Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 11:56


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pomoc s identifikací
PříspěvekNapsal: 19 srp 2022 14:39 

Registrován: 13 bře 2016 19:01
Příspěvky: 3
Kraj: ČR - Jihomoravský
Dobrý den,
prosím o pomoc s identifikací reprosoustavy Tesla, předem mockrát děkuji.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s identifikací
PříspěvekNapsal: 19 srp 2022 18:48 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Z těch fotek je prdlajz vidět. To jsou dvě bedny na sobě? Co nějaké rozměry?
Ale tipuju úplně obyčejné ARS1034 doplněné o zesilovač. Řekl bych že nejspíš bastlířem. Protože trafo je asi kořistní, běžné elektrikářské. Není ani bezpečnostní, jenom převodní. Tovární zástavby využívaly úplně jiná, zakázková trafa. Páčkový vypínač s bílou maticí z elektra taky ukazuje spíš na samodomo.
Nafoť ten vyndaný zesilovač ze strany součástí. Není vidět šváb. Podle trafa a tranzistoru na zadním panelu budu hádat na můstkové zapojení TDA2009 napájené stabilizovaným napětím 24V nebo něco podobného. Takže 20W do 8 Ohm. Pak by to byly ARS1038.
A výhybku z obou stran. Tak aby se daly identifikovat kondenzátory i zapojení.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s identifikací
PříspěvekNapsal: 19 srp 2022 19:47 

Registrován: 13 bře 2016 19:01
Příspěvky: 3
Kraj: ČR - Jihomoravský
Přesně tak, TDA2009. Rozměry a osazení repro i vyhybky odpovídají ARS 1034, pochází z nějakého zrušeného kina v Č.Budějovicích, koupil jsem je asi před 10ti lety na Bazoši bez jakýchkoliv informací o typu, žádný štítek, nic. Jsou k tomu i stojany já je používám jako neaktivní, myslel jsem že jsou tovární výroby.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s identifikací
PříspěvekNapsal: 19 srp 2022 20:15 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Hele, trefa!
Ono ale těch možností osazení švábem v 11pin multiwattu, při napájení 24V trafem a viditelném věku zase tak moc není.
Je to na pohled slušná dobová amatéřina. Podle celkového provedení, směsi součástí, vydrátováni atd. Dělal to viditelně někdo zkušený. Není to taková ta typická zprasenina.
Ty bedny stojí zvukově za prd. Ale i tak doporučuju důkladnou kontrolu a případnou výměnu kondenzátorů ve výhybkách. Vidím tam jeden elyt a několik modrých bipolárů. To není zrovna sázka na dlouhou životnost. Ty bipoláry jsou někdy OK a někdy mají neuvěřitelně narostlou kapacitu, což pak dělá hrozné věci.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s identifikací
PříspěvekNapsal: 20 srp 2022 16:52 

Registrován: 13 bře 2016 19:01
Příspěvky: 3
Kraj: ČR - Jihomoravský
No, musím říc že jsem čuměl jak puk že jste hnedle věděl vo co go, je vidět že jste profík, já se ale do výměny těch součástek pouštět nebudu páč bych to asi nezvládl, jak jsem psal používám je jako neaktiv s Tesla B730 a hraje to celkem obstojně, teda pro mě jako amatéra. Děkuji mockrát za radu a vysvětlení. Pavel F.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group