Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 12:06


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: SBA-761
PříspěvekNapsal: 12 led 2023 22:07 
Uživatelský avatar

Registrován: 29 bře 2022 11:08
Příspěvky: 34
Bydliště: Kraluv Dvur
Kraj: ČR - Středočeský
Ahoj,
Mam projekt (Troelsen - SBA 761 ) ve kterem je tweeter posunuty vuci mid/bass wofferu o -20mm.
Bohuzel se mi to vubec nelibi a chtel bych to posunout do jedne roviny.
Predpokladam, ze z titulu frekvencni charakteristiky se zase tak moc nezmeni ( teda doufam) , ale nevim jak osetrit fazovy posun kvuli kteremu je to v originalu posunuty. Nikde jsem nejak nenasel jak to mam vyresit.
Mam stahnuty VituixCAD ( + pripadne dalsi (Amplion apod.. ) ) , ale neumim s nim :(
Muzete mi nejak ( alespon v teorii ) pomoct ??
Predem diky

_________________
Pa. ( Cambridge Audio Azure 851A+N+C )


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: SBA-761
PříspěvekNapsal: 12 led 2023 23:48 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
V tom případě si radši najdi jiný projekt. Tohle by bylo na nové měření a nové simulace. Pokud by to vůbec dopadlo dobře. Změna polohy tweeteru na ose Z samozřejmě nadělá paseku nejen na průběhu fáze, ale i na frekvenčce v okolí dělícího kmitočtu a na směrovkách. Což celou soustavu spolehlivě zabije. Troels měl asi nějaký dobrý důvod uspořádat to takhle. Rozumíš větě "You cannot change cabinet front panel dimensions and drivers' placement without needing a new crossover - and I cannot help"? To napsal osobně v popisu projektu.
(Amplion nemá s tímhle problémem do činění vůbec nic. Ten je na práci s TS parametry a na simulaci ozvučnic.)
A jen na okraj: Tenhle dotaz zcela jistě nepatří do rubriky PA zesilovačů. Takže přesunuto.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: SBA-761
PříspěvekNapsal: 13 led 2023 10:44 
Uživatelský avatar

Registrován: 29 bře 2022 11:08
Příspěvky: 34
Bydliště: Kraluv Dvur
Kraj: ČR - Středočeský
to "kouzelnou" vetu jsem samozrejme cetl a zachapal. to ale nic nemeni na puvodnim dotazu jak se k tomuto problemu postavit, treba pres ten Vituix. Jestli se da napr. pouzit neco z puvodniho reseni a jak vlastne tu fazi otocit.
Napr. posunout do stejne roviny a vratit polarizaci a "doladit' pres mereni apod.
Amplion vim k cemu je urceny - je to tam explicitne napsany, byl ro jen priklad, ze jsem postahoval co slo abych se mel od ceho odrazit.
Za prehozeni z PA diky, moje chybka, nevsiml jsem si.
P.

_________________
Pa. ( Cambridge Audio Azure 851A+N+C )


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: SBA-761
PříspěvekNapsal: 13 led 2023 10:58 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Pokud nemáš k dispozici veškerá data z měření, není co simulovat a ladit. Takže buď je vydyndat od Troelse (trochu pochybuju, že je někomu dá, ale zkusit to můžeš), nebo to celé odměřit nanovo na postavené bedně s repráky. Bez toho ti žádný program není k ničemu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: SBA-761
PříspěvekNapsal: 15 úno 2023 02:25 

Registrován: 29 pro 2008 01:20
Příspěvky: 160
Mozes si spravit samozrejme bednu aj rovnu, vyhybku ako je navrhnuta, len vyskac zavesis na samostatny koncak a pred neho DSP s oneskorenim. Cca nejakych 0.058ms by to bolo.
"Da" sa to aj pasivne cez all-pass filter, lenze ten meni aj frekvencku..takze vlastne neda len takto zbrucha :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group