URS a Taurusy to zahrály příjemně včetně "zbytku" pásma. Další bedny byly také dobré, ale tyhle měly u mě náskok. A když už to bude zabírat místo, tak až dolů na zem - sloupy. Je to na stavbu jednodušší než 2x malé boxy a 2x subwoofery. Zdravím ze zahrádky u Vltavy :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dospelé bedne
PříspěvekNapsal: 29 črc 2022 20:02 

Registrován: 08 srp 2018 20:36
Příspěvky: 243
Kraj: SR - Košický
ransom píše:
UCD-2100 mají tak širokou směrovku...

Ako to? Veď majú bzukovody :?: A meranie ukazuje smerovosť.
Sú to teda UCD2100-TB?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dospelé bedne
PříspěvekNapsal: 29 črc 2022 21:01 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Není zvukovod jako zvukovod. Zvukovod použitý v UCD dává širokou horizontální směrovost, podobnou jako u klasického trojpásma. Je tam v první řadě proto, aby správně impedančně (míněna akustická impedance) navázal driver, který tak může pracovat od nižších frekvencí. Stejně jako malá kalota ve WG.

Zvukovody pro kontrolu směrovosti mají jiný tvar. Jejich směrovost je jiná, nad určitým kmitočtem je zpravidla konstantní, nebo se konstantnímu průběhu blíží. To je potřeba si najít poláry nebo sadu směrovek od nějaké OSWG soustavy.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group